Sporenie / poistenie pre deti. Máte nejaké?

cistko
4. okt 2007

Mate nejake sporenie pre drobcekov? Alebo nejaku vyhodnu poistku??? Poradte, chceli by sme aby bol nas drobcek aj poisteny a zaroven krstni rodicia by mu chceli zalozit, nejaky ucet, ci vkladnu knizku a tam prilezitostne prispievat...

zuz11
18. mar 2009

zuzna29 • Dnes o 09:32
Ahojte baby, mňa by zaujímalo, kde ste svoje detičky poistili, a aké výhody vám jednotlivé poisťovne ponúkli? Chystám sa našu dcéru poistiť a mám v tom mierny haus.. 😎 ., že kde ako, aby to bolo pre malú najvýhodnejšie...
Ďakujem za info..

zuzka1. • 1d • Dnes o 09:46
zuzna ja som najskor spraivla poistku etse v nemocke , lenze mm znama je poradkyna a odporucila nam produkt inej spolocnosti a sme velmi spokojni.vsetko nam vysvetlila, ma to do 25, je to investicne, nie kapitalove poistenie, na to si treba dat pozor.

zuzna29 • Dnes o 09:55
a v akej poisťovni ste poistený

macaeliska • 1d • Dnes o 10:08
ahoj, my tiez mame krpatu poistenu do 25. Plus do 15 tam ma aj poistenie do zahranicia, takze ju nebudeme musiet davat poistovat, ak niekam pojdeme. My ale mame kapitalove poistenie, pretoze jej sporim aj na stavebnom a plus vkladna knizka. Takze som potrebovala dobru poistku. Vola sa to baby buducnost.

zuzna29 • Dnes o 10:14
dakujem za IP, idem si to popozerat

bianca
18. mar 2009

macaeliska mozes mi prosim poslat IP s nazvom poistovne?Dakujem

danu
28. júl 2009

sssimi • 1d • Dnes o 16:58
Ahojte Kočky!
Chcela by som sa poinformovať o nejakom najvýhodnejšom sporení pre mimčo. Už sme malej založili životnú poistku, ale chceli by sme ešte niečo, kde by sme jej odkladali koruny, ktoré dostane od nás a od rodiny. Knižka sa mi zdá o ničom...

dadulik • 1d • Dnes o 17:58
stavebne sporenie od prvej stavebnej 😉
to ma nasa dcerka 🙂

sssimi • 1d • Dnes o 18:26
Dadulik máš to vybavené cz DM poukaz? Koľko je tam minimálny ročný vklad, aby si dostala bonus? Diky

bianca • 1d • Dnes o 18:28
super tema.Tiez chceme malej zalozit neake sporenie no nemam cas ani moznosti zistovat po bankach vyhody

beruska2x
28. júl 2009

mame pro maleho pojistku se sporenim na 18 let - celkem 931,- mesicne a stavebni sporeni - to je porad nejvyhodnejsi zuroceni penizku co je na trhu - 1700,- mesicne..
nebo kopupit zlato - mince, cihly a to pak vynese az 20% rocne 😉

sssimi
28. júl 2009

Tak asi dáme ešte stavebné sporenie... Musím pokecať o tom s mm... On chce asi len knižu, ale tam sú tuším biedne úroky...

krasuliak
2. aug 2009

neviem preco riesite sporenie pre dieta stavebnym sporenim! 😕 😕 ved predsa nechcete stavat ale setrit dietatu!

jeden priklad :

ja vidim na stavebnom sporeni jedine negativum a to, ze ked ho ma niekto kvoli neskorsiemu uveru a nie na sporenie, tak mu urocia aj jeho peniazky. T.j. mam nasporenych 100.000,-, uver beriem 250.000,- Cize oni mi pozicaju "len" 150.000,-, ale urokom mi zatiazia aj tych mojich 100tis. V konecnom dosledku nalakaju ludi, ze maju urokovu sadzbu pri uvere 2,9 ale ten kto ma polovicu nasporenu a polovicu mu poziciavaju, tak ma urokovu sadzbu raz tolko

a to nehovorim o rocnej premii ktora sa stale znizuje a az chvilu ani nepokryje naklady 😅

danu
12. okt 2009

mamamima • 2d • Dnes o 14:06
Ahojte mamicky, nenasla som tu takuto temu, tak dufam, ze som hladala dobre a nezacnem taku, co tu uz je...

Chcem sa Vas spytat, ci mate, ci ste dali, al. ci by ste dali pre dietatko zalozit poistku...mozno je to pre niekoho samozrejmost, mozno nie, pytam sa preto, lebo ja som dala malej pred 3 mes., takze tam nemam este vela penazi, aby mi to bolo luto zrusit...lebo mi vela ludi povedalo, ze dnes sa to uz nevyplati, naco som sa dala nahovorit... atd...

vlastne ma tam urazove+setrenie s tym, ze ked bude mat 20 r. dostane 90 000 😀 😀 (este pisem SKK) co bude v tej dobe smiesna suma, je mi jasne, tak som rozmyslala jej to davat radsej na knizku a bude mat viac nasetrene, pretoze im tam necham 60 000.- a ktovie, ci splnia v pripade ze by sa nieco stalo, co dufam, ze sa nikdy nestane tak ako slubovala pani ked ma na to nahovarala...ako ste na tom vy? Dakujem za kazdu odpoved 😉

belanka • 2d • Dnes o 14:13
staršia dcérka má poistku.raz ju už žiaľ využila,keď si vyrazila zuby a úprimne povedané dostala takmer figu borovú.mladšej sme založili stavebné.uvidíme.ťažko povedať.keby človek vedel...

mamamima • 2d • Dnes o 14:20
ved to belanka...ved o to mi ide, ze budu mat moje peniaze a ked pride na plnenie, boze chran aby malo preco, ale vies ako to myslim, tak daju figu borovu ako pises...aj moja starsia ma a tejto budem asi na knizku davat...a modlit sa ze sa nic nestane...dakujem za reakciu 🙂

matysekasasenka • 2d • Dnes o 14:50
super tema, presne nad tym uvazujeme. ja som sa zatial informovala len v jednej banke o nejakom setreni, tak mi ponukali tiez knizku, ale zevraj je tam nizky urok a viacej sa vyplati dat do fondov, kde sa setri min. 15e mesacne a su tam dobre uroky, ked sa nic nevybera......co ani nechceme az kym maly nebude mat 18rokov alebo viac...no skratka neviem tiez sme rozmyslali nad stavebnym, len este sme sa neinformovali ze po kolko sa plati atd....ale manzel sa skor priklana ku nejakej zdravot. poistovni, ze keby sa fakt nahodou nedajboze nieco malemu stalo tak nech ma popri setreni aj zdrav. poistenie...ale neviem kde ist, asi skusime kooperativu najprv.....ak budeme mat nieco nove istotne sa ozvem. maly bude mat v novembri rok tak by sme to chceli stihnut este do jeho narodenin.ale rada si precitam aj nazory od inych mamiciek. tak piste maminy

jasminet • 1d • Dnes o 15:12
takato tema tu myslim je, vo volnej diskusii.
my sme nasej nechali urobit stavebko + zivotnu+ urazovu poistku v allianz. este by som chcela knizku, ale to uvidime...

zuza.m • 1d • Dnes o 15:19
no my sme si dali v kontinuite a som rada,neplanujem ju zrušit nakolko je tam aj urazova poistka,a ešte niečo ked umrie jeden z rodičov.nemyslim si že je to niečo zbytočne ved detom sa stale niečo prihodi .a nakoniec tie peniaze sa ti aj tak nestratia.a dali sme mu spravit aj terminovany učet je tam celkom pekny urok,tak že ak dostane korunky od krsnej alebo babky ide to tam .

womenne • 2d • Dnes o 15:49
Ahoj naši maju obaja založene poistky v UNIQE(dufam že som to dobre napisala 😅 )vyriešena je celkom dobre zahrna tam aj škody do vyšky 100 000sk keby niečo napr.rozbili v škole alebo niekde inde.V 18 dostanu celkom dobru sumu čož ma teši.Ešte sme neriešili nejaky uraz aštastie(klop klop klop)takže nevem či by stym boli nejake problemy.Ma ju vela našich znamych a nepočuli sme nejake negativne ohlasy.

mirka907 • 1d • Dnes o 16:07
My mame "Baby buducnost" v Allianze. Obsahuje v sebe setrenie, urazove poistenie ale aj liecebne naklady v zahranici, takze ak kdekolvek vonku pojdeme malu uz poistovat nemusime. Taktiez mame zalozenu knizku s terminovanym urokom.

mata1976 • 1d • Dnes o 22:45
My sme nasej Emmuske zalozili zivotnu poistku+sporenie na 26 rokov v Aegon-e + stavebne sporenie, myslim ze to stavebko sa asi najviac oplati co sa vynosu tyka, kedze sme vsetci traja na jednej zmluve platime poplatky len raz...

kesinka
12. jan 2010

Nieco cerstve pre 9 mesacne babo?

majka22
26. feb 2010

Nemáte typ na banku, ktorá poskytuje najlepší úrok, pripadne aj nejaké výhody na sporenie pre deti? Rozmýšľame nad vkladnou knižkou, ale sú tam dosť mizerné úroky. 😒

juliagregor
26. feb 2010

ahojte,
dali sme jednorazovú úrazovú poistku, stálo to zhruba cca 23000 Sk na dieťa, výhoda je v tom, že v normálnej životnej poistke máš zložku šetrenie a úrazové poistenie. Uraz sú peniaze akoby vyhodené do komína, lebo tie sa ti nezhodnocujú. V tomto poistení ich vlastne zúročené dostaneš späť a máš aj dieťa poistené.peniaze sa vyplácajú tuším v 23 rokoch.

milocka29
26. feb 2010

juliagregor prosim ta mohla by si napisat nieco blizsie o aku poistovnu sa jedna bud tu alebo do IP.

juliagregor
28. feb 2010

miločka máš IP

lenka3007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
10. apr 2010

naco je dietatu poistka?? vyznam takejto poistky vidim len pre zivitela rodiny (tym nemyslim ziadne "kapitalove" produkty) a naco dietatu setrit? peniazky, ktore moje deti dostanu darom, davam na ucet...(malemu som dala do Dexie na jeho meno, v tom case mali najvyhodnejsi urok)...setrime s manzelom spolocne peniaze na spolocne rodinne ciele, ked deti dorastu a budu potrebovat peniaze, dame im z tohto "budgetu".....mne vsetky tieto poistenia a setrania pridu ako produkty pre ludi, co si nedokazu usetrit...potrebuju mat kazdy mesiac inkasnu poziadavku...

vlado86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlado86
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tarra
20. apr 2010

ahojte a co si myslite o poisteni Farbicka? Dnes ma prist k nam pani z poistovne tak aby som nenaletela na nieco co nie je moc vyhodne..nieco som kukla aj na nete ale mne pridu tie pistky dost podobne..poradte prosim..

lenka3007
20. apr 2010

Tarra, ja nie som velmi nestranná, lebo som zamestnanec spomínanej poisťovne, ale ako mamička si myslim že sa farbička naozaj oplati pre detičky nie staršie ako 10 rokov, potom by som už odporučala iný typ sporenia a poistenia. Neboj naši obchodný zástupcovia sa musia preukázať občianskym preukazom a preukazom poisťovne kde je uvedené aj získatelske cislo národnej banky slovenska, ona ti všetko vysvetli a je na tvojom uvážení, čo je pre teba a pre tvoje bábo najlepšie.. Držím palčeky, aby si vybrala čo najlepšie... pekný deň

beruska2x
20. apr 2010

dadis... i deti maji urazy, nekdy mensi, nekdy vaznejsi a proto pojistka.. a setrit? a proc ne? treba stavebni sporeni - je tam pekny urok na penize ktere tam dam "navic" ale hlavne - mam moznost ze statu dostat podporu 3500,- tak proc ne? platime na vsem dost tak proc je trosku neoskubat ze 😀

proste jsou to penize maleho, pak je dostane a bude si s nima moct delat co ude chtit...

zelmirka1
20. apr 2010

mne sa zda zbytocne poistovat maleho na urazy, vacsina poistiek ked ich podrobne precitam aj male pismenka tak som zistila ze percento ktore sa vyplati pri beznom uraze, ktory sa vylieci je fakt male, jedine ak ostanu velmi vazne trvale nasledky, takze to povazujem za vyhodene peniaze. Tiez suhlasim s tym ze poisteni maju byt hlavne rodicia ked sa jednemu nieco stane tak aby druhy neboz odrazu v problemoch. Samozrejme co sa tyka sestrenia pre deti je urcite dobre, je predsa dost zhodnocovacich produktov aj bez poistiek.

lenka3007
20. apr 2010

ja si myslim že pripoistit dieťa voči úrazu alebo kritickej chorobe nie je až tak drahe, ved ked si zoberiete ze je to nejakých par centov na mesiac... Viete ja z vlastnej skusenosti viem, že keby malo dieťa, ktoré poznám pred tým ako osleplo pripoistene kriticke choroby, nemuseli by teraz rodicia prosit o pomoc ludi, lebo štát sa na nich vykaslal a možno sa to teraz vám zdá vela,ale staci si pozrieť modré z neba, kde rodicia museli napisat, aby ich chorý synček mohol ist do tatier, lebo vsetko co zarobili islo na jaho liečenie a myslim že tie peniaze z poistovne ktore by im vyplácala by im pomohli... Ja si mysli že v dnešnej dobe, čo vy nemáte to vám nikto nedá, aj mlady ludia s ktorými sa stretávam si radšej uzavru poistku zo šetrenim, lebo vedie, že na dochodok od tohto štátu nič nedostanú... Je o každého osobné vec, každý svoje dieťa pozná, ale nikdy neviete čo sa stane...

dadis
20. apr 2010

beruska...jasne, ze aj deti mavaju urazy..ale nevidim dovod, preco by mi mal za to niekto platit? Ked je "pokazene" dieta, ides k lekarovi, mas bezplatne zdravotnictvo a osetria ti ho...ked naburas niekomu auto, je pokazene a ide s nim do servisu, nie je to zadarmo a zaplati to tvoja zakonna poistka, ked sa zo zivitela rodiny stane invalid a rodina dostane peniaze...to je rozumne, ale naco spajat poistenie a setrenie? poistku si mozes uzavriet aj bez kapitaloveho setrenia..a setrit peniaze v poistnovni? pozrite si na webe ake maju realne zhodnotenie penazi (nie len vplyvom krizy), podla mna poistovne zamestnavaju najhorsich financikov a najsikovnejsich obchodnikov..ich produkty su o nicom...sa mi zda ze vsetky poistovne, neviem to na 100%, ale aspon tie, v ktorych poznam procesy, ich obchodaci pracuju na systeme pyramidy. Akk chcete mat obraz o kvalite prace poistovni, napriklad si len prezrite http://staznosti.sme.sk/index.php....uf...ja som na poistovne asi vysadena 😀

beruska2x
20. apr 2010

dadis tady snad ale nejde o to ze na tom chces vydelat ne 😖 ale pokud ma dite uraz je treba x tydnu, mesicu v nemocnici tak ti to aspon pokryje naklady na nemocnici, cesty tam atd, navic kdybych takove penize z pojistky dostala dam je zase malymu ke sporeni...
mam zname co maji kluka opareneho na 70% tela a jak spesl oblecky kvuli jizvam tak masticky neni nic levneho, a pojistovna vse nehradi....
navic pojistka je pak korun v tom objemu co platime...
a setrit detem do budoucna?? kdyz to jde, proc ne, myslim ze penize se jim budou hodit nacokoliv, studia, bydleni, auto...

je to snad kazdeho vec ne 😉

beruska2x
20. apr 2010

a uz vubec nevim kdy ti rozbite auto plati pojistka 😀 a stavebni sporeni nema s pojistenim ani kapitalovym nic spolecneho 😅

angiec
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zelmirka1
20. apr 2010

dadis chapem ta, kazda poistovna je super kym sa nestane poistna udalost, vtedy sa ukaze naozaj ci su sluzby dobre a malo platenie vyznam. Kazdemu odporucim velmi dobre si vsetko premysliet, precitat komplet zmluvy a podmienky a nechat si to prejst hlavou na prvykrat a tiez pytat sa na vsetko co vas napadne. Skutocne dobrych fin. poradcov je velmi malo, pretoze vela z nich to robi popri zamestnani co sa neda na 100% a tiez pracuju casto len pre jednu alebo par poistovni a odporucaju produkty podla svojich provizii. Nikoho sa nechcem dotknut, nespochybnujem vyznam poistenia aj setrenia, len uz mam dost skusenosti preto viem ze casto sa ludia nechaju presvedcit a potom zistia ze si to inak predstavovali.

dadis
25. apr 2010

beruska...povinne zmluvne poistenie nie je poistenie?? a nepisala som ze moje havarovane auto, ale ak naburas niekomu auto... A mimochodom, ano, zaplatia ti aj havarovane auto, ak si platis havarijnu poistku, ale o tej som nepisala. A kde som napisala ze poistenie a stavebne sporenie maju nieco spolocne???... ukludni sa laskavo. To, ze si ty uverila marketingovej kampani niektorej z poistovni, neznamena, ze tak spravim aj ja. A myslim, ze to vobec neznizuje moju intelektualne hodnotu, prave naopak...

taja02
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
selvaggia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz