Môže sa brať rodičovský príspevok a sociálka dokopy?

lescautova
7. sep 2009

Dobry den chcem sa opitat ci sa moze brat r.p.a socialka do kopi lebo matersku mi nepriznali moze mi niekto poradit dakujem

majuska0
7. sep 2009

nie som odbornik, ale myslim, ze ano. Ak prijem Vasej domacnosti nedosahuje zivotne minimum, tak by ste mali dostavat aj socialku. Daj do google zivotne minimum a tam zistis, ci spadate do kategorie ludi, ktori maju narok na socialku.
Pozri tuto stranku, urcite ti velmi pomoze.

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

lescautova
autor
7. sep 2009

Teraz mi prislo zo socialnej poistovne ze nemam narok na matersku mam ist na socialku aby mi daly davku v hmotnej nudzi za odpoved dik

lescautova
autor
7. sep 2009

mame 1.7 tyizdnove dieta a nedostavam este stale peniaze co mam robit

jasminet
7. sep 2009

najlepsie ti poradia priamo v soc. poist a ur. prace soc. veci a rodiny - oni vedia ako to s vami je, resp. na co mate alebo nemate narok.

lescautova
autor
7. sep 2009

ale oni mi nepovedali ze mam ist na socialku

majuska0
7. sep 2009

lescautova - ak nemas narok na matersku tak ti treba ist na urad prace - odbor socialny a poziadat o rodicovsky prispevok. Na ten mas urctie narok - neviem presne teraz jeho vysku, ale je to cca 165 eur a tiez mas narok na pridavok na dieta, to je cca 21 eur.
Nepochopila som presne, kolko tyzdnove mas dieta. Usudzujem, ze bude mat babo dva tyzdne. Urcite ti treba vybavit porodne (prispevok pri narodeni dietata), co je nejakych 160 eur a po dovrseni 28 dni zivota dietata, mas narok na priplatok k prispevku pri narodeni dietata,co je vysse 600 eur.
Co sa tyka davky v hmotnej nudzi, tak potrebujem vediet ake mate prijmy, aby som vedela posudit,ci mate na nu narok.
Opakujem, ze nie som ziadny odbornik. Touto problematikou som sa tiez zaoberala, lebo manzel je student VS a nemal posledny rok ziadne prijmy a ja tiez nie.

lescautova
autor
7. sep 2009

ja mam jeden a pol mesacne dieta a nemam ziadne peniaze nemam narok na metrske mam ist na socialku aby mi dali davku v hmotnej nudzi za odpoved dik

maznacik007
7. sep 2009

to je nejake divne..
ak nemas narok na materske.. tak s tym papierom kde ti to napisali treba ist na UPSVaR .. v mieste bydliska.. / prip. do okresneho mesta/ kde si vyplnis tlacivo a dudes dostavat Rodicovsky prispevok a pridavky na dieta..
zaroven si tam vyzdvihni aj potvrdenia kt. potrebujes aby ti bol vyplateny prispevok a priplatok pri narodeni dietata...

co sa tyka davky v hmotnej nudzi... tak to zavisi od toho ci mas 25 rokov aebo menej.. s kym zijes v spolocnej domacnosti.. aky prijem ma otec dietata... atd..
ale tieto info ti podaju tiez na Urade prace socailnych veci a rodiny..podla bydliska

maznacik007
7. sep 2009

nie dudes ale budes 😅

lescautova
autor
7. sep 2009

ja mam 28 rokov ale ja som len slobodna matka a preto sa pitam ci mam narok na socialku dik

maznacik007
7. sep 2009

no potom zivotne minimum na teba a na male.. je 269,71 € ( 8 125,28 Sk ) mesačne.
takze chod tam kde som ti napisala.. a oni ti daju tlaciva a poradia s vyplnenim.. otazkou este bude ci mas uvedeneho partnera v RL a ci mas nejako osetrene vyzivne
al chod tam nech ti tam poradia.. nie do socialnej poistovne.. ale na UPSVaR

lescautova
autor
7. sep 2009

dakujem za odpoved

tinaja
10. okt 2009

Ahojte, chcela by som sa opytat k 25.10.2009 mi konci rodicovska dovolenka (drobec bude mat 3roky) na urad som nahlasila, ze od 2.septembra chodi do statnej skolky. Tzn., ze za oktober uz nedostanem rod.prispevok. Do prace planujem nastupit 26.10.09. Za obdobie 1.10.2009 - 25.10.2009 mam zaplatene odvody??? pravdepodobne asi nie, ze???dakujem

nina28
11. apr 2011

Ahojte...potrebovala by som informaciu ohladom davky hmotnej nudzi.Mam 6rocneho syna,som slobodna matka,byvam v podnajme.....ak chcem dostavat davky,musim mat najprv potvrdenie zo sudu?? kolko mi plati mesacne otec mojho syna??? a ze az potom mi priznaju a urcia davku??????