Chytenie druhého dychu po 30tke

jankafa
23. jún 2016

Ahojte baby. Nenazvala by som to problémom, ale skôr faktom. Mám 34 rokov a moje okolie mi hovorí, že chytám druhú pubertu. S mojím mužom som začala chodiť v 19, bol to moj prvy chlapec, prveho syna som mala v 24, druheho o rok neskor. Stale som len pocuvala, ze potom, potom, ked chalani odrastu, ked dostavame, potom potom vsetko. A teraz ked konecne chcem zacat naplno zit, tak mam pocit, ze ma okolie nechape. Nie, netuzim chodit po diskotekach, ani nic podobne, ale mam pocit, ze ma moj muz nechape. Začala som na sebe pracovat / bozeeee, ide to strasne pomaly/, aby som lepsie vyzerala, zacala som podnikat, robim z domu, snazim sa viac starat o domacnost, deti, seba a vysledok je taky, ze sa citim cim dalej tym horsie. Akoby som nemala narok byt zenou, len matkou. Moj muz mi hovori, že sa spravam ako keby som mala 20. Ale to len pre to, že ma všetko nove zaujima. To, ze uz nemam 20 predsa neznamena, ze budem len studovat ako spravne vychovavat pubertalne dieta. Navyše, všetko co so sebou robim / alebo sa snazim robit / je hlavne pre to, aby mohol byt na mna pysny prave moj manzel, ale mam pocit, mu to skor vadi, čo v podstate nechapem. Chcem byť jednoducho len aktívna, aby som si v 60tke nepovedala, že už je niektoré veci neskoro. Ako sa vy pasujete s týmto stredným vekom?

sintra
23. jún 2016

@jankafa Je mi luto, ze sa tvoj muz k tomu takto stavia. On je nejaky velmi konzervativny typ? Si este strasne mlada, ved mas preboha polovicu zivota pred sebou, tak co sa teraz priviazes uz len ku sporaku? To snad Nie. Ja ti fandim. Nedaj sa, taketo veci si treba vediet obhajit. nerobis to snad na ukor starostlivosti o deti, tak co. Ja mam 36 a od okolia vacsinou pocuvam, ze na svoj vek jednak nevyzeram a tiez, ze sa tak nespravam 🙂 Ale ja nie som ani len vydata, takze nemam doma zakoniteho, ktory by mi do toho mohol kecat 🙂

jankafa
autor
23. jún 2016

Ano, on je velmi konzervativny. Všetko medzi nami funguje super, len som na neho asi moc divoka. Najviac mi prekaza, ze ked mu nieco poviem, alebo ukazem, tak hned, na co by nam to bolo, ze take nepotrebujem,on si mysli, ze je to OK a podobne. Ale ja si myslim, že ked zosebou nezacnem robit nieco uz teraz, tak po 40 to tazko dobehnem

emily76
23. jún 2016

@jankafa v tvojom veku niektore baby este nemaju ani prve dieta, behaju kade tade po svete a nikoho by ani nenapadlo, ze sa chovaju veku neprimerane... mozno sa manzel citi nejak ohrozeny tym, ze na sebe pracujes... mozno ma pocit, ze ti casom nebude stacit. Skus s nim na to hodit rec, preco je tak proti tomu, co robis... ved teraz je idealne obdobie.. ste maldi, deti vas uz nepotrebuju tolko ako ked boli uplne malicke.. cize mas cas na seba, na neho... mozete ist sami na dovolenku alebo len predlzeny vikend... nemusite riesit teploty, zubky....

dominika6
23. jún 2016

@jankafa
vieš chlapi chytajú druhý dych v 40tke tak aby si sa potom nedivila ty 😀 😀..nič sa nedje len momentálne nieste na rovnakej vlnovej dlžke,raz ťahá jeden raz druhý,ale niekde sa musíte stretnúť...
to že s staráš o seba,deti,domácnosť,prácu je super,robíš to nezištne,nie nasilu,čiže do toho by som ho neťahala...
venujte sa jeden druhému,ked máte deti samostatné,lebo sa môže stať,že sa odcudzíte práve kvôli tomu že ostanete sami so sebou a zistíte si si nemáte čo povedať...

pribinak
23. jún 2016

@emily76 dobre napisane ;)

jankafa
autor
23. jún 2016

Obcas si spolu vybehneme do kina, alebo niekam na rande. On teraz dosť vyrazne pochudol a je z neho fesak, tak ja nechcem zaostavat, aby sa za mna musel niekde hanbit 😀 Hrozne by som chcela, aby sme si spolu uzivali zivot, ved sme mladi, nie za 20 rokov, ale on stale vsetko pretavi na peniaze. A teraz je pravda, ze nas prijem poklesol, nakolko moje podnikane ešte neprinasa tolko financii - teda zatial prakticky este ziadne a stale len pocuvam, ze kazdy mesiac sme v minuse o moj plat, ked som bola normalne zamestnana. Pritom nemame ziadne financne problemy, zijeme si v norme. Ja od neho nehcem ziadne peniaze navyse, ale vidim, ze mu vadi, ako som sa rozhodla, len mi to nechce povedat. A prave preto ma poklada za nezodpovednu, do vetra, ktora si robi co chce

0silvia0
23. jún 2016

@jankafa určite vnímaš dobre a tvoj vek vôbec nie je ešte stredný vek. Ja mám 43 rokov a tento vek vnímam ako stredný vek, tvoj vek je ešte super mladosť 🙂 Rob, ako cítiš, nedaj zo seba urobiť zaslúžilú manželku a matku, podľa mňa je dôležité mať aj svoje aktivity, pretože deti rýchlo vyrastú, majú vlastné záujmy a potom človek len fňuká ako je zrazu doma nepotrebný. Mne sa momentálne tiež uvoľnil životný priestor, nakoľko moje decká sú v puberte a už ma nepotrebujú tak ako kedysi. Tiež mám svoje aktivity a veľmi by mi vadilo, keby ma manžel chcel obmedzovať a snažiť sa ma vmanipulovať len do úlohy matky.
Čo sa týka tvojho podnikania, jednoducho je to pre neho neistota, keďže ako píšeš, znížil sa vám príjem...

lintu
23. jún 2016

Tak áno, pokým si 15 rokov vykazovala nečinnosť/podriaďovala sa a zrazu taká náhla zmena, niet sa reakcii tvojho muža ani čo veľmi čudovať 😀 Tiež by si si asi ťukala prstom po hlave, keby začne robiť niečo úplne inak ako doteraz. Podľa mňa toto je váš hlavný problém. Vybočenie z istého normálu. Akčných je aj kopu starších ľudí a kto im to zazlieva? Ak tým nikoho neohrozuješ, rob ako cítiš, lebo raz budeš naozaj ľutovať, čo všetko si mohla urobiť, no neurobila si.

jankafa
autor
23. jún 2016

@lintu Presne takto to cítim, že som na dobrej ceste. Musím uznať, že ma v mojej "profi"kariére podporuje, ale vidím na ňom ako veľmi mu to vadí. A potom sa ma pri večeri opýta koľko som za daný deň zarobila. Vtedy sa fakt cítim ako totálny loser, ale povedala som si, že nechcem skoncit ako moja mama. Vsetko podriadila rodine a nakoniec skoncila bez kamaratok, zalub, opustena, zavisla na manzelovi.

virginia
23. jún 2016

Ja Ti drzim palce, muz nech si frfle, ty vies, co potrebujes a co robis. Neublizujes rodine, nemaj vycitky svedomia a zi tak, aby si bola spokojnejsia.
Mozno si zvykne a mozno bude frflat vzdy. Mam kamaratku, ktorej muzovi vadi vsetko, a ona si aj tak robi to, co potrebuje. Jasne, zvazuje, co je pre nu a jej psychiku dolezite a kedy je jednoduchsie "podriadit" sa manzelovi, ale zije si celkom fajn zivot a to, ze jej muz je nahnevany, urazeny atd., vzdy ked urobi nieco, co sa mu nepaci, ona s nadhladom prehliada 🙂.

mawka
23. jún 2016

pusti muzovi toto:

https://www.youtube.com/watch?v=5zUbFhiaycc

a povedz mu, nech je rad, ze ti takto neprepina ako tomu dotycnemu 😀 😀
a chod si svojou cestou. ak sa citis, ze chces byt aktivna a zit, tak bud aktivna a zi. byt matkou a manzelkou neznamena, ze ostanes uviazana pri sporaku. si mlada, sme takmer rovesnicky a ja idem aj do baru raz za dva mesiace s babami, sice som single, ale sli sme aj ked som bola vydata ci zadana. este mam kopu planov, skoly, nejake kurzy, zazitky, dobrodruzstva, mame kopec planov aj s deckami. a tiez chudnem a staram sa o seba a tak a je to fajn pocit. a nech si vravi kto chce co chce. nechcem v 40. vyzerat ani byt ako 70 rocna tetka ze len doma a vo vytahanych teplakoch. asi by ma to zabilo. nerobis nic zle, len si si zacala vsimat seba a mysiet na seba. na tom neni nic zle. a ludia okolo teba by to mali respektovat.

laura1804
23. jún 2016

POrad v com podnikas z domu 😀 ja sa potrebujem tiez rozhybat...a inac drzim ti palce...drz sa toho, je super byt aktivna, mozno nakoniec motivujes aj svojho manzela 🙂

sono2
23. jún 2016

@jankafa super robíš. Mužik asi trocha žiarli. Len sa nenechaj odradiť. Aj na disku choď aj sa opi. Všetko rob čo chceš. Toto všetko je len ľudská závisť

jankafa
autor
23. jún 2016

@laura1804 Pracujem ako copywriter na volnej nohe. Pisem clanky na zakazku pre noviny, weby a podobne. A planujem rozbehnut eshop pre panov so stylovymi doplnkami a oblecenim, vsetko vyrabane na SVK

rakywanda
23. jún 2016

@jankafa fúú, to mi je ľúto. koľko rokov má manžel?
Ten môj ma zasa podporí v každom mojom nápade. Vyštudovala som ďalšiu školu pri malom dieťati, pracovala som počas RD, teraz chodím po večeroch prednášať, vyháňa ma zašpotrovať si - lenivá som, ešte ma nabáda na prácu z domu, ale na to ja nemám "gule". Niekedy sa pri ňom cítim akoby som mala znova 16-násť. Máme tajné pohľady a signály, smejem sa pri ňom ako kofa. A to sme spolu už 21 rokov. Pamätaj, že život žijeme len raz a treba si ho užiť, kašli na to kto si čo myslí. Skús manžela troška nakaziť, nech život neberie príliš vážne, lebo aj tak z neho nevyviazneme živí. 😀 😀 😀

timea7
23. jún 2016

@jankafa spýtaj sa ho, či by mal problém s poklesom tvojho príjmu, keby si sa hodila na MD. Možno by vtedy bolo všetko v poriadku, mala by si skrátenú reťaz pri sporáku, jedinú tému deti a on by sa necítil ohrozený. No ohrozený sa môže cítiť aj po inej stránke - ak by sa ti podnikanie rozbehlo a ja ti to úprimne želám a začala si zarábať viac ako on? Možno by sa necítil, ako hlava rodiny, veľa mužov s tým má problém. Povedz mu, že na tvojom vzťahu k nemu a k rodine sa vôbec nič nezmenilo, ale nechceš najkrajšie roky svojho života prevegetovať. Držím ti palce, veľmi, ja som tiež akčný typ, našťastie môj partner s tým nemá problém, ale mala som priateľa, s ktorým by som mala jediné vzrúšo priblbnuté TV seriály....viem si predstaviť, čo cítiš.

sense
23. jún 2016

Ja si myslim ze sa citi byt ohrozeny...pracujes na sebe, ci po telesnej stranke tak profesijnej...

ateliermm
23. jún 2016

Akoby si pisala o mne. :D No mne sa podarilo este v 33 jedno dieta, ale je fakt tazke sklbit podnikanie z domu , deti a domacnost, ked Ti najma Tvoji najblizsi hadzu polena pod nohy. 🙂 Drzim palce.

mijo53
23. jún 2016

@sense no a k tomu už len aplikovať radu sono2, tak by to už ani neprežil, rada na zlato 😀

maria1989
23. jún 2016

@jankafa možno mu len vadí, že akurát nezarábaš. Že musí ťahať on. Spýtaj sa ho.

ceresnovci
23. jún 2016

Pohlad muza na vec - Poklesli vam prijmy o jednu vyplatu. Dokazete usetrit za dany mesiac, alebo idete aj z rezerv ? Osobne som toho nazoru, ze minut tolko kolko zarobime. Vytahovat peniaze z rezerv na extra vysoke vydavky nieje ok.

Vecera - peniaze - Ja som štatista - co ked je len zvedavy a sleduje tvoj progres zo dna na den ? nemusis to hned brat osobne ako utok. - dost tazko sa k tomu vyjadruje od klavesnice ak neviem cely kontext.

Sice nemam stredny vek, ale vsetko je o kompromisoch a komunikacii.

Obcas daj na nazor okolia, aby si nedopadla ako Jsem mama

https://www.youtube.com/watch?v=A0FUdM-diYw
sense
23. jún 2016

@mijo53 hlavne ze ty si poskytla radu...

janinah
23. jún 2016

stredný vek? tak to vravím ja o sebe a to budem mať 53.....mne sa v živote celkom darilo,ale sú veci,maličkosti,ktoré už teraz ľutujem,napr.,že som viac necestovala /teraz moja operovaná noha už veľa neuchodí/....máš výborný prístup k životu,rob ako cítiš,ale nie preto,aby muž bol na teba pyšný,ale preto,aby si sa ty cítila dobre a v pohode.....pokiaľ vieš zladiť rodinu,domácnosť,prácu a koníčky,tak je všetko ok

mijo53
23. jún 2016

@mijo53 prepáč, asi som to zle napísala, proti tvojmu príspevku nemám nič, len sono2 napísala, že má ísť na diskotéku a opiť sa, tak to neviem neviem, ako by to zobral

mijo53
23. jún 2016

@sense prepáč, asi som to zle napísala, proti tvojmu príspevku nemám nič, len sono2 napísala, že má ísť na diskotéku a opiť sa, tak to neviem neviem, ako by to zobral

sense
23. jún 2016

@mijo53 tak zacat chodit na diskoteku a opijat sa to uz by bolo trochu ine kafe.....a to by som sa ani necudovala zeby to zrazu chlapovi vadi, ved aj zenam vadi ked muz zrazu zacne kade tade po nociach chodit

jankafa
autor
24. jún 2016

Urcite nie som typ, ktory chce chodit po diskotekach a podobne. A co sa tyka aktualnych financii, tak na rezervy urcite nesiahame, ani nejdeme kazdy mesiac na doraz. Je to v pohode, po zobrani chodit nemusime.
Zas, aj ked neposobim ako super zodpovedna osoba 😀 , ak by som sinebola ista, ze to utiahneme, tak neodidem z prace

sono2
24. jún 2016

@mijo53 a čo je na tom že ide žena na diskotéku a opije sa? Normálne ako ženy? Veď je pri deťoch od 20 dky. Proste jej muž žiarli a hovoto. Zase nehovorím, že mu má robiť naschvál, ani extra kúsky. Ale uplne schvaľujem, to čo robí.

natalym
24. jún 2016

Nám s mužom šibe spolu. 😀

sono2
24. jún 2016

@mijo53 😀😀😀 no a? Veď ob čas nie víkend za víkendom. Ale poriadne sa nasmiať. My sme boli minule s kamarátkou po rokoch, zase vieme, čo znesieme, ale určite lepšia zábava Ako keď sme chodili za mladí, nikto nás nezaujimal, rehotali sme sa nonstop, ešte nám aj drinky kupovali 😀😀 to už nikto nejde po 30 na diskotéku a nenapije sa?