Životná poistka. Oplatí sa ju mať?

tilly
9. okt 2008

nenašla som tu takúto tému, tak sa chcem opýtať, máte niekto životnú poistku? oplatí sa to? máte skúsenosti?

slnieckova
9. okt 2008

😔 oplatí

livi
9. okt 2008

mám, oplatí sa 😉 mala som aj úraz, nebol žiaden problém, poisťovňa vyplatila peniaze 🙂

ketyh
9. okt 2008

máme,najprv som mala v Allianz a ked sa mi narodila dcérka založili sme si spoločnú v ING. platíme mesačne 583sk za nás obe a keď sa nám narodí dalšie dieťa,nemusím zakladať novú poistku,len mi ho pripíšu do zmluvy. bude poistené na 50 000 a mesačný poplatok sa nezmení. určite sa to oplatí,nikdy nevieš čo sa v živote môže stať. poistenie je jedna z možností ako dieťa zabezpečiť do buducnosti a zároveň ich máš poistené aj pri úrazoch.

sassi
9. okt 2008

mam až 3, manžel 2, dcera 3, syn zatial len 1, ale ešte mu dame, ked budem aj ja pracovať.
mame to v AMSLICO, GENERALLI a v KOOPERATIVE tak rozdelené.
Kedysi som aj robila pre jednu poistovnu, ale nechala som to, lebo nie som ten typ, obiehať ludí s poistkami (ale inak som presvedčená, že je to fajn)

No a je to dosť vela penazí, čo v tom máme (teda na pomer toho, kolko zarobíme), ale inak nie sme schopní ušetriť, mne to takto vyhovuje, že sa to "neda" vybrať (teda da, ale nie len tak lahko).
Ja to mam tak, že 1. mi vyplatia v 35 rokoch, 2. mam do 50-ky a 3. do 65, takže každých 15 rokov dostanem nejakú sumu. Aj manžel ma takto rozdelené, a deti majú obe štipendijné poistenie do 24 rokov.

titkovamiriam
9. okt 2008

sme poisteny vsetci 😀 ,uz sa nam to oplatilo pri synovom uraze 😀

bubadlo27
9. okt 2008

tilly ak ti to pomoze, tak kuk sem

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sassi
9. okt 2008

no aj mne sa oplatilo pri operácii (z dovodu choroby) , a to poriadne (no ved to bola aj važna 2-násobná operácia... o tom potom) aspon sme dostali vynahradený manželov plat za 2 mesiace čo nemohol pracovať 🙂

Ale nemiešajme si pojmy životné a urazové poistenie
životné sa "šetrí" a urazove platíš, a ak sa nič nestane, "ostáva" v poistovni

no lenže ak sa niečo stane, tak maš iste zabezpečenie....

Ja som napr. dostala tolko, že urazovku mam už doživotne "zaplatenú" dokonca preplatenú 😀 😀 😀

Vo vela poistovniach je urazove poistenie platné len pri ošetrení z dôvodu úrazu, ja by som odporučila také, kde je krytie aj z dôvodu choroby (ja mam v AMSLICO, ich produkt H/S, ale maju to aj ine poistovne, len sa treba informovať)

lencici
9. okt 2008

My máme všetci ja a dcérka v ING a manžel Amslico....určite sa oplatí

tilly
autor
9. okt 2008

ja by som chcela životné... nepoznáte nejakého poisťováka, niekoho ale fakt seriózneho, čo by ma poistil? a poradil samozrejme 😉

syn má poistenie, nejaké šetriace, má to ako darček od krstnej, čiže vôbec neviem, čo sa tam s tým deje, ale ak môže mať aj dve poistenia, tak by som aj jemu možno dala, alebo také, kde by sme boli poistení obaja

ketyh
9. okt 2008

sassi my máme životnú a v tom sú zahrnuté aj úrazy,pbyt v nemocnici a šte niečo len mi to teraz nepríde 😒

lencici
9. okt 2008

tilly ja by som ti mohla dohodiť ale záleži odkial si?

filipa
9. okt 2008

obaja s muzom mame dynamic v ceskej poistovni (dnes uz generali slovensko). hned pri zalozeni sme pripisali do zmluvy aj maleho, takze on ma dokonca dve. je to podla mna vyhodny produkt, nakolko mozes variovat rocne platby, podla toho, na kolko sa citis... v pripade zivotnej poistky naozaj ide o produkt s dlhou dobou sporenia, takze vyplata pride az v horizonte 15 a viac rokov (ak treba)... popri tom, ze ide o sporiaci produkt, su tam aj specifikovane ine oblasti, ktore si mozes pripoistit. mame osobneho agenta, ktory sa nam vzdy podla potreby venuje...

livi
9. okt 2008

tilly - ip

tilly
autor
9. okt 2008

som z okolia BA 😉

s českou poisťovňou sa už dosť dlho súdime o vyplatenie poistky 😠

kvietok23
9. okt 2008

tilly - IP 😉

sassi
9. okt 2008

aha, no to som zabudla, to aj naše deti su poistene v rámci naších poistiek, ale to je len urazove poistenie, nešetrí sa nič.
Ja som zasa v dcerkinej poistke poistená, keby sa mi niečo stalo (smrť, alebo plny invalidny) tak poistovna bude platiť za nas poistku do konca (ale tiež sa mne tam nič nešetrí)

Vždy na detských poistkách je to tak urobené, že je poistiteľ (rodič) a poistník (dieťa)

Ja by som poradila, vyber si poistovnu a potom hladaj niekoho seriozneho. Ono totiž vela zaleži na tom, ako ti tu poistku zostaví, a čo ti tam da, každa by mala byť stavaná ôna telo" teda individualne.

alika54
9. okt 2008

ja som s poistkami urcite spokojna,,,bohuzial pri malom ju aj dost casto vyuzivame-on a urazy 😝 ,,,nikdy som problem s vyplatenim nemala,,,a mame okrem urazu v nich zahrnute aj setrenie,,,

bibula
9. okt 2008

zivotna v kombinacii s urazovou sa ti urcite oplati,samotna urazovka nie.

nanyka
12. okt 2008

my máme s priateľom každý životné investičné v českej (po novom generali slovensko) a životné spojené s úrazovým vo wustenrot, plus on má ešte úrazové v unione, kedže má vysoko rizikové povolanie..

či na tom zarobíme, alebo prerobíme, neriešime, prvotný úmysel bol práve o tom, že sa istíme, keby sa niečo tomu druhému stalo.. 😔

kisska
6. jún 2009

Ahojte, idem sa spytat. Mam zivotnu poistku v Amlicu AIG cez MBI, v navrhu zmluvy mam napisane sumy, ktore by som mala dostat vyplatene po 10, 15, a 20tich rokoch(ked som navrh podpisovala, tak toto mali byt minimalne ZARUCENE sumy, ktore mi vyplatia, ze keby sa darilo, tak to moze byt aj viac, ale o tom som pochybovala hned odzaciatku). Prvu vyplatu by som mala dostat v januari na buduci rok. Nedavno som volala do poistovne, ci potrebuju k tomu nejaku ziadost alebo nieco podobne... a ked som sa spytala na sumu, aka by to mala byt, tak mi teta povedala ovela nizsiu sumu ako mam v tom navrhu. Vlastne mi povedala 1/3 z poistnej sumy a aj ta suma je nizsia nez ja zaplatim poistovni za 20rokov. A samozrejme, administrativne poplatky mam este zvlast.
Poistku som povazovala za tzv. kapitalovu alebo setrivu, kde sa mi vklady zurocuju a nie ze dostanem este menej ako tam vlozim 😠
Vyznate sa niekto v tom, ci ma navrh zmluvy nejaku vahu, alebo je to len zdrap papiera? 😒

vinka
6. jún 2009

Len si treba dávat pozor na investičné alebo kapitálové poistenie.Mi sme boli poistený a mali sme investičné životné poistenie.Pred týždnom začala sestra robit majetkovú poradkynu a zistila mi,že mám zle postavenú poistku.A ked sme to zrušili tak sme zistili,že sme prišli o dost velkú sumu penazí. 😒

kisska
6. jún 2009

No u nas to tiez tak vyzera, pockam minimalne do januara podla toho, kolko penazi naozaj poslu... ale ak to bude naozaj len tych 110 tis., ja som im doteraz zaplatila 200, tak pridem len o tych 90 ale viac nedostanu odo mna ani korunu a 20tis rocne mozem davat radsej do stavebka 😠

krasuliak
6. jún 2009

kisska jasne ze to je zdrap papiera dolezita je zmluva a nie nejake vypocty na nejakom papieri 😉

a to mas pravdepodobne kapitalove ze?

kisska
6. jún 2009

hmmm, myslela som si... 😒 vola sa to POISTKA zivotne poistenie "zabezpecenie financovania". Okrem toho mi to malo pomoct, ked som si brala hypoteku - mala to byt ista forma zaruky, ale ked som pred 5-6timi rokmi bola so zmluvou v banke, tak ma vysmiali, ze to ani nahodou... vlastne ze keby som bola slobodna, tak by mi to trochu pomohlo, ale teta sa na zmluvu ani nepozrela... len povedala jaaaaj MBI... 😒

hasleerka
6. jún 2009

no my sme tiež všetci štyria poistený ... dcéry majú založenú v kooperatíve, do 25-ky na štúdium, k tomu niaky úraz

najjulinka
6. jún 2009

životná poistka sa oplatí tomu, komu bude vyplatená. .ten kto je poistený, tak ten z toho nič nemá... Takže u mna je to najnemožnejšia poistka čo existuje 😀 Plati sa , plati sa a plati sa a dotyčný z toho si nikdy nič neužije... 😝 Ak sa na to pozerá tak, že bude vaše dieťa, ktoré je na Vás zavislé, zaopatrené, tak to zmysel môže mať.

teodorka
6. jún 2009

ja neviem my sme boli poisteni cela rodina a to nie na malu sumu ale ked bolo treba platit napr.manzel si zlomil ruku tak dostal za 2 mes PN navyse od poistovne 1400 skk ...no ...tak to ma dorazilo a vykaslala som sa poistky zrusili a hotovo ...aj tak si myslim ze ked by mali naozaj platit tak by sme nikdy nevideli ani len tie peniaze co sme tam dali nieto este nieco viac co slubuju 😠

krasuliak
6. jún 2009

poradim vam len financenho poradcu aby ste prehodnotili s nim (nou) vase poistky ci sporenia. http://www.salvefinance.com/svk/

samozrejme ten kto ma zivotne poistenie - investicne nemoze momentalne dostat ani to co tam dal za napr 5 rokov
lebo ako kazdy vie financny trh momentalne rapidne klesol .

a ked sa nad tym zamyslite tak kedy sa oplati nakupit akcie??? ked su lacne nie??

tak v najblizsich mesiacoch sa oplati kupovat 😉 😉

maslenka
6. jún 2009

teodorka, nesúhlasím s tebou, záleží totiž na tom, akú máš poistku a čo vlastne chceš poistiť. Pracujem v poisťovníctve, ale začala som tam pracovať až na základe vlastnej skúsenosti. Poistky sa dnes dajú našiť presne na mieru, ale nájsť naozaj dobrého poisťováka, ktorý sa bude s tebou naozaj zaoberať, počúvať, čo potrebuješ ty a nevnucovať ti čokoľvek, len nech ťa má z krku je veľmi, veľmi ťažké. Na základe takejto skúsenosti som s tým vlastne ja začala, pretože som už po pár dňoch zistila, že mi tá poistka vlastne ani veľmi nesedí 😠

maslenka
6. jún 2009

najulinka životná poistka môže byť veľmi, veľmi dôležitá pre partnera poisteného. Zostať bez živiteľa aj bez peňazí v dnešnej dobe...bohužiaľ také veci sa stávajú...