Poradím vám sporenie pre detičky

filomena11
31. aug 2017

Ahojte mamičky rozmyslate nad sporenim pre deticky, my sme teraz nedavno davali nasej malej a velmi sme spokojny viem vam mozno poradit ak by ste chceli

evittam
31. aug 2017

@filomena11 No napíš čo také sa naozaj oplatí. Som veľmi zvedavá.

evittam
31. aug 2017

@filomena11 A ako môžeš byť s niečím čo nevieš ako dopadne tak veľmi spokojná? Spokojná je akurát tá spoločnosť, ktorej platíš každý mesiac peniaze a ten agent, ktorý tú poistku uzavrel.😉

mila23
31. aug 2017

naozaj 'nenapadna' reklama :grinning 😀 😀 😀 😀

evittam
31. aug 2017

@mila23 Ved sa hadam dočkáme odpovede co je to za super poistku.😉

tarra6
31. aug 2017

Aj ja som zvedavá, lebo píše o sporení a nie o poistke.

filomena11
autor
31. aug 2017

Dávali sme jej aj poistenie so sporením spolu to má v Metlife robil nám to dobrý známy je to spoločnosť ktorá je už dlho na trhu a vypočítal nám tam 7% výnos to nám nikde v meste nevedeli ponúknuť a majú s ňou dobre skusenosti zatiaľ vyplatili to čo aj sľúbili a potom sme jej dali samotné sporenie v jednej spoločnosti Amundi sa to volá to je také sporenie že keď máme dáme keď nie tak nič sa nestane nepríde žiadna upomienka a tam máme tiež 7% výnos a ukázal nám aj dozadu posledných 5 rokov naozaj tam bol výnos 7%

andreah25
31. aug 2017

@filomena11 A niečo také, že doterajší výnos nie je zárukou budúcich výnosov Ti tiež povedali?
A niečo také, že Tvoj vklad nie je chránený fondom ochrany vkladov, to Ti tiež povedali? (i keď aj keď je vklad chránený FOV, to tiež nie je žiadna výhra, ale tak psychologický efekt funguje).
A to, že Tvoja investícia môže byť pokojne aj mínus tých 7% Ti tiež povedali?

atď.....

ceresnovci
31. aug 2017

najlepsie sporenie su mimoriadne splatky hypoteky a kvalitne vzdelanie - nemyslim len to v skole ale aj doma.. napr. fin. gramotnost. Co tebe zrejeme chyba :D

Budes rada, ked sa ti vrati aspon polovica toho , co si tam dala.

evittam
31. aug 2017

@filomena11 Metlife?! 😂😂😂
Fakt velmi rozumné pchat peniaze američanom,ktori su už teraz na pokraji bankrotu. Pozdravuj toho tvojho dobreho znameho. Urcite je najviac on spokojný.
Suhlas s
@ceresnovci

evittam
31. aug 2017

@filomena11 Takze ty naozaj vies, že budeš mat napr.za 20rokov 7% vynos? Ach jaj ale si naivna, prepac za uprimnost. A este nieco ti prezradim-neexistuje výhodné sporenie, poistka, nič podobné co by bolo výhodné pre teba, výhodné je to jedine pre tu spoločnosť.

jvlo
31. aug 2017

Kazdy dobry financny poradca ti povie, ze sporenie a poistka by sa nemali kombinovat.....

evittam
31. aug 2017

@andreah25 Financna gramotnosť na SVK je biedna. Ludia sa nechajú "opit suchym rozkom" od "agenta s teplou vodou" s vikendovym skolenim.....niet co dodat. Staci mi ,ze Metlife😂😂😂😂😂

acer11
31. aug 2017

Drevené želiezko-výhodné sporenie s poistením 😅

evittam
31. aug 2017

@filomena11 Odporucam ti na začiatok:
Prof.Dr.Hans J.Bocker (dipl.Ing.ekonom) -Svoboda jmenem zlato.
A podobnú odbornú literaturu.😉

katarinamarkova
31. aug 2017

@filomena11 spomenul vám známy aj to, že ten váš výnos je len predpokladaný výnos? 🙂 že tak ako výnos tak rovnako po rokoch môžte mať aj čistú stratu? Lebo to na čo ste sa dali nahovoriť vám z časti pravdepodobne letí ako investície do kadejakých fondov....a tie mimochodom ani nie sú chránené fondom ochrany vkladov , takže ak sa v priebehu rokov hocičo stane prídete totálne o všetko čo ste tam dali.
Nemusíte, môžte. Tak ako môžte na tom zarobiť, rovnako na tom môžte prerobiť.
Spomenul aj toto váš super známy?

OVB? PARTNERS? či niečo podobné je koníčkom tvojho známeho? tvojim?

evittam
1. sep 2017

@katarinamarkova No ved komu inému by "super znamy" uzavrel "super sporenie" ak nie "super znamej". Alebo,ze by to bola tá istá osoba.😉🤔
Zakladatelka asi cakala klientelu a nie toto.😁😉

filomena11
autor
1. sep 2017

@andreah25 áno povedali môže byť aj plus ale aj mínus 7% je to rizikové keď je to na málo rokov

filomena11
autor
1. sep 2017

Samozrejme že nič nie je isté ale radšej to riskneme kde máme 7% ako v banke kde nám dajú 1% a oni tak isto investujú naše peniaze do fondov

filomena11
autor
1. sep 2017

Tak sa vy pochváľte kde vy sporite detičkám

evittam
1. sep 2017

@filomena11 Prečo by sme sa mali "chvalit"?! 😁
Urcite nedavam nase peniaze takýmto pofidernym spolocnostiam.😉 Precitaj si tu knizku-velmi zaujimave čítanie a potom sa to skus spytat este raz.😉

zafir01
1. sep 2017

@filomena11 niekto mozno spori, iní investuju, nase dieta ma aj poistenie ( ale to nepovazujem za sporenie ) a kvalitne poistení sme my rodicia, lebo najlepsie zabezpecene dieta, je , ked su kvalitne zabezpecení rodicia, a tym nemyslim, sumu v tisickach € ,ale radovo vyssie sumy
sporenie pre deti cez fondy je fajn, za predpokladu, ze vynechas vacsinu tych medzistupnov ako su banky a poistovne a ides napriamo, dalej je celkom vyhodne investovanie do komodit ...pripadne investujeme do pozemkov a nehnutelnosti ( ano chce to vacsi budget na zaciatok ) , sporenie typu " mam na knizke " sice mam ( dostalis me darom ) ale nepovazujem ho za sporenie.. aj ked vzdy sa hovori, ze kazde usetrene euro sa pocita za dve, a kazde pozicane auro sa tiez pocita za dve..
preto sa snazime hypo na dom platit tak, aby ked nam dieta dospeje, budeme bez zavazkov uz.
a dalsia vec, ano investovanie do kvalitneho vzdelania...
na dve veci mi bude ak budem dietatu odkladat 25-50 € mesacne ( po inflacii za 20 rokov, to bude aj tak biedna suma ) ak mu teraz nezabezpecim napr, aj za tie peniaze, kvalitne vzdelanie do buducna, ktore bude prenho vacsim prinosom ako " startovne " do zivota, za ktore si moze urobit akurat tak vodicak a kupit par handier na seba

andreah25
1. sep 2017

@filomena11 rozdiel je však v tom, že peniaze uložené v banke Ti do mínusu nepôjdu (jedine tak infláciou).
Moje deti majú poistenie (rizikové - úrazy a choroby), plus im šetrím v banke - úrok 0,0nič takmer, ale sú to peniaze, ktoré šetrím na prípadný vodičák, na školu a pod (počítam s rizikom inflácie, ale vždy lepšie mať aspoň niečo, znehodnotené infláciou, ako nemať vôbec nič) a plus im investujem cez Conseq do fondov (nešetrím, investujem) a vkladám tam peniaze s tým, že sa na stav účtu pozriem po dvadsiatich rokoch a buď z toho niečo budú mať na štart do života, alebo nebudú, lebo príde ďalšia kríza a bude po peniazoch - ale investujem ich s tým a tie peniaze, ktoré mi nechýbajú v rodinnom rozpočte a počítam s ich úplnou stratou (keďže nefajčím, tak si hovorím, že tam dávam tie peniaze, čo iní dávajú na cigarety, akurát, že ja z nich budem mať možno nejaký osoh po dvadsiatich rokoch, fajčiar z nich bude mať akurát tak možno rakovinu).
Takto sa treba nadstaviť na investovanie do fondov, nie tak ako si nadstavená Ty, že očakávaš 7%.

janjochmann
1. sep 2017

@filomena11 Veľmi zlé rozhodnutie. Keby si videla detaily toho čo je "pod kapotou" v týchto IŽP, tak by si pochopila že 7% tam nikdy nebudeš mať. Ale to ani tvoj známy veľmi pravdepodobne nevie a predáva niečo čomu nerozumie...

Na poistenie treba využiť iba rizikové poistenie bez sporenia. Na investovanie zase podľa toho na aký účel a dobu iné možnosti. Niekto je pri dlhodobom investovaní zástancom podielových fondov, iný zase bude odporúčať zlato a niekto zas virtuálne meny.
Platí jedno pravidlo - ak ti sľubujú príliš dobrý výnos bez rizika, ruky preč...

bohuslava8
1. sep 2017

@ceresnovci
a neurobit si mimo blavy viac ako dve deti

tenerifka
1. sep 2017

Ja sa len zamyslam nad tym, kde bude svet za takych 15-20 rokov (ak nejaky svet este bude)
Co si mozem dnes kupit za 10 000eur a co si za tuto sumu budem moct kupit potom?
Aku cenu budu mat domy/auta/dovolenky/benzin/jedlo/pitna cista voda?
Ak nam vezmu hotovost a budu nas moct uplne ovladat, bude to ten svet, aky sme poznali my?

filomena11
autor
3. sep 2017

@andreah25 veď mi investujeme do fondov Amundi spoločnosť a aj banka investuje do fondov len oni vám zo zisku dajú Max 2%

filomena11
autor
3. sep 2017

@tenerifka
Súhlasím s tebou to nikto nevie povedať ako bude

anka32
Odpoveď bola odstránená
Zobraz