Sporenie / poistenie pre deti. Máte nejaké?

cistko
4. okt 2007

Mate nejake sporenie pre drobcekov? Alebo nejaku vyhodnu poistku??? Poradte, chceli by sme aby bol nas drobcek aj poisteny a zaroven krstni rodicia by mu chceli zalozit, nejaky ucet, ci vkladnu knizku a tam prilezitostne prispievat...

zuzka_88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miminka15
2. feb 2015

@cistko jasne my setrime detom 🙂 ale tazko povedat co je najlepsie. Dala som si poradit od mojho znameho a uz som niekolko rokov spokojna, takze ti viem poradit iba posunutim kontaktu. Za opytanie nic nedas 🙂

lubomirspetko
3. feb 2015

@annahanna

Úplne najlepšie ak je poistená ako súčasť vášho rizikového poistenia. Kapitálovky a investičká ako Kamarát Snoopy alebo Farbička sú strata peňazí...

loknicka
8. feb 2015

ahojte sporenie uz mame ale chcela by som pre dceru (ma sice 18 mesiacov) zalozit ucet kde by som jej davala peniazky ktore dostane napr. na narodeniny a podobne. najlepsie by bolo aj s IB. viete mi poradit v ktorej banke? dakujem

8pete9
9. feb 2015

@loknicka
Ja odporucam mbank - uroky na sporiacich uctoch sice nie su vysoke ale to je tak v kazdej banke a pre vyssi urok treba splnat aj nejake podmienky ako platba kartou 3x mesacne atd. ale podstatne je ze tam nie su v podstate ziadne poplatky, okrem vyberu v bankomate ale aj to sa pri splneni podmienok odpusta.
pozrite si ich stranku.

Jaj a teraz je tam akcia, k zalozeniu mKonta vam prispeju 20 eur na ucet.

loknicka
9. feb 2015

@8pete9 ja som to chcela ale na meno dcery. niekde som to citala ze je to mozne aj na dieta. jasne ze disponovat moze rodic a v 18-tke sa automaticky prepise len na nu

8pete9
9. feb 2015

@loknicka Podla mna vobec nie je dolezite mat to na "jej meno".
Dolezite je povedat si ze tento ucet, tieto prostriedky su jej. A vyuzit ich vtedy, ked treba.
Inak, ak chces sporit dlhodobo a pravidelne, tak tento sposob nie je najlepsi, je potom lepsie investovat do fondov, ale ja ti s tym neporadim, lebo nemam s tym skusenosti. Ja sa to len chystam realizovat.
pan Spetko by vedel lepsie poradit

zamilion
9. feb 2015

najvýhodnejšie sporenie je momentálne stavebné sporenie, ak viete vkladať toľko, aby ste mali maximálnu ročnú prémiu.

8pete9
10. feb 2015

@zamilion Ani by som nepovedal. Zalezi od roznych kriterii, pre niekoho, kto je konzervativny a neochotny riskovat a kto chce setrit 6 rokov a je schopny vkladat 101 eur mesacne, to moze byt dobra alternativa.

Za sest rokov vsak musi vlozit 7272 eur, pricom ciste zhodnotenie vratane 2% urokov a premie - odratana dan z urokov - vedenie uctu bude okolo 714 eur. To plati ak vlada zachova sucasne podmienky dalsich 6 rokov.

To je uz na kazdeho zvazeni, co si vyberie.

8pete9
10. feb 2015

@loknicka Este by som doplnil to, ze:

moze sa stat ze tvoja dcera v 18tke este nebude dost vyspela na to, aby tie peniaze vedela zodpovedne pouzit. Nehovorim ze to bude tak, ale moze sa stat. Pokial to bude na jej meno, uz ich nebudes vediet zadrzat, kym sa trocha umudri.

loknicka
10. feb 2015

@8pete9 my setrenie uz mame takze to neriesim. len som chcela ucet kvoli nejakym peniazom ktore obcas dostane. viem ze existuju rozne detske ucty takze sa pojdem popytat. ak by som s bliziacou 18-tkou videla ze by mohli nastat nejake problemy urcite sa to da vyriesit kedze ja budem disponovat dovtedy s uctom ako jej rodic.

patulik267
12. feb 2015

Dobry den, ak mate zaujem pracujem ako manazer v Generali, rada Vam poradim.

miacarla
19. feb 2015

@kudelova dobry den chcela by som sa opytat ohladom basler poistovne zmluvu ste robili cez internet a ako ste s nou zatial spokojna??? Chcela by som pre seba a syna len urazove poistenie porovnavam axu a allianz a uz sa v tom stracam.... ako funguje plnenie v basler poistovni neviem si predstavit vybovanie papierov pokial nemaju pobocku v Poprade dakujem za odpoved 🙂

miacarla
19. feb 2015

@kudelova dobry den chcela by som sa opytat ohladom basler poistovne zmluvu ste robili cez internet a ako ste s nou zatial spokojna??? Chcela by som pre seba a syna len urazove poistenie porovnavam axu a allianz a uz sa v tom stracam.... ako funguje plnenie v basler poistovni neviem si predstavit vybovanie papierov pokial nemaju pobocku v Poprade dakujem za odpoved 🙂
@kudelova

miroslavj
6. mar 2015

@8pete9
Plne sa stotožnujem, žial už to nieje čo to bývalo.

PSS pripravila novoročné prekvapenie. Viac ako 40.000 ľuďom zníži úrok na stavebnom sporení z 3% iba na 1,75%. Ide o zásadnú zmenu podmienok počas hry. Pre mnohých ľudí je to impulzom k odchodu z PSS k iným finančným produktom s možnosťami vyššieho zhodnotenia......

lubomirspetko
13. mar 2015

@loknicka

Otvorte si účet v ZUNO kde budete mať úrok 1% bez ďalších podmienok a poplatkov. Peniaze môžete kedykoľvek presúvať.

Alternatívou je Mbanka ktorá však na zaujímavý úrok vyžaduje dodatočné úroky (príjem na účet, platby kartou). Ak teda nechcete využívať bežný účet, ale len sporenie, otvorte si ZUNO.

loknicka
14. mar 2015

@lubomirspetko dakujem za radu

inspiration2
16. mar 2015

keď už tak už-najlepšia alternatíva je uzavrieť úrazové poistenie a sporenie napr. http://eic.eu/produkty

mizu89
20. mar 2015

Chcela by som sa spytat.je dobre zakladat dietatu poistku-sporenie napr.v MetLife?oplati sa to?kto ma dieta poistene v tejto poistovni.preplaca vsetko (lieky,urazy...)alebo len cast napr.25%.chcela by som vediet viac o tom.

lubomirspetko
22. mar 2015

@mizu89

Sporenie cez poisťovňu je nezmysel. To radšej ukladajte peniaze do prasiatka, budete mať viac. Ak chcete dieťaťu naozaj nasporiť, zvolte si sporenie do podielových fondov - kde by v konečnom dôsledku vaše peniaze skončili aj len by šli cez poisťovňu MetLife.

Čo sa týka poistenia rizík, metlife je pomerne drahá poisťovňa a dieťaťu čisto rizikové poistenie neuzavriete. ŽIvotná poisťovňa nie je zdravotné poistenie, nepreplácajú lieky (pri veľmi špecifických pripoisteniach áno) ale poskytujú poistné plnenie pri úraze alebo chorobe ktoré sú zadefinované v poistených rizikách.

Ak chcete dieťa naozaj dobre zabezpečiť, poistíte sa vy ako rodičia, a dieťa pripoistite k vašej spoločnej rizikovej zmluve.

zuzka_puska
22. mar 2015

my mame generali..... mesacne 65eur....v tom je poistenie pre mna, manzela,aj dceru.... a aj sporenie, po 40 rokoch by sme tam mali mat 19tisic eur.... ja osobne by som to sporenie k poistke platit nechcela, radsej by som vlozila inde, ale moj muz je tvrdohlavy baran, takze cast pojde aj na to nezmyselne sporenie k poistke no. Inak je dobre byt poisteni, aj ked nie na nejaku horibilnu sumu, ale clovek nikdy nevie. Stavaju sa urazy, v lete,v zime, choroby, deti byvaju chore, takze clovek nikdy nevie.

zuzupp
24. mar 2015

@miroslavj naozaj znížili úročenie z 3% na 1,75% - písomne informácia od PSS neprišla, máte to overené?

666peter666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miroslavj
25. mar 2015

@zuzupp

Od 1.1.2015 , odporucam preverit korespondencnu adresu alebo kontaktovat Vasho sprostredkovatela aby celu vec preveril.

666peter666
25. mar 2015

no neviem ci vam nieco znizili ked ste to mali garantoane poistnou zmluvou tam by sa to menit nemalo teda nemalo by sa to vztahovat na uz uzatvorene poistne plany ak menia tak v new poist zmluvách aspon u nas to tak funguje to co raz clovek uzavrie ak mal garanciu 5% pred 10 r ma ju aj teraz

maminka2013
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shpirti
28. máj 2015

Vy ešte stále naozaj sporíte v Eurách? V dnešných časoch sú oveľa bezpečnejšie a výhodnejšie druhy sporenia...

alietam
28. máj 2015

my mame tak ze deto su poistene keby nahodou mai daky raz co uz teda mali a peniaze sme dostali a okrem toho im setrime ale mame taky ucet kde su dalsie tri poducty tak dva su pre deti a tam im posielame kazdy mesiac peniazky + ked dostanu na narodky meinyny na Vianice atd.tak sa im odkladaju tam ked skoncia raz strednu skolu tak sa mi uz platit nebude

shpirti
2. jún 2015

Kto by mal záujem, rada mu predstavím ideálny sporiaci účet.!

lalia88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz