Sporenie / poistenie pre deti. Máte nejaké?

cistko
4. okt 2007

Mate nejake sporenie pre drobcekov? Alebo nejaku vyhodnu poistku??? Poradte, chceli by sme aby bol nas drobcek aj poisteny a zaroven krstni rodicia by mu chceli zalozit, nejaky ucet, ci vkladnu knizku a tam prilezitostne prispievat...

kudelova
5. dec 2013

Ahojte, ja mám deti poistené v Basler postovni a som velmi spokojná!!!

diana70
23. dec 2013

Mamičky, ak chcete poradiť s Farbičkou od Allianzu, rada vám profesionálne poradím. Je to kvalitné detské poistenie a povedzme si popravde, ktoré dieťa nemá občas úraz, alebo je dlhodobo choré? Peniažky z poistenia pomôžu vykryť stratu príjmu a vy môžete ostať na OČR-ke.

inspiration2
27. dec 2013

dieťatku by som NIKDY neuzavrela poistku v Allianz, nemám jediný dôvod a vôbec nemám dobré skúsenosti s poistkami so sporením. Každý mesiac totiž platíte administratívne náklady poisťovni a NIKDY vaše dieťa nedostane naspäť peniažky, ktoré mu nasporíte cez poistku so sporením. Je to zdieranie rodičov a to, že to niekto dokáže bez vysvetlenia uzatvoriť je pre mňa nepochopiteľné. Ak chcete dieťatku sporiť, otvorte sporiaci účet, nikdy o peniaze neprídete a vždy budete vedieť koľko ste nasporili. Poistite si dieťa úrazovou poistkov ale BEZ SPORENIA. Chápem, že Vám ponúkajú takéto sporiace produkty, pretože majú za to krásne provízie každé 2 roky z Vašich peňazí :-/

frapper
27. dec 2013

@inspiration2 myslíte si,že za ten sporiaci účet,ktorý uzatvoríte nikto nedostane províziu?Však ten kto vám to uzatvorí tak isto to má zaplatené ako reprezentant,iba že vy budete každý rok platiť daň z úrokov,kde v poistke sa šetrí priebežne ale daň sa platí až na konci poistenia,nie každým rokom.Niekto v tom výhodu vidí,niekto nie,je to rôzne.Mimochodom,ak ste si niekedy dali urobiť ponuku na Farbičku,tak ste museli vidieť,že vždy dieťatko dostane viac ako do toho sa vloží-samozrejme,že do sporenia sa nepočíta úrazové.

inspiration2
27. dec 2013

@frapper v prvom rade mi nepríde fér tu vyzdvihovať jeden produkt, keď ako píšete, detailne nepoznáte iné produkty. Ja napr. poznám a farbičku by som si určite neuzavrela pre moje dieťa. Pracujete pre Allianz a preto si nemyslím, že môžete objektívne hodnotiť aké produkty by mali mamičky uprednostniť.
Kalkulačku na farbičku mám v mojom PC, robila som poistenia pred mojim momentálnym tehotenstvom, dokonca som začínala v jednej veľkej poisťovni a neskôr prešla ku všetkým produktom a môžem naozaj s čistým svedomím povedať, že poistenie so sporením sa rodičom neoplatí a pokiaľ niekto dokáže počítať, tak si to hodí do kalkulačky a oklamať sa nenechá. Pokiaľ si sporiaci účet založíte ako podúčet, nasporíte si peniažky, ktoré Vám pekne zúročia a máte k ním pekne prístup a vidíte ich, kdežto sporenie v poistke je veľmi rizikové a stačí si požiadať o výpočet pri zrušení akú odkupnú hodnotu má poistka dieťatka a hneď Vám zamrzne úsmev na tvári ako mnohým rodičom, ktorím som poradila, aby sa na to informovali. produkty vyzerajú skvele, keď Vám ich predávajú 😀 Treba si uvedomiť, že sporenie v poistke nikdy nebude výhodnejšie pre rodiča ako pre poisťovnu a to je fakt 🙂

inspiration2
27. dec 2013

apropo provízie z úrazovej poistky sú jednorázové a zďaleka nie tak štedré a to je dôvod prečo Vám ju takmer nikto neponúkne 🙂

frapper
27. dec 2013

@inspiration2 Áno pracujem pre 1 poisťovňu 16 rokov ako reprezentant,ale tie provízie nie sú ani zďaleka tak výhodné ako pre maklérov,ktorý pracujú pre všetky poisť.preto poväčšine vám maklér uzavrie to čo je pre neho výhodné-môj názor,ale ja verím silnej ,stabilnej a dostupnej poisťovni a preto ma nič nezlákalo pracovať pre iné-ani vidina veľkého zisku.Moji klienti vždy majú čo chcú oni,či je to úrazovka,alebo so šetrením,ale vždy podľa požiadavky klienta,lebo každý sa na poistenie pozerá inak.Treba si pri poisťovaní uvedomiť,že poisťovňa kryje rôzne riziká a preto je to tak nastavené.Áno kto chce šetriť je veľa iných možností,ale niektoré mamičky práve preto volia tento spôsob,že to nemôžu dieťatku kedykoľvek vybrať.

inspiration2
27. dec 2013

@frapper neviem odkiaľ beriete informáciu, že maklér je na tom lepšie čo sa provízie týka, ja som na rozdiel od vás stála na oboch stranách a byť reprezentantom v 1 poisťovni je to najvýhodnejšie čo existuje, preto väčšina maklérov takto končí, pretože hľadajú istotu na úkor kvality poskytovaných služieb.
za ďalšie-vôbec mi nepríde fér, ak niekto rozpráva o stabilnosti poisťovne pre ktorú pracuje, takéto vyjadrenie v žiadnom prípade nieje objektívne a nieje ani profesionálne. Pokiaľ si v Allianz čokoľvek tvoríte bez sporenia je to veľmi nevýhodné, to ale tiež nemôžete vedieť, pretože to neviete porovnať.
O tom ale táto téma nieje.
Pokiaľ mamičky chcú zakladať poistku je dôležité PÝTAŤ SA NA rozdiel medzi sporiacim poistením a úrazovým poistením, zistite si ponuky sporiacich účtov v bankách, netreba nikam chodiť, existujú skvelé on-line systémy, kde všetci poradia veľmi ochotne. Dajte si vypracovať ponuky, aj v 5 poisťovniach, vy to predsa budete platiť, je to pre VAŠE DIEŤA, nenechajte sa oklamať.
Ak sa rozhodnete pre poistenie so sporením, opýtajte sa na garantovanú sumu, to je tá suma, ktorú v skutočnosti dostanete, žiadne výhodné fondy neriešte, v každej poistke máte jasne napísané koľko sporíte a garantovanú sumu, ktorú Vám poisťovňa dá za XY rokov, skúste si to hodiť do kalkulačky, samozrejme si treba prečítať kedy a za akých podmienok sa vám poistenie môže alebo bude navyšovať 🙂 A hlavne, na rozmyslenie potrebujete čas, kludne vyhladajte aj 5 maklérov, ide o VAŠE PENIAZE 🙂

frapper
27. dec 2013

@inspiration2 Ja si myslím,že v podstate to funguje rovnako v poisteniach,či je to v tej alebo inej poisťovni.Veľa ľudí veľa názorov,sú skutočne rôzne produkty pre detičky,keď je veľa poisťovní,len si treba správne vybrať,čo je pre dieťatko najlepšie.Nestrašila by som tým,že je to veľmi nevýhodné,lebo mám pocit,že sa vás to dotklo.Ukončím diskusiu,lebo je mimo témy.

inspiration2
28. dec 2013

@frapper v poisteniach zhruba áno, len ceny sú rôzne. Nič sa ma nedotklo, bavíme sa predsa o faktoch, nie pocittoch a ja si stojím za svojim, že sporenie v poistke je nevýhodné. To je podstatná informácia pre záujemcu o produkt.

frapper
29. dec 2013

CHcem mamičkám povedať ak sa budú rozhodovať,či dieťatko poistiť,že produkt Farbička dostal v roku 2012 ocenenie Zlatej mince.V roku 2013 neboli zaradené detské poistania do posudzovania o Zlatú mincu.Takže myslím si,že to o niečom svedčí,že ten produkt bude dobrý,pretože tam posudzovali aj klienti tiež odborníci.

zuzulina265
13. jan 2014

dobry den pracuje v oblasti financii po tom co som sa sklamala v poistkach som vsetke porusila a nasla somkonecne firmu ktora nielen naslubuje ale slubi aj plni.Poistku sa oplati mat ak ju mate spravne nastavenu.Ponukam vam moznost nie ze ja vam urobim poistenie vy si ho urobite sami a dostanete zanho este zaplatene viac v IP velmi rada poradim .

diana70
15. jan 2014

K tej Farbičke by som chcela pridať, že ide o garantované sporenie, takže sumy uvádzané na poistke, sú garantované. Sama som sa už stretla s mamičkami, ktoré boli spokojné s úhradou poistného, keď boli na očr-ke. Farbička má navyše tú výhodu, že hoci platí do 25 rokov, výhodne ju môžete zrušiť už po 18-tke, dieťa navyše má nárok na 5% bonus ak vstúpi do manželstva, začne študovať na VŠ alebo začne podnikať. Je potrebné počúvať klienta a nastaviť to podľa jeho požiadaviek. Ak niekto vychvaľuje maklérov, je to čisté zavádzanie verejnosti, oni majú špeciálne školenia ako oblbnúť klientov, len aby získali najvyššiu províziu, často chýba ďalšia pravidlená starostlivosť o klienta. Dobrý poisťovák sa svojim klientom pripomenie aspoň raz za rok-dva. Ak chcete niečo ešte k Farbičke vedieť, tak mi napíšte.

depeche7
18. jan 2014

Prečítala som si celú diskusiu frapper, zuzulina268, diana70 aj inspiration2. Samozrejme, že každý si bude stáť za tým svojím, či už pani, čo pracuje pre Allianz, alebo pani pracujúca pre maklérsku firmu. Vyjadrila by som sa k tomu takto, a čo ma zarazilo, že ani jedna z Vás nespomenula, aký je rozdiel medzi investičným a kapitálovým poistením!!!!! Vtedy je jasné, ktoré poistenie je výhodné viac na sporenie, a ktoré viac na risk a krátkodobé uzatvorenie. Ale v prvom rade poistenie sa uzatvára v prípade úrazu, a čo by nemalo v žiadnej detskej poistke chýbať, a čo odporúčam mamičkám pripoistiť je ČNL (čas nevyhnutného liečenia, TN (trvalé následky úrazu), + niektoré poisťovne majú aj detské zlomeniny pripoistené zdarma!!! + pripoistíte čo sa Vám ešte hodí pre dieťatko ... za pekný peniaz v prípade zlomeniny (čo v dnešnej dobe lyžovačiek, korčuľovania, skákania do bazénov, je raz dva, si môže dieťa potom vykompenzovať bolesť... Informácia, že v prípade straty zákonného zástupcu - poistenie, zbytok platí poisťovňa si myslím, že majú už viaceré produkty. Som toho názoru, človek by si mal uzatvoriť poistenie v klasickej poisťovni, (kamennej), kde v prípade problému má vždy niekoho po ruke. Ale u makléra sa môže stať, ale aj nemusí, že ho po roku, dvoch, desiatich už nenájdete a budete zúfalo hľadať informácie na nete, alebo rôzne, alebo u nového makléra, ktorý Vám povie: zrušte poistku a ja Vám spravím lepšiu, výhodnejšiu! Na záver: ak sa mamičky rozhodujú pre stabilné, dlhodobé (do 18 r. alebo do 25 r.dieťaťa) a s úrokom garantované detské poistenie, vyberala by som kapitálové, kde je úroková sadzba vopred garantovaná!!! Teraz je to v priemere 2,5%. A v prípade, že sa dieťa stane profesionálnym športovcom, hokej, futbal s registračnou kartou, basketbal,... poistenie platí rodič tak, ako pri uzatvorení poistenia. Nezdvihnú mu platbu, keď je viac rizikovejší pre poisťovňu. Ak nechcete, aby Vaše vložené eurá do poistky neboli zasiahnuté každoročnou infláciou, odporúčam ku poisteniu indexáciu, kde sa Vám každoročne možno o niečo, pár centov poistka navýši, ale nebude podpoistená o 5, 10, 15, 20, 25 rokov. Všetko je to o ľuďoch, o prezentácii produktu a Vašom výbere. Prajem, aby ste sa správne rozhodli a tak urobili to najlepšie pre svoje detičky. 🙂

any_nn
20. jan 2014

Nejlépe si povykládat s někým, kdo tomu rozumí...Také jsem hledala pojištění, četla recenze, zkušenosti až do zblbnutí 🙂 Pak jsem narazila na paní, která mi dobře poradila a spoustu věcí vysvětlila...Jsem spokojená tak, že jsem ji mohla doporučit i své rodině. Kdybych ji znala dříve, ušetřím spoustu času...Nechci dělat reklamu, pokud chcete vědět více, ptejte se mailem, ráda pomůžu.

branislavovic
30. jan 2014

Momentálne je zaujímavé aj sporenie, kde na konci dostanete buď zlatú tehličku, alebo hotovosť, to je na vás ako sa rozhodnete. Dôležité je, že sa šetrí v čiastkach a postupne a keď proste nemám jeden mesiac tak sa nič nedeje. Mne osobne to skvelo vyhovuje. A minimum majú od 25€ čo sa ozaj dá. Niečo o tom nájdete aj na portály bankovezlato ale aj kdekoľvek inde keďže to začína byť viac a viac zaujímavé vďaka našej skvelej mene a inflácií...

bsgliptov
19. feb 2014

Nechápem prečo riešite provízie a akým právom odsudzujete maklérov - že majú vyššie provízie a oblbovacie školenie. Sama som pracovala v Allianz vyše dvoch rokov a nakoniec som dala výpoveď, pretože keď som sa naučila čítať tie malé písmenká - VPP, výluky, tak som nechcela predávať isté produkty. Ale to agentov len jednej spoločnosti neučia, pretože keby to povedali klientovi, tak by to nepredali. A myslím, že je jedno čo sa týka oblbovania ľudí, či pracujete len pre jednu spoločnosť alebo maklérsku. Je to hlavne o charaktere človeka, či chce čo najviac nahrabať alebo ľuďom naozaj pomôcť. A mám pocit, že veľa z vás nechápe pojmu - ŽIVOTNÉ POISTENIE.

diana70
25. mar 2014

Samozrejme, veľa sprostredkovateľov len uzatvorí poistku a ďalej na klienta kašle. Naozaj si ľudia zaslúžia, aby ich reprezentant oslovil aj následne aspoň každý druhý rok, či je všetko v poriadku, či sa niečo zásadné nezmenilo, Nie je potrebné silou-mocou uzatvára vysoké poistky, skôr sa zamerať na poistenie rizík, ktoré si vyžadujú dlhú dobu hospitalizácie, liečby a neschopnosť pracovať, aby poistka nahradila výpadok príjmu. Nehádzala by som všetkých reprezentantov do jedného vreca, niektoré z nás sa to snažia robiť poctivo, v prospech klienta.

mamanana
3. apr 2014

Ahojte ja pracujem pre Union poisťovňu, zatiaľ som ju tu nevidela spomenutú, tiež sú tu produkty pre deti aj dospelých,dokonca zahŕňa aj zdravotné poistenie, z ktorého tiež vyplývajú rôzne benefity. Súhlasím s názormi že v prvom rade by mal byť poistený živiteľ rodiny a zabezpečiť tak rodinu v prípade že by sa mu niečo stalo, či už chce sporiť alebo nie, je veľa možností, všetko záleží či to klient chce alebo nie. Ak budete chcieť vedieť viac kľudne napíšte(jana.barbirikova@union.sk) alebo zavolajte 0908116790 a ja vám rada zodpoviem . Janka

vikinkasarinka
22. apr 2014

pracujem v tejto oblasti kludne mi mozete zavolat 0919050306 vsetko je to o tom co by ste si predstavovala vy na co od toho ocakavate podla toho by vam mali vytvorit nieake navrhy a je len na va. ci stym budete suhlasit alebo nie kedze sama mam 2 deti jedno ma este len pol roka tak urcite by som sa rozhodla sama a nie kto mi co nasilu nuka...preto by som chcela vediet aj klady aj zapory

lubkacibulka
22. apr 2014

@kudelova Ste spokojna v Basler, ake vyhody poskytuju, ked sa mozem spytat? Dakujem.

kudelova
23. apr 2014

@lubkacibulka Dobrý deň, som s nimi veľmi spokojná, keď mal syn úraz bez problémov prišli peniaze na účet,
napr. hospitalizáciu hradia aj za rodiča, ... a úrazovku majú lacnú.
Mám s nimi veľmi dobré skúsenosti, môžem len odporúčať 🙂

radios01
5. jún 2014

Ahojte, chcel by som len varovat vazeni debatujuci, pred " akoze poistnymi poradcami" uz mi naozaj totalne lezu na nervy.
Uz su taki vynaliezavi, aby Vas oklamali no ved citajte. Cez kamosa som sa spoznal s jednym panom, ktory mi minule ponukal vyhodnu investiciu mojich penazi. Ten moj kamos mu prezradil ze hladam prilezitosti na biznis na investovanie. No ten pan rafinovane sa ku mne dostal cez kamosa a ponukol mi vyhodnu investiciu cca okolo 10% rocne cez zivotnu poistku. No hned mi zapol alarm, ze neverim ale nechal som si vypocut jeho verziu - neviem od ktorej poistovne bol ten produkt ale ponukal 2.5% garantovany vynos + 5% vynos v roku 1 az 2 pri vklade 50 000 EUR rocne do poistky (za prve 2 roky) a potom ze 20 EUR mesacne. Do 6 rokov ze mam vsetky peniaze spet. Produkt som mal uzavriet na 20 rokov. Ze po prvych 2 rokoch zacnem svoje peniaze vyberat postupne a do 6 ich mam naspet a potom uz len vyberam uroky. Poistovak mi ponukol ako bonus 1000 EUR za uzavretie zmluvy. No ja som ostal ako obareny az som si zacal studovat zakon o sprostredkovani a o poistovnictve. Mam znamu co pracuje v poistovni a ta mi potvrdila, ze:

1. ak Vam poistovak ponukne podozrive peniaze naspet ( vo forme bonusu, odplaty alebo cohokolvek ineho) ide jednoznacne o podvod - poistovna od vas tieto peniaze vymoze neskor...pridete o ne

2. pri zivotnych poistkach ak zrusite do prvych 2 rokov tak nedostanete ziadnu odplatu lebo a to spadnete na rit - prve 2 roky platite peniaze iba za sprostredkovanie teda 120-200% tvori provizia pre sprostredkovatela, ak by ste v tej dobe zrusili poistku nemate nijake peniaze nasporene.

3. Uz len ked sa pozriem na inflaciu co mame na slovensku do garantovanej poistky 2.5% by som nesiel. ved iba inflacia za posledne roky je omnoho vyssia 4.25%. Takze moje peniaze by stratili hodnotu a to ze sporenie.
Nech idu do zadku taki ojebavaci poistovaci a tie ich zivotne poistky. len tolko som chcel som Vas varovat pred spekulantmi.
R.

thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radios01
6. jún 2014

@thomashyrja
Ahoj som rad ze sa diskusia berie v tomto duchu. Chcem ozrejmit ze ja som bol a som v pozicii investora volnych financnych prostredkov a rozhodujem sa medzi viacerymi nastrojmi kde ich ulozit a zhodnotit.

Do financnej krizy boli relativne bezpecne aj investicne poistky a platil vzorec ze aj dlhopisy. Lenze po krize sa vsetko zmenilo, uz ani nehnutelnost ti nezarucuje ze ti hodnota neklesne. A o tom je zivot. O indexacii som samozrejme pocul, navysuje sa ti hodnota spolu s platenim poistneho tak aby si pokryl inflaciu.

Podla mna je ale nezmysel investovat do fondov cez zivotne poistky lebo zbytocne financujes reziu svojich penazi 2x. Aj poistovna tvoje peniaze investuje do fondov, fond si urcuje spravcovske poplatky a to iste aj poistovna, za spravu portfolia. Je teda uplnym nezmyslom investovat do kapitaloveho, investicneho poistenia cez poistovnu.

Napr. Ja som si nasiel fondy kde poistovne investuju a jednoducho som ich obisiel. Poistenie sa ubera iba rizikovym smerom, ludia si poistia iba tie rizika ktore potrebuju. Samozrejme agenti maju najvyssiu proviziu na zivotkach tak budu obhajovat poistky donekonecna.

Ludia po revolucii az teraz prichadzaju na to ze zivotne poistky su jeden velky odrb. Lebo teraz je tych 20 rokov co si nasporili a hla sme uz inde v Eur. ja som pred 3 mesiacmi zrusil zivotnu v kooperative . Mal som cielovu sumu 3000 eur. No co je to za suma, dnes zarabam takto mesacne. A to som platil s indexaciou.

jednoducho uz poistovakom neverim ani slovo. Sam mam ekonomicku skolu, zistim si info na internete a sam sa rozhodnem. Dnes je na trhu kopec prispevkov na internete, kopec knih, mame 20 rokov skusenosti s kapitalizmom. Uz je majetok ropredany, neda sa rychlo zbohatnut ( okrem politiky, preto tam kazdy ide),

Jednoducho dospel cas aby poistni poradcovia zanikli vo formach ako je MLM, za priehradkou v bankach - aj ked priznavam stale je to ucinny sposob ako presvedcovat ludi.

thomashyrja
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubomirspetko
11. jún 2014

Dobrý deň, poistenie je nástroj na zabezpečenie niečoho. V prípade životného poistenia ide o príjem. Kedže vaše dieťa príjem nemá je zo všetkého najdôležitejšie zabezpečiť príjem ľudí čo ho živia, teda vás ako rodičov.
Poistenie dieťaťa by malo byť len čerešnička na torte ako ostali nejaké € navyše.

Ďalej zásadne odporúčam nešetriť ani neinvestovať cez poisťovne. Poisťovne slúžia na poistenie a nie na to aby ste si v nich ukladali peniaze ako do ponožky. Zaplatíte zbytočne veľa na poplatkoch. Priemerná úroveň poplatkov z každej platby sa pohybuje niekde okolo 12% čo je príšerne veľa.
Na sporenie odporúčam podielové fondy a stavebné sporenia.

Viac o tejto téme píšem na mojom blogu: http://spetko.blog.sme.sk/c/358432/skvela-inves...

Každý kto vám v súčasnej dobe chce predať poistenie pre dieťa zo sporením buď nevie čo robí alebo je mu jedno že vás okráda o peniaze ktoré by ste mohli dobre zhodnotiť.

jani6969
25. jún 2014

Najlepsie je zistit si Podmienky viacerych poisteni. Niekomu vyhovuje flexibilne napr. ked je dieta mensie vyssie krytie na uraz a potom vyssie setrenie niekto chce mat dietatko pistene uz od prveho dna irazi alebo choroby a pod. Ak mate zaujem napiste poslemvam porovnanie viacerych poisteni.

lubomirspetko
25. jún 2014

@jani6969 Hlavne keď si zistia aké poplatky platia na tom šetrení cez poisťovňu, tak to nebude už nikomu vyhovovať 🙂

jani6969
25. jún 2014

Ja dom nepisala len o setreni . Je dolezite o co vlastne ma dana mamicka zaujem a tomu sa prisposobit.