Životná poistka. Oplatí sa ju mať?

tilly
9. okt 2008

nenašla som tu takúto tému, tak sa chcem opýtať, máte niekto životnú poistku? oplatí sa to? máte skúsenosti?

zeriempizzu
11. dec 2014

@happyfrog80 zavisi od "zmluvy" a sposobom akym poistovna zmluvne podmienky pocas trvania poistenia meni. Ano na Sk to robia i bez toho aby si o zmene vo zmluve ako poistena vedela. A dohlad nad poistovnictvom co tiez i vydava licencie na to zvysoka kasle a zlodejske praktiky su na slovakoch pachane poistovnami dodnes. Pritom poistenie je super produkt a ma svoje miesto len nedoveru aku mu iste firmy pomohli ziskat tazko vybuduje nazad.
Nikde v zapadnej europe ci v inom civilizovanom svete sa nemoze stat aby ti z vyplatenej poistnej udalosti poistovna znizila sumu na ktoru mas narok o "administrativne" poplatky. Iba na Slovensku. Zas hanba NBSR!!
Takze moja skutocne bude naj ak si date vyplatit co vam daju, zruste zmluvu a v UK si zalozte iba kalicke rizikove zivotne poistenie na ochrane toho druheho ak by jedneho z vas uz tu nebolo. Good luck 😉

happyfrog80
11. dec 2014

@zeriempizzu ja som mala poistenie v Uk ale 2 roky ale to som zrusila tiez bo melu zbytocnosti,nikdy si nepytali odomna meno ci adresu rodicov ,a ked som sa pytala ze ked sa obom stane nieco nedajboze smrt pri havarke tak mi povedali ze peniaze pojdu rodicom .😀.Pochybujem.V prospech statu pojdu asi.Takze ja poistena nie som vobec ,moj este je ale zrusi sa to v lete..A poistit sa nedame uz.

lubomirspetko
11. dec 2014

@happyfrog80

Poistenie nikdy nie je skutočné sporenie. Dokonca poisťovne by takzvané "sporenie" ani nemali podľa zákona predávať bez akéhokoľvek rizika.

happyfrog80
12. dec 2014

@lubomirspetko no a to som nevedela ale myslela som ze co do toho dam tak aspon to sa mi vrati ale investic.poistenie je velky odrb .

lubomirspetko
12. dec 2014

@happyfrog80
Aj kapitálové 🙂 Keby ste mala poistenie 15 rokov(niekedy aj menej), tak by sa vám zrejme vrátilo to čo ste vložila ...

happyfrog80
12. dec 2014

@lubomirspetko no vsak moj uz to plati 15 rokov tusim,pred 3 rokmi mu chceli vyplatit €1500 a dal do toho vtedy nejakych €5000 tak asi mu nedaju ani tento rok viacej si myslim.Vahal ze on tak malo nechce tak reku to bude platit nadalej ale chceme aj obcianstvo v inej krajine a to by sme stratili slovenske a v zmluve je taky chytacik o tomto ze tomu nerozumiem.Radsej to zrusit.A ta striga poistovacka co sfalsovala muzov podpis pre svoje dobro mu povedala ze vyplatia aj ked pride o slov.obcianstvo.Tak jej uz vobec neverim .

tebzla
12. dec 2014

A čo sa týka ProSight Finance a. s.??
Len tak v skratke podstata na pochopenie: funguje na princípe MLM, čiže konkurenčná spoločnosť zo 740-tich na SR, ktoré sa zaoberajú predajom, resp. sprostredkovaním finančných produktov od poisťovní, bánk(sporiteľní), takže dostávajú od týchto inštitúcií provízie. Alebo priamo kúpiť si poistenie v poisťovni - poisťovňa sama si vyplatí províziu svojmu sprostredkovateľovi!
TERAZ POZORRRRR!!!!
ProSight sa žiaľ v niečom líši od ostatných konkurenčných firiem a to tým, že kým iné predávajú od napr. poisťovní iba zapoplatkované produkty(zvyčajne so 4 poplatkami - správcovský, administratívny...), tak ProSight predáva iba 2 produkty - životné poistenie ACTIVE LIFE od AXA, ale 2. produkt - sporiaci produkt Progress je majetkom ProSightu, darmo že je to od AXA, lebo oni si to nechali u AXA iba navrhnúť, aby im to AXA ako správcovská spoločnosť spravovala, keďže ProSight si sama sebou nemôže tento produkt spravovať, ale produkt vlastní ProSight a nie AXA(preto si tento produkt môžete kúpiť iva cez ProSight, ani samotná AXA to nemôže predávať, keďže to nevlastní)PROGRESS namiesto tých spomínaných 4 poplatkov ako u ostatných produktov má iba jeden a to správcovský(5% z cieľovej našetrenej sumy)teda ten poplatok si rozdelí sprostredkovateľ, za to že vykonal túto činnosť a AXA, za to že im tie sporené peniaze na účte spravuje - takže dostanú tieto 2 strany provízie(výplaty za odvedenú prácu)!
Takže ACTIVE LIFE slúži čisto len na poistenie(nie je ani investičné ani kapitálové, pretože tam sa peniaze nesporia, tam sa len platí za poistnú službu) a PROGRESS iba na sporenie. Takže to je ich celá myšlienka, že ako človek môže byť aj poistení a môže aj sporiť, kdežto u ostatných sprostredkovateľov/poisťovní sú iba živ. poistenia(kapitálové - peniaze sa iba sporia na účte poistky a investičné - sporené peniaze sa dávajú do fondov v ktorých sa zhodnocujú - vytvárajú zisky 1-2% alebo lepšie povedané získavajú úroky od spoločností, ktoré spravujú vaše peniaze vo fondoch), preto tam sporené peniaze po dlhej dobe miznú, pretože jednak tie 4 poplatky a jednak s vekom sa zvyšuje rizikový poplatok, ktorý časom všetky peniaze zhltne a tým pádom ak skončí poistná doba, tak v poistke máte našetrený nulový prd!! To je celá podstata tejto problematiky prečo je ProSight úplne odlišný oproti ostatným 740 konkurentom na SR!
PROGRESS podľa ProSight je to určené na dôchodok 🙂

tebzla
12. dec 2014

. . . možno aj niekomu z Vás sa niekedy aj v poslednom čase mohlo stať, že Vám volal niekto z neznámeho čísla a po zdvihnutí Vás oslovil a hneď na to sa Vám predstavil kto vlastne je na linke, a ihneď sa pýtal, či sa poznáte z daným napr. známym, kamarátom od koho mal práve Vaše číslo, potom Vám začal do telefónu spomínať niečo o vzdelávacom projekte, rozvoj osobnosti, niečo aj konkrétne o poplatkoch v produktoch a pod., a potom nakoniec Vás žiadal, že sa s Vami potrebuje súrne stretnúť a osobne si na pobočke tieto veci vydiskutovať, že vlastne o čo sa jedná . . .
Bolo už čisto na Vašom zvážení, či ste danú ponuku prijali alebo ste stretnutie odmietli, ak ste prijali, tak ste sa stretli či už u Vás doma alebo na ich regionálnej pobočke a po 1. stretnutí, zvítaní to vyzeralo asi takto:

Trochu na začiatok sa budete rozprávať, že ako v živote, spýtajú sa Vás, že čím sa vlastne živíte, aké máte povolanie, kde pracujete, akú máte rodinu a mnoho o Vašich osobných veciach ako každý finančný poradca na lepšej kvalifikačnej úrovni.

1. odprezentujú Vám, čím sa vlastne oni zaoberajú, o čo im konkrétne ide, či už na notebooku, PC, tablete, alebo len prostredníctvom dokumentov, reklamných letákov a pod.
2. položia Vám otázku, že koľko je približná výška dôchodku na SR, a zobrazí Vám, že v EU je to 390€
3. začnú niečo spomínať, pýtať sa, že ako je to s pôrodnosťou na SR, resp. v EÚ, zobrazia graf, kde je vidno, ako obyvateľov ubúda, že čoraz viac a viac dôchodcov pribúda, pracujúcich je vždy menej a preto dôchodky sú v SR čoraz nižšie a nižšie
4. niečo Vám ukážu, že ako je zadlžená sociálna poisťovňa(1. pilier) voči štátu - čoraz viac a viac
5. potom niečo v skratke, že ako fungujú dôchodkové piliére ( do 1. pil. 14% a do 2. pil 4%, v minulosti 9% a 9%, atď.)
6. niečo na akom princípe fungujú banky, poisťovne, inflácia, poplatky za vedenie účtov - z toho vyplýva, že sa vždy ocitnete v strate, a to aj pritom, že banka môže sľubovať slušný úrok z Vašich peňazí, ktoré tam máte,...
7. a teraz ten hlavný krok - začnú Vám na príkladoch z praxe, čiže reálnych zmluvách ukazovať, vyrátavať a zároveň vysvetľovať aké poplatky sú na zmluvách(správcovský 5%. administratívny 1,66€/mesačne, správcovský, počiatočné náklady ...) až Vám vyrátajú o koľko Vás poisťovňa oberie, z toho všetkého, čo ste dali do životného poistenia(kapitálové, investičné)
8. kompletný tabuľkový prehľad, ktorá finančná inštitúcia(banka, sporiteľňa...) za čo Vám strháva poplatky, aké, koľko €, % ...
9. a záver - ukážu Vám, ako to funguje s ich produktom( t. j. 2 samostatné - jeden iba na poistenie - ACTIVELIFE od AXA, a druhý čisto iba ako sporiaci produkt s iba jedným - SPRÁVCOVSKÝM poplatkom - PROGRESS navrhnutý v AXA ich spoločnosťou PROSIGHT FINANCE a. s.)

Tak toľko, čo sa týka ich prezentácie, vysvetlenia k Vám a čo ďalej?
Nenápadne Vás začnú zdvorilo pýtať, žiadať od Vás, prehovárať, aby ste si to u nich nechali prepočítať poplatky, výpisy, poistné plnenie na Vašich zmluvách...
Na nasledujúci deň sa stretnete s nimi s tým, že budú mať prepočítané celé Vaše zmluvy, ukážu a vysvetlia Vám, že čo vyplýva z tých poplatkov, že ako na tom vlastne ste s financiami ohľadom Vašich poistných produktoch
Po oboznámení Vás s tým, čo Vám tým dokázali Vás budú prehovárať, veľmi slušne presviedčať, že Vám môžu ihneď podať výpoveď na Vaše aktuálne zmluvy( ktorú už samozrejme majú prichystanú aj s výpočtami) a ihneď uzatvoriť ich nové( produkty PROGRES a ACTIVELIFE od AXA), čiže aby Vám prišlo vyrozumenie - odkúpna hodnota a následne platiť ich produkty.

Po tomto celom procese, ak sa k nemu vôbec na stretnutiach dopracujete Vám začnú spomínať, že oni ako firma nemajú reklamu(z dôvodu, že je drahá a oni mrhať zbytočne 40 000€ nebudú) - tým Vám budú chcieť naznačiť, že sa rozširujú ako firma prostredníctvom oboznámení do rodín ich ľudmi, a tým Vás začnú veľmi zdvorilo pýtať, či by ste im nedali nejaké Vaše blízke kontakty(odporúčania), priateľov, rodinu - aby mohli ďalej pokračovať v zarábaní.

To je ich celá filozofia, spôsob ako zarábať na ich produktoch, možno sa Vám to stane niekedy tiež, ak si Vás vôbec nejako nájdu :D :lol:

lubomirspetko
14. dec 2014

@tebzla

Skúste znova vysvetliť ten správcovský poplatok 5%. Sa mi oči pretočili keď som to čítal. Správcovský poplatok sa platí každý rok, chcete mi povedať že s klientových peňazí každý rok axa strhne 5% Veď to by bolo horšie ako v IŽP a to je už čo povedať...
Tomu sa mi naozaj nechce veriť. Ak ste však myslel 5% vstupný poplatok, tak potom sporenie obsahuje ešte aj správcovský poplatok ktorý si účtuje manažmen fondu ktorý ho spravuje (aj oni musia s niečoho žiť). Axa má práve tieto poplatky dosť drahé.

Napríklad také sporenie do fondov Templetonu a Pioneeru cez Conseq má vstupný poplatok 3,6%. Poplatok za správu fondov sa pohybuje od 0,6% do 1,25% / rok.

tebzla
17. dec 2014

V podstate áno, v tomto sporiacom produkte je to vstupný poplatok (správcovský) 5% - ale jednorázový, čiže v porovnaní PROGRESS s klasickým KŽP sa v Progresse znížia poplatky až o 70%, čiže z kompletných vložených peňazí bude až o 70% menej sťahovať ako v KŽP.

Alebo vysvetlím to takto:
ak si si kúpil u nich PROGRESS, tak ti ho nastavili na dobu napr. 25 rokov po ktorú tam budeš každý mesiac odkladať tvoje peniaze.

A ak napr. za tých 25 rokov by si tam mal mať našetrené napr. 20 000€, čo je tvoja cieľová suma, tak z tejto cieľovej sumy je 5% správcovský poplatok, čo predstavuje hodnotu 1000€. A ako funguje tento PROGRESS?? Prvé mesiace splácaš tento poplatok, ktorý si delí automaticky ihneď medzi sebou AXA so sprostredkovateľom ProSightu ako ich spoločná výplata, a až po splatení tohto poplatku sa ti peniaze zarátavajú do sporiaceho účtu AXA, pričom AXA ich obráca vo fondoch, čiže sa ti aj ročne zhruba 6% z tvojej celoročnej nasporenej sumy zhodnocuje, takže máš 6% bonus!!
Podstata, prečo je to dlhodobý program pravidelného investovania:
z tvojich 1300€ išiel jednorázový 5% poplatok(v tvojom prípade 1000€ z cieľovej sumy) pre AXA a ProSight, a až tak si si tam začal sporiť svoje peniaze, preto po 3 rokoch niet divu, že si tam mal nasporené len cca 241€, teda necelých 300€, ktoré si si vybral.

tebzla
17. dec 2014

A čo sa týka ProSight Finance a. s.??

Len tak v skratke podstata na pochopenie: funguje na princípe MLM, čiže konkurenčná spoločnosť zo 740-tich na SR, ktoré sa zaoberajú predajom, resp. sprostredkovaním finančných produktov od poisťovní, bánk(sporiteľní), takže dostávajú od týchto inštitúcií provízie. Alebo priamo kúpiť si poistenie v poisťovni - poisťovňa sama si vyplatí províziu svojmu sprostredkovateľovi!

TERAZ POZORRRRR!!!!

ProSight sa žiaľ v niečom líši od ostatných konkurenčných firiem a to tým, že kým iné predávajú od napr. poisťovní iba zapoplatkované produkty(zvyčajne so 4 poplatkami - správcovský, administratívny...), tak ProSight predáva iba 2 produkty - životné poistenie ACTIVE LIFE od AXA, ale 2. produkt - sporiaci produkt Progress je majetkom ProSightu, darmo že je to od AXA, lebo oni si to nechali u AXA iba navrhnúť, aby im to AXA ako správcovská spoločnosť spravovala, keďže ProSight si sama sebou nemôže tento produkt spravovať, ale produkt vlastní ProSight a nie AXA(preto si tento produkt môžete kúpiť iva cez ProSight, ani samotná AXA to nemôže predávať, keďže to nevlastní)PROGRESS namiesto tých spomínaných 4 poplatkov ako u ostatných produktov má iba jeden a to správcovský(5% z cieľovej našetrenej sumy)teda ten poplatok si rozdelí sprostredkovateľ, za to že vykonal túto činnosť a AXA, za to že im tie sporené peniaze na účte spravuje - takže dostanú tieto 2 strany provízie(výplaty za odvedenú prácu)!

Takže ACTIVE LIFE slúži čisto len na poistenie(nie je ani investičné ani kapitálové, pretože tam sa peniaze nesporia, tam sa len platí za poistnú službu) a PROGRESS iba na sporenie. Takže to je ich celá myšlienka, že ako človek môže byť aj poistení a môže aj sporiť, kdežto u ostatných sprostredkovateľov/poisťovní sú iba živ. poistenia(kapitálové - peniaze sa iba sporia na účte poistky a investičné - sporené peniaze sa dávajú do fondov v ktorých sa zhodnocujú - vytvárajú zisky 1-2% alebo lepšie povedané získavajú úroky od spoločností, ktoré spravujú vaše peniaze vo fondoch), preto tam sporené peniaze po dlhej dobe miznú, pretože jednak tie 4 poplatky a jednak s vekom sa zvyšuje rizikový poplatok, ktorý časom všetky peniaze zhltne a tým pádom ak skončí poistná doba, tak v poistke máte našetrený nulový prd!! To je celá podstata tejto problematiky prečo je ProSight úplne odlišný oproti ostatným 740 konkurentom na SR!

lubomirspetko
19. dec 2014

@tebzla

Ja rozumiem ako funguje vstupný poplatok 🙂 Len vstupný a správcovský poplatok vôbec nie je to isté. Každý fond v programe obsahuje ešte aj správcovské poplatky ktoré sa platia priebežne každý rok. Tieto poplatky sú okolo 1,5% z vložených prostriedkov. Sú tam teda 2 poplatky, len o tom druhom neviete 🙂
Active life je klasické rizikové poistenie ktoré robí väčšina dobrých sprostredkovateľov...

Inak rovnako funguje aj Conseq 3D invest, a má tam lacnejšie fondy (nižšie priebežné poplatky ako v Axe) a vstupný poplatok je 3,6% 🙂 Okrem toho pri Conseq nemáte všetky peniaze v jednej správcovskej spoločnosti.

karpat
19. dec 2014

@tebzla - ako sa volas ??? Pretoze musim sa porozpravat s tvojim sponzorom o
Tom co tu píšes , ja som tiez z prosight.

tebzla
19. dec 2014

Ľubomír, zas musím ťa upozorniť, že nie som z ekonomickej oblasti zamestnania a už vôbec nie odborník na finančné produkty, takže zas nejako to neber až príliš na 100% presne, čo tu píšem, pretože píšem len to, čo o nich viem, teda čo som u nich za nejakú dobu zistil asi ako to približne u nich funguje, lebo veľa ľudí o tom nemá ani tak jasno ako ja, teda ako to v ProSight funguje a potom rozprávajú len, že samá pyramída, podvody a neviem, že čo ešte iné!
Karpat! Som z Piešťan, volám sa Michal Čarnický a pred pár mesiacmi ma tak niekto so spoločnosti ProSight oslovil s touto ponukou, či si nechcem u nich zrušiť staré a uzavrieť ich nové zmluvy, všetko mi vysvetlili, pochopil som to takto a mimochodom – nie som zamestnanec od firmy ProSight, takže pozor na to! 🙂

lubomirspetko
19. dec 2014

@tebzla

Ja som vás len poopravil aby ste nabudúce vedel že ide o 2 poplatky a nie jeden 🙂 A aby aj ľudia čo to čítali vedeli ako to vlastne funguje.

karpat
19. dec 2014

@tebzla pán čarnicky 🙂 kedze ste boli na úvodnom seminari u nas, tak treba navštíviť základnú akadémiu a prednasku investovanie, tam je presne vysvetlené ako funguje daný sporiaci program ;) kto Vas do Prosightu zavolal na úvodný seminar ?

tebzla
19. dec 2014

Ľubomír, v poriadku, súhlasím s Vaším názorom, OK 😉
Karpat - prosím ťa, vieš čítať a pochopiť, čo som napísal, ešte raz pripomínam - nie som žiadnym členom spoločnosti ProSight!!!!!
Takže čo z toho vyplýva - nebol som na žiadnom úvodnom seminári!!
Jednoducho prišiel jedného dňa sprostredkovateľ/zamestnanec od tejto spoločnosti a všetko mi povysvetľoval, našiel ma prostredníctvom nejakej telefónnej databázy alebo po nejakom známom pravdepodobne.

tebzla
19. dec 2014

A mimochodom, keď už je debata o tom Progresse,
tak nejde im ani tak o to, že cez životné poistky je sporiť nevýhodné kvôli poplatkom, ale ich cielenou hlavnou myšlienkou bolo, keďže sa to vzťahuje na ich témy ako krach sociálnej poisťovne a zadlženosť voči rozpočtu SR, tak predávať PROGRESS kvôli tomu, aby tak trochu aj donútili najmä mladých ľudí sporiť si na dôchodok, keď ešte majú na to čas, aby na penzii mali aspoň čo jesť.

rodamido
6. mar 2015

stretla som sa s firmou prosight... konkretne dvaja mladí chlapci ma presviedčali aby som zrušila životnú sporiacu poistku, pretože vraj sú na nej vysoké poplatky a nič nenašetrím. Keďže som si bola overiť informacie aj na pobočke svojej poisťovne, tak som zistila že firma prosight pravdu nemala ani z ďaleka a len sa snažia silou mocou aj na úkor škody ľuďom rušiť ich zmluvy a uzatvárať nové ktoré sú vraj výhodnejšie... Tento hmyz verím že sa nebude ďalej množiť a vrelo odporúčam aby ste sa nedali zlákať na ich hru a ale informácie dôkladne preverovali.

Na jednej strane aj chápem tých chlapcov že sami nevedia čo robia pretože mladý človek je ľahko manipulovateľný a keď uverí nesprávnym ľuďom tak sam sa stane časom pre svoje okolie nenávidený pre to čo robí.

Stop neserióznym poisťovakom!!!
To, že majitelia firmy pochádzajú z firmy OVB, teda sú ich pôvodnými zamestnancami je každému známe, no to, že rozdelenie produktov,(t.j. poistenie ACIVE LIFE + sporenie PROGRESS - obidva od AXA) si myslím, že iný sprostredkovateľ nemá, ale žeby to malo tak aj OVB a pôvodný zamestnanci od nich opakujú???

Firma na báze 2 produktoch, praktiky sú prevzaté s OVB a vylepšené na klamanie ľudí.
Ani nikdy na to nepomyslíte, aby ste tam vôbec šli, sú tam dosť nevedomí ľudia, pretože najprv Vám tam nasľubujú, že budete zarábať aj 600€/denne a že výplata aj každé dva týždne a v skutočnosti sa Vám nepodarí nič zarobiť, lebo nikto nebude mať záujem vo Vašom okolí sa s Vami stretnúť, pričom aby ste mu svoju poistku odpredali.

A potom po školeniach na ktoré vhodíte € ich budete pýtať, aby Vám vyplatili tie výdavky, tak zrazu sa začnú tváriť, že oni s tým nič nemajú, hoc za to boli zodpovedný, ak niečo aj zarobíte, tak na províziu(Vašu výplatu) si pekne krásne môžete počkať minimálne pol roka!!

Takže dobre si rozmyslíte, že čo spravíte ako najprv, pretože sa Vám to pekne krásne vymstí - sú to čistý podvodníci, iba na Vás zarobia - je to čistý pyramídový systém!!!

lubomirspetko
13. mar 2015

@rodamido

OVB nemá zmluvný vzťah s Axou...

rodamido
17. mar 2015

veď to nie, ale OVB má tiež ten princíp systémov produktov, že to majú rozdelené

lubomirspetko
22. mar 2015

@rodamido

To je pravda, v OVB je to dosť zaškatuľkované 🙂

ernani
23. mar 2015

Určite sa živ. poistka oplatí, v AMSLICU, v súčasnosti už len MET LIFE platíte za takúto poistku 30 eur, ale až 25 eur sa dospelému ukladá mesačne do sporenia, plus navyše poistku zhodnocujú tú sporiacu zložku fondy. V prípade záujmu volajte +421944203851 , veľmi rada poradím, som poisť. agentka

666peter666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ernani
25. mar 2015

Ešte k tej poistke pre dospelých so sporením 25 eur mesačne. Je to životná poistka, klient platí 30eur a z toho sa mu mesačne odkladá na sporenie až 25 eur. Robila som nedávno takúto poistku pre dvoch 30r. pánov, v 50-ke by tam mali mať okolo 8000 eur,tiež to ale nikto nezaručí

angelika250
25. mar 2015

@tilly ahoj, prepáč, že sa do toho miešam,ale je aj dôležité uvedomiť si ,prečo to poistenie chceš. Chceš si seriózne šetriť, napr. na dôchodok (rezerva,krytie úveru,..) alebo mať úrazové poistenie, kritické choroby, PN-ku,....

lubomira1965
4. jún 2015

oplati ani nevies co sa moze stat, napr. uraz , marodka , urcite si daj vypracovat nejaku

agent_36
3. feb 2016

Len aby bolo uplne jasne rodamido.
Praveze ked som prisiel na pobocku banky,poistovne s konkretnymi otazkami tak na mna civeli ako koza do lekarne pretoze sami predajcovia pobociek poriadne nevedia co predavaju..nevedia pohotovo reagovat a jasne, ze ti natlacia kaleraby do hlavy len aby ty ako zakaznik si z ich portfolia a spolocnosti neodisla..ludia sa spoliehaju ze ked pridu do banky tak tam dostanu vsetko co potrebuju no dane institucie su z toho najviac ziskove..reklama je orientovana na klienta no zisk z toho ma prvotne banka,..sam mam zlu skusenost z bankou a ked za mnou prisiel prave taky obchodak povedal mi o danom produkte vsetko..nemal ani problem ist so mnou do danej pobocky..sam mam velmi negativnu skusenost kedy banka ma dostala do problemov len aby dany obchodak mal splnene ciele..konkretne pri podpise pozicky v banke viete velmi dobre kolko papierov pred vas polozia ukazu vam len miesto podpisu na 8 miestach a len velmi obsirne vysvetlia co to vlasne mate..taku zmluvu na pobocke nemenovanej banky som podpisal aj ja no pani oproti mne mi akosi zabudla povedat,ze mi zaskrtla policko, kde bolo automaticka obnova predschvalenych ponuk alebo take nieco ktore nasledne zamietli o com ma tak isto stale zabudli informovat.prisiel som na to az pri ziadosti o uver refinancny kde mi prave taky fin sprostredkovatel zistil ze mam 12 zamietnutych ziadosti..aj tak mi vybavil co som potreboval a dokonca z lepsimi podmienkami ako keby som sam siel na pobocku.
Preck?pretoze prave taketk sprostredkocatelske spolocnosti maju nie jednu banku,sporitelnu alebo hociaky podobny institut,ale viac spravidla preto aby vedeli vyvinut konkurenciuschopnost no v prvom rade aby klien mal to nastavene co potrebuje a aby mal to najlepsie nastavene priamo na seba. Pritom nikam nemusi osoba chodit, o vsetkom vas informuje v com vidim len pozitiva..z toho vyplyva, ze nie sprostredkovatelia kazia meno banke ale opacne..samozrejme treba trafit na toho spravneho.nasledny plny servis pri akychkolvek tazkostiach by mal byt samozrejmostou.co v 95% nieje, co tiez na fin poradcov vrha zle svetlo..co je ohromna skoda pretoze ma sa to robit pre ludi nie pre peniaze..spokojnost klienta je prvorada..pri zlych skusenostiach to potom vyzera ako na zaciatku uvedena pani pise..nevie ani komu verit.zisti sama casom,ked pride na lamanie chleba.potom si spomenie na toho nagelovaneho obchodaka co u nej sedel doma.

gunzburg
24. feb 2016

Ak ma niekto záujem som fin. maklérka v Universal Maklérsky dom a.s., ponúkame klientom všetko a tak aby nikto neprerobil, aby to mali klienti presne šité na mieru a boli u nás spokojný. 0908 966 130

bulharkaneli
30. mar 2016

@tilly ahote ,j manžel robi už 18 rokov s poistkami a spoľahlivejšieho teda nepoznám 🙂 pokiaľ mate nejaké konkrétne otázky prekonzultujem s nim a napisem Vám do správy. na dôchodku sa chystá napísať o svojej práci knihu-toľko toho tam je skúsenosti a osudov - za tie roky už vyplácal kadečo-urazí , operacie ,bohužiaľ aj úmrtia. Často je smutný aj niekoľko dni potom ked mu zavolajú dlhoroční klienti že majú zle správy. Pamätá si každého jedného z tych tisíce ľudí. Ak sa spýtate jeho či sa životka oplati-povie Vám že ano -ak Vám na niekom záleží. Ak ste sam a slobodný a nemate záväzky tak stačí urazovka-ale dobra, nie iba platiť a potom zistiť ,že to bolo k ničomu. Čo sa tyka šetrenia v poistkách tak ako niekto tu písal-najlepšie je to, že sa tie peňazí nedajú tak ľahko vybrať a minuť ,inak percentualne vynos od toho moc nečakať, pretože sa čiastka z vkladu spotrebuje na krytie života.. Každa poistka jje samozrejme ina a ide hlávne o to aby vyhovovala potrebám poisteného v danom obdobi jeho života, ale keďže sa život dnes rýchlo mení-deti, praca, škola-tak aj poistka sa zákonite raz za rok -dva musí prevetrať -či vyhovuje alebo už nie. Keď sa tak zamyslím ani preventívne prehliadky u lekára by nemali zmysel ak nepočítame s tým že môže prísť choroba . A tak nejako je to aj s poistením.