• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Práca na dobu určitú a materská. Ako to funguje?

19. decembra 2012 
ahoj gapa ,mne konci pp na dobu urcitu 15.10.2009. som este na rodicovskej dovol. ale chceli by sme druhe babo. kedze nebudem mat pp mala by som si asi platit dnp, vsak? myslim, aby som potom mala maximalnu vysku materskeho. mam platit z maxima al.minima, nevies aka je to suma? a ked otehotniem potom staci tusim menej platit?
a este jedna otazocka, ma to potom aj vplyv na vysku rodicovskeho ked uz nebudem mat pracovnu zmluvu.
dakujem za odpovede :slight_smile:
3. okt 2009 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pozri link v téme o DNP.
3. okt 2009 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som kuk ale nejako tomu nerozumiem. :unamused:
4. okt 2009 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lulu19 • snž • Dnes o 12:44
ahojte baby prepacte ze zakladam temuale neiem kam sa obratit.ide zatial len o informovanie ,ale vopred dakujem za rady,odpovede.v roku2007v juli som zcala pracovat do decembra 7.2008 som pracovala u jedneho zamest.potom som si nasla druhu pracu a tam som zacala pracovat 8.12 2008 teraz bude rok co tam pracujem zmluv som mala na rok(teda do 8.12 2009) ale mi ju predlzili tezaz takze mam u nich zmluvu do 8.12 2010.ako by to bolo ked som na dobu urcitu a zostanem tehotna automaticky ma nesmie prepustit?a ako to je s tym rataju sa mi roky celkom odpracovanealebo len u posledneho zamestnavtela
dufm ze somm to napisala spom troska zrozumitelne
dakujem

lulu19 • snž • Dnes o 12:54
nikto :frowning2:

kacenqa • 1d, 27tt • Dnes o 13:07 -
lulu, zial ja neviem, ale je nedela, cas obeda, tak nebud netrpezliva, urcite sa ti niekto ozve, no nerataj s tym,z e do pol minuty tu budes mat 10 fundovanych odpovedi.... :wink:

lulu19 • snž • Dnes o 13:12 -
ja nie som netrpezliva lene sa nudim nemyslim to v lom ak som sa nikoho dotla tak prepacte

emjee • 1d • Dnes o 14:29
lulu prac. pomer na dobu urcitu uplynie datumom, do kedy je zmluva uzatvorena - nezavisle od toho, ci budes tehotna alebo nie, zamestnavatel ti pracovny pomer NEMUSI predlzit
to ratanie odpracovanych rokov - myslis z coho sa bude pocitat vyska materskej? z posledneho zamestnania
btw. pozri temy:
ako sa vypocitava materska http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=73632
md a doba urcita http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=26312
22. nov 2009 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takže ak mi nepredlžizmluvu ak budem tehotna tak ona ma može preoustit neviem ale tak sa mi da ze mi niekto vravel ze tam zenu chrani zakon .ze ak je tehotna tak junemoze prepustit a ze po md ju musi zobrat naspat.
22. nov 2009 o 15:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kočky ti to už napísali jasne - uplynutím dohodnutej doby sa pracovný pomer končí a to, že si tehotná, nemá žiadny vplyv.
22. nov 2009 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evulka777 ip
22. nov 2009 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lulu ako pisu dievcata, jedine, co ta chrani, je ochranna lehota, ktora je 6 mesiacov, ak s preukaze tehotnost v case trvania PP. Ak otehotnies po skonceni PP, ochrana trva len 42 dni.
Zalezi este od toho, ako ti predlzili zmluvu. Myslim, ze ak nastupis do prace den po uplynuti PZ a nikto ta neposle domov, PP sa automaticky meni na dobu neurcitu. Ak ti dali podpisat zmluvu na dalsi rok pred uplynutim, tak plati dohoda.
22. nov 2009 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lulu dovolujem si skopirovat prispevok od gapy z predchadzajucej strany:

zamestnávatel ti nemôže dať počas PN, tehotenstva, MD,RD "výpoved". Iným spôsobom však prac.pomer skončiť môže. T.j. ak počas PN, tehotenstva ukončí zamestnávatel PP napr. v skúšobnej dobe, ak konči PP uzatvorený na dobu určitú, tak nejde o "výpoved" podla § 63 zákonníka práce.

treba rozlišovať medzi slovami "výpoved" a ukončenie "prac.pomeru".
22. nov 2009 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem emjee uz chapem
23. nov 2009 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminky....no snazila som sa vycitat vsetko ale mozno z tych nervoch som vsetko pozorne neprecitala...ja mam zmluvu na dobu rcitu ktorami konci k 1.1.2010 tento mesiac sa dozviem ci mi to predlzia vedia ze som tehotna vzhladom nato lebo mam dost vytazenu pracu na psychiku takze musi tam byt urcite obmedzenie....som akurat v 14 tyzdni aa nemam este odpracovane ani 3 roky cize mam otazku je mozne ze ja budem dostavat nejaky prijem ked mi nepredlzia zmluvu a dokym pojdem na matersku?
7. dec 2009 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky holky,jsem na materske na 2 roky... smlouva v praci mi skoncila asi mesic po tom co sem na materskou nastoupila takze sem vlastne bez prace.... No a dneska sem zjistila ze az mi rodicovska s Danikem skonci nebudu mit narok na dalsi materskou a na rodicovskou budu muset jit na 4 roky!!! :angry: :rolling_eyes:

chteli sme deti 2 roky od sebe tak proto tak... :sunglasses:
7. dec 2009 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pardon ja sem to nedopsala jak sem z toho rozhozena!! :angry: chtela sem se zeptat jestli o tom nekdo neco vite? A jestli je to opravdu tak?
7. dec 2009 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nikdo? Nic? No tak budu doufat ze to neni pravda....
11. dec 2009 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bohužel pravda to je. Pokud otěhotníš a budeš bez zaměstnavatele, nebudeš mít nárok na PPM a až od porodu můžeš čerpat rodičovský příspěvek na 4 roky. Ale pokud tvůj partner pracuje, může po šestinedělí nastoupit na jeden den na mateřskou, a zvolit si rodičovský příspěvek na 2 nebo 3 roky podle výše platu.
11. dec 2009 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Takze kdyz porodim a budu jeste na rodicovske s Danikem tak mi to hned prejde na druhou rodicovskou? Chapu to dobre?
11. dec 2009 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jj chápeš dobře, ale budeš muset dojít na odbor státní sociální podpory, ukončit rodičovský příspěvek na starší dítě a požádat o nový na mladší dítě. nepřechází to automaticky, pozor na přeplatek.
11. dec 2009 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
mam problém, skoro celá diskusia sa zaoberá zmluvou na dobu určitú. Ja mám ale iný problém, mám zmluvu na dobu neurčitú od 1.8.2009. (pracujem ale od r.2007-august). Dňa 22.12.2009 som ale osobne prevzala výpoveď podla§63 ods.1 písmb) z nadbytočnosti. Od 1.1.2010 do 28.2.2010 mi plynie výpovedná doba. Dňa 12.1.2010 mi môj gynekológ oznámil, že som tehotná (5-6 týž.). Znamená to teda že som otehotnela ešte pred prevzatím výpovede. Vzťahuje sa na mna zákaz výpovede, alebo aspoň ochcranná lehota, ak by som do 28.2.2010 priniesla písomné potvrdenie o tehotenstve?
Dakujem za radu
14. jan 2010 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie nevztahuje.. lebo si uz podpisala vypoved... len sa presvedca ko to budes mat s materskou ci ti vyjde a tak.. lebo su tam ochranne lehoty...
14. jan 2010 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maznacik- a nemyslis, že ak by isla na PN, tak by sa jej vypovedna lehota predlžila? až do ukončenia PN? lebp ja som to kley radila v teme DNP, tak dufam, že som jej zle neporadila - kuk, prosim tam :wink:
14. jan 2010 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maznacik a prečo si myslíš ze sa na mna nevztahuje ochranná lehota? Podla zákonníka práce by sa mala, či nie?
14. jan 2010 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,potrebujem radu lebo sa v tomto vôbec nerozumiem.
Mám zmluvu na dobu určitu a to do 30.4.2010 vtedy budem v zamestnaní presne 2 roky.Už sa mi nepredlžuje.cca 5.5.2010 nastupujem na matersku,čo s tým rozdielom od 30.4.-5.5 ????
Má to nejaký vplyv na dostávanie tej lepšej materskej?? Na SR mám odpracované 3 roky spolu.ďakujem.
14. jan 2010 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kosta123 - hallo nikto mi nevie poradiť??? :frowning2:
18. jan 2010 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj kosta, tak zkus ukecat na gyndě dřívější nástup na mateřskou a nebo si vezmi na tu chvilku neschopenku, i když u nás se neschopenka první 3 dny vůbec neproplácí :angry: .
18. jan 2010 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tereza.s - skôr ako 8 týždnov ma nemôže vypísať :unamused: tak neviem či mám isť na úrad práce či čo?
20. jan 2010 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kosta, nie, nemusi ta vypisat na matersku, trebars nech ti da obvodak PN na 2 tyzdne - zamaroduj trebars 25.4.

pokial viem, ty nastupis na MD v ochrannej lehote, a to sa ma iba 6 tyzdnov pred TP - aspon tak niekde tu pisala Gapa - pre istotu si to over, aby si nieco nepokaslala

tak este raz, nech ta nevypise na matersku, ale klasicku PN - akože mas potiaže - bud gynekolog, alebo obvodny lekar
20. jan 2010 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
brisilda - no dobre a čo potom od 1.5 (od kedy som oficiálne nezamestnaná) do dňa skutočného vypýsanie na materskú??? Kto bude za mna platiť tie dni odvody? čo mi dovtedy platil zamestnávateľ?
20. jan 2010 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kosta,

pokiaľ budeš nezamestnaná , tak odvody nebude za teba platiť nikto. si myslím, že tou PN by si tých pár dní preklenula. ale možno Gapa vie lepšie niečo poradiť.
na tú vyššiu materskú máš nárok pokiaľ si pred dňom pôrodu bola poistená nemocensky aspoň 270 dní počas dvoch predchádzajúcich rokov, čo si myslím bola, ked si robila dva roky vkuse. taká istá podmienka je aj na poberanie materského. takže, ak ti vyjde materská- tá sa poberá 28 týždňov a potom sa nastupuje na RD, tak potom budeš poberať aj vyšší RD- do dvoch rokov dieťaťa.
20. jan 2010 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kosta,
ak máš PTP 4.7.2010, tak v prípade, ak by ti trvalo nem.poistenie, tak by si mohla nastúpiť na MD v období 9.5.-23.5.2010 (8-6týžd.pred PTP). Ak však nebude trvať nem.poistenie/pp k nástupu na MD, t.j. budeš nastupovať na MD v tzv. ochrannej lehote, tak ti vzniká nárok na materské presne 6týžd. pred PtP (vid § 50 zákona o sociálnom poistení).
Na tvojom mieste prekleniem asi dobu od 1.5. do 22.5. PN kou alebo sa zaeviduj na UP. Možno niektoré pracovníčky SP by nemali problém ti uznať nárok aj 8týž. pred (nie všetky poznajú dobre zákon), ale spoliehať sa na to nemôžeš. Ak pôjdeš na PN, tak budeš mať aj nejaký príjem a aj vykryté zdravotné poistenie ako poberatel nemocenského (na UP ťa počas PN nezaevidujú).

a nezabudni do 45dní od pôrodu si podať prihlášku na sP podla bydliska aby si bola dôch.poistená počas starotlivosti o dieťa.
20. jan 2010 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
od ukončenia PP už nebudeš dôchodkovo, nem poistená a ani v nezamestnanosti. Zdravotne bud ako uchádzač o zamestnanie alebo ako poberatel nemocenského/materského a neskôr rodič.príspevku.
20. jan 2010 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok