Sporenie / poistenie pre deti. Máte nejaké?

cistko
4. okt 2007

Mate nejake sporenie pre drobcekov? Alebo nejaku vyhodnu poistku??? Poradte, chceli by sme aby bol nas drobcek aj poisteny a zaroven krstni rodicia by mu chceli zalozit, nejaky ucet, ci vkladnu knizku a tam prilezitostne prispievat...

zuzuhanz
16. nov 2015

Baby naj pripoistenie pre nase male ratolesti je Moja Farbička super všetko je v tom ci už poistenie alebo sporenie teraz je tam akcia 25€ mesačne co si myslim že nieje vela kto je s okolia skalice Senice a tak dalej nevahaj napíš kludne poradím

mar005
16. nov 2015

@zuzuhanz - myslim ze to je vela...Ale kto chce nahadzat eurace do automatu menom Farbicka nech sa paci..

frapper
16. nov 2015

@zuzuhanz tiež si to myslím,pripoistenia sú tam doslova za centy.Kvalita za super cenu.

zuzuhanz
16. nov 2015

@mar005 no je to nakazdom ale viem ze aj ked sa nieco nedajboze stane tak do 24 hod.ma peniaze viem s vlastnej skusenosti nie jak ine organizacie ze len sa vyhovaraju to potrebujeme to tam to a tak dalej kazdeho vec

mar005
17. nov 2015

@zuzuhanz si predstavte ze som mal problemy s tym produktom co tak ospevujete..Hlavne ze ho tak az fanaticky Allianz pretlaca..

maminka2013
23. nov 2015

@mar005 ja by som tiež povedala, že daný produkt je "strata peňazí", ale bohužiaľ to tak nie je.. osobné skúsenosti mám 2 - vždy vyplatené po predložení všetkých dokladov a peniaze na účte do 4 dní.. ale možno by bolo dobré obrátiť sa na svojho poradcu - ak je schopný, mal by Vám vedieť povedať prečo máte zlú skúsenosť a prečo Vám možno neboli vyplatené nejaké peniaze /neviem aké problémy ste mal s produktom keďže to neuvádzate/.. v každom prípade sama odporúčam daný produkt, áno som i poradca /nie maklér/, preto viem i povedať, že možno by bolo fajn vedieť čo za problém ste mal.. len pre zvedavosť a spätnú väzbu by som to naozaj chcela vedieť.. ak sa pozrieme na to zo širšieho obzoru a naozaj reálne porovnáme plnenia z detských poistení z iných poistení a čo všetko kryjú, myslím, že produkt sa sám o sebe pretláča ;) len sa na to treba pozrieť zo všetkých strán..

zuzuhanz
23. nov 2015

@mar005 janic nepretlacam len som napisala ze so svojej skusenosti ho odporucam keby som ho tu mala pretlacat tak ho ponukam

stlienka
25. nov 2015

Dievčatá, je tu viac takýchto diskusií čo sa týka sporenia pre deti, ktorú sporiteľňu alebo poisťovňu si vybrať. Skúste sa spýtať v tých inštitúciách pre ktoré sa rozhodnete, ak budete dieťaťu mesačne sporiť 20,- eur /myslím, že to každá mama pre svoje dieťa vie odložiť/, či za 20 rokov sporenia zhodnotia Vaše peniaze na sumu 11.936,- eur /vy ste za 20 rokov vložili do tej poisťovne 4.800,- eur/. Ak áno tak potom to je dobrá poisťovňa, alebo sporiteľňa. Ak sa rozhodnete pre deti sporiť, myslím, že výsledná suma je dosť dôležitá.

mar005
25. nov 2015

@maminka2013 - detske sporenie, ako sa spravne chape na poistnom trhu je poistenie so sporenim.. O nevyhodach tohto produktu je na nete popisane kopec... @stlienka ako presne vravela - treba pozerat aka je vysledna suma zhodnotenia..AK Vam ale pan/pani budu tvrdit ze je garantovana (ak to nebude kapitalove poistenie) - treba podat ruku a nevidiet sa danou pani ci panom..

Na take dlhe obdobie ziadne sporenie , ktore ma porazit inflaciu nikdy nebude garantovane

maminka2013
25. nov 2015

@mar005 o nevýhodách a výhodách by som si skôr čítala v podmienkach daného produktu a nie na nete.. pretože na nete je síce toho dosť, ale konkrétne ti povedia len podmienky a ich porovania.. dnes ti už nik negarantuje žiadny úrok, TUM je 0,0%, preto sa v každom prípade treba pozerať na fondy.. čí sú také alebo onaké a čo ti tie grantujú.. bohužial, ale platí to pre všetky poisťovne.. dokonca TUM je dnes rovnaká i v banke-takže dnes v kapitálovke či úroku nemáš garanciu nikde..

mar005
26. nov 2015

@maminka2013 - v kapitalovke mas garanciu, preto sa vola kapitalove- vytvaras kapital. Co sa tyka citania v podmienkach produktu castokrat niektore poistovne uvadzaju neuplne informacie..Odporucam stranku www.transparentne.info

maminka2013
28. nov 2015

@mar005 ano kapitalovky ponukali garanciu pokial bola garantovana TUM...dnes je TUM na 0,0%,preto sa kazdym rokom-vratane tohto bude urok menit podla jej vyhlasenia ..cize klient moze zarobit,ale i nemusi-moze i prerobit vzhladom k poplatkom..bohuzial aj toto treba povedat..nik dopredu uz negarantuje aky "bonusovy urok" bude vyhlaseny na dany rok,aka "garancia"bude pre klienta. Mozno uz i tu treba preratavat.. Stranku si urcite pozriem-ak su tam fajn info-rada sa priucim 🙂 .

maminka2013
28. nov 2015

@mar005 este mozno zaujimava info - dnes je garancia do konca roka 1,3%.. potom sa uvidi 🙂

mar005
29. nov 2015

@maminka2013 - slaba garancia..Privat banka na rocny urok 1,8 %.. A poviem ti tajomtstvo ..15.12 - zvysi FED urokove sadzby....

maminka2013
1. dec 2015

@mar005 to je síce pekné, ale keď odrátame skryté poplatky - sme na tom istom.. takže taká garancia.. preto ak sa mám baviť všeobecne o garancii, v dnešnej dobe to už radšej nerobme.. teším sa na zvýšenie - ak bude - je to naozaj dobrá správa 🙂 ale skôr sú to asi tie "bonusové úroky" na ďalší rok ako samotná TUM.. tá by sa zvyšovať nemala ;)

mar005
1. dec 2015

@maminka2013 - ake skryte poplatky? Terminovany vklad nema ziadne skryte poplatky..A ked raz Vam napise banka ze je taka a taka urova sazdba, nic sa na tom nezmeni. Vynos dostanete pekne na ucet.

Na druhej strane si uvedomujete, ze ked na konci ,,nadherneho" sporenia s poistkou Vam bude vyplatena suma, ktoru musite si zdanit?

maminka2013
7. dec 2015

@mar005 áno máte pravdu, len zase nezavádzajme.. peniaze, ktoré klient dostane, na ktoré má nárok sú už po zdanení, čiže - VŽDY klient dostáva už čisté peniaze .. čiže, ak má klient uvedené, že dostane na konci sporenia 7,000eur tak ich dostane, bez jeho akejľkoľvek povinnosti spisovať si to do daňového priznania - to spraví ešte predtým zaňho poisťovňa.
Aby sme boli féroví a otvorení - každá banka, ktorá ponúka výnos, tento výnos je rovnako už po zdanení, tak sme na tom rovnako - úroky či výnosy sú po zdanení na oboch stranách. Každý terminovaný vklad ponúka fixáciu 1-4 roky, t. j. netvrďte mi, že celé obdobie Vám banka niečo garantuje, t. j. daný už zdanený úrok, ktorý Vám banka ponúka je "garanciou" na jeden max. štyri /to sú asi 4 banky/ roky a potom sa uvídí aký úrok banka vyhlási... dokonca sú banky, ktoré Vám ani žiadnu garanciu vo forme fixácie neponúkajú, t. j. vyhlasujú už zdanené úroky každoročne..
každý klient by si mal premyslieť či chce sporiť v banke, kde nemá istoty ani v ochrane svojej rodiny v prípade jeho úmrtia, keďže zaťaží rodinu nielen daňou, ale i zablokovaním účtov - rodina tak nedostane ani cent pokiaľ neprejde dedičské konanie, ale i nízkym zhodnotením.. alebo predísť plateniu dane v prípade úmrtia a nechať rodine /či osobe, ktorú si sám určí/ ihneď peniaze vyplatené po zdokladovaní úmrtného listu.. takže taká je naozaj realita..
suma - sumárum - čo je lepšie? - daň je u oboch bohužiaľ, len jedno má výhodu i v prípade úmrtia /kedy sa vyplatia peniaze ihneď/ a pri banke sa k nasporeným peniazom nikdo nedostane až po dedičskom konaní a znovuzaťažení daňou štátu.. a keď máme byť úplne objektívny - dokonca i poisťovňa má plus i vo vernostných bonusoch pri dlhodobom sporení si - čo banka neponúka...

mar005
8. dec 2015

@maminka2013 - a co tak si tak rizikove zivotne poistenie, Vam nenapadlo?

Tam tiez, dostane peniaze v pripade plnenia , urcena osoba...Takze argument o ,,setreni " v ramci poistky odpada...

Cize suma sumarum, lepsie je ina forma sporenia, lebo :
vacsi vynos- podielove fondy
rovnake garancie -napr term, vklady, stavebne sporenie

a hlavne vacsia nezavislost - potrebujem peniaze, neriesim vyberiem

maminka2013
8. dec 2015

@mar005 ja som len reagovala na Vaše protiargumenty v predchádzajúcom príspevku - hovorili ste o zdaňovaní - to je i v banke.. bohužiaľ.. preto som Vám vysvetľovala, že pozitívom je oproti banke fakt, že u jedinej v poisťovni sa dá vyhnúť dedičskému konaniu a tým sú peniaze bez zaťaženia rodiny daňou vyplácané ihneď... samozrejme, je na klientovi, ak si založí rizikové - myslím, že každý je natoľko inteligentný, aby vedel rozdiel - že to nie je sporenie, ale krytie smrti.. to si môže klient sám vybrať čo vlastne chce - ak mu to teda dobrý poradca vysvetlí a nezaloží bez upovedomenia.. existujú i takí - bohužiaľ... ale to už je to známe zavádzanie.. a myslím, že dnes dobre nadstavené sporenie v poisťovni môže klientovi dať na výber i po čase si vybrať peniaze a neriešiť... iba šetriť ďalej ;) takže je tu tiež istá forma nezávislosti.. samozrejme - musím uznať, že na krátkodobé sporenie je fajn i stavebko.. terminované vklady a banky by som ani neriešila.. ale milión ľudí, milión nazorov.. treba si vždy prečítať všetko..

mar005
10. dec 2015

@maminka2013 - tvrdite ze ,, že u jedinej v poisťovni sa dá vyhnúť dedičskému konaniu " - v Akejkolvek poistovni, kde date opranenu osobu, bude jej vyplatena poistna udalost..

maminka2013
10. dec 2015

@mar005 áno - u jedinej poisťovni sa vyhnete dedičskému konaniu - asi ste ma zle pochopil... tzn. v akejkoľvek ale IBA poisťovni sa vyhnete dedičskému konaniu..

katkaan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz