Prišla som o peniaze z DSS-ky. Treba sa registrovať!

zuzula28
4. mar 2009

Ahojte maminy,
neviem či sa tu nájde ešte niekto ako ja (dúfam, že nie), čo nevedel, že pri nástupe na materskú treba na sociálnej poisťovni vyplniť špeciálne "registračné" tlačivo, ak chcete, aby vám posielali peniaze na DSS účet...Nuly na výpise ma upozornili, že niečo nie je v poriadku a dnes som sa musela zaregistrovať, aby som dostala niečo aspoň počas tých pár zvyšných mesiacov...keďže mi po pôrode aj ocino pomáhal vybehávať úrady, uniklo nám to a nikto si hubu nedral, aby nás na to upozornil, že je to treba...ak to aspoň niekomu pomôže budem rada...bohužiaľ už dnes som na sociálke zistila, že nebudem sama... ☹ ☹ ☹

mikalove
4. mar 2009

pekne,ani ja som nevedela,ako si to riešila?

zuzula28
autor
4. mar 2009

mikalove, tento predpis, že musíš sama iniciovať, aby ti dali vyplniť to tlačivo na registráciu platí údajne od 1.8. 2006...niekde je solídny personál, že ťa aj upozornia, niekde bohužiaľ nie...takže dnes som sa zaregistrovala a ostatných 19 mesiacov mám akurát smolu 😝

jankando
4. mar 2009

No to su cele slovenske urady...
co ine mozes cakat od nich.. 😖

zuzitka
4. mar 2009

ja som sa tiez nikde nenahlasila, ked mi zacala MD 😕 a ked mi prisli papiere z DSS na konci roka, tak som tam mala nejake prachy, nemala som tam nuly ..... lenze som prisla o pracu na MD, tak az potom som poziadala socialnu poistovnu, aby za mna odvadzala do DSS aj do zdravotky 🙂

bubba
4. mar 2009

takze aj ja mam 000000 😅

daskak
4. mar 2009

zuzitka: do zdravotky? co ma spolocne zdravotka so socialkou? 🙂 dik

mikalove
4. mar 2009

ozaj,ked sme na MD tak do zdravotky nam platí kto,socialka?

mikalove
4. mar 2009

ani tie naše mrchy ti nič neporadia,aby ti nemusela podať papier navyše,a tvaria sa akoby vyplacaju tú almužnu zo svojho 😠

zuzitka
4. mar 2009

som nezamestnana, samko este nechodi do skolky, takze som na socialke ako poistenec statu 🙂 takze platia za mna .... ale musela som poziadat ..... inak toto mi poradila Gapa tu na konikovi v teme paragrafy 😉

zebricka
4. mar 2009

Neviem, ci budem pisat o tom istom, ale asi hej.... nejde len o peniaze z DSS, ale o cele dochodkove odvody ako take..... vraj maminy, co rodili po tom vyssie uvedenom termine sa mali same iniciativne prihlasit na Socialnej poistovne a vyplnit registracny list FO.... akoze davate na vedomie, ze ste na materskej/rodicovskej dovolenke.... co mi pride zlahka na hlavu, ved Socialna poistovna vyplacala materske, tak snad ked Vam to vyplacali, tak vedia, ze ste na materskej.... :-O
Ale uznavam, mozno do toho len nevidim... a prave preto sa cudujem.... ze vymyslia takuto hlupost a mamina sa to skratka nema ako dozvediet, ze sa jej to tyka, ze tam ma utekat.... pritom infomacny system minimalny, do kancelarii hore sa nedostanete, mozete sa postavit do niektorej z rad k okienkam v dolnej hale, ktore sa tahaju az na ulicu..... no a postavte sa tam teraz - v tomto pocasi, obdobi chorob s malym deculom.... :-O :-O

babulka
4. mar 2009

Velka vdaka sudruhovi Ficovi a jeho skvelym "reformam" 😖
Napisem to "na plnu hubu", aj ked sa normlane nezvyknem takto vyjadrovat. Je to najvacsi odrb na zenach - matkach, a samozrejme zabezpecenie dalsieho prilevu penazi do skvelej Socialnej poistovne. Preco by Vam to mali na socialnej poistovni hlasit, ked z toho, ze si nesplnite oznamovaciu povinnost, ze chcete byt aj pocas materskej dovolenky dalej dochodkovo poistena v druhom pilieri, plynu prijmy od statu (kedze na MD a RD plati za vas odvody stat) prave Socilanej poistovni 😖
takze Zuzula, nepisla si o peniaze vinou DSS, ale vinou niekho ineho.

zebricka
4. mar 2009

Ten link som nepochopila... ze je oznamovacia povinnost, to vedia vsetky.... kedze to ohlasili, na zaklade toho im vyplacaju "materske"....
Pointa tohto tu je v tom, ze aj ked ste sa nahlasili na materske, aj tak Vas neeviduju ako dochodkovo poistene a musite specialne okrem toho vyplnit Registracny list FO, cize ako keby ste sa nanovo prihlasovali do Poistovne... ak sa neprihlasite, nerata sa Vam to do dochodku..... akurat, ze o nutnosti toho Registracneho listu FO Vas neinformuju, co by kludne mohli prave pri tej prilezitosti, ked si tam pridete ziadat o to materske....
Cize vec A sice znamena aj B /cize ak ziadate o materske, tak asi ste v evidencii SP/, ale podme sa tvarit, ze to nie je jedna institucia a na kazdu chujovinu potrebuju mat tri dalsie papiere ako bonus v evidencii.... a ze maju vela roboty... no bodaj by nie, ked si ju tam vyrabaju....

zuzula28
autor
4. mar 2009

zebricka, presne si to vystihla...takáto chobotina by ma vo sne nenapadla 😝

babulka, aj keď si zjavne silný pravičiar, ja skôr opačne, tentokrát s tebou plne súhlasím, že tento zákon mi príde ako stavaný na odžubanie nás matiek o peniaze 😔

jevel
4. mar 2009

zuzula -. pridávam sa aj ja. odkedy som na materskej žiadne peniaze sa mi do DDS neodvádzali 😠
takže teraz musím naklusať na soc.poisťovňu a nahlásiť sa tam?

zuzitka
4. mar 2009

nielen registracny list FO, ale aj ziadost, aby vam odvadzali do DSS 🙂

zuzula28
autor
4. mar 2009

jevel, hneď sa choď zaregistrovať, nech dostaneš aspoň za tie zvyšné mesiace ☹

Ja normálne uvažujem, či sa to nedá nejako iniciovať ako masová sťažnosť, petícia alebo niečo takéto, veď je to vrchol 😝

danulik
4. mar 2009

mna na to upozornila este pani v DSS-ke, ked som vyplnovala prihlasku a potom som to este nasla, ked som hladala co vsetko treba vybavit po porode: http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-pri-por...

hasleerka
4. mar 2009

no to je fakt des, že nikoho na nič neupozornia ... toto by ma vôbec nenapadlo ... ja som si zakladala dss počas MD, nedávno mi prišiel výpis a niake prašule tam stát posiela

norik1
4. mar 2009

mne vsetky tieto sprostosti uradne obehal mm a aj toto vynural na nete - ale keby ze o tom nevedel, na SP mu o tom nic nepovedali....takze ja to nastastie mam ale keby nie mm, tak som na tom rovnako...

ja som pre istotu zabudla poslat na SP kopiu rodneho listu a zastavili mi matersku.... proste mi to uslo, mala som ine problemy ako behanie po uradoch a vyplnanie tlaciv pre tisic oddeleni... je toho strasne vela, ani sa necudujem ze nieco ujde, ale bolo by celkom spravodlive ak by bola mozna spätna vyplata aspon 3 mesiace od narodenia dietata, nie tych trapnych 15 dni ktore moze matka uplne v pohode prelezat v nemocnici... ale to by stat prichadzal o pekne peniaze nie???

angua27
4. mar 2009

babuľky, tak ja sa musím trošku sociálky zastať. asi som mala obrovské šťastie, ale keď som sa bola prihlasovať po narodení dieťaťa, tak sa ma tá pani pri tom okienku opýtala, či som v druhom piliery a keď som jej kladne odpovedala, podala mi ešte jeden papier na vyplnenie. súhlasím s tým, že je to postavené na hlavu, ale sú tam aj milé pracovníčky. 😉

zuzula28
autor
4. mar 2009

angua, za to by som aj ja bola vďačná a tiež by som si ich v takom prípade zastala...je to o ľuďoch 😒

maja22
4. mar 2009

Zuzula, nie si sama, aj ja som takto prišla o odvody 😖 NA 9 či 10 mesiacov, ani presne neviem, tiež som to pár dní rozdýchavala, totál naštvaná, že ide o jednu inštitúciu, ktorá mi posiela materský a rodičovský príspevok, ale tlačív treba haldy, ako keby ešte v živote nepočuli o pc..... 😠 Najlepšie by bolo, keby rodičkám rovno v pôrodnici dali do ruky papier, na ktorom by boli napísané všetky ich "oznamovacie" povinnosti, lebo takto človek fakt netuší, o čo všetko kedy príde... 😒

mamutka
4. mar 2009

Ficovi sa dobre vyblakovalo kolko vela ludi vystupilo z DSS - hov.o - medzi nimi bola kopa matiek co nevedeli ze treba tento lajster odovzdat do 15 dni po porode, lebo nemaju dost behaciek po uradoch, takze tento skur... stat si pekne peniazky nechava u seba. A mile mamicky su ciarockami v kolonkach Robka a Vierky pod nazvom: presvedcene, vystupene.

hasleerka
4. mar 2009

baby ale aby som dobre rozumela, vy sa môžete vrátiť do tej dss a sociálka vám odteraz bude tie peniaze tam posielať?

maja22
4. mar 2009

Áno, ja som si po tých 9 mesiacoch vyplnila nejaké tlačivo, tak mi tam nejakú almužnu už potom posielali... 😉

mamutka
4. mar 2009

inak mne povedali na predporodnom kurze, ze dokonca to ze som v DSS musim hlasit ten isty den ako vsetko ostatne do socialky, ziadne ze na druhy den, to uz som hned vyradena a vybavujem odznovu. Hold ked chce tak su jak rychliky.

maja22
4. mar 2009

Mne sa najviac "páči" to, že to nie je možné spätne doplatiť... 😒 No, ak sa raz dožijem toho dôchodku, som zvedavá, ako bude "dokladať" tých 10 mesiacov "neexistencie" 😠 Alebo ti už budú DSS fuč aj s mojimi ťažko nasporenými prachmi a budem po starostiach... 😀 😀 😀

mercy
5. mar 2009

Ešteže môj muž taký byrokrat a vyhnal ma do sociálnej hneď v prvý deň materskej 😝 Keby jeho nebolo, ja asi nemám s mojím odporom k úradom ani občiansky.

blovitc120
5. mar 2009

Babulka 🙂 🙂