Nezamestnaná na PN. Dostanem nejaké príspevky?

derylka
31. mar 2009

Dobrý deň. Chcem sa spýtať Vás skúsenejších.... kto máte s týmto skúsenosti.....

.... od 1.apríla som oficiálne nezamestnaná, čiže evidovaná na úrade práce... chcem sa spýtať, ked budem PN.. vypísaná od lekárky.... budú mi niečo vyplácať???.... aj v prípade že ešte nemám odrobené 3 roky ..... /podmienka na získanie podpory/.

Vopred ďakujem

womenne
31. mar 2009

cherylka aj ja som bola v takom pripade ako ty a nedostavala som nič,aj ked som už bola vypisana na MD nedostavala som ničpokial som neporodila.

gapa
31. mar 2009

ak nastupiš na pn najneskor 12.5.09 (42-hý den od ukončenia PP/nem.poistenia), tak nárok na nemocenské máš. Ak ale tvoj PP skončil napr. posledným dnom čerpania rodič.dovolenky (t.j netrvalo nem.poistenie), tak to neplatí.

derylka
autor
31. mar 2009

womenne..... tak to si ma teda nepotešila.. ..to aby sa človek bál aj zostat chorý.. prípadne otehotnieť..... čakat 9 mesiacov.. veru nieje bohviečo....

gapa.... ak by sa tak stalo.. ako píšeš... do tých 42 dní.... vyplácali by to až do pôrodu?.. alebo len určitý počet mesiacov?....

gapa
31. mar 2009

až do ukočenia tejto PN-ky.

anielicek
18. feb 2011

Ahojte, prosím Vás o radu.
31.3. mi končí pracovná zmluva a nechcú mi ju predĺžiť. Keď budem nezamestnaná nedostanem ani 1 Euráčik. Je to pravda - že keď pôjdem hneď na PN - dostanem aspoň nemocenské od štátu????Neviete niekto niečo o tom?

ajkask
20. feb 2011

Ahojte chcem sa popytat.Zamestnana som od 1.2.2010.Som v 15tt a od 15.2.2011 som doma s otvorenou PN a diagnozou Z-35 (dohlad nad rizikovym tehotenstvom ) .Viete mi prosim povedat ,alebo poradit ci mi po 10dnoch ktore by mi mal platit zamestnavatel bude priznana aspon nejaka almuzna zo SP...respektyve ci mam vobec na nejaku PN narok? dakujem za kazdu odoved.

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajkask
20. feb 2011

@malinovka333 zmluvu mam na dobu urcitu ale nie k urcitemu datumu ale k ukonceniu najmu zamestnavatela .

evvkaa
28. feb 2011

ja mam otazku som v 14tt mam nastupit do prace ale len na dohodu na take 3 mesiace ked mi ta dohoda skonci a bola by som na pn dostanem nejake peniazky narok na ziadne davky v nez. nemam vdaka

77tatiana77
12. aug 2013

ahojte,viete mi niekto poradit,som na PNke som tehotna,pracovna zmluva mi koncí 31.8. moj zamestnavatel mi ju nepredlží,chcela by som vediet že ak ostanem nezamestnana na Pn ci mam nejaký narok na prispevok od statu napriek tomu že nemam odpracovane tri roky.za odpovede vam dakujem

beavi
21. júl 2014

Prosím o info. Pracovala som súvisle necelých 5 rokov. Od 1.1.2014 som nezamestnaná, evidovaná na ÚP. Dňa 28.2.2014 som bola hospitalizovaná a stále som na PN. V nemocnici mi vypísali riadnu PN, ktorú manžel zaniesol na ÚP kde si ju len prefotili a keď sa pýtal, či má ešte niečo urobiť, povedali, že nie. Len som tam posielala ku skončeniu každého mesiaca "lístok na peniaze". Podpora mi bola normálne vyplácaná bez zmeny. Teraz mi kamarátka povedala, že som mala PN zaniesť na Sociálnu poisťovňu, kde mi mali vyplácanie podpory pozastaviť a údajne som mala nárok na nejaké nemocenské. PN mi stále trvá, vyzerá to na dlhodobejší zdravotný problém. Prosím o informácie. Ďakujem

30081980
31. mar 2015

ahojte prosim o radu, zomrela mi pred necelymi 2 rokmi dcerka, odvtedy som na nezamestnaneckom, vyuzila som podporu, ale uz vyse roka nedostavam nic, som v 8tt.,mam narok na pn ak budem na rizikovom?je mozne sa dobrobolne pripoistit na nezamestnaneckom a potom mat narok na nejaky prijem zo socialnej poistovne?dakujem za odpoved Monika

elenafeketova
10. aug 2016

Dobry den, viete mi niekto poradit? Som nezamestana od 01.05.2016, na UP, ak budem tehotna -na PN, budem dostavat nejake peniazky od SP?alebo by bolo lepsie sa poistit den pred PN? oplati sa to? Dakujem za vsetky odpovede a prajem pekny den.

draik
10. aug 2016

@elenafeketova
Je tu o tom x tém, snáď netreba dookola a neustále opakovať podmienky nároku na materskú.