Sporenie / poistenie pre deti. Máte nejaké?

cistko
4. okt 2007

Mate nejake sporenie pre drobcekov? Alebo nejaku vyhodnu poistku??? Poradte, chceli by sme aby bol nas drobcek aj poisteny a zaroven krstni rodicia by mu chceli zalozit, nejaky ucet, ci vkladnu knizku a tam prilezitostne prispievat...

lieeenka30
26. jún 2013

@biancal inac aj ja som bola na tom tak ako ty, ale len dovtedy kym sa nieco nestalo

andrejta
3. aug 2013

pri hľadaní sporiacih produktov a poistení pre deti som natrafila na toto, asi to stojí aspoň za prečítanie

http://cmorej.blog.sme.sk/c/288988/Poistenie-de...

margarita
3. aug 2013

@andrejta
my sa s mm zo zasady nepoistujeme, ani deti sme poistit nedali - kdesi som raz pocula, ze poistenie pre pripad smrti je nieco ako stavka. Poistovna sa s vami stavi, ze umriete, a ak sa tak stane, maju vasi pozostali sancu, ze dostanu nejake prachy, co ale vasu smrt asi nevelmi vyvazi....tak to sa ja radsej stavim, ze neumriem, kym nebude treba 😀 , a dovtedy si za prachy usetrene na poisteni nieco uzijeme, kym este zijeme.

strapatymajo
5. aug 2013

@margarita 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

iné ma prepáč nenapadá ...

Vieš mi povedať koľko by ti zobralo z príjmu ak by si bola 90 dní PN po operácií maternice ? Alebo vieš mi povedať koľko zarobíte ak by partner ochrnul na pravú polovicu teľa ?

Tiež vieš mi povedať ako by ste riešili ak by vaše deti boli odkázané na vašu non-stop opateru?

Alebo vieš mi povedať ako by si fungovala ak by ti zo dňa na deň vypadol jeden príjem v rodine ?

Tak prajem super užívanie :D

p.s.: poisťovňa vyplatí len to čo je dojednané, ak je v zmluve uvedené, že je človek zdravý, na nič sa nelieči, že tlak má ok a pitva určí, že smrteľný úraz sa stal preto, lebo klient mal brať lieky na tlak, ale nebral, tak čo čakáš ? To je blbosť každého človeka a každý si nesie následky za svoje konanie ...

margarita
6. aug 2013

@strapatymajo
moj manzel nie je vol, takze urcite nemoze ochrnut na pravu ani lavu polovicu "teľa" 😀 tolko len drobna gramaticka poznamka.

a teraz par faktov : bola som PN uz cele 2 tehotenstva(vyrataj si sam, kolko dni je 2x9 mesiacov) a prezili sme, kupodivu, ani zobrat sme nemuseli...
ked partner ochrnie, pojdem zarabat ja, momentalne nas zivi on, nakolko som uz 5.rok na MD.

moj mladsi brat je od narodenia (uz 32 rokov) tazko telesne postihnuty, lezi, nevidi, je iba mixovanu stravu, ma prelezaniny atd atd. staraju sa o neho nasi, je aj v ustave, pricom moja mama bola pre onkologicku diagnozu 10 rokov na invalidnom dochodku.

ak nam vypadne prijem, mame nasetrene peniaze na najhorsie, a budem to riesit, az taka situacia nastane,
a nie pchat zbytocne prachy nejakej institucii, ktora zije prave z tychto "co keby nahodou"....to radsej ani z domu uz do smrti nemam vyjst, lebo co keby ma tam nahodou niekto zavrazdil? 😀

myslim ze mam dost zivotnych skusenosti na vsetky tie pripady, co si uviedol a dobre vztahy v sirsej rodine, plus kopec dobrych kamaratov v okoli, takze bezdomovec urcite nebudem.

a dakujem, uzivam si, ako nikto iny.
po dlhych a tazkych rokoch cakania a potracania nam Boh doprial 2 krasne a zdrave deti, mam na jedlo a najnutnejsie potreby pre ne, chodime von, hrame sa, smejeme sa a je nam dobre.

lericenkam
6. aug 2013

poistiť bábätko je morbídnosť ako hrom, rozmýšľajte, ak mu chcete našetriť peniažky , radšej mu ich ukladajte napr na stavebné sporenie a okrem toho, s poisťovňami sú len problémy, viem to z vlastnej skúsenosti a ešte niečo:

poznám finančného poradcu, mali tri deti, všetky si ich poistil, a to najmenšie , asi malo tri roky, im zomrelo, dostali vtedy 100 000,- Sk, skoro im srdce odtrhlo, keď im prišli na účet, nikdy tie peniaze nepoužili, dali ich z domu preč....

mataharyy
6. aug 2013

Jediný kdo byl u nás v rodině pojištěn byl manžel, když jsme brali hypotéku (bez toho by nám jí nedali), děti zatím pojišťovat nehodlám, přijde mi to tak trochu zbytečné... A spoření, pokud budu chtít tak to budu řešit formou nějaké vkladní knížky (nebo kasičky, zisk je skoro stejný 😀 ), ale zatím jsem nenašla produkt který by mi svým obsahem a nabídkou vyhovoval, takže to zatím také neřeším, ano asi od nástupu dětí do školy začneme pravidelněji odkládat pro případ dalšího studia, ale na to máme zatím ještě čas, třeba i nabídka se krapet změní k mé spokojenosti. Teď raději než dotovat instituce si budeme peníze které máme užívat 🙂

bijan
26. aug 2013

Baby poraďte mi nejaké dobré sporenie pre dieťa.Mám 4mesačné bábo.Budem vďačná za radu

molly28
26. aug 2013

@bijan tak ako tu odporučam každému odporučam aj tebe - farbička od alianzu

bijan
26. aug 2013

@molly28 ďakujem,už som počula 🙂

sarkar
30. aug 2013

@margarita souhlasím s @strapatymajo v tom, že třeba pojištění trvalých následků úrazu má smysl a dokonce i v případě dětí. Navíc toto pojištění nestojí tolik jako třeba pojištění závažných onemocnění nebo PN.
Finanční rezerva je určitě potřebná, ale třeba zrovna invaliditu 3. stupně z ní nelze řešit, tedy pokud nemáte našetřených pár milionů. A co říct na to, že byste takovou situaci řešili až by přišla? Osobně si myslím, že takové lidi potom vídáme v TV jak prosí prostřednictvím tv zpráv o dary ostatních lidí aby měli na vozíček/auto/rekonstrukci bytu/pečovatelku...

Abych to shrnula, pojištění má smysl, ale musí se vybírat s rozmyslem a s ohledem na finanční situaci rodiny a její potřeby a ne vše je vhodné řešit pojištěním stejně tak jako ne všechno je možné řešit finanční rezervou (teď tedy mluvím o finančních rezervách rodin s průměrným příjmem, o lidech typu p. Babiš nediskutuju 😀).

margarita
30. aug 2013

@sarkar
chapem, ale aj tak v tomto nesuhlasim. 😉
ja riesim zivot, az pride, lebo uz velakrat som zazila, ze veci, ktore boli "pripravene, premyslene atd.." dopadli uplne opacne ako boli planovane.
nikdy nemozes byt pripravena na vsetko, ale neboj, ja urcite prosit do sprav nepojdem 🙂
a milionar rozhodne nie som.

stalo sa mi,uz 2x, pri inom poisteni domacnosti, co je blbina oproti tomuto, ze neakceptovali poistnu udalost. priklad - byvali sme v prenajme na najvyssom poschodi stareho panelaku. na jar nam zatieklo cez puklinu v streche do bytu, 2 a pol metra sirky po stene stekala voda -ako v jaskyni 😀. nebol to moj byt, ale ze domaca, ved ona ma to rozsirene poistenie domacnosti, takze nebude problem.... ale bol. obhliadka to vyhodnotila, ze to nesposobila "zivelna pohroma", ale len nestastna zhoda nahod vplyvom topenia sa snehu a nadmernych atmosferickych zrazok....nedostala ani cent.
mojej mame ukradli bielizen z balkona, kde ju susila - drahe veci, luxusne kosele, ziadne trenky a tak. vysledok? vraj tiez nic nedostane, lebo podla mestskej vyhlasky sa nema susit nic na balkone, jedine v kupelni....

ja poistovaniu fakt neverim....nikdy to nie je vyhodne pre Teba, len pre nich....

silvinuska
31. aug 2013

Treba si uvedomiť, že "životka" v poisťovni je dva v jednom a to je aj rozdelené jedno výhodné pre klienta a druhé pre poisťovňu. Je rozdiel o akú životku stojíte. Ak máte životku so "sporením" jasné, že poisťovňa je vo výhode. Dáte si poistnú sumu na dožitie napr. 5000€ (to je suma ktorú dostanete pri dožití určitého dohodnutého veku) ale v celku dáte keď si to prepočítate 5800€. Píšem obrazne... No tak tiež máte poistenie smrť úrazom alebo klasickú smrť. Proste smrť, kde oprávnené osoby dostanú po vašej smrti určitú dohodnutú poistnú sumu napr. 20.000€... To je už pekná suma, ktorá pomôže buď z čiastky vyplatiť hypotéku alebo to je jedno na čo použijete tie peniaze aj keď všetci vieme, že človeka nám to nevráti a nevyrovná sa nám tá suma so stratenou osobou. Ale práve poistník, ktorý sa poisťuje, myslí práve na blízkych aby aspoň nejako pomohol a zanechal niečo po finančnej stránke (nerátam nehnuteľnosti atď,,,). Preto aj banky tlačia na životné poistenia aby polovička, ktorej zostane hypotéka na krku bola nejako aspoň vyrovnaná alebo by sa ponížila dlžná suma za hypo.
K tomu máte pripoistenia úrazové. Máme dosť poisťovní na trhu, každá má nejaké svoje úrazové.

Tento produkt ktorý som ako tak rozpísala vyššie, sa nemusí práve preto pozdávať niektorým mamičkám a práve pre takéto je tu možnosť aj čisto úrazové poistenie, bez toho základu (šetrenia). V poisťovni máte takéto úrazové poistenie za smiešne peniaze, závisí od počtu úrazových ale dobré úrazové zaplatíte aj za 5€ - 7€ mesačne. A nechcite mi teraz maminy povedať, že ratolestiam, ktoré sú u vás na prvom mieste, nedáte 5-7€ na úrazové(7€ už je nabúchané úrazové, sú aj za 3€) , nakoľko dieťa môže postihnúť všelijaká neočakávaná situácia hoc spadne z preliezky, z bicykla atď atď... Zlomeniny sú stále najčastejším úrazom ako aj za naších čias 😉 A nechcite mi povedať, že ak dieťa padne z bicyklika alebo z hojdalky, preliezky atď a vybije si už len mliečny zúbok, tak 60€ sa vám nehodí, pri čom vypadávajú všetky zúbky mliečne 😉 a vymeniť 5€ za 60€ je výhodné 🙂 to bol príklad so zúbkom a sú XYZ vecí od zúbkov cez zlomeniny až po nedajbože vážnejšie choroby...

silvinuska
31. aug 2013

A aj keď robím v poisťovníctve, tak upozorním vždy klienta alebo klientku, ktorá chce odkladať peniažky dieťaťu, tak odporúčim radšej nejaké sporenie v banke. U nás jednoznačne úrazové. Ale pokiaľ je to pre dieťa, tak skôr banka ako poisťovňa.

Je to tu o tom, 100ľudí 100chutí... Veľmi veľa záleží aj od poradcu u ktorého ste. Je na ňom, či vám zamlčí a zhrabne provízie vyššie alebo bude rozorávať na rovinu (provízie nižšie) a získa si vás pre úprimnosť (povie vám všetke pre a proti) a je na vás ako sa rozhodnete. Takému poradcovi postačí vaše odporúčanie. To je jeho dosť veľkou výhrou... A vedzte, že ak na vás dotyčný poradca tlačí, tak čím skôr preč za iným 😠

danar13
31. aug 2013

My sme nasej dali stavebne sporenie

zuzicka09
1. sep 2013

Ahojky Mamičky, chcela by som sa len informovať ci ste niakym spôsobom uz zabezpečili budúcnosti pre svoje dieťatko, a ci ho chranite v prípade úrazu ci choroby. Ďakujem za info

03babicka
16. okt 2013

Ponukam poistenie pre deti aj sporenie

d.a.n.k.a
16. okt 2013

@zuzicka09 obom deťom sporím. Jedno sporenie je na školu, druhé na štart do života, aby sa nemuseli zaúverovať. Čo sa týka úrazov a chorob, sú voči tomu chránené. Ale všetko záleží od finančnej situácie rodiny. Poistenie by malo kryť príjem rodiča. Deti nenosia príjem do rodiny, takže z tohto hľadiska je poistenie pre dieťa zbytočné. ALE ak dôjde napr. k trvalej invalidite alebo k závažnej chorobe, zväčša ostane s dieťaťom doma rodič. Tzn. v poistke dieťaťa má byť chránený príjem rodiča.

evkafi
21. nov 2013

mate niekto dieta poistene v komunalnej poistovni? teda aj sporenie je v tom...teda malo by byt... alebo co je naj?

frapper
21. nov 2013

@evkafi Ak môžem odporučiť tak jednoznačne Farbičku od ALLIANZ.Je aj so sporením aj úraz-budete spokojná,ale dajte si to aj vysvetliť,aby ste vedeli,čo máte poistené.

evkafi
21. nov 2013

@frapper vy sa tomu venujete ci?

frapper
21. nov 2013

@evkafi Áno

evkafi
21. nov 2013

@frapper a okrem toho co este odporucate?

frapper
21. nov 2013

@evkafi pracujem len pre ALLIANZ,takže neviem do detailu posúdiť iné.Klienti,ktorý za mnou prídu spraviť si ponuku,niektorý prejdu viac poisťovní a najviac ich zaujme Farbička,keď to porovnávajú.

terry1988
2. dec 2013

Ahojte baby chcem sa spytat, ci ma niektora z vas poistene dieta v Aegone? A ci ste spokojne? kamarat mi vypracoval navrch, ale nie som si ista ci to mam dat.... je to poistenie so sporenim, ale nikoho som nezohnala co by sa mi k tomu vyjadril a nechcem uzatvarat nieco o com nemam dost informacii.... Kamoska ma farbicku od Alianzu a je spokojna ale ten kamarat tvrdi, ze Aegon je lepsi viete mi niekto prosim poradit? Dakujem

frapper
2. dec 2013

Možno v každom produkte je niečo dobré.Každý reprezentant bude tvrdiť,že jeho produkt je najlepší,ale ako píše terry treba si to dobre pozrieť.Môj názor-ja osobne,keby som sa nevedela rozhodnúť v každom prípade by som uzatvorila v silnej a dostupnej poisťovni.Podľa mňa takou je skôr ALLIANZ,poistenie Farbička tiež je so šetrením ,zmluva prehľadná,žiadne zašifrované veci,myslím že budete aj vy spokojná.

financnyexpert
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petruska89
3. dec 2013

Zabezpečme to, na čom nám najviac záleží. Využite špeciálnu ponuku zabezpečenia pre deti. Krytie rastie s vašim dieťaťom za nezmenenú cenu... Pre bližšie info sprava, mail, tel.

sarkar
3. dec 2013

@terry1988 Aegon je dobrá pojišťovna, mají dost vychytanou invaliditu, ale právě proto vycházejí někdy o dost dráž než jiné pojistky. U nich je ta výhoda, že nedělají pre-existing (jiné pojišťovny tě vezmou do pojištění a moc-rozuměj ne úplně do hloubky- nezkoumají tvůj zdrav. stav. Jenže když máš pak třeba nemoc, se kterou už jsi se dřív léčila, tak odmítnou plnění s tím, že už ta nemoc existovala dřív. Aegon si tě nejdřív hodně důkladně prolustruje, ale když už se rozhodnou, že tě vezmou, tak takovýhle "podrazy" potom nedělají. Hodně laicky shrnuto 🙂).

pampusica
4. dec 2013

ahojte mamniky,rada poradim ohladom sporenia pre deticky a podobnych zalezitosti 🙂 kludne piste svoje otazocky...