Životná poistka. Oplatí sa ju mať?

tilly
9. okt 2008

nenašla som tu takúto tému, tak sa chcem opýtať, máte niekto životnú poistku? oplatí sa to? máte skúsenosti?

odbornyporadca
29. okt 2013

@tilly Životné poistenie sa určite oplatí, aj pre toto http://www.odbornyporadca.sk/2013/preco-mat-ziv...

Čo je ešte lepšie, mať najlepšie životné poistenie: http://www.odbornyporadca.sk/2013/tri-zakladne-...

nika2007
9. jan 2014

je tu nejaka nercia alebo frapper z Ba ? Dakujem budem rada 😉

frapper
10. jan 2014

@nika2007 ja som až z Oravy.

zuzulina265
13. jan 2014

dobry den pracuje v oblasti financii po tom co som sa sklamala v poistkach som vsetke porusila a nasla somkonecne firmu ktora nielen naslubuje ale slubi aj plni.Poistku sa oplati mat ak ju mate spravne nastavenu.Ponukam vam moznost nie ze ja vam urobim poistenie vy si ho urobite sami a dostanete zanho este zaplatene viac v IP velmi rada poradim .

martin666
10. feb 2014

jednoznačne sa oplatí ale skôr by som riešil rizikové poistenie. Nič sa tam nešetrí a poisťovňa si neberie nezmyselné poplatky. Pre prípadný záujem viem pomôcť a poradiť

xelibri
14. feb 2014

@martin666 Ahoj, mozes mi teda poradit? Potrebujem ziv. poistku, najlepsie aj s nejakou urazovou, trv. nasledky a tak. Nieco lacne, ale zaroven aby to bola solidna poistovna, ktora v pripade poistnej udalosti aj vyplaca a nielen berie peniaze a potom sa tvari, ze na to co sa stalo sa poistka nevztahuje . Dakujem 😉

bsgliptov
25. feb 2014

@martin666 v akej poisťovni?

sweetangel20
25. feb 2014

@martin666 podľa teba je čistá urazovka výhodnejšia? to je hlúposť. keď už tak aj sporenie, nech z toho klient aj niečo má nasporene. čistá urazovka je len brániť peňazí. tiež s tým robím a iba úrazové by som si fakt nedala

sweetangel20
25. feb 2014

*branie peňazí - zblbol mobil 😀

frapper
26. feb 2014

@sweetangel20 súhlasím s tebou,lebo to šetrenie čiže PS je aj zároveň pre akúkoľvek smrť poisteného ,alebo po dohodnutých rokoch dostane vyplatené dožitie,takže má 2v1.

diana70
9. apr 2014

@sweetangel20 Úrazovka je výdhoná najmä pre rodičov, ktorí majú deti, chránia tým svoju rodinu, v prípade akejkoľvejk smrti dostane oprávnená osoba vyplatené poistnú sumu. Poistka so sporením je nadstavbový produkt, základ poistiek je ale rizikové ŽP, t.j. zabezpečenie oprávnenej osoby (prijímateľa vyplatenej poistky) po smrti poisteného či už z choroby alebo úrazu.
Mala som už dokonca klienta, ktorému kolegovia tvrdili, že sa nedá poistiť čisto na rizikovú ŽP, t.j. bez sporiacej zložky, je to čisté zavádzanie klientov a považujem to za klamanie klientov. Klienta si vážim a snažím sa maximálne splniť jeho požiadavky a predstavy, nie na to hľadieť len cez peniaze.
Dokonca "som mala tú česť" so sprostredkovateľkou (dokonca od nás z Allianzu), ktorá nevedela základné parametre životiek, len "naháňala ľudí na pobočku a tam ich už zazmluvnil vyškolený kolega. To je čo za úroveň?

jabiana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tetazlesa
17. jún 2014

oplatí. záleží ale od toho, že aké. myslím, že najvhodnejšie je rizikové poistenie - teda bez sporiacej zložky. investičné a kapitálové životné poistenie je prínosom akurát tak pre obchodníka a inštitúciu, ktorá takú zmluvu ponúka. stačí si nájsť pár laických článkov o týchto poisteniach, zistiť si niečo o rizikových poplatkoch, administratívnych, vstupných a ďalších, ktoré sú totálnymi nezmyslami. dokonca, sporiaca zložka sa posiela správcovským spoločnostiam, ktoré peniaze zhodnocujú, lenže poplatok za to si vypýta okrem správcovskej spoločnosti ešte aj poisťovňa. podľa mňa to nie je v poriadku. kapitálové životné poistenie je výhodné akurát tak po zaplatení prvej splátky a potom treba s prepáčením zomrieť. skrátka, poisteniam, ktoré sú na trhu, nie sú dobré pre klienta a je úplne jedno, či to vybaví poradca, brat alebo suseda.

lepšie je dať si rizikovku - kde platíš čisto iba za krytie rizika, a nejaké peniaze radšej pravidelne investovať do podielových fondov, kde sa peniaze naozaj zhodnotia (treba myslieť na infláciu, ktorá je 3-4% - a teda poisťovňa ani banka peniaze klientovi nezhodnotí, pretože ponúka úroky pod mierou inflácie..) treba myslieť v širších súvislostiach

tetazlesa
17. jún 2014

a prepáčte, spomínané tu bolo vyplatenie sumy na konci zmluvy - treba sa pozrieť na odkupnú hodnotu, pretože pokiaľ sa niekto kryje a aj sporí, vloží 7000 eur a dostane po ukončení zmluvy 600 (čo sa reálne deje), tak sorry, to je aký produkt???

lubomirspetko
17. jún 2014

Dobry deň,

životné poistenie ako produkt ochrany pred nečakanými situáciami je skvelá vec. Veď nikto z nás nevie dokedy tu sme a čo sa môže stať.Ak som živiteľ rodiny a od môjho prímu sú závislí iný členovia rodiny (manželka, deti), je dôležité zabezpečiť aby mali dosť peňazí na určitý čas aj keby sa mi stane to najhoršie a nemá ich kto živiť. Rovnako je dôležité chrániť môj príjem pri nepríjemných náhodných udalostiach (PN, invalidita, vážne choroby)

Ak však chcete poistenie ako nástroj na šetrenie alebo zbohatnutia tak budete sklamaný. Poistenie nie je na šetrenie!!!!

http://spetko.blog.sme.sk/index.php/c/358432/sk...

miskab
2. okt 2014

Ahojte potrebujem poradit.Je niekto poisteny v Ergu? je to dobra poistovna?

lubomirspetko
2. okt 2014

@miskab

dobrý deň,

dávajú vám ju v UCB k hypotéke? Po pravde je to dosť predražená poisťovňa a rozsah krytia je veľmi malí.

andreah25
2. okt 2014

@miskab neodporúčam

miskab
2. okt 2014

@lubomirspetko nie ponukaju mi ju ako zivotnu poistku so setrenim

miskab
2. okt 2014

@andreah25 mate s nou skusenosti ? nemam si tam zakladat zivotnu poistku? neviem vobec co mam urobit... prosim poradte mi

andreah25
3. okt 2014

@miskab A tá ponuka je v banke? Totiž tieto bankopoistenia sú dosť okresané oproti klasickému poisteniu, takže ak životku, tak v poisťovni, nie v banke.
Bankoví úradníci majú dosť svojich produktov, ktoré musia ovládať a k tomu im ešte pridávajú aj tieto životné poistenia - vezmite si to ale z reálneho pohľadu - aby to pri všetkých bankových povinnostiach stíhali, tak im produkty životiek boli upravené tak, aby ich to veľmi nezaťažovalo pri práci, ale aby boli atraktívne na ponuku, tzn. často neobsahujú toľko rizikových vykrití, ako poistenie, ktoré si uzatvoríte mimo banky. Taktiež ak bude treba riešiť prípadnú poistnú udalosť, kam pôjdete, do banky? Môžete, ale nasmerujú Vás na najbližšiu poisťovňu, alebo teda v lepšom prípade Vám dajú tlačivá hlásenia poistnej udalosti v banke, no i tak všetko riešite s poisťovňou, nie s bankou.

A čo sa samotnej poisťovne Ergo týka, preštudujte si obchodné podmienky a porovnajte si ich s inými poistkami a možno sama uvidíte čo je lepšie.

Ja osobne odporúčam skôr Allianz a Genereali - sú drahšie, ale vzhľadom na poistné krytia a prípadné výluky z poistení mi vychádzali najlepšie.

A ešte jedna vec, ak poistenie, tak poistku, ak šetrenie, tak šetriaci produkt - nie je veľmi výhodné toto spájať dohromady.

verka
3. okt 2014

zivotku urcite nie...................

lubomirspetko
3. okt 2014

@miskab

Životné poistenie si založte bez "sporenia". Sporiť si môžete na stavebku alebo v spororiacích programoch.
Skvelé rizikové životné poistenia majú poisťovne Generali, Axa, Uniqa, Allianz. Odporúčam vybrať s týchto poisťovní.

Cenovo býva vo väčšine prípadov najdostupnejšie Generali, najmenej výluk a najrozsiahlejšie krytie má Axa.

http://spetko.blog.sme.sk/c/364038/naco-je-vam-...

miskab
3. okt 2014

@lubomirspetko v tomto ergu mi ponukaju ze investujem do nejakych fondov, v tom mam teda to poistenie a to setrenie sa investuje do nejakych fondov a to podla trhovej hodnoty stupa alebo klesa take nieco, este poradne o tom neviem ... tak teda to neodporucate? radsej normalnu poistku ?

miskab
3. okt 2014

@andreah25 asi bude lepsie uzatvorit normalnu poistku ako teda v tom ergu tam mam investovat do nejakych fondov a v tom je aj poistka zakladna a to setrenie ktore podla trhovej hodnoty stupa ci klesa ... to asi neni dobre investovanie vsak?

manzanillaa
3. okt 2014

aaa

frapper
3. okt 2014

@miskab Ak nechceš ísť do rizika v poistení a chceš mať šetrenie v poistke,tak potom kapitálové poistenie + úrazy a pripoistenie chorôb,tam sa dá vybrať v pripoisteniach,ktoré ty potrebuješ.Budeš mať dohodnutú určitú sumu,ktorú ti poisťovňa vyplatí po určitých rokoch ako si dojednáš a zároveň tú sumu budeš mať pre prípad úmrtia z choroby alebo úrazu pre oprávnenú osobu.Len potom treba kapitálové dotiahnúť do konca poistky,lebo pri predčasnom zrušení nebude vyplatené všetko čo do toho dáš,ale je to isté aj v investičnom,keď by si rušila vyplatia stav na účte a odpočítajú poplatky.To je môj názor.Ak chceš viac vedieť napíš do IP.

lubomirspetko
3. okt 2014

@miskab

Poistku si vždy založte bez šetrenia alebo investovania. Sporiť do fondov si môžete bez poistky a nezaplatíte ani zďaleka toľko na poplatkoch. Odporúčam napríklad sporiaci program 3D invest od spoločnosti Conseq. Výhoda tohto programu je tá, že neinvestuje len do fondov jedného správcu ale hneť niekoľkých. Toto sporenie má 3 rizikové varianty s ktorých si môžete vybrať na základe toho, či uprednostňujete skôr stabilitu alebo výnosy.

Poistenie si spravte rizikové, nie kapitálové ani investičné ani zmiešané. Len rizikové. Skúste si pozrieť môj článok kde sa dozviete aké riziká si vybrať a na aké sumy nastaviť.
Kapitálové poistenie nie je sporenie. Je to poistenie na krytie rizika ktoré obsahuje drahé poplatky. Radšej si riziko smrti poistite v rizikovom poistení a sporte tam kde sa to naozaj oplatí.. Vždy poistku oddeľte od sporenia, ušetrí vám to veľa peňazí na poplatkoch.
Poisťovni Ergo sa radšej vyhnite a zvolte nejakú kvalitnú poisťovňu...

diana70
6. okt 2014

Poisťovňa ERGO už neexistuje, je to ČSOB poisťovňa. Doporučujem rizikové ŽP, kryje akúkoľvek smrť a je bez sporiacej zložky. Čo sa týka príspevku vyššie že po rokoch na nej máte na poistke minimum, pripomínam že poistka slúži na poistenie predovšetkým, samozrejme dá sa na nej sporiť, ale poistka je od slova poistiť, investovať sa dá v banke alebo potom cez investičné životné poistenie. Rizikové ŽP je vhodné pre živiteľov rodín, vezmite s že by ste nebodaj dostali vážnu chorobu, z čoho budete žiť? Nie je sranda "ťahať" hypotéku, malé bábo, je do slova boj o prežitie. Nemusíte si ju robiť na vysoké sumy, ale poistka má zmysel ak si tam dáte rozumné pripoistenia.