Životná poistka. Oplatí sa ju mať?

tilly
9. okt 2008

nenašla som tu takúto tému, tak sa chcem opýtať, máte niekto životnú poistku? oplatí sa to? máte skúsenosti?

maslenka
6. jún 2009

najjulinka, sorry. že som ti skomolila meno a ešte niečo, životná poistka neznamená, že sa musí vyplatiť až keď poistený zomrie...závisí to od poisťovne, ´tiež som mala skreslené informácie, kým som s tým začala. Zo zásady nenapíšem poisťovňu pre ktorú pracujem, ale nikdy by som sa nepoistila v poisťovni, ktorá je tu krátko, nemá tradíciu, prípadne cez internet...potom sa stávajú prípady, ktoré tu opisujete. V poisťovni, dobrej poisťovni sa nemôže stať, že nebudú vyplatené peniaze, ktoré by ti mali patriť podľa zmluvy

krasuliak
6. jún 2009

maslenka a ako si mozem byt isty ze prave ta poistovna pre ktoru robis je ta prava pre mna?

ved to je podla mna neobjektivne ked pre nu pracujes samozrejme ze mi neodporucis nejaku druhu tvojho konkurenta 😉

bubaczik
6. jún 2009

no my decka nemame poistene,vobec,rozhodli sme sa radšej pre stavebne šporenie 😉 lebo mna ešte ani jeden nevedel presvedčiť,prečo sa to oplati 😉 napr,pri bežnej sume,ktoru platia rodičia za dieta,cca 500sk,u nas x4,to je ročne 24tisic korun,a ak si naaaahodou jedno zlomi ruku,tak mi vyplati poistovna nejakych 6tisic,a aj to zaleži od zlomeniny...a určite ked si moje dieťa zlomi ruku,tak nebude prve to,že budem behať po poistoovnach..určite ma peniaze za ich bolesť nepotešia...aaale,ja som ZA životne poistenie,hlavne u toho,kto tu rodinu živi..tak a my mame riadne poisteneho tata,lebo keby že jemu sa niečo stane,tak neviem ako by sme prežili 😔 a keby že si mam vybrať medzi všetkymi peniazmi sveta,alebo našho tata,tak jednoznacne vyhrava tato..(sem tam) 😀 😀

krasuliak
6. jún 2009

uplny suhlas buba 🙂

maslenka
6. jún 2009

krasuliak, ja ti nič nevnucujem, ako si si všimol, nechcem uviesť ani meno tej poisťovne, zo mňa hovoria najmä osobné skúsenosti s poistením ešte pred tým, ako som v poisťovníctve pracovala. Ty máš predsa možnosť sa dobrovoľne rozhodnúť, nikto ti nedáva nôž na krk...porovnať si produkty viacerých poisťovní a nie zbrklo podpísať podstrčenú zmluvu. Ja som len chcela poradiť, pretože z týchto príspevkov, ktoré tu sú mi je jasné, že kopu ľudí má poistky, ktoré sú im na nič. V podstate sa s tým stretávam aj pri svojej práci.
Bubaczik rozmýšľate veľmi rozumne, treba DOBRE poistiť živiteľa rodiny a ešte niečo...detské popistky sú v niektorých poisťovniach návratné, to zn. že ti vyplatioa po skončení poistenia celú sumu, plus niečo navyše a dieťa máš celú dobu poistené. Je jasné, že si nikto nedáva poistiť deti na to, aby na tom v prípade úrazu zarobil...ale v prípade autohavárie, kde je zranených viac...možno napíšeš, že vyťahujem extrémne prípady. Áno, ale ja sa s nimi často stretávam, bohužiaľ 😒

krasuliak
6. jún 2009

no ved nehvorim ze mi vnucujes lebo ani neviem v ktorej robis , bol to len priklad mozno som sa aj zle vyadril

len sama napr pises ze kopu ludi ma poistky kt.su im nanic! a preco?? lebo tomu vobec nerozumeju.

ako aj ty ? prisla si do poistovne sa dat poistit tak asi si si najprv o nej nieco zistila predtym? ale nakoniec si zistila ze mas podpisanu zlu poistku ktora ti nevyhovuje.

ide o to ze bezny clovek si nemoze vediet sam vybrat bez profesionalnej a hlavne nezavislej pomoci poistku, sporenie ... ktora by mu naozaj vyhovovala . 😉

luciask
6. jún 2009

bubaczik, suhlasim s tym, ze dobre poistit zivitela rodiny a taktiez, ked su deti a je ich viacej aj maminu, pretoze ak by sa tej cosi stalo, tak ocino by to asi tiez financne nezvladol riadit celu domacnost(asi platit niekoho aj na opateru deti, upratovanie, zehlenie, veci ktore sa zdaju byt samozrejme). Poistenie deti, sa mi zda dost zbytocne.

maslenka
6. jún 2009

krasuliak, opakujem, že si je treba ujasniť, čo potrebujem poistiť - príklad - chcem poisiť seba, lebo keby sa mi niečo stalo moja manželka neuživí z materskej seba plus naše deti...ďalej´mám hypo, tak potrebujem ošetriť situáciu, kedy by som ju prípadne nemohol splácať...chcem si našetriť niečo na dôchodok, som síce mladý, ale práve preto, že je to ešte kopa rokov, tak ma to nebude finančne až tak zaťažovať, lebo mi je jasné, že ako dôchodcovi mi životné náklady prinajmenšom zostanú, ale príjem sa drasticka zníži...atď. Zadám to trom, štyrom poisťovniam, ktoré majú určitú tradíciu, meno a nie sú na trhu dva mesiace a o ďaľšie dva budú boh vie kde a porovnám si ponuky. Bežne to tak robím, vypracujem dve, tri ponuky a nechám klienta sa v kľude rozhodnúť. Nie vždy je totiž najlacnejšia poistka zároveň tá najlepšia, aj keď možno v krízovej situácii je lepšia ako nijaká, lebo keď ju nemáš v tej krízovej situácii, potom ti už je na nič 😉

krasuliak
6. jún 2009

maslenka pisala si ze robis pre poistovnu

Zadám to trom, štyrom poisťovniam, ktoré majú určitú tradíciu, meno a nie sú na trhu dva mesiace a o ďaľšie dva budú boh vie kde a porovnám si ponuky. Bežne to tak robím, vypracujem dve, tri ponuky a nechám klienta sa v kľude rozhodnúť

tak robis pre viac poistovni? alebo som ja taky nechapavy? 😅

maslenka
6. jún 2009

nerobím pre viac poisťovní, robím pre jednu, ale ty máš možnosť osloviť tých poisťovní viac, to že ti všetko vysvetlia ešte neznamená, že s nimi musíš uzavrieť zmluvu.

krasuliak
6. jún 2009

takze ked teraz pridem za tebou a chcem sa dat poistit a aj rodinu tak mi vypracujes ponuky z 3-4 poistovni ?

a ja si vyberiem hej? spravne chapem?

felicia1
6. jún 2009

mam poistenie v kooperative,liecim sa na stitnu zlazu,kratko,neviete ci mozem nieco ziadat od poistovne?

krasuliak
6. jún 2009

skus ale zalezi na co vsetko mas poistne krytie 😉

felicia1
6. jún 2009

krasulika dala som tam aj problemy zo zenskymi vecami a stitna mi trosku narusila cyklus ale neviem ,neviem

krasuliak
6. jún 2009

chod do poistovne a spytaj sa na to a uvidis

felicia1
6. jún 2009

diky 🙂

teodorka
7. jún 2009

zajimava debata ...krasuliak Ty sa nedas len tak lahko 🙂
ono tie zmluvy su vzdy podotykam vzdy pisane tak aby chranili predovsetkym poistovnu nie klienta tym padom je vzdy len na poistovni ako sa rozhodne kolko vyplati v pripade potreby ...zalezi aj na tom ako na tom ta poistovna financne je ale pokial Vami vlozene peniaze zle investovali napr.do zlych akcii ...a peniaze nemaju tak mozete mat akukolvek zmluvu vyplatia Vam prd lebo nemaju z coho ...urcite je vacsia sanca pri velkej poistovni ze nieco z tych penazi co ste tam vlozili v pripade potreby aj dostanete naspat ale vacsina ludi z poistiek nema nic .Je to vsetko o strachu nas ludi a poistovne to dobre vedia cize ziju a zarabaju na nasom strachu ze co ak to ,co ak hento...Sice je to aj jedna forma sporenia ale ...zase len dovtedy kym poistovna je na trhu a ak skrachuje co v dnesnej dobe tiez nie je neobvykle .Minule mi prisiel zaujimavy mail musim ho najst a pridam sem link ...
Inac k tomu poistovaaniu ,kamaratka to tiez robila ale do pol roka aj skoncila ...nemala na to zaludok ...proste ak chcela zarobit musela klamat a vela ...obchadzat ,balamutit ...Nas tiez poistovala nasa ,,znama " ktora sa nam nakoniec utajovala ako sa dalo...a to sme len chceli zrusit zmluvu ...ale asi jej bolo trapne sa znova pred nas postavit

krasuliak
7. jún 2009

maslenka mi uz neodpovedala ale zaujimalo by ma to ako to vlastne ona robi

ked vieme ze na slovensku je cca 27 poistovni nech mi nik nehovori ze ide ku kazdej zistovat co m je naj? 😅

je to na dlhu debatu 😉

teodorka
7. jún 2009

krasuliak 🙂 veru na dlhu debatu...skusim najst ten mail a poslem Ti do IP

vinka
7. jún 2009

Nikdy poistovák z danej poistovni nepovie úplnú pravdu.Pravdu povie majetkový poradca. 😉 A v tom je rozdiel.Aj mi sme prišli preto o peniaze lebo sme nevedeli rozdiel medzi investičným a kapitálovým.Mne tiež slubovali hory doli a teraz som na synovej nedostala ani tolko čo som do nej dala. 😒

krasuliak
7. jún 2009

preco majetkovy poradca? 😨

vinka
7. jún 2009

Preto lebo finančný poradca je pre konkrétnu poistovnu alebo banku atd.A majetkový hladá na trhu to čo je pre klienta najlepšie.Oni nerobia pre danú poistovnu alebo banku.Ale napr.poistovák nepovie,že môžem stratit na tej poistke.Ale poradca povie ak chcem toto tak mi povie čo je na nej zle 😉

krasuliak
7. jún 2009

prepac ale mas v tom trosku chaoz 😉

Su poistovaci ,Nezavisli financni poradci , makleri , majetkovi poradcovia a ..... mnoho dalsich

Poistovak zvacsa pracuje pre danu poistovnu preto nemoze byt objektivny voci klientovi ..

Nezavisly financny poradca pracuje pre svoju poradensku spolocnost , ktora nezvisle dokaze vybrat pre klienta najvyhodnejsiu poistku pozicku sporenie cokolvek co klient pozaduje.

Samozrejme aj tych je niekolko na slovensku staci si len vybrat.

vinka
7. jún 2009

No pozri.Moja sestra mi to vysvetlila,že je to teraz rozdelené na majetkový poradca to je ten objektývny a finančný poradca to je z danej inštitúcie.Nebudem sa s tebou hádat ale ona to robí a chodila na školenia a si myslím,že má najčerstvejšie informácie.A tam sa dozvedela,že teraz sa to tak rozdelilo.Ale dám jej to prečítat či nebudeš mat nakoniec pravdu ty. 🙂 😉

vinka
7. jún 2009

Aj ked som sa pýtala,že prečo majetkový tak mi vysvetlila,že chráni tvoj majetok a ho zväčšuje. 😉

krasuliak
7. jún 2009

tak sa sestry spytaj na Nezavisleho financenho poradcu co ti o nom povie 😉

a pre aku spolocnost robi sestra napis IP ak je to tajne 😉

vinka
7. jún 2009

OVB

krasuliak
7. jún 2009

http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy/zprava....

😉

treba si ujasnit kto je vlastne nezavisly a kto nie 😉

vies kolko produktov ponuka OVB ,,?

preco ked som sa stretol cca pred 2 rokmy s clovekom z OVB a chcel som konkretne Amslico a nevedel mi ho poskytnut??

preco? ked je nezavisly ? a v tu dobu to bolo naj kapitalove zivot. poistenie na trhu.

pretoze nemali zzmluvu s AIG a tym padom im neplatili za zmluvy ktore uzatvoria s klietmi tak na co im to ponukat ked z toho nemam zisk i ked je to v podstate vyhodne,

je na kazdom z nas ako sa rozhodneme co si vyberieme a ci sa vlastne obratime na fin.poradcu alebo ked chces majetkoveho poradcu. Treba si napr vygooglit spolocnost kt.je naozaj nezavisla a obratit sa na nu 😉 😉

G.L. vsetkym

vinka
7. jún 2009

No myslím si,že tie najlepšie produkty.Alebo máš zlú skúsenost s OVB?

krasuliak
7. jún 2009

vinka vobec nemam zlu skusenost len do toho trochu vidim 😉

ale urcite by ti sestra zle neporadila 😉