• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Podpora z EU a nemocenské dávky na Slovensku.Dá sa to?

22. júna 2009 
Ahojte, poradí mi niekto? Sestra rieši toto: poberá podporu zo Španielska za tri odpracované roky, teraz ide späť na slovensko a má prácu. Lenže zistila, že je tehotná a predpokladá, že pred pôrodom ešte pôjde na PN. Môže poberať aj podporu zo španielska a byť aj na PN?
21. jún 2009 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
otazka znie skor ci moze poberat podporu a byt zamestnana.. nepoznam ale podmienky naroku podpory v spanielsku to by ste si mali skor zistit... dalsia otazka bude ako sa k tehotenstvu postavi buduci zaemstnavatel na SVK a od toho sa bude vsetko odvijat dalej
22. jún 2009 o 08:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Lienocka ďakujem za názor :wink:
To v španielsku si samozrejme sestra zistí, len ma zaujíma, ako je to tu na SK, či nie je problém s poberaním nemocenského z povinného poistenia, a zároveň poberanie iných dávok.. Čo sa týka budúceho zamestnávateľa, to je v pohode, pracovať bude aj počas MD, tam problém nie je, ide len o tie dávky
22. jún 2009 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zmysle § 106 zákona o sociálnom poistení poistenec nemá nárok na výplatu dávky v nezamestnanosti za dni, počas ktorých má nárok na výplatu nemocenského, ošetrovného, materského alebo sa mu vypláca rodičovský príspevok
22. jún 2009 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok