Rizikové tehotenstvo a poistenie práceneschopnosti

zenaroka
18. okt 2013

Ahojte, chcem sa spýtať, či máte niektorá skúsenosti s poistením, kde vám poisťovňa za PN má vyplácať nejakú sumu. Viem, že tehotenstvo sa z toho vylučuje, ale čo v tom prípade, že ma vypísal gynekológ, tehotenstvo mám bezproblémové, avšak moja diagnóza od iného odborného lekára mi môže tehotenstvo skomplikovať, tak ma radšej gynekológ vypísal na PN. Konkrétne, tehotenstvo mám bezproblémové, avšak mám diagnózu na chrbticu, ktorá sa mi môže tehotenstvom zdeformovať a hrozí mi po pôrode operácia chrbtice. Uznáva poisťovňa takéto "odškodné", alebo nie? Máte s tým skúsenosti?

lubka1987
10. apr 2017

Ale keby že som tehotná v case poistenia a po tej karencnej dobe pôjdem na PN ale s inou diagnozou. Tak potom sa to ako posudzuje.

domisteve
10. apr 2017

@pipirka1 nie, peniaze mi chodia kazdy mesiac na ucet okolo siesteho... ja som povedala pri nahlasovani udalosti, ze chcem zalohove platby a tak mi posielaju kazdy mesiac priebezne

pipirka1
10. apr 2017

@domisteve jak som nevedela za aj tak sa to da.no ja budem nahlasovat až teraz tak uvidím čo povedia.mam allianz tak som zvedavá.

domisteve
11. apr 2017

@pipirka1 da sa aj tak, ja som nemala absolutne ziadny problem s vyplacanim penazi...kazdy mesiac posles kopiu spravy a prechodky a hotovo ☺

janjochmann
13. apr 2017

@lubka1987
Škoda, že pani ti poradila investičné životné poistenie - sú to drahé a neflexibilné produkty. Sporiť cez poistku sa nemá. To len tak na okraj.

Čo sa týka pripoistenia PN vo Wustenrote - aj keby si otehotnela až po čakacej dobe, tak by ti PN v súvislosti s tehotenstvom neplnili, je to uvedené v poistných podmienkach:
"Poistenie dennej dávky za pracovnú neschopnosť sa nevzťahuje na pracovnú
neschopnosť v dôsledku ozdravovacích pobytov, rekondičných pobytov,
tehotenstva, kozmetických úkonov, ochorení podmienených nadmerným
užívaním alebo užitím alkoholu, omamných látok alebo toxických látok, kúpeľnej
liečby alebo psychiatrických ochorení"

Čo sa týka toho, že by si išla po čakacej dobe s inou diagnózou - ťažko povedať, závisí asi od toho, čo tam lekár napíše. Ale lekár si tiež nedovolí napísať hocičo ...

janjochmann
13. apr 2017

V súvislosti s PN súvisiacim s tehotenstvom aktualizácia - po Aegone, ktorý podmienky sprísnil od 1.1.2017, už aj Allianz podstatne sprísnil podmienky - od 1.4 je čakacia doba pri PN v súvislosti s tehotenstvom až 12 mesiacov.

V aktuálnych poistných podmienkach uvedené:
1. Čakacia doba začne plynúť dňom začiatku poistenia a je stanovená
nasledovne:
a) 2 mesiace pre pracovnú neschopnosť z dôvodu choroby
s výnimkou diagnóz podľa písmena b) tohto článku,
b) 12 mesiacov pre pracovnú neschopnosť z dôvodu diagnóz
N96 až N98, O00 až O99, P00 až P08, P20, Z30 až Z39
a Z56 až Z58 podľa medzinárodnej klasifikácie chorôb.

zafir01
13. apr 2017

@janjochmann prosim ta mam pripoistenu pn ( allianz )od jula 2016 . Momentalne som od aprila tohto roka pn ( tehotenstvo ) . Ta novinka cakacka 12 mes sa teda ale na mna nevztahuje a peniaze dostanem ,ci ?

janjochmann
13. apr 2017

@zafir01 áno, dostaneš, nové podmienky sa týkajú nových zmlúv uzavretých od 1.4., pre staršie zmluvy platia pôvodné podmienky.

zafir01
13. apr 2017

@janjochmann vdaka za odpoved

sella6
15. apr 2017

@domisteve
Ahoj domisteve,prosim citam tu sice co potrebujem ,ale vsetko sa opakuje. Mna zaujima tiez tehotenstvo poistenie.Citam,ze staci dva mes. pred sa poistit,ale co v pripade ked ide len o zmenu poistenia. Ja platim poistku vyse dvoch rokov,ale menila som zamestanie na szco. Idem samozrejme riesit do poistovne zmenu. Pretoze je to velka zmena. Zaujima ma vsak ci sa ta zmena berie tiez ako nejaky novy zaciatok alebo normalne ako pokracovanie poistenia v pripade platenia usleho zarobku. Pretoze to mi zmenia na komplet vsetko v poistke.

domisteve
16. apr 2017

@sella6 ahoj, s tym ti neporadim, ja nerobim s poistkami... najlepsie ti poradia priamo v poistovni

frapper
16. apr 2017

@sella6 Nezmenia ti zmenou zamestnania nič v poistke,to ti všetko zostane tak ako máš,len poisťovni uvedieš nové zamestnanie,ak je rizikovejšie ako si mala doteraz,tak jedine čo sa zmení tak platba poistného.Podmienky zostávajú.Ak sa dáš navieť,že ti musia zrobiť na novo poistenie,tak to je klamstvo.Ty si vytvor do novej zmluvy ak potrebuješ niečo iné ako máš v starej poprípade ponavyšuj.V akej máš poisťovni?V novej zmluve áno pôjdeš odznova aj čakacie lehoty začínajú plynúť od uzatvorenia.

janjochmann
16. apr 2017

@sella6 tak ako píše frapper, pri takejto zmene ti čakacia doba znovu neplynie. Jedine ak by si robila novú zmluvu, prípadne ak by si navyšovala poistnú sumu, tak na tú navýšenú časť by ti plynula čakacia doba znovu.

Pri tomto pripoisteni treba ešte vedieť, že si nemôžeš dať hocijakú výšku poistnej sumy, v zásade to má
nahradiť rozdiel medzi čistým príjmom a dávkou zo SP. Pozri si podmienky v tvojej zmluve, rôzne poisťovne majú svoje špecifiká.

pipirka1
4. júl 2017

Baby máte niektorá allianz poistenie kde vám posielajú zálohy každý mesiac? Chcela by som sa spýtať koľko to asi trvá keď posielajú na adresu.mne by mali prísť prvý krát tento mesiac tak kedy by som mala asi ocakavat.dakujem 😉😉

zafir01
4. júl 2017

@pipirka1 ahoj ja mam allianz,a le dala som si to naraz zaplatit, po ukonceni PN, kedze som na pn od 5 tt a budem az do MD . no pani sa ma pytala, ci budem chciet zalohove platby.. od prijatia poistnej udalosti, by po mesiaci to malo trvat cca 10 dni , aspon co mne pvoedala pracovnicka

pipirka1
4. júl 2017

@zafir01 ďakujem aj mne povedala ze 10 dní.len či náhodou niekdo nedostáva takto peniaze a nevie koľko to trvá.ja keď posielam peniaze na adresu tak to trvá cca 3dni oni sa musia asi chrániť tak píšu 10 keď je tam víkend a sviatok asi preto.tak som zvedavá ako to bude.

pipirka1
4. júl 2017

Ale ak by mal niekdo znalosť budem rada 🤡🤡

zafir01
4. júl 2017

@pipirka1 tak mylsim, ze toto spada pod zakon, kedy je poistna udalsot a jej odskodnenie splatna do 15 kal. dni . su pripady,kedy je akceptovatelnych 30 dni . ale v priemere je to do tych 10 dni.. mne vyplacali napr urazy 3 krat z allianzu a raz som mala peniaze presne o 7 dni raz dokonca o 4 dni ako som odovzdala hlasenie .

pipirka1
4. júl 2017

@zafir01 veď uvidím ale povedalo mi že mi ich včera poslali tak už uvidím kedy prídu

pipirka1
12. júl 2017

@domisteve no tak mne majú teraz prísť 1x (zalohoba platba) zajtra to bude 10dni od kedy mi odoslali peniaze tak dúfam že už pridu.ale poslali mi na adresu lebo nemali c.uctu.

miroslava21
2. aug 2017

Vedel by mi niekto prosim poradit- prislo mi vyjadrenie z poistovne o poistnim plneni pn-ky a ze zaroven informuju danovy urad. Co z toho vyplyva? Plati sa dan z tychto penazi v danovom priznani?

mon8821
26. sep 2017

Ja mám poistku v aegone a platim si ju uz vyse roka....od marca 2017 som pn kvoli rizik.tehotenstvu a za 5 tyzdnov idem rodit a stale zamietave stanovisko, takze to budeme riesit cez pravnika bohuzial... 🙄

chmeluska
26. sep 2017

@mon8821 ja som poistku v aegon zrusila koli tomu ze mi nepreplatili rizik. Tehotenstvo PNku. Teraz som v allianz,opat tehotna a pn tak uvidime ci uznaju. Svagrinej uznali,tak snad zas nehadzem peniaze do vetra.

miroslava21
26. sep 2017

@chmeluska ja mam allianz, pn mi uznali, ale trvalo to dlho lebo stale nieco potrebovali

chmeluska
26. sep 2017

@miroslava21 jj tiez ked som videla ten zoznam papierov co chcu tak som si povedala ze cista birokracia na odradenie ludi.

mon8821
26. sep 2017

@chmeluska a co vsetko si posielala do aegonu? Ake papiere? Ja stale posielam nieco a stale sa vykrucaju 😫

miroslava21
26. sep 2017

@chmeluska presne, a to mi este likvidatorka povedala ze oni si sami posudzuju ci pn je opravnena alebo nie. Takze trpezlivost a nedat sa odbyt

chmeluska
26. sep 2017

@mon8821 ja som to riesila cez financneho poradcu a bohuzial hned ako sa riesilo rizikove tehotenstvo tak to zamietli. Takze uz som to potom dalej ani nepodkladala ziadnymi dokumentami.

tina2806
27. sep 2018

Dobry vecer prajem,
Vie mi niekto poradit ako je to tento rok s poistenim v pripade rizikoveho tehotenstva? Ktora poistovna ma aku cakaciu dobu od uzatvorenia poistenia?
Dakujem

frapper
27. sep 2018

@tina2806 V Allianz je teraz čakačka 12 mesiacov v prípade tehotenstva pri PN