Sporenie / poistenie pre deti. Máte nejaké?

cistko
4. okt 2007

Mate nejake sporenie pre drobcekov? Alebo nejaku vyhodnu poistku??? Poradte, chceli by sme aby bol nas drobcek aj poisteny a zaroven krstni rodicia by mu chceli zalozit, nejaky ucet, ci vkladnu knizku a tam prilezitostne prispievat...

8pete9
18. jún 2015

@lalia88 AMSLICO uz neexistuje.

maminkal
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lalia88
19. jún 2015

Ale viac ľudí pozná Amslico ako Metlife ale ďakujem za reakciu 🙂

lalia88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka46
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzanna27
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubomirspetko
12. aug 2015

@shpirti

Diamanty? Zlato??? ;))

lubomirspetko
12. aug 2015

@zuzupp

Áno je to tak. V prípade, že vaša zmluva nemá 6 rokov, alebo máte nasporené menej ako 50% cielovej sumy sa vás zmena na 1,75% nijako netýka...

purple
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diana70
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mar005
5. okt 2015

@diana70 - Farbicka, je predrazeny trapny produkt, kde dva roky klient namiesto setrenia len plati na poplatky..

diana70
5. okt 2015

@mar005 Allianz plní bezproblémovo poistné pri poistných udalostiach. Samozrejme, je na klientovi čo si vyberie. A predražené? No ja viem o poisťovniach, kde ťa nalákajú na nízke poistné v jednom balíku spolu so šetriacou zložkou a čím je klient starší, tak sa mu poistné krytie (poistenie) znižuje a potom mu poisťovňa pošle návrh na vyššiu platbu poistného alebo ho vypovie. To sa ti v Allianzi nestane, suma platí celú dobu poistenia. V tomto smere je Allianz mimoriadne korektná poisťovňa, rovnako ako v plnení PU. Načo ti je poistka, ak sa nevieš dostať k peniazom?

zuzupp
5. okt 2015

@lubomirspetko ďakujem za odpoveď 🙂

mar005
5. okt 2015

diana70@ a co tak poistenie bez setrenia , hm? A dokonca, poznam poistovne , ktore poistia klienta na konstantnu sumu pocas celej poistnej doby..Dokonca to plati aj o poistovni Allianz..
Vymenujem dalsie: Generali, Uniqua, Wuestenrot, atd.Chcete mi povedat , ze iba Allianz plni poistne udalosti? Ja si myslim ze asi nie, inak by bola jedina na trhu..

Setrenie v podielovych fondoch ma vyhody ako cez poistku:

ste:
nezavisly - ked nemam peniaze neplatim, nic sa nedeje
mensie poplatky- obchadzam poistovnu, ktora su beruie poistovna - napr. sekundar managment fee
kedykolvek ukoncit mozem - pri investicnej poistke typu Allinanz do dvoch rokoch ked zrusite - nedostanete nic..

vyssi vynos, vacsi vyber - vyberam si podstatne z vacsieho vyberu fondov a tym padom mozem mat vacsi vyber..

mar005
5. okt 2015

diana70@ a co tak poistenie bez setrenia , hm? A dokonca, poznam poistovne , ktore poistia klienta na konstantnu sumu pocas celej poistnej doby..Dokonca to plati aj o poistovni Allianz..
Vymenujem dalsie: Generali, Uniqua, Wuestenrot, atd.Chcete mi povedat , ze iba Allianz plni poistne udalosti? Ja si myslim ze asi nie, inak by bola jedina na trhu..

Setrenie v podielovych fondoch ma vyhody ako cez poistku:

ste:
nezavisly - ked nemam peniaze neplatim, nic sa nedeje
mensie poplatky- obchadzam poistovnu, ktora su beruie poistovna - napr. sekundar managment fee
kedykolvek ukoncit mozem - pri investicnej poistke typu Allinanz do dvoch rokoch ked zrusite - nedostanete nic..

vyssi vynos, vacsi vyber - vyberam si podstatne z vacsieho vyberu fondov a tym padom mozem mat vacsi vyber..

diana70
6. okt 2015

Ale koľkí ľudia zvládnu investovať cez podielové fondy a investičné spoločnosti? Investovanie cez poistku je výhodné práve pre tých, ktorí nemajú čas ani schopnosti vybehať si "investičného guru" a zisťovať si informácie o vývoji akcií. Mám klientov, ktorí na IŽP slušne zarobili a dokonca si už niekoľkokrát vybrali určitú sumu a ďalej pokračujú.

mar005
7. okt 2015

@diana70 Od toho ma byt sprostredkovatel aby poradil. Alebo ist priamo za spravcom podielovych fondov.

Niektori maju uz velmi uzivatelsky priatelske stranky, kde mozu online komunikovat so spravcom. Napr.
https://www.penzijna.sk/

Som rad, ze ludia zacinaju si uvedomovat, ake hovadina je IZP.

frapper
7. okt 2015

@mar005 Ale ani tam to nie je bez poplatku.

mar005
7. okt 2015

@frapper to mate pravdu ale spravcovsky poplatok zaplatite tak ci investujete cez poistovnu alebo priamo cez fondy.. V pripadepoistovni sa plati poplatok aj za sekundarny managment a za vedenie uctu..

13091991
7. okt 2015

My name malu poistenu v AXE lienka Sa to vola a tiez ma aj sporenie vo wustenrote...

stlienka
8. okt 2015

Určite neodporúčam poistenie so sporením. Buď jedno, alebo druhé. Skúste si zistiť v poisťovni či pri 20,- eur vkladoch cca na 20 rokov - vklady spolu 4.800,- eur Vám vaše peniaze zhodnotia na vyše 9.000,- eur a vyberať môžete pri neočakávaných situáciách kedykoľvek.

frapper
8. okt 2015

@mar005 Ale tiež som tam čítala aj za vedenie účtu poplatok.Aj tak sa mi to zdá lepšie cez poisťovňu.Myslím ,že uvádzate ľudí do omylu.Však prvé 2 roky sa v IŽP nakupujú počiatočné jednotky,o ktoré klient nepríde,len sa tieto poč.jed.vyplatia na konci poistenia,klient o ne nepríde.A tiež nemôže z nich robiť čiastočné odkupy,tieto odkupy môže robiť iba z akumulačných jednotiek.Myslím,že je to výhodné pre tých,ktorý nemajú čas,alebo si s tým nevedia až tak poradiť na priamo,ale ako vidíme ani tam sa to nezaobíde bez poplatku a možno v konečnom dôsledku je to porovnatelné s poisťovňou,pretože tie poplatky sú všade.Ešte v poisťovni si môže klient pripoistiť aj riziká,má to všetko spolu a môže si do zmluvy počas poistenia zasahovať podľa jeho potreby-no super ,keď sa mu mení situácia.Keď to čítam tieto fóra,nechápem ako tu niektorý píšu úplné bludy,bez hlavy a päty.

maminkal
8. okt 2015

@frapper konecne to tu niekto poriadne vysvetlil.

mar005
9. okt 2015

@frapper - tak dajme cisla a nebudeme sa tu zbytocne dohadovat, nech hovoria fakty

poistenie Farbicka:

Vek klienta 0 rokov,
Poistna doba 25 rokov
Urobil som modelaciu:
Poistenie trvalych nasledkov urazu na 20000 - kryjem zdravotnicke pomocky
Kriticke choroby – 10000
Denne odskodne v dosledku nevyhnutneho liecenia urazu 10 eur/den
Hospitalizacia 10 eur /den
Oslobodenie od platenia poistneho v pripade invalidity –

Spolu 31.6 /mesiac

Odkupna hodnota uctu po 25 rokoch 11 753

Ina poistovna , len rizikove, kde jeden dospely je len poisteny za symbolicke poistne + dieta

Cena – 15,53 /mesiac

Zvysok 16,07 investuje do fonodov s priemernym vynosom 7 % rocne - vysledna suma je 12 538,49!

Ohladom fondov- clovek sa moze zorientovat napr. v https://www.penzijna.sk/ , kde je online podpora a vsetko vysvetlia..

frapper
9. okt 2015

@mar005 Ak klient dá do výnosnejších fondov/rizikovejších/ako ste to vykonštruovali vy vo vašich prepočtoch,tak pri 6% výnose pri tom poplatku 31,60€ za mesiac+tie pripoistenia sú v tej cene - výsledná suma je 14 426,66€!Ešte by som chcela k tomu napísať,že aké symbolické poistné,potom aj pri poistnej udalosti také symbolické vyplatenie za poist.udalosť.Myslím,že to pre klienta nič nerieši.

mar005
9. okt 2015

@frapper - mylite sa:

1. suma 31,6 eur - je poistne + cast penazi co sa investuje do fondov! Vychadzal som so slavnej kalkulacky Allegro.
2. pisal som ze -dospely - je symbolicky poisteny - to znamena napr. len na smrt 330 eur
dieta je poistene presne na to iste co by bolo v Allianzi to znamena

Poistenie trvalych nasledkov urazu na 20000 - kryjem zdravotnicke pomocky
Kriticke choroby – 10000
Denne odskodne v dosledku nevyhnutneho liecenia urazu 10 eur/den
Hospitalizacia 10 eur /den
Oslobodenie od platenia poistneho v pripade invalidity –

Myslim si ze moje riesenie je pre klienta vyhodnejsie ,

lebo

1. V poistke kde je dieta, moze pripoisti neskor dalsieho clena rodiny alebo seba
2. Ked si spori cez investicne fodny (konkretne cez EIC -platformu), moze kedykolvek sporenie ukoncit, bez ODKUPNEHO POPLATKU ako je to v Allianz.

maminka2013
12. nov 2015

ja sa pripájam k téme na to, kde to je výhodnejšie a kde nie..
@mar005 myslím, že slávna kalkulačka Allegro sa vo Vašom prípade mýli - treba ju aktualizovať.. pri výslednej sume, ktorú ste napísali sa mi postavili chlpy na tvári - i keď ich nemám.. za tú sumu by bolo komplet dieťa poistené a nielen s tým chabým pripoistením, ktoré ste napísali.. hodila som si to do kalkulačky, pretože suma sa mi hneď nezadala za to "nič", ktoré ste uviedli.. takže Vaša modelová situácia sa mi potvrdila ako zavádzanie.. ja nechcem nikoho uraziť, ani prácu, ktorú robí, ale asi ste maklér.. ja som k tým vaším pripoisteniam pridala nielen oslobodenie od platenia v prípade invalidity nielen rodiča, ale i dieťaťa a zázrakom mi to vyšlo nie 31,60e ako Vám, ale iba 24,60e/mes z čoho sporenie je 17e.. tak neviem čo je výhodnejšie.. treba sa pozrieť i na to, čo ktorá poisťovňa prepláca - aby sa nestalo, že sa dieťaťu stane úraz a hops - v podmiekach nič také nie je.. takže možno niekedy nezáleží na kvantite platby, ale kvalite - preto osobne ak si má klient vybrať z poistenia, treba skôr čítať čo za akú sumu dostane ak sa mu niečo stane ;) takže to k veci a bez zavádzania.. keď fakty, tak fakty.. stretla som sa už s takými klientmi, ktorí mi ukázali svoje "poistky", ktoré boli založené na trvalých následkom v takých výškach, že sa mi hlava točila /že načo??/ a na krytie smrti na 1000e /že čoby im to pomohlo keď im to má kryť úver na 50000/, ale boli úplne spokojní, že majú poistenie za 20e ako manželia 🙂 takže môj názor - lepšie niekedy viac v cene, ale kvalitne pokryť všetko, čo by potrebovalo byť kryté v prípade niečoho ;)

dobracka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mar005
15. nov 2015

@maminka2013 - to co poistovna preplaca - je vo VPP. Treba citat.

Chapem ak maju manzelia uver a nemaju ho kryty na vysku hypoteky -je to problem ale nie neriesitelny - Ak jeden zomrie, druhy poziadat o odklad splatky a preda nehnutelnost a kupi si nieco mensie.. Pravdepodobne pod cenu ale da sa.Ide o to ci poistnik vie co mu hrozi.

Nenapadlo ze v pripade trvalych nasledkov urazu, akosi predaj nehnutelnosti nic nevyriesi? Som na vozicku, zijem ale potrebujem pomocky..

maminka2013
15. nov 2015

@mar005 to je v poriadku - jasné, i keď je človek nútený predať nehnuteľnosť vďaka "super" poistke je riešenie - vždy je riešenie, ale bohužiaľ ešte som sa nestretla s človekom, ktorý by vedel, že to bude musieť byť jeho riešenie a je v tom, že všetko bude ok a bývanie tiež ostane.. bohužiaľ... v poriadku by boli i trvalé následky vo vysokých sumách, keby bol o všetkom prečo a ako to má nadstavené oboznámený.. viem, že ak sa dostane človek do takej situácie potrebuje nespočetne veľa pomôcok, ale je to môj osobný názor - možno len trošku menej by stačilo - keďže v takých prípadoch ako je ten váš poisťovňa ide do 5-násobku sumy z danej "predplatenej, čiže to je bohate dosť a aj navyše a človek sa môže kryť viac aj z iných oblastí - môže mať väčšie krytie.. ale to by musel byť každý s tým oboznámený a vedieť o tom.. zavádzanie sa mi jednoducho nepáči..