14 mesačná dcéra nechodí

saska2208
5. okt 2013

Mamicky mozno to tu uz je no cas mi nedovoluje dako aby som to hladala. Mame 14mesacnu dcerku ktora od jej 11mesiacov chodi po 4 a zacala sa stavat. Stavia sa uplne vsade aj popri stene, popri gauci chodi pekne bokom, no problem je ze nechce chodit sama. Za ruky ju uz davno nevodime aby sa sama pustila, lebo za ruky jej to slo krasne. Teraz ked si ju s mm medzi sebou ,,pustame" aby isla sama tak spravi ledva 1krok a hodi sa do narucia. Ked len skusame aby sama stala aspon chvilku tak nevydrzi ani 5sekund. Neviem ci sa mam niecoho obavat alebo je to v norme. Viem ze ma cas ale je nam to nejake divne. Ked sa chce postavit vzdy musi mat nejaku oporu aspon na jednu ruku 🙂

cawes
5. okt 2013

@saska2208 podla mna ma este strach, neboj sa este ma cas na chodenie. Kamoska ma synceka ktory bude mat na konci oktobra 17 mesiacov a este stale nechodi. Bola z toho na prasky isla na kontrolu a dr povedal ze do 18 mesiacov ma cas, tak teraz caka co sa rozchodi

saska2208
autor
5. okt 2013

@cawes vsak toho sa obavam aby sme nechodili na nejake cvicenia snou. Ked tu chvilku aj stoji tych maximalnych 5sekund tak potom sa zvali ako strom zotnes... je to take zvlastne... viem ze potom si budeme este vravet zlate obdobie ked nechodila ale bpjim sa ci je vsetko ok 🙂

indira
5. okt 2013

awoj moja len teraz prednedavnom zacala chodit a to ma novembri na 2 rocky tiez som sa obavala ale vidis nakoniec chodi daj jej cas uvidis zacne ,,drzim palce

katka1981
5. okt 2013

@saska2208, pokial za ruky chodila v pohode, tak je to len v tom, ze ma strach. Nechajte ju nech sa sama rozhodne kedy zacne chodit sama. Neboj sa. Urcite si pocula ze rocne dieta ma uz same chodit. Ale to je totalna blbost. Lebo su deticky ktore zacnu chodit 8 mesacne a ine maju 15, 16 a dokonca aj viac mesiacov. Neboj sa. Mozno zajtra vas prekvapi. Nasa sa tak sama rozbehla ked mala 14 mesiacov. Urobila svoje prve kroky v obyvacke. Ja som cela bez seba kricala na muza. Pozri, ona chodi. A on, ze no a, ved je to normalne 🙂 No pre mna to bola udalost 🙂 Neboj, pride to zo dna na den.

ajka322
5. okt 2013

Moja len ziadna panika moja mala mala 17 mesiacov ked sa len postavila a teraz ked ma 18 mes zacala chodit...islo to uz rychlo potom 🙂

maruska123
5. okt 2013

@saska2208 moja dcera začala chodiť ked mala skoro 16 mesiacov a je úplne v poriadku🙂

saska2208
autor
5. okt 2013

@katka1981
@ajka322
@maruska123 a pred chodenim uz samostatnym sa udrzali vase deticky na nohach aspon same stat? Ci sa tiez valali ako ta nasa malickost? 🙂

maruska123
5. okt 2013

ja si to presne nepamätám , ak tak len fakt pár sekúnd

zuzanockamt
5. okt 2013

@saska2208 syn zacal chodit, ked mal presne 15 mesiacov a aj to bolo take tarbave 😀 ... trvalo mu dost dlho, kym ta chodza bola 100%-na

miku1
5. okt 2013

@saska2208 Má ešte strach. Netreba ju nútiť. Moja začala sama chodiť na 15 mesiacov, Každé dieťa je iné, takže sa zbytočne nestresuj a užívaj si chvíle, keď je ešte viac menej tam kde ju necháš 🙂 Akonáhle začne sama behať, tak si hneď spomenieš na zlaté časy, keď si vedela kde ju hľadať 🙂

jana1352
5. okt 2013

klídek, naša mala 15 mesiacov, štvornožkovanie je aj tak pre telo, chrbát najzdravšie

ssussie
5. okt 2013

@saska2208 pokojne, ja som zacal chodit ako 18 mesacna - aj to ma donutili a nic mi nebolo, len sa mi nechcelo. Nas chodi asi dva tyzdne - od 14 a pol mesiaca ale my sme ho vodili za rucky - najprv za obe potom za jednu a raz som ho postavila a tati ho volal k sebe a tak sa rozbehol 🙂

bocianka123
5. okt 2013

@saska2208 ahoj, nemaj obavy, 4-nožkovanie trvá tak 5-6 mesiacov, je to dobré, že 4-kuje... tak sa prepájajú hemisféry v mozgu, a aj sa spevňuje svalstvo na chrbátiku. A to , že sa sama postaví, je dobrý znak, že sa vzpriamuje, ale ak nevydrží ešte stáť bez opory, tak nie je na chodenie zrelá a ani svalstvo nemá pevné . Neboj, príde aj bipedálna chôdza, len jej nechajte čas. Potrebuje dozrieť, ako na všetko ostatné. Vaša dcérka je určite šikovná zasa v iných veciach, v ktorých iné deti nie sú také šikovné. A dobre, že ju nevodíte za ruky. Moji obidvaja synovia 4-kovali dlho, mladší od 8 mes. , a vzápätí sa aj postavil, až do 13,5 mesiaca. Takže 5,5 mesiaca štvorkoval a potom sa pustil. Píšeš, že Vaša dcérka štvorkuje od 11 mesiacov, tak ešte má "nárok" 🙂 . Ale môžem ťa uistiť - že je na dobre ceste k samostatnej chôdzi 🙂

katka1981
5. okt 2013

@saska2208, udrzala sa par sekund, vzdy sa to predlzovalo, ona dlho stvornozkovala, ale presne si to nepamatam. Ver mi ze o par rokov by si uz taketo veci neriesila. 🙂 Hlavne sa nestresuj. Za chvilocku sa dockas a bude chodit sama.

janickacrazy
5. okt 2013

moj syn začal štvornožkovať ako 10mesačný a chodiť ako 16mesačný, pýtala som sa aj doktora a povedal, že do 18 mes. sa to vobec nerieši tak klud 😉

cinnamon111
5. okt 2013

Aj moja malá začala chodiť až v 17 mesiacoch. A teraz behá ako lasica 😵

vierka0
5. okt 2013

zdrave donosene dieta ma zacat chodit do 18mesiaca..nasa stvornozkovala od 8mesiacov, chodit okolo nabytku zacala 10mesacna, samostatne chodit az 15mesiacna, kazde dieta ma svoje tempo, kludne ju nechajte stornozkovat, aj tak sa telo pripravuje na chodenie 🙂

halintoa
5. okt 2013

Moja začala chodiť ako 16 - mesačná. Padala minimálne, bola rýchlo pekne stabilná 🙂 .

siska53
5. okt 2013

@saska2208 nasa ma 18 a este sama nechodi. Len obcas zopar krockov. Za ruku chodi uz pekne. Len akoby sa bala pusit. Ma slabsi svalovy tonus,ale na to nam povedali, ze mame bud plavat alebo ist na nejake babatkovske cvicenie.
Syn chodil uz ako 11 mesacny.
Malej daj cas, do 18 mesiacov je to v norme.

salmonela
5. okt 2013

hmm, nasa mala 13 mesiacov a az po roku sa posadila, zacala plazit a teraz nejak nesikovne aj stvornozkuje, ale iba na male vzdialenosti. na vacsie vzdialenosti stale iba plazi. Sama sa vobec zatial ani nepostavila, ked ju oprieme o nabytok, chvilu stoji, potom si sadne. Vie sa vytiahnut iba na kolienka. Tiez uz som sitila pomaly paniku a asi len vdaka nejakym cviceniam, plavaniu a magnetoterapii vobec zacala aspon sediet a plazit, teraz cvicime dalej, snad sa pohneme rychlejsie. Specificke je este aj to, ze je dost velka, ma hadam aj 80 cm a cez 11 kg....

majka99999
5. okt 2013

@saska2208 moj stvornozkoval tiez tak 4-5 mesiacov, takze este ma cas.

cherry1981
5. okt 2013

Mne dcerka zacala stvornozkovat ako 10 mesacna a behat ked mala vyse 15 mesiacov, dovtedy len za ruku mala strach

ladybaby
5. okt 2013

@saska2208 dietatko je uplne v pohode, moj drobec zacal chodit ako 15 mesacny a poznam deticky, ktore az v 18 mesiacoch. Nemusis sa nicoho obavat... ide si svojim tempom... o par mesiacov nebude vidiet ziaden rozdiel medzi nou a detickami, ktore zacali chodit o niekolko mesiacov skor...

marianna2468
5. okt 2013

Aj moja ma 14 mesiacov a zatial sama nechodi,boji sa pustit,ale najlepsie sa jej chodi bez mojej pomoci ked tlaci kociarik sama alebo ma takeho zajacika s tycou na tlacenie. Nic sa neboj,deticky este potrebuju cas a vela nasej trpezlivosti 🙂

cerez
6. okt 2013

@saska2208 Neterka začala chodiť na konci 16 mesiaca. Ak ťa to upokojí, ona ani nechodila po kolenách, len sa plazila. Všetko mala a má dodnes posunuté. Dr. jej povedala, že do 18 mesiaca je to ešte normálne.

ajka322
6. okt 2013

saska2208 moja mala sa dovtedy ani sama nepostavila na nozky....chodila po zadku namiesto stvornozkovania...neboj nic ono to pojde inak aj ja som mala uz obavy musim povedat ale bolo to viacmenej z okolia aj ked som vedela ze mala je zdrava vsetko ok ale moje okolie stale tie blbe otazky typu:bude mat 18 mesiacov a este nechodi?a behom dvoch tyzdnov sa sama postavila zacala chodit za ruky a potom uz sama 🙂

lubina
6. okt 2013

myslim si ze je to normalne, dieta sa boji. Nasa starsia pekne chodila od roka a mladsia sa tak bala, ze sicec chodila ale len za ruky, kym sa sama pustila tak preslo este dost mesiacov, mala vtedy 22 mesiacov. Iba vtedy naozaj zacala chodit sama. Chapem ta, tiez som mala obavy, aj sme boli u Dr. ale ta mi povedala, ze niektore deti su bojazlivejsie a ak este nebodaj spadla alebo cosi, ze sa zlakla, tak jej to moze trvat dlhsie, preto to chce en trpezlivost

dennissa16
6. okt 2013

@saska2208 môj syn sa v 7. mesiaci nevedel ani poriadne obracať, na neurológii nám predpísali pyridoxín a zrazu sa všetko začal učiť jak po masle - v 8. mesiaci si vedel sadnúť, v 9. začal štvornožkovať a a keď mal 10 mesiacov a 2 týždne, tak začal z ničoho nič chodiť. Myslím, že k samotnému chodeniu mu veľmi pomohlo to activity chodítko, či jak sa to volá. http://choditka.heureka.sk/chicco-activity-chod... Po izbe chodil s ním, potom sa ho pustil urobil 2 kroky, vstal urobil 5 krokov a tak. Ale držal sa ho, tak mal istotu 🙂

jaruska8
6. okt 2013

Naša začala sama chodiť okolo 14. mesiaca a teraz je nezadržateľná. A má dobrú motoriku. Aj s loptou a tak. Nič jej neušlo. Ona potom málo padala a jej chôdza bola istá. Tiež pred tým štvornožkovala asi 5 mesiacov. Raz som čítala, že problém je len vtedy, tak sa dieťa vôbec nevie postaviť, ani s oporou. Ak sa vie, tak chodenie je len otázkou času. 😉

zlte_kuriatko
6. okt 2013

@ssussie aj ja som začala chodiť od 18 mesiacov 😀 mame doktorka iba povedala, že som tučná a lenivá 😎