Sporenie / poistenie pre deti. Máte nejaké?

cistko
4. okt 2007

Mate nejake sporenie pre drobcekov? Alebo nejaku vyhodnu poistku??? Poradte, chceli by sme aby bol nas drobcek aj poisteny a zaroven krstni rodicia by mu chceli zalozit, nejaky ucet, ci vkladnu knizku a tam prilezitostne prispievat...

lalinka3
16. apr 2012

dava urcite a zhodnocuje vase vklady a ma mensie poplatky skoro ziadne ako ine poistovne

liz_lemon
16. apr 2012

@lalinka3 no vyskolili ta ukazkovo :D

lalinka3
16. apr 2012

Neviem preco ma urazate mna nikto nevyskolil len som si povedala svoj nazor tiez som mala aj ine poistovne ale ked som zacala s tymto robit a videla obraty kde kolko
zarobim a nie prerobim zmenila som nazor a verim len Allianz.
A poistila som uz tisicky deti a su spokojny najme rodicia lebo nie su ziadne poplatky ,a len zarobia.

lalinka3
16. apr 2012

@liz_lemon
A tiez chcem este podotknut ze nikoho do nicoho nenutim je to kazdeho slobodna volba kde si poistia deti moje deti budu mat dostatok na start do zivota

liz_lemon
16. apr 2012

@lalinka3 neviem, ako som ta urazila...
takych ako si ty, je tu plno, ja sa na tom mozem len smiat, ake ste naivne, ked si myslite, ze na poistke sa da zarobit
poistenie nie je sporiaci produkt, a preto sa na nom nieco da zarobit, ale strasne malo, vacsinou ludia prerobia
a viem, o com hovorim, mam s tym dlhorocne skusenosti (nie som ziadna poradkyna)
pokial si da niekto lacnu urazovku, mozno nieco lacne len na smrt, aby zabezpecil rodinu, ok
ale inak su to vyhodene peniaze, ktore cele roky uziva poistovna, a tebe na konci poistenia hodia par drobnych, a ty sa z toho este budes tesit
a dalsia vec, ktoru si musis uvedomit, ze poistenie sa neda prestat platit bez toho, aby si na tom neprerobila, ked si za cca 10 rokov uvedomis, ze na to napr. nemas, tak mas smolu

lalinka3
16. apr 2012

to je tvoj nazor a neberiem ti ho

susangha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dddanulka
17. máj 2012

Ja mám veľmi spoľahlivú známu, ktorá sa podobnými vecami zaoberá. Je finančný poradca a má prehľad o viacerých bankových inštitúciách. Čo sa týka šetrenia, ponúkla mi veľa možností. Urobila mi ponuku podľa toho. čo som jej povedala, že akú predstavu mám / výška mesačných vkladov, či chcem aj pripoistenia, alebo čisto šetrenie/. Mám tam i také, že nielen v prípade smrti rodičov, ale i v prípade invalidity rodiča - spoločnosť preberie platenie. A čo sa mi páči najviac, zmluva je flexibilná, to znamená, že v prípade potreby /napr. pri skončení ZŠ, strednej školy/ si vyberieme časť peňazí. A dajte pozor, nech je tam i garancia !

lunnka
25. jún 2012

@dddanulka a aku mas teda ak sa mozem opytat?

doktorkasp
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulka6767b
2. júl 2012

ahojte, ja mam 3 deti a všetky sú poistene, "lalinka3" mam známu ktorej sa zabil muž pred šiestimi rokmi na aute a mal dve poistky u rôznych poisťovaniach, ING jej vyplatila bez problémov do troch týždňov a Allianz? S tými sa súdi o peniaze do dnes. Tak ja neviem, nehovorím že majú zlé produkty ale asi majú problém z vyplácaním. 😢 . Synovi bude končiť o dva mesiace poistka v ING a už mi poslali list aby ma na to upozornili, a na aký účet chce vyplatiť peniaze. Každý rok ma navštívila fin. poradkyňa a vedela som koľko má peňazí. a to sa mi páči 🙂

katarina104
3. aug 2012

ahojte, poradíte mi najlepšie investične životne poistenie pre manžela a deti? alebo dieťa? rozmýšľame nad wustenrot

liz_lemon
3. aug 2012

@katarina104 investicne poistenie je najvacsia blbost, co si mozes dat, na tom len prerobis, ak chces zabezpecit rodinu, ak by sa nieco stalo s manzelom, tak radsej nejake lacne poistenie na smrt, alebo na dozitie + smrt, ale klasicke kapitalove, nie investicne
pri investicnom sa platia velke poplatky, a kazdy na tom akurat prerobi, okrem poistovne
a deti poistit je dalsia blbost, radsej im zaloz nejaky terminovany vklad alebo stavebne sporenie

diviska
3. aug 2012

Ahoj, já mám pro malou jen obyčejný dětský účet, který je zdarma a je tam úrok až 2,5 %. Chtěla jsem něco, kam mohu posílat penízky, nebudu za to nic platit, ale zároveň to mohu kdykoliv vybrat. Nebudu riskovat, že mi to stát sebere nebo tak 🙂

katarina104
3. aug 2012

@liz_lemon ďakujem a vieš o nejakom dobrom?

katarina104
3. aug 2012

asi si dám nejaký sporiaci účet, čo poviete na ING Konto?

katarina104
3. aug 2012

alebo rozmýšľam nad detskou vkladnou knižkou z VUB alebo OTP sporiaci účet čo je lepšie 😕

lucky14
3. aug 2012

Ahojte. No ja som riesila tento problem pred 4 mesiacmi a obehala si banky a najlepsie mi vysla vkladna knizka pre deti v Slovenskej Sporitelni. Uroky su najlepsie ak vlozite myslim 50euro raz stvrtrocne a ukory su 2,5%. Neviem ci mate nieco lepsie ale ja som sa rozhodla pre toto. A je to bez vypovednej lehoty. 🙂

katarina104
3. aug 2012

@lucky14 no je to dobré, len ak nebudem mať 50 euro tak nebudú úroky 😒

lucky14
3. aug 2012

@katarina104 Nie budu trosku nizsie ale myslim ze stale boli tie uroky lepsie ako v inej banke. Aspon mne sa to zdalo. Skus popozerat. 🙂

katarina104
3. aug 2012

@lucky14 ok pozriem ďakujem 😉

mili01
3. aug 2012

@liz_lemon súhlasím, mala som invetičné životné poistenie, nastúpila som na materskú a nemohla som si dovoliť platiť tak vysokú sumu ako predtým - v zákazníckom servise Aegonu mi povedali, že mám napísať žiadosť o zníženie čiastky, ktorou mesačne prispievam a že sa to dá i spatne (nemám na klávesnici široké a). Tak som poslala žiadosť a čakala, že mi pošlú nový predpis, koľko mám platiť a tak... na moje prekvapenie mi dorazil papier o prevedení poistky do splateného stavu = i napriek reklamácii a dokazovaniu, vyplatili mi "odkupné" - čo bola asi tretina toho, čo som tam naposielala a poistka je ukončená. Ja blázon! a to bolo sľubov, keď som poistku pred 7 rokmi uzatvárala!!! radšej som to mala strkať do ponožky a vyhrala by som viac.. na sľuby o úrokoch a spol. už neverím, možu si to dovoliť asi len ľudia, ktorým sa naozaj nevyskytne v živote situácia, že na poistku nebudú mať - ale úprimne, kto z nás vie, čo ho čaká?

katarina104
3. aug 2012

@lucky14 našla som toto
Výhody Sporiaceho účtu:

Výška pravidelného sporenia od 10 € až do 500 € mesačne, k balíku Exclusive až 1 000 € mesačne,
úrok pripisovaný mesačne,
bez poplatkov,
peniaze k dispozícii každý mesiac,
neobmedzená doba sporenia.
Účet sporenia môžete získať s úrokovou sadzbou vyššou o 0,50 % ročne, ak posielate na niektorý z účtov uvedených vyššie pravidelný príjem vo výške 1,5-násobku sumy sporenia, minimálne 250 € mesačne.

katarina104
3. aug 2012

asi mi najlepšie vychádza od m-Bank e max plus má to niekto? 🙂

sarkar
3. aug 2012

V současný chvíli je myslím nejlepší spořák Prima spoření od Unicreditu, mají do konce 2012 garantovaný 2,5%. Pak předpokládám, že to spadne. Já osobně mám Axu, ti měli do dubna 2,4%, pak to spadlo na 2% a teď je to zas trochu víc, ale to už tak moc nesleduju. Za obrovskej propadák považuju spořák u GE money, před asi 2 měsícema to spadlo na 1,1%, za což by se měli stydět!! Já teda vůbec nesnáším GE, podle mě snad nejhorší banka u nás 😖

Ty spořáky se nevyplatí moc řešit, stejně je to každých půl roku jinak...Jinak až se narodí mimčo tak založíme další podílový fondy, rozhodně ne stavebko!!

katarina104
3. aug 2012

@sarkar no u vás v Česku sú podivne lepšie úroky 😀

sarkar
3. aug 2012

@liz_lemon Promiň, ty asi neděláš do financí viď? Kapitálový ŽP je o hooodně moc nevýhodnější než IŽP, je absolutně neprůhledný a zastaralý. U IŽP (stejně jako u KŽP) je fakt, že musíš dávát část na pojistky, ale zase - není lepší mít jistotu, že když by se s dítětem něco stalo a ono bylo nedejbože invalidní (a že těch případů je víc a víc), tak že ti pojišťovna něco vyplatí? A hlavně - tu pojistku si nastavíš jak chceš ty, můžeš dávat jen minimální část třeba na smrt (i když to bych u toho dítěte neřešila, spíš tu invaliditu) a víc dávat na spoření, zhodnocení je i 7%. A pokud už rodiče nechtějí své dítě pojistit, ale chtějí spořit, tak stavebko na delším horizontu než cca 6 let je ztrátový, takže bych ho rozhodně nedoporučovala jako spoření pro dítě do 18let věku nebo víc!!

sarkar
3. aug 2012

@katarina104 No jo vlastně, já si neuvědomila, že jste jinej stát 😀

katarina104
3. aug 2012

no ok rozmýšľam nad detskou vkladnou knižkou od VUB
100% dodatkový úrok, ak počas roka nedôjde k výberu z vkladnej knižky (ani výberu úrokov) a ak bude knižka otvorená viac ako 1 rok. Výnos je vyplácaný raz ročne k 31. 12.
alebo ten účet od m-Bank e max plus čo poradíte, to mi príde v rámci financií najlepšie 🙂

sarkar
3. aug 2012

@katarina104 Já ti doporučím zajít za finančním poradcem (samozřejmě nezávislým), který ti na kalkulačkách propočítá, kde to vyjde nejlépe. Nehledě na to, že ti poradí, na kolik byste měli být krytí a na co byste měli být pojištění...Znám lidi, kdy je otec - živitel rodiny se dvěma dětma a dluhama nad 300tis. pojištěnej na smrt na 10 tis. LUXUS!!
Anebo naopak - moje máma, která má úplně záviděníhodný krátkodobý rezervy si platí hospitalizaci v nemocni 60 Kč/měsíčně, když za svůj život byla v nemocnici asi tak 1x 4 dny, je zdravá a i kdyby se jí nedejbože něco stalo, tak jí z tý nemocnice docela rychle zase vykopou (co jsem slyšela tak ani po takovým infarktu vás v nemocnici nedržej dlouho)...