Zdravotná poisťovňa Dôvera

macka10
29. aug 2013

Ahojte, aku mate skusenost so zdravotnou poistovnou Dovera?
Ja som momentalne poistena v Union, ale na zaklade reklamy o tom, ze poistovna Dovera prepraca mamickam a detom do 2 rokov vsetky lieky uvazujem, ze prejdem do Dovery a potom aj drobca by sme tam dali poistit.
Ake mate skusenosti s touto poistovnou, je pravda co reklamuju?
Co odporucate?
Dakujem za rady

sissy27
29. aug 2013

@macka10 ja som v dôvere, nesťažujem sa, všetky ich benefity si môžeš pozrieť na stránke, ale ber to tak, že to je ich len dobrá vôľa a o mesiac to môžu zrušiť... odporúčam preštudovať si to poriadne, lebo len tak narýchlo, čo som pozrela ja, tento benefit sa nevzťahuje na všetky lieky, ale len na vybraný okruh a len do výšky 100€ (čiže máš 100€ bonus, ktorý postupne čerpáš, keď vyčerpáš, už ti nepreplatia ďalšie)
http://www.dovera.sk/poistenec/tema-nadstandard...

sisaha
29. aug 2013

@macka10 ja som z dôvery odisla.., dôvera napr. nepreplaca v plnej vyske CRP, ktore lekar vysetruje takmer pri kazdej dlhsie trvajucej horucke.., u nasho alergologa si treba v dôvere doplacat za spirometriu a ine testy. Na tvojom mieste to zvazim.. ten bonus nemusi byt v konecnom dôsledku az takym bonusom, kedze lieky stoja vela

skvele
29. aug 2013

Ja som v dovere a ja nevidim ziadny rozdiel medzi tymi poistovnami. A ohladne tej akcie:ja ju trocha vyuzivam. Uz som dala aj ziadost o preplatenie a prisli mi peniaze. Ale je to len na lieky na predpis, takze ak nieco neuzivate, alebo nebyvate casto chory, tak neviem na co to vyuzit.

maznacik007
29. aug 2013

https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/zdravotna-poistovna-dovera-a-moja-velmi-zla-skusenost/

https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/zdravotna-poistovna-dovera-a-moja-velmi-zla-skusenost/

my aktualne odchdzame neskutocne natahuju planovane operacie, neschvaluju liecbu aj pre onko pacientov, zle limity u odbornych lekarov aspon u nas ...

tych par eur si mozu nechat staci ze treba tvojmu dietatu vybrat nosne mandle a uz si usetrila ... 😝 musis platit sukromne centrum

aristka
29. aug 2013

nie každý lekár má zmluvu z dôverou ,robia dosť veľké obštrukcie pri podpisovaní zmlúv a dávajú malé limity lekárom ,toť moja skúsenosť ,ja by som nešla do dôvery...

nicolle21
29. aug 2013

ja tiež veľmi nevidím rozdiely medzi poistovňami, ale do dôvery by som nešla už len preto, že ma na to nahovára sestrička u môjho gynekológa 🙄 nebola návšteva, na ktorej by sa nespomenula dôvera, prečo tam ísť, prečo som taká sprostá a nechcem tam ísť, prečo som k nim ešte nešla a prečo k nim nedám malého.. a podobné alternácie tej istej témy dokolečka 🙄

majcicanda
29. aug 2013

ja som bola minulý rok vo všeobecnej... a počula som pár názorov, že nie je dobrá, lebo sú tam skoro všetci... dôchodcovia, nezamestnaní, cigáni.. tak sme sa rozhodli isť do dôvery, reku bude to asi lepšie. no väčšiu hlúposť sme nemohli spraviť. všetci lekári (všeob., gyn. aj zubárka ) len krútili hlavami čo sme to spravili. manžel si potom oparil ruku, bol u chirurga, ten mu ukázal limity. bolo 24. januára a on mal 70% prečerpané. zubárka mi hovorila že jej už rok neplatia. gynekológ vraj s tým nemá problém ale vraj keby som chcela nejaké špeciálne vyšetrenie tak s tým nemám rátať. takže...... už máme podané prihlášky naspäť do všeobecnej. no čo z toho že mi preplatia lieky, keby sa fakt niečo stalo tak sa pri ich vyplácaní lekárom ani nedostanem k liečbe, všetci len nadávajú, radšej si obvolaj lekárov a podľa toho sa rozhodni

deny3
29. aug 2013

v dôvere som snáď od jej vzniku, takže porovnávať ju s inými poisťovňami neviem. Za tie celé roky som mala iba jeden problém, keď som mala u dr. naplánovanú laparoskopiu a v deň zákroku mi v nemocnici povedali, že zatiaľ to nemám schválené poisťovňou, tak som vybehla do pobočky, trochu som si to vypapuľovala,ale zákrok mi mohli hneď urobiť. Inak absolútne žiaden problém, síce mám zatiaľ to šťastie, že nie som chorľavý človek, ale napríklad som absolvovala IVF a poisťovňa to behom dvoch či troch týždňov bez problémov schválila. V dôvere mám poisteného aj syna, žiaden problém, že by sme si mali doplácať crp, naša dr. ho robí stále, aj pri výbere nosnej mandle sme nič nedoplácali, akurát, že sme boli na jednodňovej chirurgii, tam ten poplatok platia všetci bez rozdielu poisťovne. Výborná vec je aj elektronická pobočka, vidím všetky platby. Takže z mojej strany spokojnosť.

akova
29. aug 2013

My sme tiez maleho prehlasili, mame od narodenia zdr. problemy s mocovymi cestami a planovanu operaciu nam neschvalili a pritom sme boli na vyvode.... ked sme presli do vseobecnej ziadny problem a maly po operacii je ok bez vyvodu ktory ho obmedzoval v plnohodnotnom zivote.... Dovere to bolo jedno ved aj s vyvodom sa sa zit....

barla5
29. aug 2013

no pokiaľ je človek zdravý, nepotrebuje žiadne vyšetrenia, lieky, operácie, tak je jedno akú má poisťovňu. My sme všetci okrem staršieho syna vo všeobecnej, ale nikdy sme nemali žiadny problém. Starší syn je v Unione, lebo navštevujeme odbornú lekárku v inom kraji a museli sme ho prehlásiť lebo všeobecná má malé limity a s Dôverou nemá vôbec zmluvu, zrušila ju kvôli ich podmienkam, že sa s nimi nedalo dohodnúť. Tak ak chcete súkromnú, radšej voľte menšie zlo - Union. Nie som ovca, ale už aby bola tá Ficova jedna poisťovňa.

maznacik007
2. sep 2013

Dievcata tie ktore planujete zmenit poistovnu tak do Dovery v ziadnom pripade .... moje dieta po tazkom uraze ma operovanu ruku, ma tam kovove droty, mal dislokovanu zlomeninu humeru a ked nas pustali dali mu taku tu gazovu trojrohu satku .. lenze doteraz mi len lezal tak som mu rucku podkladala aby neopuchala teraz uz chodi po troske a ta satka gazova je uplne na prd ... tak som nasla na nete ze existuje taky zaves na rameno (len pre deti to prisposobuju) a slavna poistovna DOVERA to bude 30 dni schvalovat ze ci na to moje dieta po operacii ma narok .... (kupit bez predpisu je to tazko lebo detom to upravuju na mieru) takze moje decko bude doma plakat ze ho to boli a opuchaju mu prstiky a bude len lezat aby to mal podlozene lebo dr....la DOVERA ma mesiac na schvalenie ...

alabama0011
2. sep 2013

@maznacik007 a v inej poistovni by to trva kratsie?

maznacik007
2. sep 2013

@alabama0011
tam to ani neschvaluju ... ako nebudem sa tu rozculovat menim uz tu poistovnu celej rodine ...a co som si este vypocula aj v nemocke ci im vobec preplatia hospitalizaciu atd.. atd... a tiez mi tam bolo odporucene ze mam poistovnu zmenit kedze maly bude potrebovat aj rehabku a liecenie neskor ... 😉

veve39
2. sep 2013

prosim nevie nikto z vas ako to je s moznostou prehlasenia teraz, koli buducej transformacii na 1 poistovnu ? nasla som k tomu tento clanok, tie informacie su vsak neurcite, nema niekto relevantnejsie info ?
http://hnonline.sk/slovensko/c1-60405230-zmena-...

@macka10 Dovera - NIKDY VIAC, vsetko je fajn, kym nenastanu vazne zdrav.problemy
moje dieta potrebovalo surnu operaciu, bez odkladania, Dovera zhodnotila stav ako neurgentny, "dala termin" o 6tyzdnov (od prednostu kliniky kde dcerka bola operovana som mala info, ze jedini t.c. robia taketo problemy)

nerobim si iluzie, ze inde to bude ovela lepsie, chcem zvolit aspon mensie zlo

monika130
3. sep 2013

@macka10 ja taktiež nemám s dôverou moc dobre skúsenosti ☹ minuly rok som bola tiež na operácii a take dotahovacky som s nimi mala ze až... Tiež nikdy viac! Preto teraz uvazujeme prestúpiť do inej ZP len neviem dokedy sa to má, či do konca septembra alebo ako? Aj počas tehotenstva mi pár vyšetrení nepreplatili a iné poisťovne to preplacali a taktiež keď som bola na zubnej chirurgii som si to platila sama ☹ momentálne uvazujeme, ze ktorá zdravotná poisťovňa je ako tak v pohode 🙂

habdula
3. sep 2013

@sisaha neviem, či to je poisťovňou alebo lekárom, tiež som v Dôvere, spirometriu preplatila poisťovňa celú, nedoplácala som ani cent, pediatrovi prepláca za CRP 4 €, nedoplácam ani cent, VŠZP prepláca za CRP lekárovi iba 2 € a robia časté kontroly lekárom (info priamo od pediatra)...

habdula
3. sep 2013

Inak som dosť v šoku z reakcií na dôveru, ja som v nej x rokov, snáď od vzniku, u zubára platím menej ako keď som bola vo VŠZP, u gynekológa som doplácala len za podrobný onko test, robili mi rôzne vyšetrenia, ležala som v nemocnici 3 týždne, malý je predčasník, u lekára sme týždeň čo týždeň, nemáme najmenší problém s preplácaním. Ešte aj v nemocnici vraveli, že nemajú žiadny problém s preplácaním úkonov, nadávali na VŠZP. Na pobočke nám ešte aj ponúkli pre neho rehabilitáciu kvôli tomu, že cvičíme Vojtovku. Ja som teda maximálne spokojná, sme u nich celá rodina a čerpáme len samé výhody, žiadny problém zatiaľ nebol. .... Kamoška má VŠZP a platí si u gynekológa každé sono, ja nechápem ...

habdula
3. sep 2013

A ešte ohľadom drobca, ako mesačný absolvoval operáciu očí v BA, v nemocnici ležal cez 6 týždňov, za tento čas stále poisťovňu takmer 5000 € a nikto s tým nemal žiadny problém. Ja skutočne nechápem, to majú na každého iný meter?

zuzimia
3. sep 2013

V žiadnom prípade sa neprehlasuj do Dovery, je to najhorsia poistovna u nas, len reklamu maju uzasnu, aby ludom zalepili oci... Viem o com hovorim, som zdravotnik.

zanazu5
3. sep 2013

Tiež nerozumiem..ja som v dôvere, ani nepamätám od kedy a nikdy som nemala s poisťovňou problém. a to mám chronické ochorenie, niekoľkokrát hospitalizovaná, pravidelné vyšetrenie ako laparoskopia a lieky beriem stále, doplácam pár centov..

sisaha
3. sep 2013

@habdula netusim cim to je.. mozno si nedovolili taky vykon ako operacia oci u dietata dat do poradovnika.. Mozno keby islo o ine vykony, tak este doteraz cakate... Bohuzial vo svojom okoli pocuvam na Doveru iba same negativa...

lili_mia
3. sep 2013

@habdula Ahoj, čo sa týka gynekológa, počas tehu je sono povinné iba 3x, to 3 a 4D je platené, aj bežné sono naviac. Ale sú lekári, ktorí robia sono na každej tehotenskej prehliadke a nepýtajú nič. Pravdepodobne aj ten tvoj zaujal takýto postoj. A sú aj takí gyndoši, čo až po vyšetrení povedia, že pacientkina poisťovňa im už úkon nepreplatí kvôli prečerpaniu limitov a s kľudom si vypýtajú 25€. Všetko je o postoji lekára. Ja som toho roku u mojej gyn. neplatila za cytologiu, čo mi nejde do hlavy, ked na stene je cenník a tam napísané, že poisťovňa prepláca iba 2x výter v rámci preventívy a tento bol už tretí, samozrejme negatívne.
Tak ako zubár, furt sa dookola pýtam, kedže cenník nikde nevidím, za čo všetko sa platí. Mala som totižto telefonát, objednávala som sa po telefóne, nie na zubné, a sestrička mi nepovedala, že vyšetrenie, na ktoré som čakala 7 týždňov, že je mimoriadny termín, teda si zaň musím zaplatiť. Urobila chybu, že mi bloček dala na podpis ešte pred vyšetrením, poslala som ju do kelu a odišla 😀 😀 😀

stastenka42
3. sep 2013

Tak ja tiež len pozeram na negativne hodnotenia Dovery...ja som v nej od 1996 uplne od zaciatku a nemala som jedinu negativnu skusenost,od cerpania Ivf,liekov na ivf uz ako samoplatca,vysetrenia od imuno ,hemato,endokrinologie,pobytu v sukromnom sanatoriu,pobytu v nemocnici a ja neviem co a neplatila som nikdy ani cent...fakt nechapem..

penn
29. jún 2014

Neviete niekto ci toto fungovalo aj pred 2013? Sa mi zdalo, ze sme to pri dcere presvihli. Idem teraz poziadat pre syna tak dam vediet.

slovakianr
7. aug 2014

@sisaha
@sisaha CRP preplácajú. My sme z Dôvery išli do Unionu, lebo nám toto isté povedala doktorka. Keď sme zistili, že to ne je pravda, sme späť v Dôvere 🙂

sisaha
7. aug 2014

@slovakianr ty si asi ich zamestnanec, ked si sa kvoli tejto jedinej odpovedi zaregistroval, co? Zaujimave, ze na dverach lekarov su nalepene infosky, ze poistenci Dôvery a VSzp doplacaju. Asi si to tí lekári vymysleli, ze?

slovakianr
8. aug 2014

Nezaregistroval som sa kvôli reakcii na tento článok a ani kvôli tomu, aby som sa tu s niekým naťahoval. Píšem len to čo viem z vlastnej skúsenosti a čo som čítal http://www.dovera.sk/poistenec/tema-nadstandard...

slovakianr
8. aug 2014

@sisaha Nezaregistroval som sa kvôli reakcii na tento článok a ani kvôli tomu, aby som sa tu s niekým naťahoval. Píšem len to čo viem z vlastnej skúsenosti a čo som čítal http://www.dovera.sk/poistenec/tema-nadstandard...

sisaha
8. aug 2014

@slovakianr ok, aktualizovane min. rok.., je pravda, ze davno som u dr nebola, ale to nemeni nic na veci, ze napr. u alergologa sa za spirometriu a podobne vys. doplaca.

ivuska68
13. aug 2014

Ja som v unione od jej začiatku.Keď si detská lekárka pýtala za CRP poplatok,som jej povedala ,že veď unionka to prepláca,pozrela do nejakyýh papierov a nikdy si už nepýtala.Treba sa ozvať.Keď som mamu ,ktor8 je VZP objednávala na infúzky do ortop.nemocnice,povedali mi,že keby bola mamička v unione,tak ju zoberú hneď zajtra.Vraj nemá limity a hneď všetko vyplatí.Mám len dobré skúsenosti.