Zdravotne poistenie v dvoch štátoch Európskej únie

martija
31. jan 2009

Prosim vas, nievie mi niekdo poradit,ci mozem byt poistena v dvoch statoch europskej unie.Mam poistku v spanielsku - zdravotnu a chcem sa dat poistit aj tu na sk,resp. nahlasit sa do zdravotnej poistovne,ale ma odmietli,pokial nedonesiem doklad,ze tam som odhlasena.Podla mna,je to moja osobna vec,lebo ak si platim mozem byt poistena kde chcem,alebo nie????Viem,ze v dvoch poistovniach na sk byt nemozem,ale v EU...????Dakujem...

jujka
8. máj 2014

Ahojte potrebujem poradit. MM pracuje v rakusku je tam poistený. A dostal list z dôvery, že máme poslat naspäť papiere za nezaopatrené deti aj manželku. Ja už ale na sk pracujem a poberám na syna predlžené materské za zlý zdravotný stav. Moja otázka je či mám poslať na deti papiere alebo nie? A prídavky na deti poberáme z at.

kubusinka
7. aug 2014

Ahojte, potrebovala by som poradit ohladom vystavenia E106 v mojom pripade.
Zijeme v AT ,ale zdravotnu starostlivost vyuzivame v SR.Ked som pracovala v SR, tak sme si vybavili tlacivo E 106,syn pri zapise na zakladnu skolu v AT to potrebuje. Momentalne sa musim vratit na rodicovsku dovolenku a pani na zdravotnej mi povedala, ze ked nastupim na rodicovsku,tak mi to zrusia aj detom.
Viete,mi niekto poradit? Syn to potrebuje,kvoli skole.Neda sa to, aby to zostalo synovi? Dakujem

meusicka
8. okt 2014

ahojte, potrebovala by som poradit... MM pracuje v AT, ja som na RD, a preto som aj s detmi v AT tiez. kedze sme sem chceli dat dcerku do skoly tam sme si museli vybavit pobyt aj my. na zaklade pobytu sme si vybavili aj poistenie. nikto nerisil, ci mame dalsie aj na SVK. manzel nema, ale ja aj deti ano. kedze koncom roka mi konci RD a my este planujeme ostat v AT, tak do prace znova nenastupujem. tak by som si chcela zrusit zdravotne poistenie na SVK. vraj mi na to staci predlozit doklad o trvalom pobyte v zahranici. ja ho mam, ale s datumom uz spred roka, mozu mi kvoli tomu vzniknut nejake problemy??? nakolko mi este trval pac. pomer a som bola zaroven na RD, tak som si nemocenske nerusila. ved sa to hadam ani nedalo, ci ano??

monika1602
11. máj 2015

@sv Ahoj ako si to potom vyriesila ? doplacala si nieco alebo tak lebo ja mam podobny problem☹

sv
11. máj 2015

Ahoj, zrusila dom to - a bemusela dom doplacat. Povedala som, ze mi to vtedy poradila obvodna detska lekarka, ze mam narok na poistenie. Snazila som sa byt na nich mila a ustretova a nakoniec mi to pani zrudila bez doplacania. Doniesla dom nhs karticky, ona si to zkopirovala a bolo vybavene.

monika1602
11. máj 2015

@sv Ja vobec neviem ako mam postupovat ? Lebo byvam uz na SLOVENSKU A priatel sa bol opytat v CR ze to chce zrusit ale oni mu tam povedali ze potrebuje formular 104 ☹A aka pokuta alebo trest by som zato mohla dostat? a ty si mala kolko deti poistene tam aj tam??

sv
11. máj 2015

ja som mala dve deti. Ano, aj odo mna chceli tu E 104, ale ja som im ten formular nemala ako dat, lebo my sme nadalej tu v UK. Ked zavolas tu v UK ohladom tej 104-ky, tak Ti ju myslim vydaju, len oni k tomu potrebovali potvrdenie, ze deti su poistene na SK, a ja im, ze ale presne to slovenske chcem zrusit...sodoma gomora. Ale, takto sa Ta spytam: co chces zrusit? poistenie v UK, alebo poistenie na SK?

monika1602
12. máj 2015

@sv No my nemame poistenie na Ukrajine ale v Cechach a to v Cr potrebujem zrusit tak nevirm ako postupivat.Mala ma aj dva obcianstva ale.neviem ako postupovat, Ci ten formular 104 mi vydaju bez vsetkeho ci to bude problem?

sv
12. máj 2015

tym UK myslim Anglicko 🙂 O ktore dve krajiny sa jedna? CR a ? (Anglicko alebo Ukrajina)?

monika1602
12. máj 2015

AHA 😀 Cesko a Slovensko

brella9
14. máj 2015

Ahojte, potrebovala by som poradit. Som na rodicovskej dovolenke a zijem na SVK. Moj priatel zije v zahranici (nie je Slovak) a ja so synom planujem sa tam prestahovat. Ako to mam poriesit so zdravotkou? Mam europsky zdravotny preukaz,ale neviem co to obnasa, ci v pripade nebodaj nejakeho urazu alebo len osetrenia by mi platil a na SVK by mi osetrenie potom preplatili? Tyka sa to najma aj maleho syna. V pripade choroby ako by som to musela riesit?

espanola89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika1293
5. nov 2015

Baby ak nema novorodenec zdravotnu kartičku že neni poisteni oštria ho? Ked bude treba očkovat a tak??

majusqa77
5. nov 2015

@monika1293 do 60 dni moze ist vsetko na karticku mamy

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika1293
5. nov 2015

@fidka79 ja mam europsku kartičku.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majusqa77
5. nov 2015

@fidka79 to neviem

monika1293
5. nov 2015

ja mam slovensku poistovnu
@fidka79

bbbea
7. apr 2016

@sstefi ahoj, citala som ze mas znameho v rakusku co je tam poisteny, nevies nahodou aky formular treba na europsky formular z rakuskej poistovne? teda ak to riesil....dakujem 🙂