Tehotenstvo v Nemecku. Platí mi tu poistenie od VŠZP?

spatzi
24. júl 2009

Ahojte,

mala by som taku otazku. Zijem v Nemecku, s pracou to momentalne nie je velmi ruzove. A do buducnosti to vyzera este menej ruzovo. Poistena som na SK. Co by sa stalo ak by som v Nemecku otehotnela a potrebovala tu chodit na prehliadky a chcela tu aj porodit? Fungovalo by to aj so slovenskou kartou poistenca? Mate s tym niektora skusenosti?

Dakujem sa za vsetky info a zelam krasny den.

kleopatris
24. júl 2009

Ahoj spatzi 🙂 a mas aj manzela tam? a nie je poisteny? ak by si mala tak sa poistis cez neho...ale ak nemas tak ti neporadim. ja ked som tam zila, som chodila vzdy k lekarom na slovensko, ale nebola som tehu...a kde byvas ak sa mozem spytat?

spatzi
autor
24. júl 2009

ahoj, no moj buduci je tu privatversichert. a to by stalo asi velmi vela. a okrem toho ak uz bol clovek raz privatversichert je uz odtial tazko odist. komplikovane.... tehu este nie som, ale chceme zostat v nemecku a ak to s pracou neklapne tak by som mozno aj rada babo kedze mam na to uz vek

kleopatris
24. júl 2009

jej spatzi to mas presne ako ja 🙂 aj ja som tam tak byvala a drahy (vtedy este nemanzel) bol privatversichert 🙂 a tiez som bola bez prace. Skus sa informovat u napr. AOK (tam som bola aj ja neskor ako zamestnana a oni beru aj cudzincov) ci ta nevezmu s tym ze si budes platit dobrovolne poistku 🙂 malo by to ist a mozno lacnejsie ako privat 🙂
my sme sa prestahovali do rakuska, ale chceme sa vratit 🙂 a kde byvate ak sa mozem spytat? my sme boli v mnichove

spatzi
autor
24. júl 2009

no ja som tiez v mnichove🙂) myslim,ze ta dobrovolna poistka je okolo 300 euro. a to bez prace tiez nie je velmi srandovna suma

kleopatris
24. júl 2009

no preto som aj ja bola na slovensku poistena 🙂 ale ked budete mat babo tak myslim, ze bude musiet mat tiez privatnu poistku aj keby si ty bola poistena v statnej, teda ak by ste boli zobrati. byt privatne poisteny je super, ale len ako slobodny alebo bohaty 😀
ako dlho si tam? ja som bola bez prace asi 10 mesiacov a potom som si konecne nasla nieco, ale bolo to otrasne 😒 mozem povedat, ze je to velmi velmi tazke...robila si si aj nejake kurzy nemciny alebo mas nejaky diplom z nej? to by ti mohlo pomoct troska..

spatzi
autor
24. júl 2009

no som tu uz dlhsie, rec ovladam a aj ine reci na relativne slusnej urovni takze to nie je problem. ale ako "auslandacku" sa nebudu velmi trhat o to aby ma zamestnali. dokonca som si tu urobila aj ausbildung. nuz, tazke casy... drzim palceky, nech sa ti aj tvojmu malickemu v buducnosti dari