Sporenie / poistenie pre deti. Máte nejaké?

cistko
4. okt 2007

Mate nejake sporenie pre drobcekov? Alebo nejaku vyhodnu poistku??? Poradte, chceli by sme aby bol nas drobcek aj poisteny a zaroven krstni rodicia by mu chceli zalozit, nejaky ucet, ci vkladnu knizku a tam prilezitostne prispievat...

cinocka
19. aug 2010

obnovujem temu: ake poistenie pre deti spolu so sporenim je podla vas najvyhodnejsie???

bobinna
21. aug 2010

ahojda
já mám společné pojištění s holkou a část nám jde i na spoření máme to od Kooperativy, platíme měsíčně kolem 620kč, a manža má zase dohromady s klukem a oni platí 810kč od ING a taky je to spolu se spořkem

ocenasovak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
violetka1
17. sep 2010

Ahojte, poradte mi tiez!!
Chceme zalozit zivotnu pre syna k prvym narodeninam..viete poradit zakladne informacie, ktore si treba vsimat a vysvetlit zakladne pojmy, ktore sa pri zivotnej poistke vykytuju?
Na co si davat pozor a pod.? Pri prvej dcere mam zalozenu zivotnu spolu s nou, no ale od vtedy po 4roch rokoch sa asi vselico zmenilo a ja sa v tom uz neorientujem..

myara
17. sep 2010

ja by som svojmu dietatu nikdy poistku nezakladala, prijde mi to dost divne, zarabat na pripadnych urazoch, a co sa tyka setrenia, tak to tiez nie je velmi vyhodne, lebo poistenie je hlavne o poistnej ochrane ako o setreni
robim v jednej poistovni, tak viem, o com hovorim
uprednostnila by som stavebne sporenie, alebo nejaky terminovany vklad
o poistke by som uvazovala, keby som uz fakt nevedela co s peniazmi

berynka
17. sep 2010

Tak já bych u dítěte byla rozhodně pro pojištění-spoření. Nedávno jsem četla o Sluníčku (nebo jak se to jmenuje) od České pojišťovny a připadá mi to fakt super... pokud to (zase) nezmění. Jde o to, že je to pojištění formou spoření a dítě si naspořenou částku může od určité doby vybrat a zároveň je pojištěné proti nemocem a úrazům. Rodičům jsou po tu dobu vypláceny docela slušné peníze, myslim, že až do výše 9tis., což je dobrý, když musí být s dítětem třeba dlouhodobě doma.

denisocka
25. sep 2010

obnovujem

starší syn ma v UNIQE junior invest - investične životne poistenie,platime 750sk mes / da sa ponížiť na 600sk /teda už v €/

no a terazčo s mladším ??? kedže už začínam pochybovať o efektivite akehokolvek poistenia,tak zvažujem stavebne sporenie - ale zas nemame take príjmi, aby sme obom šporili nejake velke sumy, a neviem či CS 200.000 nieje malo 😅 - to by sme ešte nejak možno zvladli pri ponechani sporenia v Unige ..ale fakt neviem čo robiť 😖 a či dať sporenie v PSS alebo inde ? dajte rady,typy 😖

barunka
25. sep 2010

ja tiež pracujem v poisťovni, vystriedala som zatiaľ dve poisťovne, no dieťa napriek tomu poistené mám. Máme pre ňu úrazovú poistku, kde je pripoistený i jeden z rodičov. Máme v nej zahrnuté aj rôzne pripoistenia. Nejde o to, že by sme na úraze dieťaťa chceli zarábať, ale bohužiaľ, v dnešnej dobe je už takmer za všetko potrebné platiť, takže prečo si takto nepomôcť. Je to zároveň i istý druh sporenia, keďže po dosiahnutí určitého veku jej bude vyplatená čiastka, ktorú sme si dojednali. Zároveň je tam poistený aj jeden z nás a keby sa nám niečo stalo, tak dcérka dostane vyplatenú určitú čiastku (resp. sa jej navýši tá, ktorá jej bude pri dožití vyplatená) a zároveň do konca poistnej doby za ňu bude poisťovňa uhrádzať poistné.
Svoje rozhodnutie poistiť ju neľutujem... I keď je pravda, že na poistky neslúžia na šetrenie, ale na prípadnú ochranu...

kvietok23
16. okt 2010

ak by ste niekto rozmyslali nad Najlepsim poisteni deticiek - Farbicka od Allianz slovenskej poistovne, ozvite sa cez IP 😉

liz_lemon
16. okt 2010

baby uvedomte si, ze z poistky sa neda vyvliect, jasne zrusit sa da, ale peniaze vam uz nevratia vsetky, takze ked poistku, tak v nejakej rozumnej vyske, ktoru budete moct platit za kazdych okolnosti, nie je to ucet, z ktoreho sa da nieco vybrat, vsetky poistky su dlhodoba zalezitost, napr. tato Farbicka trva az do 25. roku veku dietata, takze ked poisti niekto male babo, budete to musiet platit viac ako 20 rokov!!!

denisocka
17. okt 2010

@liz_lemon kolko je rozumna suma? my mae 750mes / z toho je 500sk ročne ako positka a zvyšok je sporenie v Uniqe a veru,aj by som sa vyvliekla,ale asi dostanem holy prd

barunka
17. okt 2010

my osobne platíme dcérke poistku 12 eur mesačne, čo je myslím v pohode suma, ktorú by sme mali zvládnuť platiť až do jej 18, resp. 25 to závisí už od nej...
pri niektorých poistkách, ak sa predčasne zrušia dostane časť peniažkov späť, ale je to viac menej smiešna suma v porovnaní s tým, koľko ste platili... môj názor, ak poistku, tak len na ochranu... ak chcem sporiť, buď si otvorím sporiaci účet, alebo si budem hádzať korunky do prasiatka...

liz_lemon
17. okt 2010

@denisocka to musis vediet predsa ty, ake su tvoje financne moznosti, niekto zvladne platit 100 e/mesacne, a niekto ledva 20 E
@barunka suhlasim s tebou, poistka nie je na sporenie, ale presne ako pises na ochranu
teraz su celkom dobre sporiace ucty na trhu, niektore banky ponukaju aj 2% pa, co sa mi zda celkom fajn

denisocka
17. okt 2010

@liz_lemon trebars slsp dava 2% ,ale zas ten poplatok mesačny za vedenie učtu 5e je deees

liz_lemon
17. okt 2010

@denisocka viem, mam tam ucet, ale zaroven ti vracaju za platby kartou vzdy 0,5% z kazdej platby, takze sa moze stat, ze poplatok sa znizi
ja som si vcera zriadila sporenie v CSOB, tiez maju 2%, nic sa neplati, min. vklad je 15 e, max 500 mesacne, jedina podmienka, je urobit vklad aspon raz mesacne v rozpati 15 - 500

denisocka
17. okt 2010

@liz_lemon no ja prave dumem tiež nad nejakym učtom kde je 20 a to ma akurat ta SLSP ale to zas chcem zrušit a dat si mBank

a v CSOB to potom možeš vybrat kedykolvek?

liz_lemon
17. okt 2010

@denisocka v CSOB je 7 dnova vypovedna lehota, co sa mi zda velmi vyhodne, vzhladom na ten urok, akurat, ze ten urok garantuju len do konca marca 2011
slsp ma nevyhodu v tom, ze sa tam sa mesacne dat max 300 E, a da sa urobit iba jeden vklad za mesiac a je to formou inkasa, a ked si to chces vybrat, tak len na pobocke, a musis vybrat minimalne 50% z vlozenych penazi, a taketo obmedzenia v CSOB nie su,

zuuzka26
6. nov 2010

Ahojte,dostala som tip od sesternice ze viete poradiť a podať informacie.Chcem vas poprosiť poradte mi pre deti dobru poistovnu nemam s nimi dobre skusenosti.Už som sa raz oklamala 😒 Dakujem moc

monika_123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mayusik
28. nov 2010

mile maminky , vedeli by ste mi poradiť do ktorej banky, na aku vkladnu knižku... by sme mali malej ulozit peniazky? alebo akym spôsobom sporite vy svojim detičkam? ide o peniažky, ktoré dostala do krstu a na 1. rôčik. počula som, že teraz letí poštova banka s terminovaným vkladom na 3 roky... poradíte mi. budem rada ak napíšete svoje nazory alebo skusenosti. ps: niežeby sme mali tých peňazí veľa,ale chcem jej ich odložiť aby sa neminuli. . dakujem

marianka79
28. nov 2010

@mayusik ja sporím synovi podielovými fondami v tatrabanke kedže tam mám aj učet založený a mesačne na sk to je 500,-

marianka79
28. nov 2010

a ešte ho mám aj pripisteného v mojej poistke v unione tak aj tam mu idú peniažky 😉

mayusik
28. nov 2010

@marianka79 dik za odpoved. malu mame poistenu v alianze/ je to spolu so sporenim/ ale chceme jej osobitne sporit peniazky, ktore dostava od starých rodičov, krstných rodičov...a nevieme kde. ci niekde na vkladnu knizku alebo kde?

oxagela
14. feb 2011

akurat som sa dostala k tejto teme, takze nanovo otvaram: tiez som riesila dilemu so sporenim pre mojho stoplika, no a na jednu vec vas chcem upozornit mile damy: urcite si nezakladajte zivotne poistenie so sporenim a uz zvlast nie cez komercne poistovne...cely system je nastaveny tak, ze vas v podstate okrada...staci zobrat kalkulacku a urobit par zakladnych vypoctov a zistite velmi zaujimave veci, co sa tyka urokov atd....pre znazornenie: http://ako-investovat.sk/index.php/financna-gra... - hadam vam toto pomoze v rozhodovani - riesenim je napr., ze urazove separe a na setrenie oddelene nejaky normalny produkt

fabrisia
21. apr 2011

@zuz11 viem poradit velmi dobry investičny produkt alebo urazove poistenie, ak by si mala zaujem napiš, rada pošlen podrobnejšie info

liz_lemon
13. máj 2011

@oxagela absolutne suhlasim, akurat chcem len tak na okraj povedat, ze poistovne, ktore sa tu spominaju su len komercne, lebo nekomercna poistovna je napr. socialna

sarzan
6. júl 2011

ja mu asi zalozim od csob-detsky ucet slonik,je tam aj poistenie trvalych nasledkov dietata a moznost stavebneho sporenia,ak tam das mesacne 10e mas vedenie tohoto uctu zdarma

sarzan
6. júl 2011

@cinocka dj slonik od csob

lalinka3
16. apr 2012

Najlpsie sporenie pre deti je Allianz Invest Plus kde je aj urazove pripoistenie ostatne poistovne si chcu len nahrabat pre seba.Viem co rozpravam a pisem kedze sa tomu venujem.Kooperativa rusia poistenia,nic nenasetria dettom,ALLIANZ najlepsi a doporucujem kazdej maminke ktora chce zabezpecit svoje babatko.Rada aj pomozem ak budete mat niekto zaujem...

liz_lemon
16. apr 2012

@lalinka3 lebo allianz je nejaka charita, co inym dava, nie? 🙂 taka naivita :D