Sporenie / poistenie pre deti. Máte nejaké?

cistko
4. okt 2007

Mate nejake sporenie pre drobcekov? Alebo nejaku vyhodnu poistku??? Poradte, chceli by sme aby bol nas drobcek aj poisteny a zaroven krstni rodicia by mu chceli zalozit, nejaky ucet, ci vkladnu knizku a tam prilezitostne prispievat...

liz_lemon
3. aug 2012

@lucky14
@katarina104
pozri si zuno.sk, tam je sporenie plus a je tam 2,5% a mozes to hocikedy vybrat, resp. previest inam

liz_lemon
3. aug 2012

@sarkar ja som robila v poistovni, takze viem o com hovorim, ale ty si zrejme financny agent, a mne je jasne, ze provizie za kapitalovky su ovela nizsie ako za investicne, takze asi tak 🙂
a nezavisly poradca neexistuje! vzdy dostane za poistku a ine produkty proviziu, takze to je jeho motivacia, a nie to aby dobre niekomu poradil

katarina104
3. aug 2012

@liz_lemon môžem veriť tej banke? ale je tam podmienka otvoriť si účet

liz_lemon
3. aug 2012

@katarina104 urcite skor ako mbank 🙂 mbank = polska banka; zuno = rakuska banka
ja mam v zuno ucet odkedy su na Slovensku

sarkar
3. aug 2012

@liz_lemon divila by ses, ale nee, provize jsou stejný za obojí. Sama musíš dobře vědět, že v případě kapitálovek pojišťovna nemusí zveřejňovat, jak se jí daří, tzn. pokud klientovi slíbí 2%, ale má na to vyplatit 7%, tak to ve většině případě neudělá, právě proto, že nemusí a žádnej zákon jí to nepřikazuje.
A k poradcům - samozřejmě jsou poradci, kteří se tváří jako "nezávislí", ale nezávislí nejsou, i nezávislí existujou.
A je zase jasný, že jsi proti poradcům, protože pojišťovákům a bankéřům kradou business 😀

A mimochodem - pracuju jako managerka v cestovní agentuře 😉

liz_lemon
3. aug 2012

@katarina104 http://www.financnahitparada.sk/
tu si mozes pozriet ponuky vsetkych bank

liz_lemon
3. aug 2012

@sarkar ja viem, co robia agenti, ludom povedia aby zrusili stare zmluvy, ktore maju 10 a viac rokov, a navedu ich na tieto nove produkty, a to len kvoli proviziam, vobec ich netrapi, ze ludia na tom len stratia a nie malo
a provizie su velmi vysoke, na 30 E poistneho je provizia 600 E, takze o tom to cele je, poistovne dali schvalne taketo velke provizie, aby co najviac motivovali agentov, aby predavali len investicne poistky
neviem, ako by mohol agent brat biznis bankam a poistovniam, ked prave oni ho platia?
alebo si myslis ze "nezavisli" to robia snad zadarmo?
to, ze si manazerka v CA, neznamena, ze popri tom nerobis "nezavislu"

sarkar
3. aug 2012

@liz_lemon Ale to je jako všude - jsou dobří a špatní poradci. Jsou ti, kterým nejde o klienta a zruší i dobré smlouvy, na druhou jsou ti, kteří se opravdu klienta zeptají co chce a potřebuje a pak udělají audit stávajících smluv a podle toho se pak buď smlouvy zruší, změní nebo ponechají.
Pokud vím, tak bankéři a pojišťováci jsou též placeni provizně, k fixnímu platu mají ještě "provize" za prodané produkty. Aspoň v české spořitelně to je, ucházela jsem se tam o místo, ale nakonec kvůli tomu jsem se na to vykašlala. Nemám v povaze nutit člověku, co si přijde stěžovat na nefunkční bankovní kartu, ještě pojištění jen abych měla provizi!
Další věc je ta, že dobrý poradce s tebou projede tvé finance od A do Z, příjmy, výdaje, potřeby, cíle a na základě toho nastaví pojistku. promiň, ale nesetkala jsem se v bance nebo v pojišťovně s nikým, kdo by se mě zeptal proč to chci nebo případně řekl: Hele, tamhle v tý bance vás to vyjde levnějc, jděte tam!

Zajímavý článek o kapitálovkách: http://www.finmag.cz/cs/finmag/financni-poraden...

liz_lemon
3. aug 2012

@sarkar ja som robila v poistovni, kde poistovaci boli len na zivnost, a zamestnanci robili uplne ine veci, ako je poistovanie ludi
aj poistovna ma napr. financne, personalne a ine oddelenia, kde robia ludia bez styku s klientami
zial tych dobrych poradcov je ako safranu, osobne nepoznam ziadneho, a ani nepotrebujem, kedze viem o com je tento biznis
som zasadne proti poistkam, je to obchod s ludskym strachom, co by bolo keby...take nieco ako karma, ked si das poistku pre pripad nejakej tazkej choroby, tak si ju v podstate privolas, mozno je to smiesne, ale takto to vidim ja 🙂

lucky14
3. aug 2012

@liz_lemon no poviem Ti ja tym internetovym moc neverim a hlavne tu knizku som otvarala aby mohli malickemu sporit stari rodicia....my mame pre neho slusnu zivotnu poistku so sporenim a stavebne sporenie. dakujem.

ladybirds
9. aug 2012

@lucky14 ahoj, nevies mi poslat link na tu ponuku?? ja som to hladala na ich stranke, ale nic take som nenasla 😒 mozno uz ju ani nemaju v ponuke 😖

ladybirds
9. aug 2012

@katarina104 ahoj, k tej vkladnej knizke pre dieta vo wub mas aj urazove poistenie zdarma za urcitych podmienok 😉ja len ak by si nevedela http://www.vub.sk/osobne-financie/sporenie-inve...
urok tam nie je nic moc.. ja tiez nieco hladam, ale zatial nic idealne som nenasla 😔

katarina104
9. aug 2012

@ladybirds no to som vedela, ďakujem 🙂 úrok nič moc, ale aspoň je to poistenie k tomu, úrok 0,75 a po roku 1,5 aspoň niečo 🙂 nič lepšie som nenašla vyhralo to mincu roka 2011 😉

katarina104
9. aug 2012

ináč tiež mám drobca 2 mesiace aj niečo kedy ste sa narodili? 🙂

blahova_andrea
9. aug 2012

my teda zatím nic nemáme a to už bude malému 8m ☹ ani jsme to neřešili, protože to není z čeho platit. nezbývá nám než doufat, že se mu nic nestane ☹

andreah25
9. aug 2012

Základné pravidlo je, že poistenie nie je za účelom zarobenia, poistenie má slúžiť na zabezpečenie neočakávaných životných situácií, na zarobenie sú vhodné sporenia, termínované účty a pod.
Áno, dá sa niekedy aj na poistke zarobiť, ale to je možno tak jeden prípad z tisíca - neviem prečo si ľudia stále naivne myslia, že poistku si robia kvôli zárobku. Síce je pravda, že napr. môj mm zarobil na havarijnom poistení motorky, keď ju rozbil na totálku, no poisťovňa škodu uhradila a motorku servis opravil tak, že mimo kostry je tam všetko nové - to je asi ten jeden prípad z tisíca 🙂.
Aj keď má niekto vysokú životnú poistku, niečo sa stane, dostane vyplatené krásne prachy - no povie si taký človek, že na poistke zarobil? Asi nie, určite bude rád, že peniaze mu trochu pomôžu prekonať zlé časy, no určite by bol radšej, keby tú poistku ani nemusel použiť....
Treba totiž myslieť na to, že nikto nerobí nič zadarmo. Chodí snáď niekto z Vás do práce robiť bez nároku na plat? Nie. Jasné je teda, že ani poisťovňa nebude niekoho kryť zadarmo a berie si z každého poistného isté percentá za to, že Vás kryje. Je teda už len na každom z Vás si porovnať, ktorá poisťovňa koľko berie - avšak nemusí platiť to, že lacnejšia je horšia/lepšia a drahá je lepšia/horšia. Taktiež nikdy neplatí to, keď Vám nejaká poisťovňa ponúka úžasné zhodnotenie apod. Pokiaľ nemáte vyslovene v zmluve uvedené, že ročný úrok bude toľko a toľko, tak sa na nič nespoliehajte, pretože ,,terajšie výnosy nie sú zárukou budúcich výnosov."
Napriek tomu čo som napísala, tak ja som malému urobila aj poistku a plus aj šetrenie v banke.
Ja som malému dala po narodení poistenie za 16,- eur mesačne do jeho 18-rokov, no vyplatené to dostane až v 26-rokoch - až keď bude mať rozum 🙂 a peniaze nerozfláka - neočakávam žiadne veľké zisky, očakávam však, že ak sa čosi stane, napr. nejaký úraz alebo čosi, tak aká taká kompenzácia bude a po rokoch možno dostaneme aspoň to, čo sme do toho vložili - nie je to však pre mňa dôležité - ide o dobrý pocit z toho, že máme zábezpeku ak čosi....
Sporenie máme v ČSOB - detský účet sloník - bežný účet, bez viazanosti, kedykoľvek môžem vkladať, kedykoľvek vyberať, úrok je tam 1% p.a. Samozrejme je účet bez mesačného poplatku, prijaté platby má bez poplatku, no výber alebo prevod z neho je spoplatnený. Nakoľko sa ale výbery robia iba výnimočne, tak občas ma to 1 euro netrápi - šetríme mu tam pravidelne + ak dostane nejaké peniažky od niekoho z rodiny - výbery robíme iba vtedy, keď ideme niečo malému kupovať - napr. kočík, alebo teraz na zimu ideme vybaviť šatník a pod. - veci, ktoré sú potrebné kúpiť, no naraz je to veľká suma a takto si na to postupne šetríme 🙂.

lucky14
9. aug 2012

@ladybirds Ahoj. No ja som bola v Slovenskej Sporitelni a oni mi to ponukli. Vobec som to nehladala na nete. Ak mate pobocku v meste je to tak nejlepsie lebo aj tu vkladnu knizku hned dostanes. ....ja som vela hladala ale tato bola najrozumnejsia...urazove uz mam od amslica tak to som ozaj ani neriesila s vub lebo oni maju uroky mizerne. Prajem vela stastia a nech sa Ti to skoro podari vybavit. 🙂

ladybirds
9. aug 2012

@lucky14 ak sa mozem spytat, kolko platite urazove? a co je v nom zahrnute a v akych vyskach su poistne krytia? ja len, aby som si to vedela porovnat s tym, co mi ponuknu. vdaka. mozes aj IP, ak budete mat cas 🙂

ladybirds
9. aug 2012

@katarina104 ahoj, aka nahodicka, 🙂 my sme sa narodili 14.5.

lucky14
9. aug 2012

@ladybirds Poslala som Ti to na IP. Dufam ze info bude napomocne. 🙂

katarina104
10. aug 2012

@ladybirds my 17.5. 🙂 😉určite ťa už otravovali z poisťovní, ako aj nás,že?

kokazm
10. aug 2012

Ahoj, ja deťom šetrím každému od narodenia po 17 € - dcére na stavebné sporenie a synovi životku. Ešte dcére šetrím po 8 € v Allianzi poistenie školáčik do 15. roku, aby mala nejaký štart na strednú školu. Potom máme ešte rodinnú úrazovku, kde sme poistení všetci štyria naraz na nižšiu sadzbu - ak by náhodou, kde to vyšlo lacnejšie všetci spolu ako za jednotlivca.

ladybirds
10. aug 2012

@katarina104 no nas hned ako sme dosli domov z porodnice. hned mi volala jedna sestricka, ze je nedaleko nas, ci moze zaujst.. ale ja som bola rozhodnuta, ze sporit mu budem na knizke alebo nieco take.. tak som ju hned odbila... 😀

iwuskaaa
10. aug 2012

Ja som životné poistky pre deti neuzatvárala. Sporím pre ne v Mbank - eMAXplus, je to všetko bez poplatkov, bez viazanosti, bez akýchkoľvek podmienok. Je tam výhodný úrok 2,1%, mesačné pripisovanie úrokov a čo som mala možnosť zistiť, tak je to najvýhodnejší úrok na trhu tohto druhu. Som spokojná 🙂 . Sporíme im tam mesačne, plus peniažky čo dostanú na narodeniny, meniny, Vianoce....tak im tam vložím a pekne sa mi úročia.
Doteraz som im sporila v ČSOB Sloník, no bol tam veľmi nízky úrok, iba 1%. Tak som sa rozhodla pre Mbank.
Životné poistky už nechcem ani vidieť, má ju len manžel, v prípade že by sa nedajbože niečo stalo.
Radšej uprednostňujem takéto sporenia, kde s tých peňazí aj niečo mám. Nie ako životné poistky!
Naposledy ma "okradli" v jednej nemenovanej poisťovni, mala som tam životnú poistku, plus sporenie cca 17 Eur mesačne a po 5 rokoch mi nevrátili ani cent!!! 😔 😠

liz_lemon
10. aug 2012

@iwuskaaa v zuno je urok 2,5% a su tie iste podmienky

katarina104
10. aug 2012

@iwuskaaa na ten účet v m bank dávaš prevodom? alebo niečo aj cez bankomat? nevieš kde majú bankomati na slovensku?

iwuskaaa
10. aug 2012

@katarina104 ja posielam peniaze prevodom, k týmto sporiacim účtom nieje ani kreditná karta, tak ak potrebujem peniaze vybrať, prevediem ich na bežný účet, ktorý mám tiež vedený v Mbank 🙂 .
Skús si pozrieť ich stránku, majú tam všetko vysvetlené, ale ja som bola potom aj osobne v pobočke, aby som si všetko overila 🙂 .
Na jeden účet môžeš mať 2 karty, a na každú máš jeden výber zdarma aj na SVK aj v zahraničí a platba kartou je všade zdarma 😉

petersolc
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brisilda
16. aug 2012

@iwuskaaa ja tiez na poistky nesom svoju som zrusila po viac ako 10 r. a vratili mi len polovicu Takze pri rozhodovani kde dame poistit mladsieho syna sme sa rozhodli pre sporiaci ucet ,zuno ponuka tiez 2,5 % urok 😉 v pripade, ze sa nieco stane tak mam peniaze hned k dispozicii a nemusim prosikat poistovne .

sarkar
17. sep 2012

@brisilda Promiň, nechci nijak rýpat, ale vypadá to, že jsi to špatně napsala...Spořící účet není pojištění. A i když tam budeš odkládat sebevíc (pokud nejsi milionář a neodkládáš tak 100tis. měsíčně), tak ti to nevykryje ta rizika, které může krýt právě pojistka (třeba trvalé následky úrazu). Spořící účet je fajn na krátkodobé rezervy, třeba když syn onemocní a musí do nemocnice a ty s ním a jdeš kvůli tomu dolů s příjmy (netýká se žen na MD, jelikož ta ti přijde tak jako tak), tak abys měla kam sáhnout. Když se nedejbože synovi stane něco hodně vážného a ty s ním budeš muset zůstat doma a starat se o něj dejme tomu do jeho 18ti let, tak na to ti úspory na spořícím účtu asi stačit nebudou...
Nemyslím to zle, jen je tvůj příspěvek trochu matoucí, tak upřesňuju pro ostatní maminy 🙂