Ktorá zdravotná poisťovňa je najlepšia pre deti?

kisska
11. jan 2008

Ahojte maminky, viete mi prosim poradit, ktora ZP je najlepsia, co sa tyka starostlivosti o deti? Napr. preplacanie vakcin, ockovani a podobne? Alebo ake mate problemy so svojimi ZP? Dakujem.

naty28
11. jan 2008

Ahoj kisska, neviem, ktorá je najlepšia, ale ja som dala šušníka poistiť tam, kde som aj ja - Apollo a nemáme s nimi žiadny problém - sme síce rizikové bábo, ale vyšli nám zatial vždy bez problémov v ústrety. Dokonca nám dali voľný , otvorený účet na vyšetrenie a ošetrenie v zahraničí.A to dosť narýchlo - behom 2 dní, takze ja som s nimi spokojná. 🙂

naty28
11. jan 2008

A držím päste, užívaj si tehotenstvo, je to fakt super obdobie, aj keď si možno budeš ku koncu pripadať ako balónik 😀

jahodka11
11. jan 2008

ahoj kisska, my sme obaja v Dovere a takisto bez problemov....podla mna pri kazdej poistovni sa najde aj za aj proti.... prajem vam, nech ste co najmenej chori.....to je ta naj poistovna potom kazda 🙂))
ale doveru mozem odporucit, zatial nesklamala 🙂

kisska
autor
12. jan 2008

naty myslis este viac, ako teraz? 😲 no tak to sa vazne tesim 🙄 , ale nie, celkom si to uzivam, lebo aj ked som "rizikova", cim dalej, tak je to lepsie, len nesmiem do seba chciet rozne nezmysli ako su behy na autobus, umyvanie dlazky bez mopu a pod.
Aky velky je tvoj drobec?

jahodka - dakujem za tip, ved prave pre tie roznorodosti, hladam najlepsiu pre deti. Taku co zaplati ockovanie proti pneumokokom, uhradi vacsinu vakcin a ockovani a podobne... nie len tie povinne, ale aj tie uzitocne 😉

baileysa
12. jan 2008

ahojte, my sme obe vo vseobecnej a tiez spoko, aj ked zatial sme vlastne nic nad ramec nepotrebovali... vyhoda vseobecnej je, ze ma myslim nejaku garanciu od statu, takze sa ti nestane. ze poistovna skrachuje... ale teraz to so vseobecnou vyzera zase zle, podla toho, co hovoria v spravach, ze nebudu mat zazmluvnenych lekarov....

elise
12. jan 2008

my máme všetci spoločnú zdravotnú poisťovňu má výhodu v tom že má certifiát o ochrane osobých údajov ako jediná poisťovna v SR asme snou spokojní, teraz ked majú nemocnice problém so všeobecnou zdravot.poisťovňou tak je to zlé. so spololočnou zdravotnou poisťovnou som u zubára nikdy neplatila ani nikto z rodiny, aj s detskou lekárkou je to super vraj dobre a včas platia a má dosť limitov. kisska a mám dobré skúsenosti aj s ich revíznym lekárom zatial povolili všetko čo som žiadala nad rámec a ja som nič nedoplácala ani na seba ani na malého

naty28
12. jan 2008

Ahoj kisska, keď sa narodil mal 51cm a 3530g. Treaz ma 63cm a 6 kg
A to bruško ti este trochen urcite narastie 😀 😀 😀 - vlastne až teraz sa to rozbehne - aspon u mna to tak bolo

glorita
12. jan 2008

z odporucani od lekarov je vraj najlepsia Union a Europska zdrav.pois.
My sa rozhodujeme medzi tymito dvoma. 😵

elise
12. jan 2008

glorita lekári odporúčajú tú zdravot.poisťvnu z ktorej im ponúkajú benefity ako dovolenky, spotrebiče a tak, my máme doma v rodine lekára takže by som sa riadila svojou ituíciou čo je stabilné a aj tak dieťa po narodení má týžden zdravotnú poisťovňu matky

glorita
12. jan 2008

elise ja mam v rodine tiez lekarov,je pravda ze oni odporucaja to kede maju vhodne podmienk ako sukromnici,ale toto bola od nich rada ako pre rodinu teda vraj aj pacienti si tieto poistovne pochvaluju,ze nie je problem s preplacanim nejakych navyse ukonov apod...J
a to tiez beriem z tohto hladiska,ze lekar kde je maly prihlaseny ma vyhodne podmienky prave s tymito poistovnami.A z osobych skusenosti neodporucam vobec vseobecnu a spolocnu zdravotnu-tu mam teraz ja,ale zmenim ju. 😵

a dietatko ma tusim poistovnu po matke az do 60 dni-dovtedy je totiz zakonna povinnost vybrat dietatku vlastnu 😉

elise
12. jan 2008

glorita ja aj moj muž aj malý máme spoločnú zdravotnú a sme snou nadmieru spokojní do trez sme u lekrov nikdy nič neplatili ani korunu a všetko platila poisťovna.

martinabarak
12. jan 2008

My mame Union, a zatial o.k., ziadne vakciny sme neplatili... 🙂

elise
12. jan 2008

aj tak sa dá poisťovna každý rok menieť 😉

elize
13. jan 2008

Ja aj drobec mame Doveru a sme spokojní. Ja som bola rizikova od 7tt a Maxik sa narodil predcasne (v 32tt), vazil len 1950 gramov a meral 44 cm. Teraz ma 3330 gramov a 55 cm a nastastie je v poriadku. Nam poistovna preplaca v plnej vyske ockovanie proti pneunokokom, kvoli nizkej porodnej vahe a predcasnemu narodeniu. Ostatne ockovania neviem, ale doteraz som s nasou poistovnou nemala ziadne problemy. Dokonca aj nasa pediatricka ju ma a povedala, ze sa s touto poistovnou vzdy da dohodnut. Tak asi tak 😉

pietra
13. jan 2008

my sme malu dali do Dovery, lebo v sukromnom stredisku kam chodime k pediatricke mali vtedy zmluvu len s dvomi poistovnami. Inak by sme davali Apollo. Tento rok to budeme malej asi menit, lebo sa nam uz stalo, ze s Doverou nemali lekari uzatvorene zmluvy. Napr. v Ruzinove na plucnom, kam sme chodievali kvoli problemom po ockovani TBC. Lekarka nas osetrila a napisala to na poistovnu, ale prave vravela, ze s Doverou mali problemy, preto nemaju zmluvy. Ale inak sme problemy nemali.

emjee
24. mar 2009

dupinka • 33tt • Dnes o 09:12
Ahojte!

viete poradiť, ktorá zdravotná poisťovňa prepláca najviac úkonov zdravotnej starostlivosti dieťaťa? Príp. ktorá ponúka nejaké nadštandardné očkovania, úkony a pod.

babulka
24. mar 2009

My mame cela rodina Union, rozhodovala som sa pri zmene zo statnej (Spolocnej) hlavne na zaklade preplacanych ukonov pre deti. Az po zmene som zistila, kolko som mohla usetrit (CRP, doplatky za vakciny, navsteva lekara doma....napr. aj zubny RTG pre mna...). Odporucam Union. 😵

zuzana17
24. mar 2009

Ahoj, my sme všetci v Dôvere a zatiaľ sme spokojní 🙂

stvura
24. mar 2009

No ja by som dala asi hocijaku okrem Vseobecnej. Neustale som mala nejake behacky, stale im nieco chybalo, nemaju podklady, zapatrosili veci atd. Maleho som tam ani nedavala poistit a ja som sa dala preradit. Tato poistovna okrem toho plati minimum co sa amnia tyka, takze...a este sa mi nestalo ze by mi zaplatili nejaky nadstandard, ani na moje podlozene listy od lekara nikdy nereagovali vcas.
Union poskytuje monitor do pol roka dietatka, prednostne vysetrenie, lekar na zavolanie...

sirinka
24. mar 2009

ja som roky rokuce v dovere a zatial som spokojna, aj malu som tam dala.

cora73
25. mar 2009

ahoj,my mame Union,a tiez sme spokojni,doma mame zdarma monitor dychu na pol roka,a aj od mojho zubara viem.ze ako jedina vsetko a nacas preplaca

jankajs
25. mar 2009

Nám lekárka poradila, že ak chceme niečo navyše, tak treba vyberať z Union, Spoločnej alebo Dôvery.
Na druhej strane, ak chceme poisťovňu, ktorá má v našom meste podpísané zmluvy s 95. % súkromných a štátnych lekárov, tak Všeobecnú... Asi fakt záleží, čo práve pre dieťa potrebujete. My našťastie nemáme zdravotné komplikácie vážnejšieho rázu, tak nám to zatiaľ stačí.

zuzanale
26. mar 2009

no my sme odišli z dôvery a to som tam bola roky stále bol nejaký problém s kadejakým schvaľovaním bolo nutné čakať a posledná kvapka bola keď my 2xzavolala zubárka a ma preobjednala na blombovanie lebo jej skresali limit a dôveru mala vyčerpanú už 9teho v mesiaci 😠 a pritom žiadny nadštandard veď plombovanie a ošetrenie kazu bežný úkon u zubára .... a to nehovorím aké naťahovačky s nimi má moja mama onko pacient tiež všetko schvaľujú a trvá to týždne.....
teraz sme v Unione zatiaľ sme spokojný žiadný problém 😉

ikke
22. apr 2009
ikke
22. apr 2009

myrusiatko • 35tt • Dnes o 10:05
Ahojte,
ako ste postupovali pri výbere poisťovne pre bábo? Mňa to čaká už čoskoro a neviem na čo sa mám hlavne zamerať!

claudinka • 1d • Dnes o 11:07
My sme si vybrali Union kvoli bezplatnemu polrocnemu pozicianiu monitoru dychu

terezka044
14. máj 2009

ahote baby mozem sa opytat, ma niekto dieta poistne v Dovere?
chcela by som hlavne vediet ci je lepsia alebo horsia ako VZP a v com konkretne, a ze ci vyuzivate ten program Dovera Vyhody, ci to ide pouzivat aj na dieta ako jeho zakonny zastupca. Dakujem 🙂

tin007
14. máj 2009

terezka, my sme dovere, neviem porovnat s vzp, nemam zatial ziadne zle skusenosti akurat pre deti narodene v 2008, ktore nezacali v 2008 ockovanie s prevenarom7 ho nepreplacaju, ale na druhej strane po 2 roku plne hradia prevenar23. a prave vcera som sa zaregistrovala do toho programu vyhod a idem o buduci tyzden vyuzit v procare

pastuska
14. máj 2009

Union, lekári hovoria, že oni ešte stále platia, na rozdiel od iných 🙂 a do pol roka požičiavali zadarmo monitor dychu na doma, neviem, či tá akcia ešte platí. Ja som ho síce mala doma, ale nevyužila, malý spal so mnou od začiatku.

claudinka
14. máj 2009

ja monitor dychu z Unionu stale mam 🙂 ale snad si pre neho aj pridu 😉

pastuska
14. máj 2009

claudinka prídu, mne zavolal po pol roku aj niečo a prišiel si po to ten istý pán, čo to priniesol.