Prišla som o peniaze z DSS-ky. Treba sa registrovať!

zuzula28
4. mar 2009

Ahojte maminy,
neviem či sa tu nájde ešte niekto ako ja (dúfam, že nie), čo nevedel, že pri nástupe na materskú treba na sociálnej poisťovni vyplniť špeciálne "registračné" tlačivo, ak chcete, aby vám posielali peniaze na DSS účet...Nuly na výpise ma upozornili, že niečo nie je v poriadku a dnes som sa musela zaregistrovať, aby som dostala niečo aspoň počas tých pár zvyšných mesiacov...keďže mi po pôrode aj ocino pomáhal vybehávať úrady, uniklo nám to a nikto si hubu nedral, aby nás na to upozornil, že je to treba...ak to aspoň niekomu pomôže budem rada...bohužiaľ už dnes som na sociálke zistila, že nebudem sama... ☹ ☹ ☹

mami.sk
11. mar 2009

babulka - plný súhlas!!!
úplne si mi hovorila/ písala / z duše...

čo sa týka nahlasovania čerstvých mamičiek po pôrode na Soc. poisťovni tak som si tiež zažila svoje 😝
našťastie som si ešte pred pôrodom na nete pozisťovala čo všetko treba vybaviť a pekne som si to odložila v PC aby som potom nemusela hľadať 😉 keď som videla tú lehotu 15 dní po pôrode na nahlásenie na SP tak som neverila vlastným očiam / ale potvrdilo sa mi, že ako sa u nás schvaľujú zákony a kto ich vlastne schvaľuje - určite v živote nerodili/ ☹ ale veľmi fandím 2. pilieru tak som nemala chuť prísť o tie peniaze v DSS- ke

a keďže moji rodičia a svokrovci bývajú cca 500 km od nás a nemali by sme s kým nechať maličkú ( nechcela som také maličké miminko vláčiť po úradoch, hlavne keď hrozne mrzlo), využila som ich návštevu a pár dní po príchode z pôrodnice som si povedala, že ideme s manželom tie úrady obehať.../ aby sme stihli tú parádnu 15 dňovú lehotu/ 😝

ja som bola v takom stave, že som ledva chodila a všade som čakala v radoch ale povedala som si, že vybavíme hneď aj ostatné úrady nech mám potom pokoj a musela som využiť to, že som mala opatrovanie pre dcérku/matrika kvôli rod. listu, zdrav. poisťovna pre dcérku a aj úrad práce, soc. vecí a rodiny kvôli prídavkom na deti a príspevku/
No na SP som natrafila na celkom milú pani na informáciách, kt. bola ochotná mi pomôcť aj s vyplnením formulárov - škoda len , že ju pristihol jej nadriadený a poriadne ju "spucoval" že či nemá inú robotu
😝
som bola v šoku, no ale čo už ☹
no ale najlepší bol aj tak úrad práce... pani úradníčka, veľmi otrávená tým, že ma musí vybaviť mi rovno do očí "flusla" že či som na tom tak finančne zle, že musím tak skoro po pôrode ísť vybavovať prídavok na deti a príspevok pri narodení 😝

som skoro odpadla 😝
taká som bola naštartovaná, že som jej povedala svoj názor na doslova buzeráciu mamičiek po pôrode...namiesto regenerácie musia behať po úradoch.. a keď nepôjdete lebo o tom neviete tak máte smolu

a ešte sa tvárila , že ten prídavok na dieťa 640,-SK mi dáva zo svojho 😀 😀 😀

tot moja skúsenosť 😒

claudes
17. mar 2009

tak som sokovaná a pohorsená aj ja, mám 17mes synceka, a samozrejme stát za mna nevypláca tie odvody do DSS-ky, lebo nás tiez neinformovali o tejto drobnej zálezitosti, hoci som vsetko vyhladávala aj vytlacila, co som nasla na nete este pred porodom, co sa tyka tej vybavovacky po porode,ale nikde som nenasla upozornenie na tuto vec, takze tych 17mes mi bude chybat vsade...Dobre to maju vymyslené, náš skvely štáb tam hore so "sudruhom" Ficom na cele...TÁ PETICIA NEBOL ZLY NÁPAD, sKODA, ZE NA TO NIKTO NEREAGOVAL, TO UZ LEN DO PALBY ALEBO DO LAMPÁRNE, LEBO MY S TYM ASI NIC NEuROBIME 😠 😖 😠 ...a bolo by to asi zbytocné urobit tam cirkus zajtra, kedze ideme toto vybavit a bude tam s nimi aj nás maly, kedze opateru tiez nemáme blizko, rodicia byvaju o100km dalej...este by ma viac vytácali aj s ich chladnokrvnostou...to je len hanba na slovensko, takto okrádat mamicky/rodiny 😠 😖 😠

claudes
21. mar 2009

no, ja som rodila v roku 2007, v novembri...svedomito som si vsetky papiere pripravila, stiahla som si ich z netu a manzel ich aj vybavoval...no po porode som mala co robit so sebou a aj s malym(po cisárskom som mala problémy) , vtedy som este nesledovala ziadne diskusie, ani správy v telke ci v rádiu, spala som a dojcila, na nic iné si asi nespominam len na toto z tohto obdobia...vtedy nás este na to neupozornili, ale u nás ani odvtedy neupozornuju mamicky na tuto skutocnost, teda tych co poznám a rodili uz v roku 2008...takze som stratila 17mesiacov, co je dost!!!, 18-ho sme isli do spciálnej poistovne vybavovat papiere, najprv povedali, ze by som sa mala prihlásit hned po porode(15dni), nie teraz ... pani asi na prvykrát nepocula ze som rodila este pred r 2008 a ze sme tam boli...teraz uz mám vsetky veci vybavené

elinka27
23. mar 2009

ja som teraz z toho jelen, ja som stale zamestnana ale som momentalne na MD a pokial viem tak som tlacivo nejake specialne nikam nedavala a peniaze mi tam chodia, vidim to na vypise.Neplati to nahodou len pre tie zeny na MD co su nezamestnane?Alebo ako to je?

aktak
23. mar 2009

viete mi poradit ci sa ma neco z toho nahlasovanie a prehlasovania a prihlasovania tyka ked som riadne na VS este stale a este som nepracovala nikdy? mam 25, dakujem (nemyslim DSS ale ci za mna stat plati do zdravotnej a co by som si mala platit sama?)