Životná poistka. Oplatí sa ju mať?

tilly
9. okt 2008

nenašla som tu takúto tému, tak sa chcem opýtať, máte niekto životnú poistku? oplatí sa to? máte skúsenosti?

vinka
7. jún 2009

No ved dobre ale mala som pocit,že práve s OVB máš zlú skúsenost.Tak ked vidíš trochu do toho tak je to dobrá spoločnost OVB?

krasuliak
7. jún 2009

co si myslis ty?

vodafon20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krasuliak
7. jún 2009

trulo 😠

maslenka
7. jún 2009

krasuliak, sorry, včera som "odpadla", robím pre jednu poisťovňu, čiže ti môžem poskytnúť infošky len o jej produktoch, ty môžeš ísť do ďaľšej a zadať rovnaké požiadavky tam. Aj keď je poisťovní na trhu veľa, ja by som si vyberala tie, ktoré majú tradíciu, sú na trhu dlho, sú istené zaisťovňami...určite nie úplne neznáme, ale lacnejšie. O finančných a majetkových poradcoch by som mohla dlho písať... 😠 najmä o tých vyškolených za týždeň...ale nechcem prirodzene hádzať všetkých do jedného vreca.
Krasuliak, uzavretie poistnej zmluvy je o dôvere, možno nezarobím toľko, ako kolegovia, ale snažím sa podať veci pravdivo, pretože v konečnom dôsledku môžem zarobiť viac, keď sa spokojný klient ku mne vráti a okrem životky si poistí všetky autá v rodine, byt, chatu, dojedná si cestovné poistenie a pod. Vychádzam bohužiaľ z vlastnej negatívnej skúsenosti, o ktorej som už písala. Bolo tu písané, že poisťovne zarábajú na našom strachu, možno áno, ale pomáhajú nám strach prekonať v ťaživých životných situáciách, pretože človek je vtedy psychicky niekde inde zo situácie v rodine a keď má ešte k tomu problémy finančné...

krasuliak
7. jún 2009

citujem : robím pre jednu poisťovňu, čiže ti môžem poskytnúť infošky len o jej produktoch,

no a to je pre mna problem takze mi nemozes nezavisle poradit lebo musis obhajovat len spolocnost v ktorej robis! 😉

teodorka
7. jún 2009

krasuliak ,potom je najlepsie opytat vsetkych svojich znamych ake maju poistky a kde robene a ake mali uz v pripade potreby aj vyhody z tej ktorej poistovne ...Inac Ti objektivne neporadi ziadny poradca

krasuliak
7. jún 2009

aaale ved som tu uz pisal o neazvislych spolocnostiach ktore to robia 😉 😉

dada1212
7. jún 2009

krasuliak Z kadiaľ berieš stopercentnú istotu, že "nezávislé" spoločnosti sú naozaj nezávislé? 😉
Lebo ja mám iné informácie...

krasuliak
7. jún 2009

dada kazdy mame svoje informacie a podla nich sa riadime

ja tu nemrncim nad tym ako mi dodrbal niekto poistku ci sporenie.

bubadlo27
7. jún 2009

ahojte,
ja robim v jednej takej poistovni, ale nie obchodnicku/ teda nic neponukam, nato nemam zaludok 😀 /
ale spravujem presne taketo poistky o akych ti pisete 🙂
poznam pracu maklerskych spolocnosti ako OVB, MBI a milion dalsich, a povierm vam len jedno, ze lutujem tych ludi, ktori sa im daju nachytat. Nechcem tu znevazit pracu vsetkych a za tu dobu co to robim, som si svoje vytrpela a vypocula, tie invektivy od chudakov ludi, ktori si cely zivot setrili na nieco a potom pride jeden pan ci pani, v obleku, narozprava rozpravky ci skor baje o tom ako je to pre nich vyhodne, ak zrusia tu staru poistku a uzatvoria si prefektny produkt na trhu, overeny a pod. blabla , by som nikomu nepriala

ja mam deti poistene aj u nas, samozrejme za urcite zlavnene zamestnanecke poistne, ale aj u konkurencie vsak cert nikdy nespi 🙂

maslenka
7. jún 2009

dada1212 aj bubadlo27 absolútny súhlas. Krasuliak, ovládať na 100 percent všetky produkty všetkých poisťovní je asi utópia, nemyslíš? Bubadlo27 presne toto sa teraz deje ako na bežiacom páse...pán či pani v obleku narozprávajú drísty o tom, ako je tá poistka nevýhodná a oni majú niečo oveľa, oveľa lepšie...samozrejme, že je to nie je podložené žiadnymi serióznymi výpočtami 😠 v serióznej poisťovni klient presne vie, ako na tom bude o päť, desať rokov, koľko dostane v prípade takej a takej poistnej udalosti, rozprávkami ho nekŕmime.

krasuliak
7. jún 2009

maslenka a kto ti hovori ze ovladam na 100% vsetky produkty vsetkych poistovni?? 😅 😅

ja pre nikoho nepracujem len mam skusenosti mam aky taky prehad

a dalsia vec, ked nemas argumenty kydas na svoju konkurenciu?? 😝 😀

ale nie mne je to jedno ja som spokojny s tym co mam 😉

a vy sa tu dohaduje kto je lepsi a kto je horsi caute baby 🙂

dada1212
8. jún 2009

Krasuliak Došli ti už argumenty? 😉
Fakt by ma zaujímalo skade berieš tú istotu, že nezávislí poradca je "nezávislí"?
Myslíš si že bude úplne objektívny, ked vie, že ak uzavrie s tebou napríklad životnú poistku s mesačnou platbou 1000sk/cca33€ a pri uzatvorení s poisťovňou číslo 1 bude jeho odmena napríklad 12 000sk, s poisťovňou číslo 2 napríklad 24 000sk a poisťovňou číslo tri 6 000sk?
Možno sa nájde taký, ktorému pôjde len o tvoje dobro, nebude myslieť na odmenu ale taký je možno jeden zo sto "nezávislych". A to nehovorím o tom, že musí byť v odbore absolútna špička,
aby poznal do detailov produkty všetkých poisťovní.

krasuliak
8. jún 2009

od kial berem istotu??

pretoze poznam jeho pracu , poznam ludi, kt.pomohol ..

a predstav si ze ked som zistoval ci urobil viacerim ludom ten isty produkt (ako je to zvykom u niektorich "poradcov") tak na moje prekvapenie nie. Ten poradca to robi profesionalne. Zije z toho a ako tu uz bolo spomenute na co by mna ci svojich klientov klamal , ked vie ze by som sa na neho uz neskor neobratil.

A nejde len o zivotnu ci nezivotnu poistku ide aj o rozne investicie kt.mi uz zarobili zaujimave peniaze tak nebudem hadzat predsa vsetkych do jedneho vreca! To je moja istota!! VLASTNA SKUSENOST!

citujm: A to nehovorím o tom, že musí byť v odbore absolútna špička,
aby poznal do detailov produkty všetkých poisťovní.

Myslis ze je to mozne?? Aby jeden clovek toto vsetko vedel?? 😅 samozrejme ze nie.

Ved si preboha vygoogli poradenske spolocnosti a budes vidiet mas na vyber ja som si vybral a som spokojny. 😉

popoistovak
18. dec 2010

ahojte vsetci ak mate zaujem o informacie o poisteni a potrebovali by ste poradit , alebo sa dokonca porozpravat osobne som tu pre vas , pracujem v PO moja mail je POISTENIEKPAS@post.sk na tento mail mi mozete posielat emaili s otazkami alebo sa mozme osobne porozpravat a vybrat druh poistnej zmluvy ktora by vam najviac vyhovovala, tesim sa pre dalsiu spolupracu

severanka96
27. sep 2013

ahojte akú máte skúsenosť s OVB maklérom?je pravda že môže nastať problém so zmluvami ktoré sú uzatvárané s ním hlavne ak ide o investičné ŽP?čo ak ten maklér ukončí pracovnú zmluvu potom na koho sa obrátiť?mám v tom chaos...vidím do toho veľmi troška tak ak viete poradiť budem rada....dakujem

nercia
28. sep 2013

@severanka96 ako už bolo písané... maklerske spoločnosti su zamerané na zisk...a kedže za investičko dostanu viac tak všade preferuju investičko...pričom investične poistenie je vhodne tak pre 5-10% obyvateľstva...!!! a ten zbytok ľudi ktorý sa im dali nahovoriť tvrdo spadne na h.bu... je mi ich ľúto, lebo môžu prisť o všetko... Ja robim poistenia ale nikdy by som nedala produkt niekomu kto neni vhodný nato... Minimálne hodina vysvetlovania by mala predchádzať podpisu životneho poistenia aby poradca napasoval životné poistenie presne na jeho potreby a potreby jeho rodiny...Mklery zoberu provizie a ľudia sa potom idu sťažovať do poistovni k pracovničkam ktoré zato nemôžu... its not fair

severanka96
28. sep 2013

@nercia ďakujem za odpoveď presne tohto som sa bála,ešte že som počuvla vnútroný hlas a uzatvorila poistku mužovi priamo v poisťovni a obišla 2 maklérov ,ktorý poviem pravdu,po zistení môjho konania s manželom mi pekne nandali.....takže to všetky domnienky potvrdili...

nercia
28. sep 2013

@severanka96 životné poistenie je super produkt ale klient tomu musi rozumieť a vedieť nie len A ale aj B...a samozrejme makleri to nepovedia, im ide o čisla... a som malou kvapkou v mori ktorá chce zmeniť povedomie o životných poisteniach

evka_85
28. sep 2013

@nercia presne ako píšeš aj A aj B je dôležité poznať... Preto si treba vybrať takých čo to robia nielen dobre, ale aj publikujú.

leonela666
28. sep 2013

@severanka96 ahoj, tiež som o tej spoločnosti počula kadečo, problém je však v tom, že tam naberú ľudí z ulice, ktorí o poisťovníctve nemajú ani šajnu, naučia ich akurát tak predajné praktiky ako oblbnúť atď... o produktoch len nejaké základné minimum (aby prešli testami) a potom to tak aj vyzerá - pod vidinou veľkých zárobkov urobia aj nemožné 🙂 narobia kopec zmlúv a zbohom, viac sa o klienta nestarajú. Samozrejme česť výnimkám, ale tých veľa nie je a to sú väčšinou ľudia, ktorí predtým pracovali v jednej poisťovni a potrebovali sa niekam ďalej posunúť...Osobne si myslím, že "maklérčina" je oveľa náročnejšia ako práca pre jednu poisťovňu a preto by to mali robiť len ľudia so skúsenosťami a nie hocijakí amatéri, ktorí potom kazia meno celej spoločnosti...a nie len jednej, ale celej poisťovníckej branži...

leonela666
28. sep 2013

@nercia pekne si to napísala, držím Ti palce nech sa Ti darí 🙂

nercia
28. sep 2013

@leonela666 dakujem... ja som vstupila do poistovnictva s sporiteľne s tým najčistšim svedomím . Je mi ľuto klientov ktorí im naleteli a ako pišeš...urobili veľmi zlu mienku o životnom poistení... My: Wustenrot máme 1 a 2 miesto v najlepších životných poistkách...a som hrdá že máme takto kvalitné produkty ocenené Zlatou mincou už roky.

entuferus
28. sep 2013

zivotne poistenie je asi najhorsi produkt pre "spotrebitela" a na druhej strane najlepsi pre maklera, pretoze za neho dostane krasnu proviziu.
Uz len z principu ten produkt nema ziadny zmysel - kombinuje totiz 2 uplne odlisne veci - poistenie a sporenie (alebo investovanie) - ale cloveka to laka, pretoze to vyzera, ze neplati len tak do vetra, ale peniaze si odklada...
Odporucal by som uzatvorit si obycajne urazove poistenie, teda bez investicnej casti - ak chce clovek investovat, tak si vybrat nejake fondy a investovat priamo tam, nie cez zivotne poisenie... (poplatky za spravu podielove fondu su rovnake, ale vyhnete sa skrytym poplatkom.

A preco? Pri vacsine IZP poistie klient zaplati 24 mesacnych splatok ako proviziu pre maklera, toto je ale skryto zakomponovane do zmluvy ako pociatocne podielove jednotky, takze bezny clovek o tom ani netusi...

leonela666
28. sep 2013

@nercia to ma teší, že máš k tomu taký prístup, kiež by takých bolo viac... vlastne pomáhaš ľuďom spokojne spávať, no nie? 😉

nercia
28. sep 2013

@leonela666 ja nepochopím ako si niekto môže s kludným svedomim ľahnuť ked robi klamstva, podvody, machinacie, zavádza klientov... som naivná? nerob to čo nechceš aby druhí robili tebe...moje pravidlo

erika04
28. sep 2013

@nercia inac a je to tak, ze cim menej zarabam, tym mensiu mesacnu splatku zivoneho poistenia by som mala mat? domaci radcovia ma presviedcaju na vysoku mesacnu splatku, lenze nemam dobry prijem a ani nijak extra stabilnu pracu, preto sa bojim ist do toho rizika. No odpordcovia vravia, ze cim menej zarobim, tym viac budem zavisla na vyplateni poistneho keby sa nieco stalo....

nercia
28. sep 2013

@erika04 Na jednej strane áno ale na druhej nie... to je to A a B... kedže máš malý príjem nemôžeš všetko dať na krytie rizik - keby sa niečo stalo...ty musiš mať aj rezervu: kratkodobú a strednodobu ästavebne sporenie napr.)... keby si všetko dala do poistky (a u teba určite nie investičko, lebo je vysoka pravdepodobnosť že nebudeš mať žiadny dôchodok a vyplatenie, lebo asi sa investovaniu nevenuješ a tým padom nevieš kedy a ako vyberať či nevyberať)... pre teba by som zvolila kapitalku na živiteľa rodiny a pre ostatných stavebne sporenie (už na koľko máš volne peniažky či jedno na teba či pre detičky ak máš). Ale treba aj odkladať peniažky na nutnu núdzu - teda rýchlo likvidne (sporiace učty kde si trebarz do týždna môžeš vybrať peniažky... Maklery robia to že aj nizkoprijmovým rodinám všetky peniaze daju na poistky a ked sa niečo stane tak človek bez penazí a v najhoršom pripade musi vypovedať poistenie a teda nemá nič... Tak preto treba rozložiť peniažky

leonela666
28. sep 2013

@nercia presne aj moje, a nie je za tým žiadna naivita.... Ináč som tiež 4 roky pôsobila v jednej poisťovni a brala to doslova ako poslanie a snažila sa to robiť najlepšie ako viem, po večeroch študovala smernice, aby som nedajbože nepôsobila pred klientom ako amatér 🙂 a najväčšia facka pre mňa bola, keď mi klient po pol roku (a poza môj chrbát) zrušil zmluvu, lebo mu vraj nejaký maklér povedal, že to má zle, že mu urobí výhodnejšiu...a urobil mu taaaaaakú hovadinu, pod ktorú by som sa ja v živote nepodpísala.... no ale čo už , chudák klient...snáď raz príde na to kto mu chcel dobre...