Zrušenie havarijného poistenia

palomablanca
28. okt 2013

ahojte. Potrebovala by som poradiť ohľadom havarijného poistenia. doteraz sme za toto poistenie platili raz ročne, tento rok sme sa však rozhodli, že to nepredľžíme a zmluvu vypovieme. problém je v mojej v tom, že som si pred tým (aké prekvapenie) neprečítala podmienky zrušenia zmluvy podľa kt je treba dodať písomnú žiadosť na poisťovňu max. 6 týždňov pred plánovaným zrušením poistky. dnes sa bol priateľ informovať (5týždňov do ďalšej platby za nový kalendárny rok). V Generali mu povedali, že poistka sa nedá zrušiť, jediné, čo môžu spraviť je, že by sme to platili na splátky 4x do roka a nie naraz. takže moja otázka znie: čo sa môže udiať ak sa rozhodneme poistku ďalej nezaplatiť? díky za všetky rady.

havana_frost
29. okt 2013

6 týždňová lehota na vypovedanie pred výročím sa týka každej poistnej zmluvy - PZP, havarijného poistenia, životného poistenia aj každého iného poistenia. Možno sa niekomu podarilo ukončiť poistenie zo dňa na deň z dôvodu, že zmluva bola proste na dobu určitú a ukončila sa uplynutím, nie výpoveďou. Doporučujem napísať výpoveď k najbližšiemu možnému termínu - teda za rok a poslať ju hneď, aby ste nezabudli. Tých 6 týždňov je minimum, výpoveď môžeš poslať aj rok dopredu.

janie80
29. okt 2013

Precitala som si vsetky prispevky a napada mi uz len jedine... Obrovsky pozor by som si dala, aby mi poistovna nevypovedala zmluvu z dovodu neplatenia. Niektore poistovne si totiz pred podpisom zmluvy robia "dotaznik' a jedna z otazok moze by aj toto , teda ci vam nejaka poistovna nevypovedala zmluvu z dovodu neplatenia. A ak odpoviete, ze ano, poistne v tej novej poistovni moze byt vyssie. Ide v podstate o cestne prehlasenie, ale ja osobne by som sa nespoliehala na to, ze si to neoveria...

sliac
29. sep 2014

@palomablanca zdravym vas.chcem sa opytať ako stdm to vyriešili.mam ten isty problem.premeškala sň 6tyždnov a chcem zrušiť havarine poisť.

lucinddas
29. sep 2014

My sme mali problem, ze navysenie hav. Poi. nam poslali 5 tyzdnov pred skoncenim, takze sa uz nedalo klasicky zrusit v 5 tyzdnovej lehote. Preto sme prestali platit. Po 3 mes. nam poistku zrusili a tie 3 mes. sme museli uhradit.
@sliac

palomablanca
autor
29. sep 2014

@sliac dobrý večer 🙂 inak sa to nedalo vyriešiť len tak, že sme zaplatili ďalší rok....dali nám to na 4x. tento rok to už hádam ustrážime a konečne zrušíme. možno to pôjde aj tak ako to urobila lucinddas - jednoducho to prestať platiť. sami vám to zrušia

sliac
30. sep 2014

No ja som premeškala uz druhy rok 🙂 ešte by sa dalo prepisať na syna ktory ma 1,5 🙂 len neviem či sa to da a či nebude problem s predajom ked budem chcieť.asi to spravim ako lucinddas.