Výpoveď životnej poistky v Allianzi

danielahamar
19. okt 2013

Viete mi prosím Vás poradiť ako dať výpoveď v Allianz - životná poistka? Nejaké tlačivo a či je lepšie k nejakému dátumu, či ako? Chcem zrušiť 4poistky, kedže nie sme spokojní s ich službami 🙄 A či treba doložiť pri výpovedi aj zmluvu, alebo netreba? Či originál, alebo prefotené? Veľmi sme na nich nahnevaní, tak to chceme vyriešiť čím rýchlejšie, tým lepšie, lebo ak by sme mali ísť do "našej" pobočky, tak tak len krik narobíme....... Mužovi neuznali po pol roku PN - náhradu ušlého zisku, lebo ževraj je to tá istá diagnóza, čo mal pred 2rokmi, že robil zmenu poistky /musela sa uzatvoriť nová, lebo v tej starej sa nedali robiť zmeny/ s tým, že chcel oklamať poisťovňu. Pred 2rokmi mal problém s jednou platničkou + pr.nohou - bol nato len liečený, po dvoch rokoch mal problém s druhou platničkou + ľav. noha - na túto bol aj operovaný. To že to nie je úraz berieme, ale to, že človek si uzatvoril novú zmluvu bez upovedomenia od pani z alllianzu, že ak by náhodou v budúcnosti sa niečo vyskytlo s chrbtom, chrbticou, nikto mu nikdy viac nič nepreplatí nato nejako zabudla. Hlavne že zinkasovala za zmluvu peniaze a vedela o jeho diagnoze, lebo predtým mu poistné plnenie na tú prvú platničku robila ona. Takže ideme podávať aj sťažnosť a odvolanie na ich terajšie rozhodnutie.
Verím, že uspejeme, aj ked väčšina tvrdí, že nie, ale spravodlivosť predsa musí byť, či som naivná? Viem, že podpisom zmluvy súhlasíme s podmienkami a neznalosť zákona neospravedlnuje, ale bolo by možné pýtať tie prachy aj od tej pani, kt. robila tú zmluvu? Ak máte nejaké skúsenosti, tak prosím poraďte, čo a ako robiť. Ďakujem za každú radu a príspevok, kt. nám posunie vpred........

petacvicka
19. okt 2013

@danielahamar
Ahojky, v takom pripade je mat nejakeho financeho poradcu ktory ti pomoze... moj manzel mal tiez problem s urazom ruky... ma trvale nasledky a tiez dostal len par supiek... ale potom sa do toho obula financna poradkyna ktora uzatvorila zmluvu a vybavila celkom dobre peniazky... teraz chcel manzel zrusit poistku ... ma nejaku co si aj spori a tiez to vybavovala ona... vypisal s nou papiere a ona to zaniesla... teraz cakame kedy nam daju aspon nejake "usporene" peniazky...

leonela666
19. okt 2013

Ahoj, nie, k výpovedi či žiadosti o zrušenie nie je potrebné prikladať kópiu zmluvy. A môžeš to napísať kľudne aj na papier formou žiadosti o zrušenie poistnej zmluvy. Štandartne sa to robí k výročnému dňu šesť týždňov dopredu, ale skús napísať "žiadam o zrušenie poistnej zmluvy dohodou k najbližšiemu možnému termínu". Uvidíš čo Ti odpíšu. Mne to akceptovali, síce v inej poisťovni, ale aj v Allianzi by sa to malo dať. Veď za pokus nič nedáš... veľa šťastia želám 🙂

danielahamar
autor
19. okt 2013

@petacvicka myslíš ako mimo z allianzu? toho poradcu 😕

danielahamar
autor
19. okt 2013

@leonela666 a je lepšie napísať odkúpenie, či zrušenie?

sissy27
19. okt 2013

@danielahamar čo sa týka výpovede poistky - treba to písomne, stačí krátky text, Žiadam o vypovedanie zmluvy č. ... ku dňu... (treba si pozrieť v zmluve, akú máte výpovednú lehotu, spravidla to býva 6 týždňov), prípadné peniaze žiadam vyplatiť na účet č. ... miesto, dátum, podpis...
čo sa týka odvolania - tam silno pochybujem, že uspejete, treba si prečítať zmluvu... čo sa týka ochorení, je to snáď logické, že ak má človek nejaké chronické zdravotné problémy, tak ich buď uvedie do zmluvy (je tam na to kolónka) a suma poistného sa upraví tak, aby to zohľadnila, alebo to neprizná a teda je to tak brané ako vo vašom prípade - teda že zatajil svoj zdravotný stav a nemá nárok na plnenie,ak to s tým súvisí...
poisťovne majú tie zmluvy dosť dobre premakané, treba si ju komplet celú poriadne prečítať pred podpisom zmluvy... to že ste pani povedali ako sa veci majú, je jedna vec, ale už bolo na vás, aby ste si skontrolovali, či to tam uviedla...

leonela666
19. okt 2013

@danielahamar ...zrušenie poistnej zmluvy č.............tu napíš číslo zmluvy, a pripíš k tomu: Odkupnú hodnotu žiadam zaslať na........a napíš nejaké číslo účtu.

petacvicka
19. okt 2013

@leonela666 ano.. aspon my s manzelom mame financnych poradcov a ver ze je to dobre ich mat... skoro vsetko urobia za teba a ty mas pokoj a cistu hlavu...

danielahamar
autor
19. okt 2013

@sissy27 práveže to tam uviedla 😔 takže zatajené to nebolo

leonela666
19. okt 2013

@petacvicka toto asi nepatrilo mne 🙂 ale súhlasím...

adka12
19. okt 2013

@danielahamar ja som tiež teraz rušila všetky poistky detom aj sebe, sú to len zdierači a ked príde poistné plnenie, nájde si 1000 dôvodom, prečo ti nedať ani cent. Pochybujem, že niečo spätne vyriešiš, ale určite to treba zrušiť a radšej si odlož doma do ponožky peniaze a ak niečo, budeš mať istotu, že ich máš a nie sa niekomu doprosovať. Sú to všetko s prepáčením svine, čo len zdierajú 😠
Ja idem dať všetky prachy na stavebká.

danielahamar
autor
19. okt 2013

@adka12 teraz to akurát počítam, všeho všudy sme už 10litrov dali do poisťovne, nemám slov a to nedostanem teraz ani polovičku a to plnenie malo byť 2000eur, tak preto hladajú chyby aj tam kde nie sú.

nercia
20. okt 2013

@adka12 veľmi škaredo napísané... ak životné poistenie robí profesional, ak sa napíše správne, presne na telo klientovi tak plnenie je vždy...žiaľ makleri vo vidine zisku robia tak strašne nevýhodné zmluvy, s utajovaním, nasľubuju hory doly... povedia A ale nepovedia B... ja nechápem ako môžu isť večer kľudne spať... oni nemaju svedomie? je veľmi dôležité si dať urobiť životné poistenie človeku ktorý v prvom rade mysli na klienta a nie na seba... Ja pracujem na centre klientov a denne sa chodia ľudia sťažovať na maklerov(teda tých čo chodia po bytoch, naslubuju za 10 minut podpišu, zhrabnu peniaze a nikdy ich už neuvudiš) ... preto odporúčam robiť zmluvy priamo na centre spoločnosti lebo máš istotu že to bude super a maš sa na koho priamo obratiť v pripade poistnej udalosti...

adka12
20. okt 2013

@nercia tak toto určite nie. Pokiaľ má poisťovňa takých maklérov, je to vizitka poisťovne a viac sa s nimi nemám o čom baviť.

simca06022011
20. okt 2013

Ja k ruseniu poistiek poviem len tolko: DOBRE SI TO PREMYSLITE. Ja som takto v zlosti, zrusila poistku, platila som si ju cca 3-4 roky, nedostala som samozrejme spat skoro nic z toho co som tam dala. Lenze moj zdravotny stav je uplne iny ako v den ked som podpisovala moju prvu poistku, detto vek.. cize aj vyska poistneho a pripadne komplikacie, alebo nahrady za kadejake plnenia by boli problemove. Keby som si dala tu namahu a iba v tej mojej povodnej zmluve pomenila co sa mi nepacilo, isla rovno do pobocky a nenechala sa vytocit maklerom, teraz by som mohla cerpat peniaze, ktore si v podstate za tie roky zasluzim 🙂) Len mne je blbe na tychto poistkach to, ze mam nejakemu cudziemu cloveku (maklerovi), ktory je vpodstate znamy celeho okolia vesat na nos zdravotne problemy....
K vypovedi zmluvy: Staci napisat pisomne vypoved zo zmluvy, uviest tam jej cislo.. netreba tam ziadne prilohy, "vypovedna doba" je uvedena v podmienkach zmluvy. Podla mna aj nie je priamo v zmluve alebo podmienkach napisane, ze tento zdravotny problem sa vylucuje z krytia, tak to nie je velmi ok... odvolala by som sa, ak to tam je napisane, tak bohuzial.

nercia
20. okt 2013

@adka12 maklerske spoločnosti sú jedna vec a poisťovaci agenti druhá... nás konkretne Wustenrot školí k maximálnej čestnosti, aby sme hovorili nie len A ale aj B... aby sme poistenia neuzatvárali za každú cenu... aj preto pracujem pre túto spoločnosť lebo zdieľam tento názor že nie cez mrtvoly isť... a to máme najlepšie životné poistenia na trhu (1 a 2 miesto)... zato maklerske spoločnosti idu po zisku, po percentách, predbehuju sa, dávaju klientom produkty ktoré vôbec nie su vhodné pre nich, s vysokými cielovými sumami, s vysokými plateniami... denne sa s tým stretávam s klientami ktorý sa dali nabaláchať maklerom pod tlakom doma a teraz nadavajú... maklerska spoločnosť ti povie: ja vyberám produkt z viacerých spoločností... ale vyberie to čo ma najväčšiu proviziu a nie to čo je pre klienta dobré... a to je strašný hyenizmus... som veľmi sklamaná z toho, čo dokaže človek (makler) spraviť pre peniaze, pre povyšenie... Ja som išla do poistovnictva (a sporiteľne) s maximálnou pokorou, s minimalnym očakavaním penazi, radšej skromne ale so svedomím pracovať... a moje kolegyne na centre sú také isté... sedíme v kancelárii denne a nemôžeme si dovoliť nespokojných našich klientov... Ja verím že makleri ktorí robili zle meno poisťovnictvu ako takemu raz tvrdo spadnu na hubu a budu pykať za svoje hriechy ktoré napáchali na nevinných ľudoch ...

danielahamar
autor
20. okt 2013

smutné na tom je to, že my sme boli origoš v poisťovni, nie len cez domáceho 😒 ☹ a s tým zrušením, musíme to zrušiť, takto sa žiť nedá a buď budem hladať niečo iné, alebo ja neviem, najprv z nás musí opadnúť tá zloba voči poisťovniach 🤐

frapper
21. okt 2013

@danielahamar ja si myslím,že všetky poisťovne majú VPP,podľa ktorých sa treba riadiť.Môže sa kľudne stať,že nebudú plniť aj v inej.Je veľmi dôležité pri uzatváraní poistky životnej v zdravot.dotazníku uviesť všetky skutočnosti a choroby,ktorými klient trpí,aj vtedy trvať na tom keby agent povedal,že sa to nemusí.On to bude tvrdiť len preto,aby sa poistenie uzavrelo čím skôr,a vtedy keď k niečomu dôjde ako vo vašom prípade máte to na triku vy,keď poisťovňa poistenie prijme aj s nie čistým zdr.dotaz. má to na triku poisťovňa.A ešte jedna skutočnosť v PZ existujúcej sa vždy dajú robiť zmeny,niektoré k výročnému dňu,niektoré k lehote platenia.Podľa mňa vy ste boli zavedený agentom,ktorý vám to robil,ale pre toto by možno nebolo rozumné rušiť všetky zmluvy,lebo v konečnom dôsledku,len vy prídete o peniažky.Áno váš hnev je na mieste ak je to neriešitelné ako ste to opisovali,pretože Allianz je skutočne silná poisťovňa a zväčša nebývajú problémy pri poist. udalosti.Ak vy zasahhujete do zmluvy počas poistenia,vy tým meníte aj tie VPP ale ak navýšite alebo znížite už existujúce pripoisť.v zmluve vtedy sa nič nemení.Preto ak chcete nové pripoistenie je výhodnejšie pre vás uzatvoriť novú PZ,ale to ozaj treba aby vám to niekto dobre vysvetlil-držím palce.

danielahamar
autor
21. okt 2013

@frapper dneska nám bolo z poisťovne / nie z našej/ povedané, aby sme si to riešili s tým, čo nám robil zmluvu, že ak má chrbtovu kosť, tak si to vezme na seba a urobí všetko preto, aby to vybavil - to odvolanie. Ak nie, že potom to máme riešiť sťažnosťami na tú osobu. Len ešte stále nám neprišiel oficiálne papier z poisťovne cez poštu, tak čakáme, či sa vôbec nato rozhodnutie dá odvolať 😕 lebo čo mi prišiel na email, tak tam nič také nie je

frapper
21. okt 2013

@danielahamar možno by bolo dobré počkať na vyjadrenie,rozhodnutie poisťovne,možno to všetko dobre dopadne.V opačnom prípade je možné požiadať o opätovné prehodnotenie poist.udalosti.Ten kto vám to robil,by vám v tom vypísaní mohol pomôcť,ale druhá vec je,poisťovňa si vyžiada lek.správy zo zdrav.dokumentácie podľa mňa a budú určite postupovať podľa VPP podmienok a brať do úvahy všetky lehoty.

senta_sofia
21. okt 2013

ja som rusila predvcerom, behla som do kancelarie allianzu s tou zmluvou, spravili mi hned ziadost, nadiktovala som cislo uctu, kam maju zaslat odbytne, vraj maju 6tyzdnovu vypovednu dobu, no ja som to akurat stihla k tomu "vyrocnemu dnu". myslim, ze v podobnom duchu to vies naformulovat aj sama a ked im bude daco chybat, snad sa ozvu, nie?🙂

sonulik1
26. okt 2013

@nercia 100% suhlasim, ja pracujem tiez priamo na klientskom centre sice v inej poistovni ale riesime tie iste problemy s maklermi - to je tak asi vsade :( Niekedy len zasnem coho su makleri schopni - cest vynimkam tych je vsak asi minimum :((( A to je najvacsi problem ze ludia potom stratia doveru v celu spolocnost - myslim poistovnu ako firmu a tak ako adka12 pise ze je to vizitka poistovne :((( ja vzdy hovorim klientom nech vsetko riesia radsej na kamennych pobockach poistovne lebo tam maju istotu a ze tam ma najdu sediet kedykolvek budu potrebovat narozdiel od "obchodacikov" ktori prejdu 1dnovym skolenim, pouzatvaraju par zmluv a ked po nich potom clovek nieco chce zrazu akoby sa pod zem prepadli...

nercia
27. okt 2013

@sonulik1 tak tak...odkedy som sem napisala tento prispevokk ďalšich 6 pripadov sme mali na pobočke... 6 oklamaných ľudí od maklerov...ach jaj... som zhrozená čo dokážu robiť ľudia pre peniaze, pre karieru ... normalne že makler to u nás už nadávka...

tutky
27. okt 2013

aj my sme rusili zmluvu v alianze manzelovu zivotku 😠 ,samozrejme otasky preco a inde uz vyhodnejsiu nenajdete atd.a bolo to priamo na pobocke hned nam to spisala a za tyzden prisli papiere ze je to o.k.a v decembri mu pridu peniaze ale ja na tu poistovnu mam nervy stale mi chodia upomienky aj ked mam vsetko zaplatene a to nie som jedina takze zrusim aj dcere a radsej jej budem sporit na ucet 🙂

diana70
27. okt 2013

@danielahamar
Dobrý deň Daniela, nedivte sa že vám neuznali poistnú udalosť. Ak mal pred uzavretím poistky zdravotné problémy s uvedenou diagnózou, dostalo sa toto ochorenie medzi výluky, t.j. v budúcnosti z neho nebude mať nárok na poistné plnenie. Funguje to tak vo všetkých poisťovniach, na to vás mala kolegyňa pri vypracúvaní poistky upozorniť.

danielahamar
autor
28. okt 2013

@diana70 už sa to rieši. A niekoho to vyjde veľmi draho 😉 a poviem Vám, divíme sa a rôznym veciam, ale kto chce kam, pomôžme mu tam a zaplietla sa dotyčná s nesprávnymi 🤐 a ak to neskončí na súde, tak bude veľmi rada - tá pani, kt. robila zmluvu. Nechcem ešte verejne, čo sa stalo, zajtra budeme múdrejší, lebo ideme s ňou hodiť pokec.

odbornyporadca
29. okt 2013

@danielahamar Je mi ľúto, že máte práve takúto zlú skúsenosť. Vo všeobecnosti platí, že na úrazy a choroby, ktoré sa stali pred vstupom do poistenia sa nevzťahuje poistná ochrana, je to výluka z poistenia a platí v každej životnej poisťovni.

Vypovedať poistnú zmluvu musíte samozrejme písomne, stačí jednoduchý text. Písomnú výpoveď môžete odovzdať priamo na ktorejkoľvek pobočke, či agentúrnej kancelárie spoločnosti Allianz SP a kópiu výpovede si dajte potvrdiť dátumom prijatia, menom a podpisom osoby, ktorá túto vašu výpoveď zrušila. Viac sa môžete dočítať tu: http://www.odbornyporadca.sk/2013/ako-zrusit-zi...

Samozrejme je potrebné brať do úvahy aj to, že zrušením poistnej zmluvy stratíte. Viac nájdete v tomto článku: http://www.odbornyporadca.sk/2013/preco-nerusit...

Skôr než pôjdete na súd, je potrebné preštudovať si "Záznam o rokovaní", ktorý je nevyhnutnou súčasťou poistnej zmluvy, či sa v ňom nenachádza informácia, ktorá by práve naopak mohla poistnému poradcovi pomôcť. Tento záznam je vo viacerých ohľadoch akousi ochranou finančného poradcu presne pre tieto prípady. Potom sa obrátiť na Národnú banku Slovenska, ktorá je kontrolným orgánom a až potom možno na súd.

Predtým všetkým by som požiadal poisťovňu o opätovné prešetrenie poistnej udalosti, možno aj s odôvodnením, že vás na prípadné výluky poistný poradca pred samotným uzavretím poistnej sumy neupozornil, a že zmluva spred 2 rokov bola zrušená vo váš neprospech. Môžem vás ubezpečiť, že na zmluvách o životnom poistení uzatvorených aj pred 2 rokmi až do roku 2003 je možné v rámci Allianz SP vykonávať takmer akékoľvek zmeny.

Prajem vám veľa úspechov.

danielahamar
autor
29. okt 2013

@odbornyporadca to bola zmluva pred 2003, tuším 1998 😉 a keby sa to udanie týkalo len zlých, nepravdivých a zamlčaním skutočností, tak by to bol slabý odvar asi, tu sa jedná o iné .... a takto verejne to dám, až keď sa to prešetrí.......
a ked zruším poistky, určite stratím menej ako tým, ked tam dalších 10rokov budem dávať 😉 a mimochodom, už sú zrušené 😎 a aby bolo jasné, za 10 rokov sme dali do poistovne 10 000eur a dnes nemáme nárok ani na polovicu, takže asi tak..... počkať dalších 10rokov by bola "samovražda", kedže už vieme ako a čo

veronika26r
26. nov 2013

preto, co pisete je lepsie sporit peniaze inak ako ich pchat do poistenia. Pripadne to nejak rozumne nakombinovat. poistite si len potrebne urazove veci, a krytie chorob.

basketbalista
22. feb 2016

Kašlite na poisťovne.Založte si rodinnú poisťovňu/svoju/.My sme štvorčlenná rodina a peniaze ktoré po nás chceli poisťovne za životky vkladáme na termiňáky a do akcií.Je to ďaleko výhodnejšie ale treba sa tomu trochu venovať.Po 10 rokoch už by sme dokázali vyplatiť sumu pri úmrtí jedného z nás vo výške ktorú sľubovala poisťovňa.Oni vaše peniaze akože investujú no riziko znášate vy na ich provízie zostane vždy a na tom aby zarobili aj Vám im nezáleží,na vás si spomenú iba keď máte platiť.

cisko39
23. feb 2016

@danielahamar vypovedať môžťete kedakolvek. Stačí napísať žiadosť o okamžité zrušenie poistky a o vyplatenie odkupu.
najlepšie požiadať na pobočke ale môžete napísať aj doma ,ale v tom prípade budete musieť u notárá si overiť Váš podpis,inač to poistovna nebude akceptovať.