Zrušené nemocenské poistenie. Zruší sa mi zmluva?

sisacha
19. aug 2009

Ahojte , kedze planujeme a chceli by sme dietatko , tak som uzavrela zmluvu o nemocenskom pripoisteni .Ale pocula som , ze sa vraj nemocenske pripoistenie ma v januari zrusit .Co to obnasa , co sa stane s tymi , ktori sa dali pripoistit este tento rok , ale porodia az nabuduci rok ..Zrusi sa nam zmluva?

dankakk
19. aug 2009

ahoj sisacha
myslis doplnkove pripoistenie - kvoli vyssej materskej? lebo to si platim uz rok aj ja... a velmi by ma nahnevalo, keby sa to zrusilo... 😠 to si ma teraz prekvapila touto infoskou - idem googlit, ako to je! 😖

sisacha
autor
19. aug 2009

ano ide o doplnkove pripoistenie ...ja som totiz dnes prisla s poistovni , lebo som si chcela navysit sumu a mila pani ma pozastavila , ze nech to este nenavysujem ....

mmonika
19. aug 2009

Ano mne to povedali dnes tiez na socialnej poistovni,ze od januara sa pravdepodobne zrusi...alebo len urcite skupiny... ☹ ☹ ☹ ,ze vraj ludia to moc zneuzivaju .... 😒 ... pani mi este nevedela presne povedat,ze kedy presne budu tie zmeny,ale povedala ,ze sa mi nemocensky pripoistit neoplati....

kavaapalma
19. aug 2009

no super ja si to tiez platim uz vyse roka to nemyslia vazne ,to akoze z toho uz nic ak nieco viete piste hned sem alebo prosim poslite mi ip,vdaka kocky

katy1979
20. aug 2009

ja som prave pocula ze ak uz si v tom systeme tak uz sa ta dana zmena netyka. pokracujes dalej. tyka sa to ludi co by chceli vstupit.

katy1979
20. aug 2009

janka prepac ale pozicala som si tvoj príspevok 😉

co sa tyka toho pripoistenia, podla mna a ustavy, ona to iba uzavru, ze uz dalsi sa nebudu moct prihlasovat a navysovat sumy, poistenci co su tam prihlaseni tych neviem ako by sa to mohlo dotknut, pretoze to by bola retroaktivita zakona co je spatna platnost, to znamena, ze zakon nemoze posobit do zadu /cize ja dnes nieco urobim co nie trestne a za mesiac to bude a potom ma budu chciet za to trestat/, to v pravnom state nie je mozne, takze ked vy ste vstupili zo socialnou poistovnou do vztahu podla platneho zakona, tak nemozu tento vas vztah bez vasho suhlasu ukoncit, aj rodicovsky prispevok odoberaju pri nastupe do prace iba tym co ho vyplacaju po prijati noveho zakona a nie tym coho vyplacaju podla stareho zakona

sonnya
20. aug 2009

ahojte moj nazor na to je taky, ze ak to prijmu tak by sme ich nemali volit a ani nase rodiny...
co sa tyka dobrovolneho poistenia tak ak prijmu novy zakon tak to pravdepodobne bude tak, ze dobrovolne poisteny budu moct byt len ti SZČO, ktorym nevznikla povinnost platit odvody. Zamestnanci sa uz dobrovolne nebudu moct pripoistit a nebude sa vyplacat ani tym co uz su poisteny... ale vsetko zavisi od toho ako to prijme vlada...

katy1979
20. aug 2009

sonnya my sme týchto nevolili takze ich nebudeme volit ani teraz. akurat mozem podakovat ludom co si zvolili prave tuto vladu.

sonnya
20. aug 2009

do politiky nechcem hovorit nikomu, kazdy ma na tieto veci svoj vlastny nazor, ale ja osobne niektorych ludi nechapem ze si neuvedomuju co mame za vladu, aj ked moj nazor na to je taky, ze u nas je absolutne jedno ktora strana vyhra aj tak pri koryte kazdy hrabe len pre seba... ale o tom tato tema nie je...
je o tom ze stat nam neda nic a este aj v tom co sme si mohli trocha pomoct chcu zrusit... ja sa teda na matersku asi nedostanem nikdy 😒

gerdusha
25. okt 2010

vie niekto nejake relevantne informacie, ci sa oplati este teraz dat sa pripoistit?