Životná poistka. Oplatí sa ju mať?

tilly
9. okt 2008

nenašla som tu takúto tému, tak sa chcem opýtať, máte niekto životnú poistku? oplatí sa to? máte skúsenosti?

nercia
28. sep 2013

@leonela666 tak tak...je to boj medti inštituciami, medzi obchodníkmi... nikdy pred tým som ani netušila že ako to chodí... ja s mojou citlivou dušou plávem o život v tomto oceáne a snáď sa udržím

erika04
28. sep 2013

@nercia diki.... aj ja som si tak v duchu hovorila, ze radsej si sama budem sporit na nejaky sporiaci ucet a budem tam davat kedy chcem a kolko chcem... lebo toho poistenia na 50 rokov dopredu sa fakt bojim...

frapper
28. sep 2013

Ja som pracovala v poisťovni,ešte bola monopolná a pracujem v tej poisťovni dodnes t.j.16 rokov.Za ten čas som sa nedala stiahnúť k žiadnym maklérom ani do inej poisťovne,mám svoj kmeň ľudí za ten čas,ktorý v tých poisteniach pokračujú/dožitia/ a zostávajú na čo som hrdá.Mám svoju kanceláriu,klienti za mnou prídu vždy,keď potrebujú pomoc alebo poradiť,alebo pri poistných udalostiach-veľa robím servis,keď aj ten klient nie je môj,ale ako píšete,keď tí amatéri im potom nedvíhajú telefon.

nercia
28. sep 2013

@erika04 netreba sa báť... ak si vyberieš vhodnu spoločnosť a vhodneho poradcu ktorý sa bude aj o teba starať. Môj brat mal teraz preed mesiacom uraz (kontajner ho privalil- pracovný uraz vo fabrike) a pekne peniažky dostane... len dufam, že tie trvale nasledky mať nebude...už mesiac leži a ktovie ako bude... ale tak v nemocnici bol len tri dni tak sa utešujem že až take važne to nieje... ja mám od 18-tky životné poistenie a je to premna poistenie zodpovednosti voči mojej rodine

nercia
28. sep 2013

@frapper máš môj rešpekt že prácu berieš ako poslanie

severanka96
28. sep 2013

@nercia rozumiem tomu iba naozaj trochu,ale nie som ovca 🙂 hehe ja som hlavne vychádzala z toho,že môj manžel mal v januári úraz,liečil sa 7mesiacov,nemenovaná poisťovňa,alebo mamut medzi poisťovňami mu uznala len čas,ktorý považovala podľa seba postačujúci na liečenie,aj to mal úbohé krytie úrazu(poistka robená jeho bratom ktorý to robí mnoho rokov-čo dodať 😝 )robená pred asi 7 rokmi,myslím si že ak má niekto klienta,ešte keď z rodiny,mal by robiť aj nejaký servis poistky,alebo pripoistiť,alebo niečo v tom zmysle...takže z 7mes.mu uznali necelé 3,vraj to stačí na liečenie.poisťovňa(táto)vôbec neskúma postupy zdravotnej poisťovne,napr.on mal roztruhnutú šlachu v ramene,operáciu musí predchádzať konzervatívna liečba,až potom môže byť operácia,inak lekárovi poisťovňa za výkon nezaplatí ani fuk.takže konzervatívna liečba sú injekcie protizápalové,a likvidátorka nám povedala,že na to sa nevzťahuje denné odškodné.chápala by som keby tam nebolo aj roztruhnutie...reklamovali sme,uznali Ďalších 20 dní,ale aj to sme reklamovali,takže čakáme na vyjadrenie.nechápem ako je možné že po reklamácii to uznať ide 😠 čo už...takže teraz som ho poistila na vysoké denné odškodné choroba+úraz,na chir.rez,na čas liečenia,na akúkoľvek smrť a smrť úrazom a šetrenie je tam len minimum-to môžem aj inde.a je to kapitálka.tak verím a dúfam,že som to dobre vymyslela,lebo chúďa teta čo nás vybavovala,dobre že neprišla o vlasy 😀 chodili sme tam 2týždne 🙂 uvidíme keď sa niečo nedajbože stane...je však jedno isté,že niekto,komu záleží aby skútočne uzavrel poistku pre klienta a nie do počtu za províziu,záleží mu na tom,aby to bolo čo najlepšie pre klienta.ale môžno by si mi mohla poradiť aká poistka sa uzatvára keď manžel pracuje manuálne bez rizika v zahraničí hlavne kvôli ošetreniu u lekára...EU preukaz napr.v Fr.nestačí,manžela nie raz nechceli ošetriť,vraj je to veľa papierovačiek 😖 hrôza...myslím na nejakú kde by sa dalo v prípade poteby obrátiť...teda ak to nie je problém poradiť 🙂 Ďakujem

nercia
29. sep 2013

ak pracuje v zahraničí tak plati odvody tam nie? takže sa plne môže uchadzať o ošetrenie ako domáci tam. Ja som žila 4 roky v UK a nebol nikdy problém

happyfrog80
29. sep 2013

@popoistovak ja by som najradsej poistenie zrusila 😢

happyfrog80
29. sep 2013

@severanka96 investicne zivotne ma moj muz a po 12 rokoch to chcel zrusit ,vrazil dotoho 5000€ a minuly september ked to chcel zrusit mu chceli vyplatit 1500€ ze vraj je kriza a jednotky mozu stupnut a tento rok to moze byt viac ale myslim ze pre slovakov uz bude kriza natrvalo a co slubovali pred 13 rokmi tak sa nam moze len snivat a tak sme to nezrusili ale buduci rok uz to zrudit chceme lebo ze ziadna ochota od poidtovaka nic ,len osobne stretnutia by chcela na oblbovavky pricom my sme v zahranici a kvoli takj puče nepojdeme domov aby nas ošklbala.Ja som po 11 rokoch dostala z generali 4200€ a vrazila som tam 5600,pred 2 rokmi som to zrusila,to sa este dalo ale 1500€ ?to kde ziju ?ze sa nehanbia,po 20 rokoch platenie pri vyplacani mi povedia to iste ze je velmi slaba jednotka a ja ich dovtedy krmit nebudem,teda manzel.Vsetko su to len ojby.Citala som si skorsie komenty z 2008 kde si chvalia mamicky ktorych deti mali uraze.Ja deti nemam a ked tak v buducnosti dieta len poistim nie skonbinujem poistenie so setrenim lebo to takto dopadne.Setrit busedm radsej na knixke.
A pritom ma muz len par supek na poistenie a vacsinou na setrenie.Okradaci su to.

happyfrog80
29. sep 2013

@nercia mojho muza financ.poradkina dokonca sfalsovala jeho podpis ked on poslal z Ik ze chce zrusit novu zmluvu dvojrocnu na ktoru ho ona oblbla,vlastne ho neinformovala ako mala,proste videla ze sa da oklamat tak mu povedala nieco ine a potom jej priharalo ked sme ziadali o ineho poradcu zato ze sfalsovala podpis a poslala ziadost o zrusenie vypovednej lehoty.Nikdy nam ta klamarka nechcela nic pisat do emailu ,vzdy chcela osobne sa stretnut.Mame inu teraz ale uz sa tym nezabyvame ,nie je to jednoduche zrusit ked sme v zuk a uz 2 roky sme neboli na Sk .Tak az buduci rok pojdeme ,tak mesiac predtym zrusime aby sme si mohli vybrat peniaze.Ratame smiesnu sumu ale uz ich nechceme krmit do vetra.

simca06022011
29. sep 2013

@happyfrog80 prestante platit a zrusi sa sama 🙂 to co je nasporene aj po zruseni dostanete spat (tu cast na ktoru mate narok po odratani ich "ziskov") informujte ich o cisle uctu kam maju poslat peniazky..

nercia
29. sep 2013

@happyfrog80 och tak to nezávidím taku podvodničku mať za poradkynu... máte investične poistenie a áno v čase krizy bola najhoršia blbosť vyberať peniaze lebo krivka bola výraune dole...v niektorých fondoch stačilo rok počkať a zisk by bol aj dvojnásobný... ale tisice slovakov vyberali poistky za minimálne sumy a teraz nadávajú... ale je to chyba poradcu a chyba klienta že sa o fondy a investicie nezaujimaju. Ako som už vyššie pisala- investičné poistenie je len pre tých ľudí ktorí si uvedomuju riziko, sleduju fondy a vedia čo a ako...ale nie pre všetkých. Životné poistenie je v prvom rade výdavok- na krytie rizík. Dajme tomu keby nedajbože nastala smrť v prvom roku platenia poistky atk rodina dostane dajme tomu 10000 eur hned...a tým je poistovna totalne stratová, lebo od klienta dostali čo ja viem 300 eur... ale samozrejme ja radšej budem platiť a nechcieť peniaze za smrť... ale pri dožití. Prajem vám že ak budete vyberať peniažky z investička aby bolo dobré zhodnotenie podielových jednotiek a tej pani poistovačke by som riadne dala... taka haňa potom robi zle meno nie len jej spoločnosti ale všetkým

happyfrog80
29. sep 2013

@simca06022011 v zmluve je ze ked prestaneme platit poistka upada a priste som pochopila ze nic nedistane muz ale neviem isto,a do uk na ucet to nemozu poslat,treba overenie spostilou a to ja nemienim tuna take somariny vybavovat kvoli ich blbosti ze mi nemozu poslat peniaze aj bez toho.Ale neskor nas naoadlo ze muz ma vladtne na Sk ucet vo VUB a splaca pozicku cktoru si jeho sestra zobrala nanho ,takze len ona tam dodava peniaze ale je na manzelovo meno takze tam by to mozno islo,vtedy netreba vybavovat nic 😉 ale vyrocie ma v septembri takze uz je neskoro tak buduci to isti.
Plati 300€ rocne tusim ale 2 roky platil skoro 600€ a to uz odzaciatka moj skemral od nej ze chce povodnu a stale klamala ze uz to je upravene na 560 € az sme tu novu zrusili .Mna to skor nenapadlo ze naco novu uzatvarat ked stara ma 10 rokov ,lenze ona nas takto natiahla,ona nam to zle vysvetlila,my sme mysleli ze bude navazovat a to bola chyba.Zmluvy nam dodatocne poslala po mesiaci kedy uz nieje mozne zrusit ,lenze ja som raz zaplatila a zrudila ,kaslala som na vyhrazne listy ze ma budu sudit 😀 a mam pokoj ale moj tu novu zrusil po 2 rokoch lebo ta suma no hroza.
Ale ja myslim @nercia ze tie jednotky uz nikdy nebudu take ze by muzovi vratili viac ako vrazil .
On uz ma 3 tueho poradcu a ten prvi mu povedal ze to ma tusim na 50 rokov a ta druha mu povedala ze na 20 rokov tak teraz sme jeleni ,a on si toho uz nepamata ,papiere ma niekde zalozene teda prvu zmluvu no užas.a je to u ING

nercia
29. sep 2013

@happyfrog80 aj my máme zmluvy v ING anikdy by som tam nedala... robila nám ich manželova teta... ktorá okrem ING robila aj Provident kde na 11 člrenoch rodiny pobrala pôžičky bez ich vedomia... takže taká super je tá pani...m v poistkach žiaden servis, len zhrabla 4 x proviziu za naše poistky a konec...nebyť rodina tak ju tak udám... Nie je pravda žeby už neboli vyššie jedntky...neboj sa budú- len to treba sledovať...poistka je záväzok na celý život a tak nerušiť...ja tiež niesom spokojná s ING ale rušiť nebudem, lebo by sme prišli o peniaze...

janea
29. sep 2013

@nercia drzim Ti palce, prajem vsetko dobre... takych poistovakov ako Ty je velmi malo, stastni su ludia, co na Teba natrafia... ja sa tiez uz od cca 2000 trapim u ING, aj som zmenila poradcu, ked som mala nulovy servis a bola som nespokojna, zobrala si ma jeho manazerka - polutovala, ano , kolega je takyto... neruste to... ja sa o vas postaram... aspon mi to (hadam rozumnejsie) nastavila, ale zase od januara - nulovy servis, neodpoveda na mejl, telefon-ziadna odozva, preslo vyrocie - vypis nedosiel... ING = strasny servis poistky!!!

nercia
29. sep 2013

@janea dakujem...verím že poistovnictvo sa dá robiť aj čestne...manžel môj dobre zarobí a tak som tam nešla pre doláre v očiach ako kačer Donald ale pre pocit že robotu robím dobre

inest
16. okt 2013

Ahoj ,
ak potrebuješ pomôcť ohľadne životných poistiek tak ti veľmi rada pomôžem som totižto finančný agend čo robí životky a to tie najlepšie, lebo sa vyhodnocujú na základe tvojich potrieb. Kľudne sa ozvi a nezáväzne ti spravím analýzu tvojich potrieb a potom uvidíme či sa rozhodneš pre spoluprácu

inest
16. okt 2013

@hasleerka
ja som kooperatívu teraz zrušila lebo je absolútne o ničom , poznám lepšie poitsky kde somn si dala syna poistiť, zároven mu sporím a aj je poistený

03babicka
16. okt 2013

Ponukam poistenie pre deti a povinne zmluvne poistenie ak mate zaujem info cez IP

melana
16. okt 2013

Ahojte ak by ste mala niektora zaujem o najvyhodnejsie poistenie a najlacnejsie tak mi napiste do ip 🙂

erika57
16. okt 2013

ahojte,a ja pridavam moj postreh z poistiek.Všetko dobre pokial som nemala úraz.zlomila som si nohu,marodila som 4 .mesiace,mala som a mám komplikacie.Platila som skoro 30 e mesačne al nedostala som tolko kolko som čakala.pri otazke prečo tak malo,mi povedali,že mam sice drahu poistku.ale vačšia časť je na sporenie a len malo na úraz.takže treba porozmyšľať ako je poistka urobená.A to mi robila znama.a nemožem s poistkou robiť nič.pokiaľ nemám vyplatené trvalky.takže podla mňa všetkym ide o zarobok ako o ľudí

d.a.n.k.a
16. okt 2013

Všetko je o ľuďoch, pretože aj na strane poisťovákov sa nájdu podvodníci aj na strane finančných poradcov sa nájde pár ziskuchtivych. Preto sú dôležité odporúčania spokojných klientov 🙂 A je dosť trúfalé tvrdiť, že v dnešnej dobe sú najlepšie iba kapitálové poistky, príp. investičné. Všetko záleží od toho, čo tou zmluvou klient sleduje. Aký je jeho cieľ a zámer 🙂.

petruska89
17. okt 2013

Ahojte pokiaľ je zabezpečenie spraveném správne a nastavenépodľa potrieb klienta a nie poisťováka určite sa oplatí ho mať🙂

ultra
17. okt 2013

99 percent poistovakov ti nedokaze vysvetlit a dokladovat to aby to bolo nastavene podla poziadaviek klienta. Videl som vela zmluv a myslim ze sa dokazem orientovat v zmluvach a viem citat aj zakon - pohybujem sa aj v oblasti prava a moj sukromny a "zaujaty" nazor je ze poistenie je v 99 percentach LEGALNY PODVOD - u mna su poistovaci - predajcovia Zivotiek" SMEJDI - pretoze " Ziadna poistovna ti nedokaze splnit to co ti Poistovak dokaze slubit"................. a ze toho naslubuju a ze maju natrenovany predaj a rozpravky pri podpise zmluv tak to by im jeden rozpravkar aj zavidel. Preto ked zacitim "zivotaka" od chvile ked sa mi predstavi sa ho snazim "Vykopnut" s mojej blizkosti.

Ano - mas si zmluvu riadne precitat a pochopit vsetky odstavce - ja si ich od istej doby vsetky citam - na vsetkych zmluvach nielen na poistkach ale povedzte mi kolko ludi to precita ---ak 2 percenta tak to som prehnal. Myslim ze castokrat ani samotny predajca zivotiek nevie ako "legalne" oklamu klienta pri poistnej udalosti - samozrejme podla podmienok poistnej zmluvy ktoru podpisal.

V dnestnej dobe je vsetko iba o peniazoch - je taka doba - to je trhove hospodarstvo - pri co najmensich nakladoch mat najvecsi zisk - NA KLIENTA SA KAZDY KASLE - dame mu nejake drobne nech "sklapne" - o tom to je. ...a to som prestudoval vela zmluv.

SMEJDI........

frapper
21. okt 2013

@ultra nesúhlasím,že všetci poisťováci sú šmejdi.Sú aj čestný ,sú aj taký ktorý sa rútia za ziskom pre seba,ale česť tým,ktorý sa starajú o svojho klienta a urobia mu čo skutočne potrebuje on,nie poisťovák,lebo tak by to malo byť a preto je najlepšie životky robiť s človekom na odporúčanie niekoho,ktorý možno už mal skúsenosť pri plnení poist.udalosti.Stáva sa,že veľa krát klient príde a poďakuje sa.Aj ty píšeš,že sa pohybuješ v oblasti práva,neviem či právnik,ale aj tu bývajú nespokojný klienti.Je to proste práca každého,niekto urobí maximum,niekto odfláka robotu,ale nedá sa dosiahnúť 100% spokojnosť pre všetkých.Myslím,že každý kto pracuje,pracuje pre peniaze,aby mohol existovať a žiť/aj ty/ či nie? Len to záleží na každom jednom aký má charakter,takže netreba hádzať do jedného vreca.To je môj názor.

ultra
22. okt 2013

@frapper O.K... zo 100 je 98 ktorym ide iba o peniaze a 2 sa to este nestihli naucit. ANo - kazdy kto pracuje - pracuje pre peniaze -ale nemusi slubovat "ludom" co sa nikdy nestane a co nieje v ziadnych podmienkach zmluvy - preto im hovorim SMEJDI

frapper
22. okt 2013

@ultra no nedá mi to,neviem v akých kruhoch sa pohybuješ ty,ale tak isto môžu byť medzi vami ŠMEJDI,lebo v každej práci môžu byť chamtivý a čestný.Ja pracujem v poisťovníctve 16 rokov,podotýkam stále pre jednu poisťovňu,nedala som sa stiahnúť k žiadnym maklerom a pod.a preto,by ma urazilo,keby ma niekto hodil k šmejdom,lebo v podstate ty si podľa vyššie písaného všetkých 100% hodil do jedného vreca.

ultra
23. okt 2013

nie 100 percent....iba 98 😀

lucianak
23. okt 2013

My sme zrušili. pozri si spoločnosť pro sight.
Dovtedy sme platili poistky okolo 100e, a od nich, čo nám spravili zmluvu, tak traja máme za 40e na mesiac 😉

hinka2111
23. okt 2013

@kisska Amslico má myslím len investičné poistenie a preto tam nemáš takú sumu, akú ti sľúbili, lebo fondy klesajú a stúpajú...a od 2008 hlavne teda klesajú...preto tam máš menej, ja robím v poisťovni a myslím, že kapitávé poistenie je pre túto dobu istejšie a aj lepšie