10 mesačné dieťa vytáča von nôžku pri chôdzi

blueberry8
12. okt 2015

Ahojte moja 10 m dcera uz 2 m sa dviha a mesiac chodi pri obyvackovej stene a pravu nozku vytaca smerom von. Boli sme u ortopeda vraj je to zlozvyk a mesiac mame doma obuvat papucky naopak a potom kontrola . Mali ste niektora nieco take ? Dakujem

bibistec
12. okt 2015

síce som podobný problém nemala ale ak si niečím nie si istá môžeš navštíviť ešte iného ortopéda či má na to rovnaký názor

nanka3
12. okt 2015

@blueberry8 papucky naopak???? Hmmmm skvela rada, no poviem ti, vacsiu blbost som este nepocula, rozhodne by som svojmu dietatu ziadne topanky neobuvala naopak, v com chodi doma obuta? Najvhodnejsia je chodza na boso alebo v capackach s kozenou podrazkou

stepanka274
12. okt 2015

@blueberry8 uz som take nieco pocula viem ze som to aj na niekom gidela, ked sa to potomto nezlepsi tak vas poslu na ortopediu, daju vlozky, chvilu ponosite a uvidis ze sa to upravi, neboj

mamina222
13. okt 2015

@blueberry8 moj syn zas daval nozicky dovnutra, tiez nam kazal papucky naopak, ale syn to tak nechcel nosit a stale si ich prezuval, ze som sa pomylila 🙂 , aj tak to ziadny efekt nemalo, ale on ma problemy s motorikou, takze aj dnes chodi tazkopadne.

muska
13. okt 2015

Ahoj, moje obidve deti nosia ortopedicke vlozky, dcera davala spicky k sebe a syn ma vybocenu patu - naslapuje na vnutornu hranu chodidla. Pediatricka nas vzdy najskor poslala na neurologiu, ci nema napr. skratenu slachu a pod. Ked bolo z neurologickej stranky vsetko ok, nasledne sme isli k ortopedovi. Podla mojich informacii sa chodza formuje do cca 3 rokov, takze tvoja dcerka z toho este naozaj moze vyrast. Pokial sa ti ale zda, ze tu nozicku dava ozaj neprirodzene, porad sa s pediatrom, pripadne sa pytaj na neurologiu alebo k inemu ortopedovi. Moj nazor na opacne obute papucky u tak maleho dietata si myslim, ze je vhodnejsia chodza naboso, v tom veku si moje deti papuce aj tak stale vyzuvali.

blueberry8
autor
26. nov 2015

Ahojte tak nam sa po 3 tyzdnoch nosenia opacne papucky nozka pekne vyrovnala , tak sa tesim velmi

martinzdena
23. jan 2016

@blueberry8 ahoj presne aj moja mala to roby pri chodzi tiez pravu nozicku dava von ,ale neboli sme este u lekara,,

blueberry8
autor
23. jan 2016

Skus tak ako my davat opacne papucky . Dozvedela som sa ze aj sestre pred 30 r ked bola mala tak davali tiez jej utekala nozka to strany takze ta "finta" je uz riadne stara 🙂

veriiii
23. jan 2016

@blueberry8 kamoskin maly to tiez robieval zo zaciatku..a im bolo povedane,ze si len hlada takto rovnovahu..preslo to same ako sa sam poriadne rozchodil..

inka04
23. jan 2016

Starsi syncek to robil, omnoho dlhsie - mozno 2-3 mesiace, ked sa ucil chodit, papucky som opacne nedavala, vyrastol na liliputkach, konzultovala som to, ale u ziadneho ortopeda som s nim nebola. Dieta dnes chodi do skoly, nema chybne drzanie tela a ani ploche nohy. Podla mna je to vyvinovy jav, a opacne papucky netreba davat, ved mnohe maju tvarovanu stielku, ved to musi byt neprijemne dietatu 😒

katrin21
23. jan 2016

@martinzdena chod s nou k lekarovi, nech sa radsej pozrie.. ak zvazi, ze je to treba, mozno dostane dlahu na noc a nejake masaze jej rob tak, ze od clenka smerom dnu cez priehlavok k palcu vnutorna strana, alebo ku klenbe chodidla....olejcekom masiruj aspon 5 minut, kludne aj viackrat denne ..
Moja mala takto nozicku, ked sa narodila, z polohy v brusku a toto jej pomohlo...
Priatelova to mala tiez, ale ona mal aj tu dlahu na spanie, lebo uz bola vacsia.... rozhodne to nezanedbaj, nech ti nenadava, ked bude velka, nech ma peknu chodzu 🙂

miskamilka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz