Zrušená poistná zmluva a vyplatenie odkupnej hodnoty. Ako dlho to trvá?

tamarka
16. feb 2009

Neviete mi prosím niekto poradiť?? zrušila som positnú zmluvu a majú mi vyplatiť jej odkupnú hodnotu, ale nepovedali mi koľko to trvá. Do spoločnosti sa nemôžem dovolať, lebo všetci operátori sú obsadení.

mirka414
16. feb 2009

asi tak 3mesiace,aspon u mna si Amslico 😠 davalo na cas,ale ked ja som meskala so splatkou co i len par dni uz vypisovali 😠 ..

mimik9911
16. feb 2009

tamarka v akej poistovni?

tamarka
autor
16. feb 2009

mirka, to ani zo srandy nehovor, tiež mám amslico, a s tým meškaním ani nehovor, ja som meškala týždeň, lebo som bola s babulami na očr-ke, tak som na to pozabudla, a to hneď vypisovali a posielali nový šek

mimik - amslico

mirka414
16. feb 2009

tamarka amslik zrusit,to je len pre milionarov,mamina to poctivo platila a ked jej mali vyplatit poistne za uraz(popalenie)tak nic nedostala!!!a v inej mansej poistovni dostala. 😠

tamarka
autor
16. feb 2009

mirka tak to je sila, ja tam mám ďalšie 2 poistky, dnes som sa tam pokúšala asi 3x volať a zakaždým mi tam tetula vyrecitovala príhovor a že všetci operátori sú obsadení. Tam asi spravím bordel 😠 😠

biela
16. feb 2009

tamarka treba tam prísť osobne a aj nakričať, lebo slušných ľudí odpálkujú. treba tam ísť a nech to zrušia hneď že si počkáš na vyrozumenie. ono sa to dá, len naťahujú čas.

mimik9911
16. feb 2009

pri zruseni zmluvy treba ratat aj s vypovednou lehotou, poistenie zanikne vypovedou ku koncu poistneho obdobia, vypoved sa musi dat aspon 6 tyzdnov pred jeho uplynutim....poistne obdobie byva vacsinou splatka (mesiac, stvrtrok, polrok, rok) a az po ukonceni zmluvy sa vyplaca odkupna hodnota, cca do 15 dni od ukoncenia. Samozrejme, je mozne zrusit poistenie aj dohodou k urcitemu datumu - musi s tym suhlasit aj druha strana...treba sa dohodnut...

tamarka
autor
16. feb 2009

mimik, ja už čakám mesiac a nič 😠

mimik9911
16. feb 2009

tamarka a zmluvu mas uz ukoncenu, alebo este bezi vypovedna lehota?

tamarka
autor
16. feb 2009

zmluva už je ukončená

mimik9911
16. feb 2009

no tak ich treba trochu ponahanat, pripadne sa obrat na toho obchodaka, ktory ti zmluvu uzatvaral

tamarka
autor
17. feb 2009

mimik, asi budem musieť 😠