Môžem otehotnieť s jedným nepriechodným vajcovodom?

kristina2211
28. dec 2017

Dievčence,
Som po dvoch cisárskych, po 7 rokoch reanastomóza, ostal mi jeden vaječník a jeden do polovice priechodný vajcovod.
Otázka znie, je možné vôbec ešte otehotnieť?
Vďaka za odpovede.

salome51
28. dec 2017

@kristina2211 moja kamarátka má len jeden vajčník. Keď jej ho vybrali bola veľmi nešťastná a bola si istá že nebude môcť mať deti. A predstav si, pred mesiacom porodila 4 dieťatko. Problém bol len na začiatku pri prvom. Dlho nemohla otehotnieť a potom akoby sa to "rozbehlo". Takže držím palce. Určite to je možné 💖

salome51
28. dec 2017

@kristina2211 a ešte som zabudla dodať, že aj s tým vaječníkom ktorý jej zostal mala nejaký problém, len už nevim presne o čo išlo.

kristina2211
autor
28. dec 2017

@salome51 si milá, ďakujem.
Ale tu ide o jeden vaječník s jedným nepriechodný vajcovodom.
Mám to potvrdené po HSG vyšetrení.

kristina2211
autor
28. dec 2017

Oprava bola som na HyCoSy vyšetrení v KE

lavieenrose
28. dec 2017

pytas sa lebo sa uz nechces nijak chranit alebo chces 3 .dieta?

lavieenrose
28. dec 2017

a preco si sa to neopytala doktora ktory ti oznamil vysledok vysetrenia?

kristina2211
autor
28. dec 2017

Opýtala samozrejme.
Povedal mi, že mám asi 5%-nú šancu otehotnieť a asi 95%-nu šancu na mimomaternicové tehotenstvo.
Hľadám skôr niekoho, kto je na tom ako ja.

kristina2211
autor
28. dec 2017

@lavieenrose chcela by som ešte dieťatko

osky
28. dec 2017

Ale ked pises ze je priechodny do polvuce,ja to chapem tak ze dalej teda priechodny uz nie je.vize ako mozes otehotniet???
Ja mam z HSG zase potvrdene ze jeden mam tak ako ty a druhy priechodny a napriek tomu nemam deti-ale ja mam pco,problem s cyklom...takze to nie je to iste.

kristina2211
autor
28. dec 2017

Hm. To neni to isté.
Stále dúfam, že mi sem niekto napíše s podobnou diagnózou a s počatím.
Ďakujem za názor.

sivypegas
28. dec 2017

@kristina2211 skor ne ako ano,ake aj motyka moze vystrelit.Otazne je nakolko je HyCoSy spolahlive,boli lrilady ked im stanovili diagnkzu nelriechkdn vajcovody a pocali.

manika77
28. dec 2017

Ja mam len jeden vajecnik led som mala 19 mi vybrali jeden tri roky snazenia laparoskopii operacio prefukov a otehotnela som . Po 5.5 roku druhy krat tehotenstva zle rizikove ale deti velke a vsetko ok. Drzim palce

ivushka14
28. dec 2017

@osky ahoj aj napriek tomu to ide nastastie neboj.. ja mam vsetko to iste a babatko sa podarilo . pomohol mi clostyl

lavieenrose
28. dec 2017

ked sa da otehotniet aj po podviazani vajecnikov urcite sancu mas...ale aku to nikto nevie..

mala_katie
28. dec 2017

Nemám rovnaké diagnózy, ale od 2007 mam von jeden vaječník skoro celý von.. S drahým sa nám v 2015 na prvý šup podarilo babo, počas tehu na druhom mega cysta(12cm) ktora musela ísť von, takže ani z druhého vaječníka skoro nič nezostalo.. Do 2 mesiacov od operácie som otehotnela.. Mam 2 zdravé krásne deti.. Takže podľa mňa je možné všetko..

kristina2211
autor
28. dec 2017

@ivushka14 táto správa ma potešila, ďakujem veľmi 😊

kucusik
28. dec 2017

ahoj, ja mam minuly rok tiez hycosy diagnostikovane nepriechodne vajcovody (vajecniky mam oba) a pred 2 tyzdnami sme zistili, ze cakame 🙂
dufame, ze vsetko bude OK.
Drzim palce, sanca jednoznacne je 🙂

myskahryzka
30. dec 2017

@kristina2211 A nebola ti odporucena laparoskopia? Tzv. prefuky?

anike1
31. jan 2018

@kristina2211 ahoj, ktory lekar ti robil hycosy v ke? Dakujem

becaa
7. júl 2018

Ahojte 1.vajickovod nepriechodny vobec 2.Priechodny velmi malo .Boli sme na ivf no vysledok negativny.Citala som o kupeloch Lucky myslite ze by sa mi mohli vajickovody napravit dakujem za odpoved

nila1111
18. nov 2018

Kupele su super a potom dalej este cvicit a chodit na masaze, snad zaberu...
Jeden maser mi to tvrdil, ze mal klientku, ktora mala podobny problem, chodila k nemu a zadarilo sa.