Sporenie / poistenie pre deti. Máte nejaké?

cistko
4. okt 2007

Mate nejake sporenie pre drobcekov? Alebo nejaku vyhodnu poistku??? Poradte, chceli by sme aby bol nas drobcek aj poisteny a zaroven krstni rodicia by mu chceli zalozit, nejaky ucet, ci vkladnu knizku a tam prilezitostne prispievat...

sue
4. okt 2007

Cistko, my plánujem v Ing - je to životná poistka spojená s pripoistením detských úrazov a šetrením, taktiež je tam pripoistenie pre prípad, že by sa nám niečo stalo - ak by sme my umreli, za malého by poistku až do jeho dospelosti platila poisťovňa 😔

cistko
autor
4. okt 2007

prezrad o tom neico viac...
Ja som citala o sporeni slniecko - tusim sa tot ak vola cez cesku poistovnu tiez nieco podobne sporis, je poisteni, vyplatia mu peniazky v 18-tke a ak by sa nam nieco stalo tak platia poistku za nas a rocne mu vyplacaju aj rentu...

poleva
4. okt 2007

také niečo má aj kontinuita...robím tam

kacenqa
4. okt 2007

cistko - na prilezitostne prispievanie odporucam ING-konto. je to v podstate akoby terminovany ucet s tym, ze pokial tam mas minimalne 10tis, mas vybornu urokovu sadzbu (momentalne je tusim 2%) a peniazky mas k dispozicii prakticky okamzite (len tolko, co trva medzibankovy prevod), kdezto pri terminaku klasickom mozes vyberat len v termine. nevyhoda je snad len ta,ze tam su tusim len 3 (alebo 5) uctov, z ktorych (a na ktore) mozes prevadzat na ingkonto peniazky. ale inac som s nim maximalne spokojna. odkladame tam vsetky $$ ktore momentalne nepotrebujeme, a v pripade potreby ich mam kedykolvek naspat behom 2 dni. lepsie ako vkladna knizka. a kedysi bolo aj l epsie urocenie, ale s tym uz nic nenarobimea ta sadzba naozaj skace aj dole aj hore

cistko
autor
5. okt 2007

kacenqa nepochopila som velmi tu nevyhodu troch alebo piatich uctov....
Inak to znie velmi zaujimavo 😵

cistko
autor
5. okt 2007

poleva tak prezrad nieco o tom viac 🙂

kacenqa
5. okt 2007

cistko - no je to o tom, ze na zaciatku si vyberies 3 ucty, vylucne z ktorych budu chodit $$ na ucet a vylucne na ktore sa $$ z uctu budu odosielat. takze dajme tomu, ze tam das svoj ucet, manzelov ucet, a ostane vam jedina moznost a teraz ci ucet tam dat? ked mozno prispievat by chceli aj viaceri napriamo... proste to potom budu musiet robit prostrednictvom vas, ze daju $$ na vas ucet a vy ich potom prevediete. ono na tento ucet sa totiz neda vkladat cash, vsetko musi ist bankovymi prevodmi a zas naopak - budes chciet napr. zaplatit decku hodiny klavira z toho, tak najprv to budes musiet previest na svoj ucet (resp. na 1 z tych, co su tam zadane) a z neho potom hocikam...proste tam pride k malemu zdrzaniu resp. musis ratat aspon 3-4 dni na to, kym $$ prejdu z ING uctu na ucet prijemcu.

ale zase to neni az taka tragedia a myslim, ze vyhody su neporovnatelne atraktivnejsie, ako tato nevyhoda. a pekne stvrtrocne sa ti tam pripisuju uroky a to pekne vidis a celkom to potesi 😀

a este - bude to teraz vyzerat ako keby som robila v ING banke, ze ich tu tak propagujem, ale momentalne uz niekolko rokov je velmi vyhodne, ak sa jedna o jednorazovu investiciu, investovat do ING Visegradskeho fondu. Ma super vykonnost (ja som tam vrazila nejake $$ v maji 2005 a dodnes stupla hodnota podielu o cca 60%) a z dlhodobeho hladiska ma ten fond dost velky potencial.

jana20
5. okt 2007

ahoj my sme maleho poistili a zaroven mu mozme aj kazdy masiac vkladat peniaze...ak chces poslem ti ip

jana20
5. okt 2007

sue - aj my mame maleho posisteneho ING...presne ako pises....
len som nevedela,ze si sa firmya organizacie mozu pisat na sklo 😕

sue
5. okt 2007

Janka tej poslednej vete vôbec nerozumiem 😕

jana20
6. okt 2007

sue - ze som nevedela ci sa nazvy firiem a oragnizacii mozu pisat na sklo...myslim tym na plochu..... 😉

cistko
autor
8. okt 2007

Cize ak tomu dobre rozumiem ide o dve rozdielne veci? Bud ho dame poistit v ING alebo mu tam spravime terminovany ucet a obe veci su vyhodne? My by sme chceli pre neho aj poistku-tam budeme posielat peniazky len my rodicia a zaroven aj nejaku sporiaci ucet chcu zalozit krstni rodicia pri prilezitosti krstu s tym, ze tam budu prispievat financne oni, stari rodicia a prilezitostne ak sa nieco "zvysi" aj my, cize predpokladam ze tam peniazky budu pribudat len prilezitostne cize meniny, narodeniny, vianoce....prijimanie, birmovka....myslim dopredu ale nejaky ucet pre drobca a tym padom bude mat na rozbehntuie do zivota, resp. vysoka skola....

sue
8. okt 2007

Cisto, na to sporenie čo máme my sa dá hocikedy pridať na ten účet peniažky...

nikavera
20. okt 2007

Ale to už nie je potom poistenie.To je v podstate šetrenie. ja mám malú poistenú v Alianz a je poistená aj jej šporím. Sú to len veci pripoistenia dá sa aj s preplatením liečebných nákladov v zahranici atd.To je fakt všetko v jednom. A človekusa lepšie spáva.

emjee
26. feb 2008

medvedik21 • 1d • 7. dec 2007 o 10:44
Ahojte.
Chcela by som sa spytat ci niektora sporite detom a akym sposobom.Teda ci preferujete poistenie ako formu sporenia,vkladnu knizku ci stavebne sporenie.A co by ste mne ako matke ktora by neaku tu korunku chcela synovy odlozit.Z materskej mi zatial vela nezostava ale najhlavnejsie potreby uz som kupila tak od noveho roku by to malo by lepsie.Dakujem a velmi prosim o vase skusenosti. 🙂

fifa • 2d • 7. dec 2007 o 10:50
moje deti maju stavebné sporenie a stačí sporit aj po 300,-, no a potom samozrejme v inej inštitúcii maju akési poistky, koli úrazom, ale to už má nastarosti manžel, nič viac ti neviem povedat, ani nemožem 😉

riuska • 1d, 16tt • 7. dec 2007 o 10:51
my sme otvorili v CSOB detsky ucet na ktory mesacne vkladame korunky 🙂 urcite su tam vyhody, ale ja som to moc nestudovala -dala som to na starosti kamaratke ktora v banke robi 🙂
plus poistka 😉

lenadka • 1d • 7. dec 2007 o 10:54
ja som malej zalozila stavebko 😉 a mame aj venovu poistku na nu, cize poistka na uraz adt. ktoru jej vyplatia bud po 25 roku zivota alebo aj skor od 18-tky ak sa vyda-preto venova poistka 😉

medvedik21 • 1d • 7. dec 2007 o 10:56
no ja som ties v tychto veciach laik a i ked som studovala stranky bank aj tak som s toho madar...najlepsie je ist osobne a popytat sa na podmienky no ale s malym dietatom to neide....ja by som chcela nieco kde by mi s tej trosky co chcem odlozit polku nezobrali na poplatky....tak preto sa pytam
poistka mi moc nehovori...co ja viem moc sa mi to nepozdava....teda ani neviem ci je a ako ak je vyhoda okrem toho ze ak NAAAAHODOU sa nieco malemu stane dostane par supiek

medvedik21 • 1d • 7. dec 2007 o 11:00
a ese od stavebka ma trosku odradza ze je tam vstupny poplatok,ze ak nahodou nenasporim za rok urcitu sumu nedostane premiu,a ze ci potom nebude musiet dokladovat na co nasporenu sumu pouzije/stavebne polozky/
citala som ze v postovej banke maju detsku knizku kde je urocenie 1 az 3 percenta a treba rocne dat 1200sk aby bolo urocenie vyzsie tak zatial rozmyslam o tom

fifa • 2d • 7. dec 2007 o 11:03
no medvedí , tak už ti poradím len jedno , obvolaj si jednu banku za druhou, dnes už má káždá banka človaka, ktorý určite príde aj za klientmi domov, a nechaj si vysvetlit detské sporenia a poistky priamo doma a j s mimčom 🙂

lenadka • 1d • 7. dec 2007 o 11:05
medvedik, tak ta poistka je zo sporenim-nasporene peniaze jej vyplatia ked sa vyda alebo po dovrseni 25-ky + mas kryte ak sa stane uraz 😉
na stavebku je vstupny vklad 1500,- ale ak vkladas pravidelne tak premiu dostanes-ale nie celu len jej alikvotnu cast, teda ti ju vypocitaju s tej nasetrenej sumy, navyse ak nemas peniaze nemusis tam vkladat a po 6 rokoch ti peniaze vylatia bez ohladu na to na co ich pouzijes, len ak by si chcela vyberat skor, budu chciet bloky, alebo si vybavis uver 😉

medvedik21 • 1d • 7. dec 2007 o 11:06
to by slo ale fakt tuto sluzbu poskytuju teda vypocujem si ho/ju a poslem prec lebo mi to nebude vyhovovat 😉

geegee • 1d, 17tt • 7. dec 2007 o 11:07
My sme zvolili poistenie so sporivou castou. Myslim, ze nema vyznam setrit velke sumy, v case ked ich dietatu vyplatia, budu mat ovela nizsiu hodnotu.

sue • 1d • 7. dec 2007 o 11:07
My budeme mať sporenie spojené so životnou a úrazovou poistkou + pripoistením - ak by sa nám niečo stalo, poisťovňa bude malému platiť poistku ďalej... v 25ke dostane malý peniažky... (nemenovaná pôvodne holandská spoločnosť...)

fifa • 2d • 7. dec 2007 o 11:08
no vidíš, povedz milo dakujem, rozmyslím a zavolám 😀

medvedik21 • 1d • 7. dec 2007 o 11:09
tak uz som o cosi mudrejsia ale bude to tazke rozhodovanie ktoru formu zvolit! 😀

fifa • 2d • 7. dec 2007 o 11:09
medvedík a odkial si? keby si bola blízko Zvolena, tvoj problém by som vyriešila velmi lahko 😉

danu • 1d • 7. dec 2007 o 11:13
medvedik ak chces stavebne sporenie v DM bonusovej knizke mas kupon na uzatvorenie zmluvy zdarma 😉

medvedik21 • 1d • 7. dec 2007 o 11:21
som z trencina 🙂
DM bonusova knizka?to je? 😕

danu • 1d • 7. dec 2007 o 11:22
ano ak sa ti narodilo dieta v roku 2007 ako vidim tak hej chod do DM drogerie markt zober so sebou rodny list dietatka a daju ti bonusovu knizku mas tam zlavy na vsetky mozne veci-plienky,kozmetiku, topanky,oblecenie, hracky atd. viac pozri vo Volnej diskusii DM bonusova knizka, alebo na internete dm drogerie markt 😉

susik77 • 1d • 7. dec 2007 o 12:19
my malej nesetrime, myslim, ze sa to nevyplati kvoli inflacii 😎 otec dostal pred par rokmi celoziv. poistku-co si setril, odkedy pracoval-myslim, ze mu dali 20 000 Kc-co je teraz ako jeden mesacny plat 😎
rozhodli sme sa radsej peniaze, co usetrime dat na splatenie hypoteky -mame na 20 rokov a uvazujeme splatit do 10 rokov 😉

susik77 • 1d • 7. dec 2007 o 12:25
myslim, ze je to super, pretoze usetrime strasne vela na urokoch 😉 A byt bude v nasom ov-bez hypoteky, tak si myslim, ze je to mozno lepsie ako ta poistka

lenka386 • 1d, 25tt • 7. dec 2007 o 12:51
Ahojte! Ja mam kamarata financneho poradcu, ktoremu plne doverujem. Takze malemu sme otvorili "Konto zivota" a teraz sporenie, s urazovym pripoistenim. Na to konto zivota mu posielame z uctu a na to nove ukladame peniaze, ktore dostane od babiek a znamych.. Myslim, ze je to tak spravodlive.. No a ma aj stavebne.. Nie su to ani take velke mesacne sumy - spoli cca 2000 a ked vyrastie, myslim, ze mu to dost pomoze..

padix • 1d • 7. dec 2007 o 12:56
susik, presne takto to riesime my. ziadne sporenie, inflacia je vyssia ako urok, ktory vam daju za nasetrene peniazky. Co sa tyka poistky pre deti, zivotna poistka na dieta sa mi zda uplna hlupost, ak by sa mojmu malemu cokolvek stalo, profitovat z toho urcite nechcem. Samozrejme zivotna poistka pre mna a manzela je nieco uplne ine (ak by sa nedajboze stalo nieco niektoremu z nas, alebo obom, druhy dostane prachy a moze platit hypo a aj sa starat o maleho, alebo bude zabezpeceny aspon maly).
A este ked k tomu priratam ten psychologicky efekt, ze dnes povedzme odkladate pre deti 300 sk mesacne, ale ked vam to prehodia na euro, bude to zniet zalostne malo - necelych 10 euro!
A myslim, ze ked diedatu vo veku 18 rokov vyplatia necelych 2000 euro, bude to tiez zalostne malo. Treba cosi splacat, nie setrit.

alysea • 1d • 7. dec 2007 o 13:03
Ahoj medvedík, ja mám malému poistku plus sporenie, mala som predtým CSOB, ale zistili sme, že to nie je dobré, takže teraz som mu to prerábala, trošku v tom už viem chodiť, kedže s tým pracujem. Ono je najlepšie nájsť si finančného poradcu, ktorý nezastupuje žiadnu konkrétnu poisťovňu, aby ti vedel nestranne odporučiť najvhodnejší produkt. Ak chceš napíš IP dám ti kontakt na takú spoločnosť, pretože sama som už zistila, že ak niekto zastupuje konkrétnu spoločnosť, bude ťa do nemoty presviedčať, že to je tá najlepšia voľba.

susik77 • 1d • 7. dec 2007 o 13:07
padix: presne tak uvazujeme aj my 🙂 sme si tak hovorili, ze ako by nam dobre padlo, keby nam rodicia do zac. dali aspon maly byt, mohli sme ho predat a kupit si teraz rodinny dom 😎 myslim, ze je to dobra invest. do nehnutelnosti.Len dufam, ze nebude nej. velky prevrat v spolocnosti 😎

susik77 • 1d • 7. dec 2007 o 13:10
padix: to je fakt 😎 2000 euro, to su uz teraz take 2 platy 😎 za 18 rokov to bude smiesna suma 😔

lienka. • 1d • 7. dec 2007 o 15:14
ja malenu usetrim uz od jeho narodenia,hned ako som dostala porodne,tak korunky leteli na stavebne sporenie,ked mam dam,ked nemam nedam a nic sa nestane,ziadne sankcie ci uroky z omeskania.

ivankaalenka • 1d • 7. dec 2007 o 21:55
najlepsie je stavebne sporenie, ja ma pre malu Slniecko a vkladnu knizku, teraz spravim aj to sporenie.

marcelt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
otrivinkajanka
26. feb 2008

ja mojej dcerke odkladam peniazky na vkladnu knizku ma to na dost vysoke uroky takze som spokojna a nasetrim jej tam viac do 18 rokov,ako nejaka poistka

bibinka
26. feb 2008

my sme naším malým založili stavebné sporenie-s kupónom z DM,mali to obidvaja bez poplatku a tým sme ušetrili 10 tis. a navyše obidvaja majú založené svoje účty,kde im dávame mesačne určitú sumu a keď skončí to stavebko, tak sa im tie účty budú samofinancovať a tým pádom to pôjde mimo nás. A úrazové poistenie so životnou poistkou im založíme keď budú mať cca 5 rokov.
Máme v rodine švagra-financmajstra 😀

sue
27. feb 2008

Tak my už máme hotové to sporenie... suma, kt. malý dostane v 25.rokoch je 200 000Sk, úrazy sú poistené na 300 000Sk (z tejto sumy sa percentuálne vyratáva suma, ktorú by "dostal za ten ktorý úraz"). Platíme mesačne, dajú sa tam aj voľne vkladať peniaze a keď ich vložíme, môžme si určiť do akých fondov pôjdu + je tam tá poistka, ak sa nám niečo stane, malý tých 200 000 dostane tak čči tak...

zuz11
27. feb 2008

nezabudajte si dat dynamizaciu 😉

matinka
27. feb 2008

presne ako hovori zuz11, inak sa to nazyva aj indexacia - ide o pravidelne rocne zvysovanie platenej sumy, aby tie peniaze v case dospelosti mali aspon nejaku hodnotu 😉

julia225
27. feb 2008

my sme v alianz a platim 630sk mala nby z toho mala mat v 18stke o nejakych 20 000 viac ako tam nasetrime,ale nemusi to vybrat v 18tich, moze dalej setrit...
a este mame trust fund v HSBC bank v UK... tam dostane krasnu sumicku.... 🙂 aspon daco ma z toho, ze jej otec je brit 😝

zzz
28. feb 2008

sue, prosim ta ako sa vola to tvoje sporenie a kolko platis mesacne?

emjee
10. mar 2008

funilieta • 1d • 5. mar 2008 o 16:10
ahojte... nevie mi niekto poradit ako investovat do babetka, ci je lepsie uzavriet poistku alebo nejake sporenie radsej..ja neviem. Bombarduju ma tu vselijaki poistovaci, mam uz toho plne zuby, a aj taksa neviem rozhodnut. Co vy na to?

susik77 • 1d • 5. mar 2008 o 17:38
ahoj, my sme nezalozili nic...radsej davame peniaze do hypoteky...myslim, ze ziadne sporenie sa nevyplati-skor sa vyplati splacat-teda hlavne nehnutelnosti 😉

denisocka • 1d • 5. mar 2008 o 17:43
no ja som to založila tuto temu na babetku a nič-nikto nič , ale už som viac menej rozhodnutá pre SLNIEČKO od ČSB , je to šporenie+poiskta urazová ......... + sa poistuju aj rodičia pre prípad smrti 😒 -vtedy budu dieťaťu platiť určitú mesačnú rentu oni . http://www.cps.sk/showdoc.do?docid=706

julova • 1d • 5. mar 2008 o 17:45
denis - aj my sme chceli tiez povodne Slniecko, ale nakoniec nam vysvetlil poistovak vacsie vyhody oproti Slniecku - mame teda Dynamik Plus Junior 😉

denisocka • 1d • 5. mar 2008 o 18:06
jáj,ale šak to tiež ČSB,nie ? no musím kuknuť - kolko šporíte,ak to nie je tabu 😎 ,trošlku popíš výhody 😀 (alebo do sukromnej správy) alebo do skype.forcepska

zuzka78 • 1d • 5. mar 2008 o 18:44
baby ja neviem, ale podla mna sa oplati sporit aj mimo poistenia - len tak napr. do podielovych fondov. ja som to preratavala a poistky su omnoho drahsie ako sporenie. Vela v tych poistkach ide na rozne poplatky a pod. Dokonca pri sporeni napr. 1000,- skk mesacne na napr. 20 rokov vychadza rozdiel aj niekolko sto tisic. mna tiez obhanal jeden financny poradca, tak som si to vsetko preratala. Ale ja zas poistky moc nemusim. Kto chce mat dietatko aj poistene, tak to je ine....

julova • 1d • 5. mar 2008 o 19:49
Zuzka - v tom Dynamik Plus Junior je prave moznost aj mimo poistenia na mimoriadne vklady a mimoriadne vybery a mozes si vybrat do akych fondov sa Ti budu tie peniaze vkladat 🙂

zajo510 • 1d • 5. mar 2008 o 19:51
zuzka, no v poistke ide v prvom rade o poistenie, napríklad úraz, čo v podielových fondoch nie je. A nakoľko s tým mám skúsenosť, tak fondom veľmi neverím...banky si len ťahajú klientov a je veľa tých, ktorí na tom dosť prerobili....a okrem toho máš aj v podielových fondoch poplatky za pripísanie vkladu, za odplatu depozitára, za správu.....

my sme malej založili venové poistenie v Kooperatíve, šporí sa jej na "veno" a súčasne je poistená na úraz, poistenie rodiča, ktorý platí atd.

no čo človek to názor.

zuzka78 • 1d • 5. mar 2008 o 21:08
jasne, je na to vela nazorov. ide len o to, ze aj ked som preratala sporenie a poistenie, v poisteni su velmi vysoke poplatky. ale ja som porovnavala ine spolocnosti ako tu pisete. to je super, ak sa tam daju robit mimoriadne vklady a vybery. Pozriem to Slniecko, ak bude vyhodne, mozno to dame malemu. Ja mam s fondami tiez bohate skusenosti a ak vam v banke vedia dobre poradit, tak sa urcite oplatia. Ja som ale vela pocula o tom, ze poistovne maju pri poistnom plneni problem peniaze vyplatit, pripadne vyplatia len cast. mna na poistkach stvu hlavne tie rozne mnazerske poplatky, ktore su tam skryte....Pracovala som vo finncnej oblasti, preto sa mi asi viac paci sporenie do fondov, kde nie je clovek nicim limitovany a vlozi a vyberie kolko potrebuje a kedy potrebuje. Ale je fakt, ze poistenie by mal mat kazdy 😀

danu • 1d • 5. mar 2008 o 21:13
skus pozriet aj tu -tema je uz otvorena
😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

julova • 1d • 5. mar 2008 o 21:15
Zuzka - ale prave v Slniecku sa to neda..je to dobry produkt a my sme ho najprv chceli, ale ked sme to uz s poistovakom rozoberali, tak nam odporucil tento dynamik plus junior tiez cez CSB a tam je prave ta moznost vkladov a vynosov 😉

gabrielad • 1d • 5. mar 2008 o 21:26
Jestli vám můžu poradit tak nejlepší co můžete udělat je uzavřít pouze úrazovou pojistku (ne kapitálová nebo investiční kde se peníze spoří, investují). Úrazová pojistka by měla obsahovat hlavně pojištění pro případ trvalých následků a může obsahovat smrt a případné (bolestné) denní odškodné nebo jednorázové v případě úrazu jako je např. zlomená ruka, noha. Kvalitní úrazová pojistka pro mimčo stojí cca 1000 SKK/rok. No a zbylé peníze bych investovala sama do podílových fondů. POdílový fond bych uzavřela na sebe jako na rodiče, abych mohla rozhodovat o tom, kdy mé dítě peníze obdrží. A ne jak bývá zvykem u pojistek, když nastane 18 let věku dítěte, že vy sami nebudete moci určit zda to je ta správná doba, kdy se peníze vyberou a použijí. Navíc, když si uzavřete kapitálovou životní pojistku, tak na konci při stejné vložené částce obdržíte mnohem méně.

zuzka78 • 1d • 5. mar 2008 o 21:35
PRESNE suhlasim s gabrielad 😵 hlavne s tou poslednou vetou...

mata79 • 1d • 6. mar 2008 o 10:27
Zuzka 78, suhlasim s Tebou. S tymi podielovymi fondami.
Ja sice takymto veciam moc nerozumiem, ale preto mam takeho sikovneho manzela, co sa tymto veciam rozumie.

Kamaratka chcela pre maleho to Slniecko. Ale manzel jej vysvetlil, ze poistka je blbost. Ze ked sa malemu nieco stane, ona sa z toho zruti a ked sa stane nieco im, ako rodicom, malemu to tiez moc nepomoze.
Nam sa narodil syn a manzel dal radsej peniazky do podielovych fondov.
Tak mu verim, ze spravne investoval..... 😅

gabrielad • 1d • 6. mar 2008 o 10:33
Pojištění není blbost, záleží na tom jak se to udělá. Jak jsem vysvětlovala tak určitě bych zajistila pojištění trvalých následků. Protože když se dítku něco stane, tak peníze pomůžou rodině např. v tom, aby si mohli pořídit invalidní vozík, přebudovat byt na bezbariérový atd., prostě můžou zlepšit kvalitu života. Takže pojištění jako takové nezatracuji. Ale je pojištění a pojištění. Ty trvalé následky jsou to nejdůležitější. Protože když to hodně přeženu - tak pojištění smrti moc smyslu nemá. Dítě nemá žádné dluhy, které by potřebovalo krýt a peníze rodičům v té chvíli stejně moc nepomůžou. Navíc pojistky jsou nastaveny tak, aby pojištění smrti bylo na nějakou min. částku, která by kryly pouze pohřeb.

mata79 • 1d • 6. mar 2008 o 10:47
Gabrielad, v podstate suhlasim aj s Tebou.
Co sa tyka trvalych nasledkov, tak to sme urobili poistku hned po porode pre mna.
A co sa tyka invalidity vs fondov, to, co spominas, sa da vykryt aj ked stiahnes peniazky z fondov.
Fakt je asi dolezite vyhladat dobreho financneho poradcu a nechat si poradit, ak tomu clovek nerozumie, aby sa nenechal ovplyvnit reklamami

gabrielad • 1d • 6. mar 2008 o 10:52
To asi tak může být, ale myslím, že pojištění trv.následků stojí zanedbatelnou částku a v případě, když se něco stane, tak to krytí je během chvíle. Zatímco než si nainvestuješ ve fondech dost peněz tak to bude určitě docela dost dlouho trvat. Co je třeba 1.000.000 ? Když si vezmu co se za něj dá koupit a jak dlouho bude trvat než ty peníze budou naspořené. 😉

mata79 • 1d • 6. mar 2008 o 20:49
Gabrielad,
manzel prisiel z prace.
Takze urazovu poistku s trvalymi nasledkami mame pre maleho tiez.. 😎 Okrem fondov...
Mam skveleho manzela.... 😉

wienika • 1d • 6. mar 2008 o 21:42
my sme malu tiez dali poistit, nechcem nic riskovat,su tam zahrnute urazy aj choroby, vychadza to okolo 1200sk mesacne a okrem toho som jej uzatvorila nieco take ako stavebne sporenie na 6 rokov, s tym, ze mozem po tych 6 rokoch dalej pokracovat. ked sa bude dat, tak aspon do jej 18ky a potom jej vyplatia tu sumu, aspon nieco na zaciatok na prahu dospelosti 😉

lencici • 1d • 6. mar 2008 o 22:16
my sme dali malu poistit uz davno, myslim, ze je to velmi dolezita vec. Je poistena na urazy a mame v tom aj fondy je to za 525sk mesacne...peniazky z nej dostane az po 18tke... takze budem mat slubny zaciatok 🙂

denisocka • 1d • 7. mar 2008 o 07:19
a to venové v kooperatíve ešte existuje?

a vlastne,v kt. organizácii je dobre poistiť??či to je u dnes jedno?

zuzka78 • 1d • 7. mar 2008 o 10:56
Myslim, ze to nie je jedno. Poistky si treba poriadne preratat, niektore su drahsie, niektore lacnejsie. Ale naozaj sa oplati len to urazove, co spominali baby. A fondy...je dobre si pozriet vykonnosti fondov a poplatky -.podla toho si vybrat. kedze je to sporenie na dlhu dobu, oplatia sa akciove fondy 😎

danu • 1d • 7. mar 2008 o 11:53
U koho ste uzavreli urazove poistenie my poistku mame ale urazove chcem zalozit teraz viete poradit?

danulka2 • 2d • 7. mar 2008 o 12:27
my sme malemu zalozili poistku /aj urazovu/+ sporenie v kooperative, ked mal 6tyzdnov. Pre istotu 😉 😀

denisocka • 1d • 7. mar 2008 o 20:13
hm - už som z toho na mraky teda. Už si vybavujem stretnutie s poradcom z CPS a vraj odporuča to SLNIEČKO najviac - no neviem,už som celkom pomotaná 😠

nejak sa mi nepáči ten príklad v SLNIECKU :
Mladá rodinka chcela v našej poisťovni poistiť svoje dieťa a chceli poistiť aj seba, aby bolo ich dieťa finančne zabezpečené, aj keby sa im niečo stalo. Chceli poistenie, v ktorom nielen dieťa poistia, ale mu aj sporia peniažky do budúcnosti. Rozhodli sa tiež uzavrieť úrazové pripoistenie na dieťa aj oboch dospelých. Poistnú sumu pre prípad dožitia zvolili na 120 000 Sk.

Parametre
Žena 26 rokov
Muž 30 rokov
Dieťa 1 rok
Poistná suma: 120 000 Sk
Úrazové pripoistenie dospelých aj dieťaťa
Mesačné platenie
ČPS rodičom odporučila riešenie vo forme poistno-sporiaceho variantu s dvomi dospelými osobami v kapitálovom poistení pre deti Slniečko s úrazovým pripoistením.
V prípade dožitia sa konca poistenia všetkými poistenými (dieťa, matka, otec) bude dieťaťu vyplatená stanovená poistná suma 120 000 Sk. Táto suma sa počas poistenia postupne zvýši o podiely na výnosoch.

V prípade úmrtia jedného z rodičov počas trvania poistenia začneme dieťaťu ročne vyplácať 24 000 Sk až do konca poistenia. Od tohto okamihu zaniká povinnosť platiť poistné – platenie preberá v plnej miere Česká poisťovňa. Na konci poistnej doby je dieťaťu vyplatený dvojnásobok poistnej sumy pre dožitie 240 000 Sk a priznané podiely na výnosoch.

V prípade úmrtia aj druhého z rodičov počas trvania poistenia začneme dieťaťu ročne vyplácať ešte jeden dôchodok vo výške 24 000 Sk (t. j. spolu 48 000 Sk) až do konca poistenia. Na konci poistnej doby je dieťaťu vyplatený ešte aj trojnásobok poistnej sumy pre dožitie 360 000 Sk a priznané podiely na výnosoch.

Za výšku poistnej sumy klienti získali zľavu 8%, takže mesačné poistné po zohľadnení zľavy bude predstavovať 1115 Sk.

😒 😒 😒 😒 hlavne ta zavratna suma šporenia na mesiac a ta smiešna na konci sporenia 😲

burina111 • 1d • 7. mar 2008 o 20:17
baby ahojte, tak my sme tiež chceli niečo pre nášho malého....ale tie poistky kumulované so sporením.......tak s tým mám veľmi zlé skúsenosti.....takže sme s manželom vsadili na obyčajnú terminovanú vkladnú knižku so zaterminovaním na dlhší čas s opakovaním....

zuzka78 • 1d • Včera o 20:55
Denisocka, to je prave to, co sa nepaci ani mne. Keby si uzavrela nejaku urazovu poistku - zaplatis par soviek mesacne. Zbytok ak hodis do podielovych fondov, vyjde urcite omnoho zaujimavejsia cielova suma...

emjee
9. dec 2008

dmonikad • Dnes o 11:18
Zaujíma ma, či a ako deťom ukladáte peniaze. Máte životné poistenie, alebo stavebné ..... Čo je podľa Vás výhodné? Neviem sa rozhodnúť. Aké máte skúsenosti?

ada11 • 2d • Dnes o 11:54
moje obe deti majú životné pistky, kde si aj šetria a + úrazové poistenie. Ja totiž pracujem externe pre jednu poisťovňu. Zo stavebného máme pôžičku a už nikdy viac. Tam sa platí aj za vedenie účtu ročne. Mne sa zdá výhodnejšie sporenie vrámci život. poistky a nepíšem to pretro, že s tým pracujem.

miriamkac • 3d • Dnes o 12:37
dmonikad zavisi na tom co pre deti chces : sporenie alebo poistenie, aku dlhu dobu chces do toho investovat, kedy by si chcela produkt ukoncit a pod. Ada sice pise o problemoch v stavebnom sporeni, ale stavebko je je aj tak stale najlepsie na setrenie (ina diskusia je uz pôzicka v stavebnej )...ale na setrenie so statnou premiou je najlepsie...to je jedna stranka...ale druha: poistka je dlhodoba zalezitost min teda sa hovori o dobe do 18-25 roku zivota dietata, ciastocne je aj so setrenim, ale jej hl. funkcia je poisti zivot, zdravie, a netreba zabudnut urazove pripoistenie. Rozhodnutie je na tebe....ale jedno nevylucuje druhe a kludne mozes mat aj obe....vela stasta

bibula
9. dec 2008

dcera ma poistku, terminovany ucet aj stavebne....syn ma zatial "len" knizku.... 😉 ale dame mu aj setriacu poistku....

dmonikad
10. dec 2008

bibula, ako funguje termínovaný účet?

wien
10. dec 2008

my sme synovi dali poistku s tým, že tam možno aj jednorázovo vkladať ďalšie peniaze. v allianzi. vraj najlepšia z ponuky všetkých poisťovní - povedal náš fin. poradca, čo mimochodom ponúka produkty všetkých bánk a poisťovní. tak neviem. ale celkom sa nám to pozdávalo, tak sme to dali. platíme 600 sk mesačne.

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vitorio
13. dec 2008

dmonikad,nie som sice Wien,ale pracujem ako financny poradca pre jednu holandsku spolocnost a prave robim poistku polrocnemu mrnuskovi,pri platbe 580sk mesacne sa mu do 18tky naspori okolo 160tisic korun,je v tom ale zahrnute aj pripoistenie pre rodica(oslobodenie od platenia v pripade invalidity).priamo v tomto produkte,co mame my,sa dietatku sporia korunky a rodica(alebo aj oboch)kryjeme na zivot-to zn,ze keby sa z jednym z nich nieco stalo,nasa spolocnost dospori dietetku sumu,ktoru dostane napr.v tej 18tke.samozrejme tam vieme dietatko pripoistit na urazy,operaciu v dosl.choroby,na hospitalizaciu...atd..rodicov tiez na kopec veci