Úrazové poistenie a prvý úraz

lucifukball
30. júl 2008

Ahojte, dnes sa nám stala taká nemilá vec, že sme museli ísť so synom do nemocnice zašívať nohu, padol pri hre a mal tam asi 5cm dlhú ranu. Má úrazové poistenie s kontinuity a chcela by som sa spýtať či niektorá nemá podobné skúsenosti alebo poisťovňu a vedela by mi poradiť či takýto decký úraz sa zahŕňa do toho lebo v poistke sú len trvalé následky vo volnom čase, jazva mu tam ostane parádna, ale neviem či dostane za to aj nejaké korunky. ďakujem

alika54
30. júl 2008

lucifukball,,,jasne ze to prezente cez poistku,,,mne maly tak isto asi pred dvoma rokmi padol zo stromu a sili mo nohu,,ma tam asi 10cm jazvu a dostali sme pekne korunky aj za trvale nasledky,,,

hviezdicka13j
30. júl 2008

lucifuk, urcite si dajte od chirurga alebo kto ho osetroval vypisat papier na poistku... ja som mala vyklbeny clenok a rozmyslala som ze si nedam vypisat poistku, ze mi nic nedaju za nu a nakoniec som si tie papiere vybehala a dostala skoro 3tis.... takze keby sa na to vykaslem , nemam nic 😝

alika54
30. júl 2008

papier na poistku ti vypise detska lekarka po ukonceni liecby,,,uz sme mali zo tri vaznejsie urazi tak postup ovladam 😅 ,,,

sonoga
30. júl 2008

moj syn ako 1apol rocny spadol a roztal si obocie. zasivali mu to, ma tam este malu jazvicku. hned po zasiti sme sa informovali v poistovni, teraz si nepamatam, ci oni mi tam dali papier na vypisanie, ale vypisal ho chirurg, ktory ho zasival. obodoval uraz, dostali sme peniaze a presne rok po uraze sme isli na kontrolu k inemu lekarovi, k takemu, ktory pracuje pre tu poistovnu, pozrel, tiez obodoval a opat sme dostali peniaze.

macka01
26. sep 2009

A date aj dáky dobrý tip kde sa poistiť?Môj starší mal úraz pred pár dňami,zošívali sme hlavu a v tejto súvislosti ma napadlo,že by asi nebolo zle mať deti poistené.Hocikedy sa môže čokoľvek stať,prípadne je nejaké poisenie spojené so sporením? 😉

bodka13
26. sep 2009

my máme v kooperatíve....je to venové poistenie... sporíme a aj pri úraze sme poistený 😉

hasleerka
26. sep 2009

my máme také isté ako bodka a je tam ešte aj mm pripoistený v prípade smrti (fuj fuj ale to radšej nečerpať)

macka01
27. sep 2009

presne,ale človek nikdy nevie nešťastie sa stane za sekundu,takže človek musí aj na to myslieť,no po niečom sa poobzeram

titkovamiriam
27. sep 2009

mna by ani nenapadlo byt nepoisteny,my sme poisteny vsetci a aj dom 😀 .Milan raz za uraz na pretekoch dostal 8000sk a to ani nebol niak velky uraz ale stal sa a lekarka nam to potvrdila a poistovna preplatila.

sisaha
18. mar 2011

ahojte, potrebovala by som poradit. Moja dcéra je súkromne úrazovo poistená. Stalo sa to, ze pri skolskej akcii si zlomila ruku. Ucitelka to nahlasila ako skolsky uraz. Ja som to nahlasila do svojej poistovne tiez. Moja postovna uz plnila. Chcem sa vsak spytat, ci si mozem uplatnovat aj uraz zo skolskeho poistenia, alebo sa to berie ako duplicitne plnenie a nic sa plnit nebude a nema vyznam ani obehat lekarov kvoli sprave. dakujem za vsetky rady.

tin007
18. mar 2011

@sisaha pracovala som v poistovni a viem, ze pri nezivotnych poistkach je mozne plnenie iba z 1 poistnej zmluvy. pri zivotnych (kam patri aj uraz) je mozne plnenie tolkokrat, kolko zmluv existuje. ak si chces byt 100% ista, aby si "nespachala" poistny podvod, tak zavolaj do poistovne, kde je tvoja dcera sukromne poistena a spytaj sa, co a ako.

sisaha
19. mar 2011

@tin007 dakujem za info, ja si tiez myslim, ze ak mam 10 urazovych zmluv a 10x platim, tak ak sa nieco stane, tak by som mala z 10 -tich dostat plnenie. ja som vsak v mojej poistovni nahlasila, ze si neuplatnujem z inych poistiek, ale minuly tyzden zacala tento skolsky uraz riesit skola a tu je rovnaka otazka, ci si tento uraz uplatnujem aj z inych.

ada11
19. mar 2011

sisaha, tak ako si písala, ak platíš 10 zmlúv s úraz.pripoistením, tak máš nárok na plnenie 10-krát, teda z každej zmluvy 😉 veď ináč by to nemalo ani zmysel platiť , nie? ja robím pre kooperatívu 😉 je jedno či máš 2 u nás, 1 v Allianz, ďalšie 2 v ING - proste poisťovňa musí plniť, ak sa splnili podmienky na plnenie úrazu, čo v tomto prípade určite áno 😉 no a čo sa týka školského úrazu, tak to neviem, ale predpokladám, že škola platí úrazov. poistenie pre svojich žiakov a teda plnenie by malo byť aj z toho, lebo zase to škola uzavrela len s komerčnou poisťovňou 😉 tak by to malo byť 😉

andrejka1974
13. júl 2011

my mame venove poistenie vkooperative zaroven setris a si poistena voci urazom moje deti su v tomto experti tak uz mame par poistiek zasebou my mame deti poistene od 6 tyzdnov

andrejka1974
13. júl 2011

inac kazdy uraz sa moze len raz a nie duplicitne vzdy sa treba rozhodnut kde to treba my sme mali raz uraz v skolke a tam nam dali ovela menej penazi ako by sme dostali normalne neda sa to ani sa to nesmie

jerry23
13. feb 2012

v dnesnej dobe su super moznosti poistenia pre deti...urazove za 3 eura mesacne..ziaden problem

sonulik1
28. feb 2012

@andrejka1974 zo zivotneho poistenia moze byt duplicitne poistenie takze ked mas viac poistiek pre dietatko tak bude plnenie zo vsetkych

sonulik1
28. feb 2012

@lucifukball zavisi to od toho aku poistku mas - na ake rozne rizika, kazdopadne vsak odporucam nahlasit poistovni a oni sa ti uz k tomu vyjadria

sonulik1
28. feb 2012

@andrejka1974 duplicitne plnenie som chcela napisat

sonulik1
28. feb 2012

@sisaha ty mozes priznat ze si uplatnujes aj inde - to je na tebe kolko poistiek platis, ked platis viacere tak mas narok na plnenie z viacerych (pri zivotnom poisteni)

sonulik1
28. feb 2012

@macka01 allianz ma pre deti produkt farbicka kde si mozes poistit bud len uraz alebo uraz aj so setrenim

ladybirds
7. máj 2012

@jerry23 ahoj, v ktorej poistovni sa da len urazove, lebo nieco take by som chcela, ale na strankach poistovni som nic take nenasla... este k tomu by bodlo poistenie rodica, ale nie je podmienkou..

mirka
7. máj 2012

@ladybirds v každej poisťovni by ti mali urobiť samostatné úrazové poistenie, v Allianz sa dá určite, ale máš to len na úrazy, ak by si chcela poistiť aj kritické choroby, pobyt v nemocnici z dôvodu choroby, tak musí byť aj sporenie

ladybirds
7. máj 2012

@mirka vdaka, zatial som sa osobne pytat nebola, len vyberam v pohodli domova 😉 ale som nic nenasla... asi ma osobna navsteva neminie...

jerry23
8. máj 2012

@ladybirds pisem IP...

kristinenka
14. máj 2012

@sisaha Pracujem v poistovni, takze kazda urazova, alebo zivotna poistka ma plnenie....cize ked ma dieta tri poistky, treba cerpat z jazdej jednej a rovnako aj zo skolskej urazovej...to iste plati aj u dospelych...vynimkou je plnenie z poistenia Aut, domov, bytov a pod. tam ma clovek narok na plnenie iba raz, takze ak aj niekto ma tieto poistky duplicitne, je to zbytocne...

attena
31. aug 2012

@sisaha mozes by t poistena v 20 poisteniach ale iba 1x ti vyplatia urazne to je dobra sokmarina co

sisaha
31. aug 2012

@attena moj prispevok je uz dost stary, takze zaver je takyto. Urazove poistenie mi vyplatili 2x. Prvy z mojej sukromnej poistky, druhy zo skolskej..Pohyboval sa zhruba v tej istej cenovej relacii +-5 eur.

attena
31. aug 2012

@sisaha to vazne nechce sa mi verit,mne ho nechceli vyplatit 2x

sisaha
31. aug 2012

@attena mala si sa stazovat. Ja som uviedla aj cislo zmluvy, kde je dcera urazovo poistena a bez problemov.