Sporenie / poistenie pre deti. Máte nejaké?

cistko
4. okt 2007

Mate nejake sporenie pre drobcekov? Alebo nejaku vyhodnu poistku??? Poradte, chceli by sme aby bol nas drobcek aj poisteny a zaroven krstni rodicia by mu chceli zalozit, nejaky ucet, ci vkladnu knizku a tam prilezitostne prispievat...

eva.macko
23. máj 2010

Ahojte mamicky....
My sme dali nasmu drobcekovi poistenie v Kooperative, je to velka a silna poistovna a nemaju problem ani s plnenim poistnych udalosti, kedze nas drobec uz stihol mat v dvoch rockoch aj rucicku zasadrovanu. Poradil nam to jeden znamy a sme veeelmi spokojni, maju nizke mesacne poistne, vela moznych pripoisteni (trvale nasledky, urazy atd.). A este malinkemu aj setrime do dospelosti. Takze uplne vyhodne poistenie, o nic neprichadzame, malinky je poisteny a este bude mat startovne do dospelosti.... V pripade zaujmu mozem zaslat kontakt na poradkynu....

anyuna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
1. jún 2010

@anyuna a nechces si len privyrobit popri materskej??....dnes sa zaregistrujem a napisem takyto "uprimny" prispevok 😝

anyuna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
2. jún 2010

@anyuna prave preto poistovne a ich obchodnych zastupcov nemusim. Mozno keby si napisala..."ahojte baby, predavam Farbicku, kto ma zaujem, ozvite sa mi cez IP"...mne sa take praktiky, ake si ukazala, velmi priecia. Ale neboj sa, nie si sama, vsetci co predavaju poistky len slubuju nesplnitelne, klamu a zavadzaju, inac by nic nepredali...

dadis
2. jún 2010

inak dala som si vcera poslat ponuku na mail, na cielovu sumu 20000€, je mesacne sporenie 72,20...hodila som to do excelu, vychadza mi to urocene 1,3% (19986€)po celu dobu sporenia...co je dost ubohe, ked zoberies aku dlhu "viazanost" tych penazi mas..ale suhlasim, ze pre tych, ktori musia byt vyslovene "nuteni", aby nejake peniaze usetrili, tak pre tych to moze byt ...blbe je, ked budu tie peniaze potrebovat v priebehu tych 18, resp. 25 rokov...

beruska2x
2. jún 2010

@dadis no ja si hlavne myslim ze ty penize prece rodice nespori sobe pro potrebu lae je to konto deti, takze proc by ho meli vybirat 😅 na to snad jsou uplne jina konta a ucty ne 😉
jinak je dost odvazne tvrdit o nekom ze lze.. kdyz se ti produkty nelibi ok ale snad nemusis nikoho urazet a delat z nej podvodnika pomalu, rozhodnout se snad umi kazdy svepravny clovek sam....

renca24
2. jún 2010

poistenie nie je sporenie. poistenie je poistka, ak sa niečo stane a nie ako navrávajú obchodní zástupcovia a básnia o šetriacom fonde a bla bla. za všetko sa platí a náklady za poistenie sú extra vysoké. nie každý si to uvedomuje a potom sa len sťažuje a je nemilo prekvapený.

Sporí sa v banke, nie na poistke.

beruska2x
2. jún 2010

presne tak, kdyz si platis havarijni na auto !kdyby neco" tak taky neocekavas ze ti ty vlozeny penize s nekolikanasobnym urokem pak vrati 😀

dadis
2. jún 2010

@beruska2x ...ale ta suma o ktorej pisem je kapitalove poistenie Farbicka, produkt urceny na setrenie...poistenie ako take si tam platis formou "pripoistenia"...ked sa do toho nerozumies, tak neries...a mas pravdu, nechcem hadzat vsetkych do jedneho vreca...hodnotim len tych, s ktorymi som mala tu cest...
@renca24...presne tak 😉

beruska2x
2. jún 2010

takove to produkty jsou vsechny predevsim o pojisteni, sporici efekt neni hlavni, takze co od nej cekat... a i tak mas finance vkladane do pojisteni i sporeni vzdy oddelene - presnou castku na to a presnou castku na druhe... vim moc dobre...

kdyz chci sporit zalozim si stavebko neco podobne...

dadis
3. jún 2010

@beruska2x takto mi to poslali v ponuke:
+ Pripoistenie smrti dietata nasledkom urazu
poistna suma: 2000 eur, mesacne poistne: 0,20 eur
+ Pripoistenie trvalych nasledkov urazu dietata
poistna suma: 7000 eur, mesacne poistne: 0,80 eur
+ Pripoistenie denneho odskodneho pocas nevyhnutneho liecenia nasledkov
urazu dietata denna suma: 15 eur, mesacne poistne: 2,70 eur
+ Pripoistenie denneho odskodneho pri pobyte v nemocnici z dovodu urazu
dietata denna suma: 15 eur, mesacne poistne: 1,60 eur

ja osobne nevidim dovod, preco dieta poistovat, ale ak sa to niekomu pozdava, budis, proti gustu ziaden disputat, preto to tu aj uvadzam ako priklad, ked ma niekto zaujem, nech si pozrie a pripadne nech si dieta poisti..ja len hovorim o tom, ze pokial ide o cast: kapitalove zivotne poistenie - tak bud si takto nesetrit vobec, alebo iba minimalne ciastky, pretoze zhodnocovanie tych penazi je biedne....

beruska2x
3. jún 2010

@dadis treba mas klidne deti, nas je drak, obecne deti maji porad neco - od rozbiteho oboci, prokousnuteho rtu, zlomenou ruku atd atd... az po vazne urazy jako je opareni, vyflaknou se na kole.. cokoliv.. takze kvuli tomu se dite pojistuje...

jestli se to vyplati? zalezi taky kolik platis - pokus si nekdo da zakladni tak nemuze cekat velke sumy ale za rozumne penize to treba pak pokryje naklady na doleceni, rehabilitaci, pomucky, cesty atd...

je to na kazdem, jeho uvazeni a fin. moznostech, davat priklady je podle me hloupost, vetsina pojistek se da sestavit primo podle konkretnich pozadavku - jinak se pojisti sportujici rodina a jinak ten co nezvedne zadek od TV ze....

dadis
3. jún 2010

@beruska2x tak asi mam kludne deti a keby sa nedajboze nieco vazne stalo, tak sa na tie prachy mozem vyflaknut...radsej nech su zdravi...inak mne rodicia platili take poistenie, bolo to vtedy v mode, v 18ke mi vyplatili 18.000korun.., za 18 rokov som chvalabohu nemala ziadnu "poistnu udalost" a to som nesedela pred TV, bola som aktivna sportovkyna. Jediny clovek, komu by som v nasej rodine platila v tejto dobe poistku, je nas tatino, pretoze nas zivi a bez neho by sa nam teda tazsie dychalo, aj ked co-to nasetrene mame...ale ziadne kapitalove bludy....

ada32
3. jún 2010

prepacte,nestiham citat velmi dozadu....@dadis co su to kapitalove bludy?

beruska2x
3. jún 2010

@dadis ale tady se mluvi o detech 😉 to ze to nechces vyuzit ty neznemena zenikdo jiny, a jen proto neni hloupy.. kazdy by rad zdrave dite ale stavaji se ruzne veci...

dadis
3. jún 2010

@beruska2x stale ma viac prekvapujes...ja ze sa hovori o konoch 😀 😀 😀 ja som urcite nepovedala, ze niekto je hlupy...ja o som napisala, ze kapitalove zivotne poistenie, je defakto nevyhodne setrenie, napisala som aj o konkretnom produkte, ake je tam realne zhodnocovanie...vsetko co suvisi s "realnym poistenim" si priplatis formou pripoistenia, takze darmo mi hovoris "predevsim o pojisteni, sporici efekt neni hlavni" - poistit si deti mozes aj bez setrenia...tiez som tam uviedla priklad, z ponuky, ktoru mi poslali..a napisala som aj, ze je na kazdeho zvazeni, ci si chce dieta poistit (niekto si dava aj psa, tak preco nie dieta ), ja osobne nie...napisala som, ze ale poistenie ako take nezatracujem - vidim jeho vyznam pri poisteni zivitela rodiny (to je ta cast o tych konoch...ha..ha..ha)

dadis
3. jún 2010

sorry @ada32 nechcela som sa vyjadrit tak expresivne...myslela som tym kapitalove zivotne poistenie

liana
3. jún 2010

bacha na to dievčatá. sporí sa naozaj v banke a každý produkt ktorý nesie podtitul životné poistenie je poistenie a nie šetrenie. poistenie úrazov, života, smrti. s nejakou výplatou po určitých rokoch. ( zámerne uvádzam rokoch, lebo po roku nikto nezarobí, ale prerobí) a viem o čom hovorím. farbička je poistenie, ponúka ho Alianz a to je poisťovňa, nie banka.

ada32
3. jún 2010

@dadis ved mne je jedno ci expresivne,neberiem to v zlom.
mam tiez deti a som rada ze som objavila aj tuto temu lebo ma zaujima co je najvyhodnejsie.
v podstate tiez suhlasim s nazorom ze poisteny ma byt hlavne zivitel rodiny keby sa nieco stalo.
svoju vlastnu poistku idem po 13 rokoch zrusit,lebo rozumne investovat sa mi zda vyhodnejsie.
preto som sa pytala na ten kapital, som taky cinorodejsi typ a zaujimaju ma investicie ako take.
deti mam tiez poistene na nejaku tu mensiu sumu ale vyhodnejsie sa mi zda stavebko alebo nieco take.

bets
4. jún 2010

tiez s manzelom uvazujeme tym smerom, ze pre deti kapitalove poistenie nie (ani ziadne ine poistenie)... mame pre ne klasicke sporenie na vkladnej knizke.. aj ked manzel robil v jednej z poistovni (nie predajca, ale financie) a mal moznost vyhodneho poistenia ako zamestnanec, deti sme poistit nedali.. poisteny je hlavne manzel a poistna suma je namodelovana podla zostavajucej istiny nasho uveru, keby sa mu nieco stalo v case splacania nasho uveru

rainee
11. jún 2010

bohuzial ja si tiez myslim ze tie poistenia/sporenia nie su moc vyhodne, casto treba mesacne ukladat dost vysoku sumu, urocenie takmer ziadne, dlha viazanost a ked k niecomu pride tak sa zdrahaju platit..... 😠

ramzes
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvia1802
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankapiknova
25. júl 2010

rada poradim v tejto oblasti 🙂 kludne napište IP 😉

nina41
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dasim
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kveta
6. aug 2010

Zdá sa mi to alebo vážne sa nedá nikde uzavrieť pre bábo úrazové poistenie + poistenie kritických chorôb + poistenie trvalých následkov + zodpovednosť za škodu bez toho, aby som zároveň musela sporiť nejakú sumu v poisťovni?

macka01
6. aug 2010

hlavne si treba uvedomiť,či poistenie či sporenie,vprvom rade je to poisťovňa či banka,kto profituje nie sporiteľ či poistník.
Tiež som riešila sporenie pre deti,ale uvedomila som si ,že načo oplácať každemu neaký účet.Sporíme ako jedná rodina,ked deti dospejú,čo budeme môcť s tým im pomôžeme,...
Teraz sa mi dostal letáčik od čsob detske sporenie Sloník-vedenie účtu zdarma,plat. karta pre rodičov zdarma,výpisy zdarma,výber z bankomatu 5 krat v mesiaci zdarma(keby rodičom pochybylo 😀´)nie sú tieto peniaze časovo viazané.A je tam aj pripoistenie trv.následkov úrazu,alebo následky po dopr.nehode ato len 6,64eur ročne.
Tento Sloník sa mi celkom páči.
A nie,nie som pracovník čsob 😀 😀

severankasr
6. aug 2010

ahojte, mam 11 mesacnu dcerku a chcela by som ju dat poistit, aj aby mala cosi nasetrene do dospelosti, ak robite niektora take nieco, napiste mi prosim na IP. dakujem.