Ake vyšetrenia absolvovať pred mimotelovým oplodnením?

zorga
28. okt 2011

Ahojte vsetky snazilky, uz viackrat ste mi nepriamo poradili tym, ze som si citala vase diskusie, tak mi hadam poradite aj teraz... 🙂 Snazime sa o babulo uz dlhsiu dobu, bola som na standardnom vysetreni u gyno a manzel na spermiograme, ale nenasli nic co by zavazne branilo otehotneniu, tak by sme chceli ist do CAR (tam mozno zistia viac) len neviem ake vysetrenia a kde treba pred tym absolvovat? Nerobia taketo vstupne vysetrenia aj priamo tam? Dakujem za kazdu radu 🙂

timmka
28. okt 2011

@zorga ahoj, v car vam urobie vsetky podrobne vysetrenia, len musis pris na 2DC na ultr a na krv, potom v strede cyklu a aj ku koncu a potom bude zaver kde je vlastne problem, drzim palce

silvia545
28. okt 2011

@zorga ahoj 😉 na laparoskopii si bola?ak nie,tak v centre ta určite odporučia 😉 na prvej konzultácii ta vyšetria a manželovy spg 🙂 ak sa smiem spytat do akeho centra chcete ist 😉

zorga
autor
28. okt 2011

Dakujem si zlata 🙂 Nevies nahodou, ci to plati aj pre ISCARE lebo oni maju na stranke, ze treba priniest biochemiu, krvny obraz, vysetrenie na pohlavne choroby a neviem co este vsetko.

zorga
autor
28. okt 2011

@silvia545
Nebola som este lebo moj gynekolog nic nenasiel a povedal nech este pockame kym pojdeme do CAR ale ja som ten typ co radsej vie kde je problem a nechce sa mi cakat pol roka kym mi to niekto povie 🙂 asi pojdeme do BA to mame blizko, neviem sa rozhodnut medzi ISCARE a GYN-FIV

st2
28. okt 2011

@zorga my ideme buduci piatok na prvu konzultaciu do gyn fiv tak ti mozem potom napisat co a ako nam povedali, ale tiez si myslim ze oni si urobia vsetky vysetrenia co budu potrebovat, popripade ti povedia kde si co mas spravit, a potom urobia z toho zaver a odporucenie ze co dalej

silvia545
28. okt 2011

@zorga to maš pravdu BA je bližšie,ja som chodila do FERTICENTU a v januári sa chystáme znovu 😉 1 krat sme boli v GF a potom sme prestúpili 😉 odporúčam ti jednoznačne FERTICENT 🙂 nedám na nich dopustit sú velmi suprovy a celý personál ozaj milý 🙂

hadassah
28. okt 2011

Ja som bola práve v pondelok v CARE na prvej konzultácii. Manželovi spravili spermiogram, hodinu sme počkali na výsledky a potom sme išli k doktorovi na konzultáciu. Porozprával sa s nami, prebral výsledky spermiogramu a mňa vyšetril. Keďže som bola práve po ovulácii, na sone si ovuláciu potvrdil a zobral mi aj krv na potvrdenie progesteronu. Potom mi zobral stery na všetko možné aj nemožné s tým, že výsledky budú o 2 týždne a keď dostanem menzses, tak zase treba prísť na krv - na zistenie horm. profilu. Podľa výsledkov mi v prípade potreby zašle poštou recept, aby som sa preliečila a potom navrhne vhodný spôsob oplodnenia. U nás to zatiaľ vychádza na IUI, keďže spermiogram vyšiel výborne a ja ovulujem.

zorga
autor
28. okt 2011

@silvia545
O Ferticente som toho vela na internete nenasla, takze preto som ho ani nespomenula, ale dobre, ze hovoris, zistim si o nom viac 🙂 Co bolo zle na GF?

zorga
autor
28. okt 2011

@hadassah
To je super, gratulujem k vysledkom, urcite budes za chvilu mama 🙂 Dakujem...A kolko sa uz snazite? Bojim sa aby nas neposlali prec s tym, ze je to este kratky cas (uz je to takmer rok)

silvia545
28. okt 2011

@zorga FC je malé centro,ale cítiš sa tam ako doma,je tam príjemne 😉 dr je mily,sestričky sú milé 😉 v GF je to ako na bežiacom páse a nevolajú ta podla mena ale dajú ti číslo 😖 rozdiel je aj vo financiách,v GF sme platili okolo 40 000 ešte na staré peniaze a vo FC sme platili len za lieky 240 eur 🙂 vo FC neplatíš za všetko,ale v GF si za to platíš 😒 je tam velký rozdiel hlavne ,čo sa tyka penazí 😉

hadassah
28. okt 2011

@zorga ach ešte nie je k čomu blahoželať, lebo nemám tie výsledky sterov a mám pocit, že tam niečo nájdu. Okrem toho mám aj krvácajúcu ranku na krčku a to ma znepokojuje, aby tam nebol nejaký predrakovinový stav. Čo je fajn, že ovulujem normálne a manžel má super výsledky na spermio. Štandard je 20 miliónov v 1 ml a on mal 125 miliónov a progresívnych 70%, a aj normálneho tvaru bolo vyhovujúce percento 🙂
My sa snažíme už 2,5 roka. Ak idete do centra, tak odtiaľ vás preč nepošlú určite. Ja som veľmi spokojná s prístupom a ľutujem, že som nešla už po roku.

silvia545
28. okt 2011

@zorga ak ti smiem poradit objednaj sa aj do GF aj do FC a potom sa rozhodneš sama,kde sa ti pozdáva zostat,nič za to nedáš 🙂

zorga
autor
28. okt 2011

@hadassah
No ved zato aj ja chcem ist cim skor aby sme s tym mohli neico robit ked nam povedia kde to viazne 🙂 Aspon si uz na dobrej ceste 🙂

zorga
autor
28. okt 2011

@silvia545
To je pravda, skusim to v pondelok obvolat a uvidime...

hadassah
29. okt 2011

@zorga no práve včera mi volala sestrička z centra, že prišli výsledky a zistili, že mám ureoplazmu a gardnerellu, tak mi hneď posielajú recept na antibiotiká. V pondelok som tam bola prvý krát a už v piatok mali výsledky. Normálne som nasratá na moju gynekologičku, lebo som k nej chodila ako na klavír s tým, že mám stále pocit, že mi niečo je a ona nikdy nič nezistila a ja som sa už pomaly cítila ako nejaký hypochonder 😠
A je pravda, že bežní gynekológovia sú dobrí akurát tak na predpisovanie antikoncepcie, keď má riešiť problém, tak len tápe alebo povie, že mi nič nie je. Zbytočne som stratila toľko času. Som zvedavá, ako sa zatvári, keď jej poviem, že som bola v centre a hlavne, čo zistili. 😠 😠 😠

timmka
29. okt 2011

@hadassah moja to iste som zazivala aj ja, ked som chodila za svojim gyn. tak mi stale hovoril, ze som v poriadku, ze sa velmi sustredim na babo a skoro kazdy mesiac som dostavala mykozu, vedela som, ze niekde chyba je, tak som vyhladala car a tam mi zistili tiez ureoplazmu a mycoplazmu, ties som dobrala ant.aj manzel, zial sa nam este nepodarilo, tak ideme na ivf, nebudeme zbytocne stracat cas, dost som ho stratila pri svojej gyn. gynekolog stale hovoril, ze za neplodny par sa povazuje ked sa snazime viac ako 2 roky, nechcel ani pocut o car a vidis ze niekde je pes zakopany 😠 , drzim palce aby si sa vyliecila, je pliaga, ktora sa zvykne vratit, dufam ze ju uz nemam a ani nebudem mat, len musi brat ant. aj manzel, odporucam, lebo sa to prenasa

hadassah
29. okt 2011

@timmka áno tie antibiotiká má brať aj manžel, ja nechápem, ako som mohla tú pliagu dostať, vraj je to sexuálne prenosné ochorenie, ale to ani nejdem špekulovať, kto s kým .... a ja mám averziu voči bazénom, vírivkám, saunám a verejným toaletám, niekedy si myslím, že som ako Adrian Monk, všade vidím baktérie a bacily 😖 Normálne som z toho rozčarovaná a ešte som to nepredýchala. Hneď som si o ureoplazme prečítala všetko možné, dúfam, že sa vyliečim hneď a nebude to mať až taký dopad na moje otehotnenie.

anjelicek26
29. okt 2011

@hadassah - nie je to len sexualne prenosne, prvotne nakazenie moze byt kludne cez pluca, prechodene dlhotrvajuce kaslanie jedneho z vas mozu sposobit prave mykoplazmy, ureoplazma, chlamydie, toto sa casto podcenuje, skor by som sa porozpravala na plucnom.

hadassah
29. okt 2011

@anjelicek26 no teraz si ma úplne dorazila, ja mám práve stále pretrvávajúce problémy s kašlaním. Mne nič nie je, ale vždy večer, keď si ľahnem do vodorovnej polohy, tak kašlem až do rána a strašne ma zadúša. To sa mám ísť spýtať všeobecného lekára, či nemám aj chlamýdie na pľúcach?

anjelicek26
29. okt 2011

@hadassah - ak by si mala chlamydie, tak by ti to zistili. Ureoplazma sposobuje presne to iste, ak sa usidli v plucach. Ja som si to aj myslela, mne zistili v tehu prave chlamydie, a drahy kasle presne ako pises - lahne a pokasliava, zadusa ho, prehadzuje sa, pokasle... no rovnaky scenar... presne odtial to bolo 😠 😠 A on furt, ze mu nic nie je, len ho trosku dusi... Ale potrebujes inu formu liecby, ako len tie zakladne antibiotika, beru sa dlhsie a inak sa to kontroluje, to ti fakt musi plucny povedat.

hadassah
29. okt 2011

@anjelicek26 no neviem, ako mám teraz postupovať. Na steroch v CARe mi zistili tú ureu a na to budem ja aj manžel brať antibiotiká. Môže byť, že chlamydie mám na tých pľúcach a na to treba vyšetrenie u pľúcneho?

anjelicek26
29. okt 2011

@hadassah - aj urea ci mykoplazmy mozu byt v plucach, nielen chlamydie. Treba rozhodne vysetrit aj manzela + po dobrati liekov ist na kontrolne stery OBAJA a urcite sa ty ukaz aj na plucnom. To pokaslavanie je uz takmer chronicke stadium, ked sa ta infekcia dlho neodhali, nelieci, takze to mas urcite vyse roka ak nie dlhsie 😖 Moj drahy to strasne dlho ignoroval - vlastne to zacalo s tym pokasliavanim ked sa narodila dcerka, mala tri mesiace a riesil to az ked mne chlamydie zistili na zaciatku tehotenstva - to mala dcerka 3,5 roka. Jemu to prislo normalne trosku pokasliavat 🙄 Som mu vynadala ako malemu decku ze takto ohrozil nase dietatko 😠

hadassah
29. okt 2011

@anjelicek26 aj ja pokašliavam už vyše roka, vždy keď ležím, potom hlavne v noci a keď veľa rozprávam, chytí ma doslova záchvat. Vďaka za radu, toto by ma fakt nenapadlo, určite si dám aj pľúca vyšetriť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre