Poisťovňa Dôvera a CAR

gilly
15. okt 2008

ahojte, otvaram tuto temu lebo som uplne zmatena.
Moj problem je, ze pri prvej navsteve v CAR mi bolo povedane ze sa musim podrobit laparoskopii, trom hormonalnym profilom a testom na chlamydie. Vraj su to zakladne vysetrenia, ktore su potrebne preto, aby pripadnu inseminaciu ci umele preplatila poistovna. a ked som dosla za gynekologom (mam nazory dvoch roznych), tak povazuje tri HP za uplnu blbost...viete mi niekto poveda, ake mate skusenosti s vysetreniami v CAR a doverou?

taella
15. okt 2008

mne stačil jeden HP v CARe a bez problémovi mi schválili žiadosť .

tittika
15. okt 2008

ahoj gilly,ja som presla z terajsej poistovne do dovery,nakolko Car kde som uz bola nema s terajsou zmluvu 😖 ,ja ked som sla na inseminaciu mala som odsledovane 2 cykly cize 2 hormonalne profily,vsetko ok,len mierne zvyseny prolaktin,a pokial viem inseminaciu vobec nehradi poistovna,stoji cca 3000sk,kedze inseminacia nebola uspesna sla som po nej na laparku,tam mi zistili priechodne tuby ale endometriozu 😒
mozes ist bez vysetreni na inseminciu ale ti daju podpisat zmluvu,ze si oboznamena rizikami ktore mozu vzniknut,keby si nemala prichodne vajcovody-mimomaternicove tehu 😔

mimusa4
15. okt 2008

gilly ja mám tiež dôveru, a tiež mi bolo povedané že táto poisťovňa vyžaduje 3 cykly, prečo to neviem, lebo dr. mi povedal že jemu stačí aj jeden cyklus, to len poisťovňa robí drahoty...
keďže to už mám za sebou a aj 1 neúsp. ivf, tak nemusím znova tieto vy šetrenia absolvovať a to som prešla už do iného car.

katy2
15. okt 2008

ja mam tiez doveru, a na 1.IVF potrebovali HP, chlamydie a muzov spg. Na 2.IVF nic, vsetko platilo z prveho.... A ziadost schvalili do troch tyzdnov....

zlaticakhalil
16. okt 2008

caute kocky normalne mam usmev na tvari ked citam ze cakate babatka to sa vam podarilo pri umelych oplodneniach?
gratulujem tesim sa s vami a snazillkam drzim palce

katy2
16. okt 2008

ano, obe cakame babo po IVF 😵

gilly
autor
16. okt 2008

ahojte,
a HP, chlamydie vam robili v centre, alebo vlastny gynekolog? lebo moj s jednym HP problem nema, ale s tromi uz hej ☹

katy2
16. okt 2008

mne robili HP v centre, ved az na zaklade HP dosli k tomu, ze je potrebne IVF... a chlamydlie mi spravil moj gyn.

gilly
autor
16. okt 2008

aha, no ja ked citam vsetky pribehy na fore, tak mam pocit ze cela moja situacia bola ponata tak trochu "za vlasy"... no ved uvidime ako to dopadne...
a ako dlho to trva kym ti z HP zistili ze je potrebne IVF az po samotny zakrok? a absolvovala si aj ine vysetrenia?

katy2
16. okt 2008

kam chodis do centra? v kazdom centre najskor spravia HP - to trva mesiac, od zaciatku caklu - robi sa to na 3x, 3x za cyklus sa berie krv.... a potom sa este robi spg u manzela.... na zaklade tychto vysledkov sa urci pricina neplodnosti a liecba, alebo samotny zakrok... ak navrhnu IUI, je potrebne este podstupit laparoskopiu na zistenie prechodnosti vajecnikov, lebo ak su neprechodne, IUUI nema vyznam... Ak sa navrhne IVF, tak treba schvalenu ziadost na lieky a zaktrok od poistovne... laparku vtdy netreba....

gilly
autor
16. okt 2008

bola som vo Ferticente. Spg mame na vybornu (ako povedal doki aj s hviezdickou 🙂 ), HP mi nikto nerobil... ale bola som odporucena na laparku, tu by som mala podstupit buduci mesiac a vraj nasledne sa urci co dalej...

katy2
16. okt 2008

tak potom je to ta lepsia verzia... drzim ti palce 🙂

gilly
autor
16. okt 2008

nerozumiem, preco je to lepsia verzia?

katy2
16. okt 2008

lebo ked je zly spg, tam je uz naozaj mozne len IVF..... ale vy mate sancu aj na prirodzene tehu alebo po IUI....

gilly
autor
16. okt 2008

no ved uvidime ako dopadneme..."prirodzene" sa uz snazime rok a pol, zatial nic...ale mozno zaucinkuje psychika a ked vidim ze podstupujeme pomalicky nejake vysetrenia tak to pride aj prirodzene...
aj tebe drzim palce, nech je vsetko do juna (a aj potom samozrejme) OK

katy2
16. okt 2008

dakujem 🙂

gilly
autor
16. okt 2008

juj a este jednu vec som sa chcela opytat...ma poistovna nejake casove obmedzenie, teda po akom case snazenia moze par podstupit IVF ak ma vysledky vysetreni v poriadku?

katy2
16. okt 2008

myslim, ze poistovna respektuje vyjadrenie lekara z centra... on uda dovod, preco je potrebne podstupit IVF....
inak poistovna preplaca 3 cyjkly IVF do 39.roku zeny..... my sme to stihli len-len.... 😵

gilly
autor
16. okt 2008

tak drzim palceky 😉

tinucha
16. okt 2008

Gilly, my sme mali s Dôverou takí istý problém pri IUI ako ty. vyslovene od nás chceli tri hormonálne profily. ja som totiž mala stimulovať menopurom a ten mi mala Dôvera na IUI priplatiť. Keďže som mala len jeden HP a nechcelo sa mi čakať ďalšie 2 mesiace, aby som mala ďalšie dva, tak som si menopur zohnala cez net a vykašľala som sa na poisťovňu. Pri schvaľovaní žiadosti na IVF už žiaden problém nebol (stačil jeden HP, výsledok spg, laparoskopie a z vyšetrenia na chlamídie).