Prečo a ako vystúpiť z II. dôchodkového piliera?

bejca
17. jún 2009

ahojte 😵

prišiel aj vám takyto leták ??? a napisali vam aby ste vystupili ??? ako to vlastne je ?? vie niekto poradit ?? 😅 akosi neviem ci z manzelom mame zostat alebo teda vystupit . a co s nasetrenymi peniazmi ak vystupime ?? vrati nam ich niekto ?? 😅

dakuej ak vie niekto poradit 😉 😵

blesq
17. jún 2009

kolko mate rokov?

bejca
autor
17. jún 2009

38 ..😅 a muz ma 36 🙂

blesq
17. jún 2009

ja osobne si myslim ze robia len bububu , nejako som sa o to nezaujimal a ani sa nebudem a Tomanovu nebudem reagovat ani keby vyhlasila stav nudze. je to strasna ..........

bejca
autor
17. jún 2009

no ved prave ze neviem ako teraz postupovat lebo pri nich co si raz zmyslia to a za par dni znovu ine ..... na Tomanovu mam podobny nazor 😉 ale to asi vacsina nas je takych 🙂

monikabubko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magimary
17. jún 2009

súhlasím s bleskom...
nereagujeme na ňu... 😉 a nič nemeníme

blesq
17. jún 2009

dostala si letak, pozri si este akukolvek dss a jej vyjadrenia. potom sa rozhodnes.

jaduska
17. jún 2009

ja si myslím, že je to jedno...kým pôjdeme my do dôchodku, tak aj tak nič nedostaneme.....ale to len môj subjektívny názor....

ja osobne z II.piliera nevystupujem, keď som videla, aké problémy má mama s vybavovaním dôchodku zo sociálky, tak mám dosť.... z DSS-ky mi chodí výpis, môžem si všetko kontrolovať cez net, tak hneď vidím, keď je nejaký problém....

monikabubko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monikabubko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonnya
17. jún 2009

bejca, peniaze z II. piliera keby ste vystupili vam nikto neda. Pojdu naspat do Socialnej poistovne na vyplatu dochodkov... ja by som na vasom mieste nevystupovala!
A na pani ministerku mam podobny nazor ako blesk...

bejca
autor
17. jún 2009

dakujem vam velmi pekne ste zlati 😵 no ja tiez akosi dumam ze nebudem riesit nejake papierovanie a pod 😉 ked som raz vstupila tak nech som tam 😀 😵

zanetak
17. jún 2009

ja sa tiež nechystám vystúpiť, len ma zaujíma prečo teraz štát umožňuje vystúpiť z II.pil., keď predtým nám to zákonom stanovili, že tam máme vstúpiť ?? Si myslím, že si s nami robia čo im vyhovuje...

jaduska
17. jún 2009

zanetak - to preto, že sa vymenila vláda - povinný II.pilier pre určité ročníky zaviedli dzurindovci a ficovci to musia samozrejme zmeniť, šak treba všetko znárodniť nie???? za chvíľu začnú opäť fungovať JRD a štátne podniky 🙄

adusaa
17. jún 2009

ja som za vystupenie a to z jedneho dovodu. dochodok stat stale vyplacal, este sa nestalo, aby dochodca nedostal dochodok. pri II.pilieri nikto vam nezaruci ze tieto peniaze raz dostanete. vasimi investovanymi prenizami do II.dp len podporujete vystavbu hotelov v karibiku sukromnych podnikatelov. nikto nevie ich mena. takze ja vystupujem. ale kazdeho je to osobna vec. 😉

jaduska
17. jún 2009

adusaa - sociálna poisťovňa je podľa mňa čierna diera, tiež tam niekde miznú peniaze - pozri si iba neplatičov na ich stránke - z čoho tie dôchodky budú vyplácať o 30 rokov, keď už teraz sú tam miliardové dlžoby? ale to je už mimo tejto témy - ako som písala vyššie - je to v podstate jedno kam to platíme, nikde nemáme istotu, čo bude...

ianitka
17. jún 2009

uplny suhlas jaduska

miriamkac
17. jún 2009

adusaa treba citat dennu tlac:
http://peniaze.pravda.sk/sk_dochodky.asp?r=sk_d...

😀 😀 😀

vidis? Verejne sa pise o tom, ze dochodky budu meskat....teraz a co potom o 20-30 rokov, ked bude dochodcov niekolko nasobne viec ako teraz...hmmm....ani tento system nie je spolahlivy....

ale rozhodnut sa musi kazdy sam za seba. Ja tiez ostavam. 😉

nika07
17. jún 2009

Ahojte,

ani ja nič meniť nebudem a ostávam, čo ked náhodou zanikne sociálka a dss - ky zostanú 😀
musíme len dufať, že niečo dostaneme 😉

adusaa
17. jún 2009

o 30 rokov to tu budeme mozno citat a smiat sa ako sa vsetko uz pomenilo 😠 🙄

bejca
autor
17. jún 2009

hm ono to je v nasom " skvelom " state uz raz tak 😝 najprv nieco je a za par rokov sa to hlada kde to bolo a co to bolo ....a ci to vlastne bolo 😀 no a co sa dochodkov tyka tak asi sa ich pri ich zvysovani dochodkoveho veku ani nedozijeme 🙄 a podla mna keby sa aj znovu otvorili JRD a pod .... tak by to bolo fajn lebo ako pozeram na niektore objekty tak je to otrasne ako chatraju .... aj skoly a pod... a to nehovorim o cestach 😝 ale to uz je zasa o inom vsetko ... takze asi nevystupime a budeme cakat co bude casom 😉 a ako pise Adusaa za par rokov sa budeme smiat .........alebo plakat ??? ked to tu budeme citat ...................

stanka7
18. jún 2009

ahojte aj ja ostávam niekde som čítala že v budúcnosti bude viac dôchodcov ako zárobkovo činných takže nebude mať kto poriadne prispievať do soc.poisťovni.možno mi tu už nebudeme ale dúfam že tie peniažky čo si teraz odvádzam do DSS dostanú moje baby tak mám stavanú zmluvu.Nikto nevie čo bude.Ani túto ekonomickú krízu nikto nepredpokladal. 😖

stanka7
18. jún 2009

Aešte som zabudla ked vystúpiš z DSS tak sa ti peniažky automaticky presúvajú do soc.poisťovne takže tam sa bude niekto tešiť že majú tvoje peniažky pre nejakého dôchodcu 😉

knedlik544
19. jún 2009

baby poradte mi. ist vobec do toho druheho piliera alebo nie?diki moc.

titkovamiriam
19. jún 2009

ja som tam koly dedeniu a poriadne ma nasralo ked mi prisiel list aby som vystupila hoci nemam este 40 a zarabam viac ako 600eur 😠 😠 ,keby som chcela vystupit tak to davno urobim.vela mojich kamaratiek ma druhy pilier a niektore aj ten dobrovolny treti.no ked to tu pojde tak ako do teraz podla mna to cele zrusia a ani sa na s nebudu pytat

adusaa
19. jún 2009

podla mna ked pride na lamanie chleba - teda vyplatenie tych penazi nam uz dochodcom bude veelky problem. a zaidne peniaze neuvdime. ale pokial ich dame do poistovne tak dochodok budeme mat. este sa predsa nestalo, aby stat nedal nejakemu dochodcovi dochodok.

jaduska
19. jún 2009

adusaa - ti závidím tvoju dôveru v štát - ale fakt, úprimne, to nie som ironická...
Ide o to, že dať možno dajú ... .ale koľko? Moja mama si teraz vybavovala dôchodok a niekde jej zapatrošili potvrdenia spred 30-tich rokov, musela si všetko sama zháňať, hľadať, kto vtedy robil na tej istej funkcii ako ona, tie ženy museli ísť s ňou na sociálku podpísať vyhlásenia. Dôchodok jej dávali iba zálohovite, teraz jej samozrejme doplatia, ale keby nezohnala tých svedkov, tak sedí doma sa smiešny peniaz a štát nič nezaujíma...čo myslíš, kde budeme my zháňať o 30 rokov nejaké potvrdenia, keď viem, ako si hlavne malí súkromníci dávajú "záležať" na archivácii dokladov....

titkovamiriam
19. jún 2009

adusa v mongolsku ho zrusili 😅 😅 a ked to pojde takto dalej tak aj tu ved polovica ludi bude nezamestnana a druha stara alebo chora ☹ ☹

no a ked sa vybavuje invalidny a opatrovatelske to su zazitky-mama je ochrnuta na 80 percent tela,nevie sama existovat a dochodok jej dali az o 6m a otec je opatrovatel a vybavoval to 4m.-nemam deti tak mozu predat dom a zit na ulici-socialna poistovna je bezodna studnica co uz nebude mat nic -preto chce peniaze z pilierov.

stanka7
19. jún 2009

presne tak soc.poisťovňa robí bubu preto chcú prachy z 2.piliera.titkovamiriam a prečo ti prišiel list že máš vystúpiť?

titkovamiriam
19. jún 2009

to su tie listy co teraz rozposielali sporitelom mali to byt ludia nad 40 alebo pod platom 600eur-vysvetlovali tam nevyhody-klasika tomanovej!!!za dva dni mi zasa dosli dva listy z rozdielom dvoch dni ze sa rozhoduje o ukonceni rodicovskeho a v druhom o jeho skonceni.chapala by som keby poslali jeden ale toto pisala ta ista uradnicka - na to socialka penoaze ma!!! ma nasrali v ten tyzden - ked vidim E.T. v telke je mi z nej na grc