2,5 ročný syn si mýli veci

mimip
18. feb 2016

Ahojte baby, mam 2,5 rocneho syna a v poslednej dobe ked sa hrame a poviem mu, ze nech donesie cerveny trojuholnik ci taku a taku kocku tak mi donesie uplne ine...strasne rad si pozera knizky a robime rozne vyplnovacky v zosit pre jeho vek a tu tiez vsetko pletie a dokola mu vsetko hovorim i ked sme vonku...a pred tym mi krasne ukazal....baby co mam robit, poradte...dakujem

pribinak
18. feb 2016

Začať ho učiť malú násobilku!

Daj mu cas, ved to je krpec, mam predškoláka, je to uplne bezne a normslne dieta a trojuholník standartne vola strieška
Vie, ze je to trojuholník, ale nerieši ...

seahorse27
18. feb 2016

Mas na neho prilis vysoke naroky vzhladom na jeho vek. Take male dieta este nemusi rozlisovat geometricke tvary...farby ho mozes ucit, ale vsetko by malo byt formou hry a nenasilne. Vôbec z toho nemusis byt frustrovana, v jeho veku ma narok na omyly. Jeho pozornost este nie je na takej urovni, aby sa dokazal dlhodobo sustredit prave vtedy, ked si to ty zelas a prave na to, co si ty zelas.

dominikav123
18. feb 2016

to naozaj musia deti v dnesnej dobe v 2,5 roku poznat pomaly pytagorovu vetu ? a chodit to multilingualnej skolky a citat Hobbsa ? preboha, ja som v troch rokoch olizovala steny nemala sajnu co je trojuholnik a dnes mam pred menom doktorsky titul, dajte tomu decku pokoj nech sa moze normalne hrat a nie ho vyucovat od malicka...

bridgetfidget
18. feb 2016

@mimip ako tvrdia predoslej damy, je to male dieta a je normalne, ze za my tieto veci pletu. Co sa mi zda zvlastne je, ze vravis, ze predtym mal vsetky tie 'znalosti', co vzhladom na jeho vek je teda prekvapive, a z nicoho nic uz nevie nic z toho? Chapem to spravne? Male deti sice filtruju a mnohokrat zabudaju, ked sa nieco naucia, a zaoberaju sa niecim novym zrazu; tyka sa to aj novych slov napriklad; ale zda sa mi zvlastne, ze by zabudol uplne vsetko, co vedel z nicoho nic.

bridgetfidget
18. feb 2016

@mimip ako tvrdia predosle damy, je to male dieta a je normalne, ze sa mu tieto veci pletu. Co sa mi zda zvlastne je, ze vravis, ze predtym mal vsetky tie 'znalosti', co vzhladom na jeho vek je teda prekvapive, a z nicoho nic uz nevie nic z toho? Chapem to spravne? Male deti sice filtruju a mnohokrat zabudaju, ked sa nieco naucia, a zaoberaju sa niecim novym zrazu; tyka sa to aj novych slov napriklad; ale zda sa mi zvlastne, ze by zabudol uplne vsetko, co vedel z nicoho nic.

severanka90
18. feb 2016

Tak ho uz prestalo bavit "aportovat" ...zacni ucit ine povely: napr. Sadni! Lahni! Popros!

seahorse27
18. feb 2016

@bridgetfidget Take male dieta ma predovsetkym vyberovu pozornost, t.z. ze jeho mozog si vybera len take podnety, ktore su pre neho momentalne dolezite a zaujimave (farbou, tvarom, zvukom...). To, co od neho vyzaduje maminka, ho momentalne nezaujima, lebo ma uz toho plne zuby...takze to akoby "zabudol" 😉

bridgetfidget
18. feb 2016

@seahorse27 ano, vyberovu pozornost, teda nazvala som to filtrovanie 🙂 som spomenula, a to je bezne a normalne; ale teda nezazila som dieta (roky som s malymi detmi pracovala), ktore by zo dna na den zabudlo vsetko, tak mi to aspon vyznieva z uvodneho prispevku- preto som ziadala upresnenie od zakladatelky- ja s tvojim prispevkom suhlasim

sissy27
18. feb 2016

@mimip neviem čo je toto za módu dirigovať deti úplne vo všetkom... tak sa nechce hrať s tvojím červeným trojuholníkom, doniesol ti to, s čím sa hrať chce, čo sa mu páči... preboha je to dieťa, nie cvičená opica, ktorá ti za banán bude plniť želania... v 2,5 roku naozaj nepotrebuje poznať geometrické tvary ani farby... nech skáče v mláke a rozsýpa ti múku po kuchyni, to je pre deti oveľa zaujímavejšie aj prínosnejšie ako tvoje trojuholníky a kocky podľa farieb... proste nechaj mu priestor.
@dominikav123 že olizovala steny 😀 😀 😀 pobavilo 😉 a úplný súhlas

seahorse27
18. feb 2016

@bridgetfidget pochybujem, ze zabudol uplne vsetko (ak nemal nejaky vazny uraz hlavy alebo nieco podobne). Mne to pride, ze maminka riesi nepodstatne veci a trochu prehana 😉

bridgetfidget
18. feb 2016

@seahorse27 prave to som sa snazila vylucit, ze sa mu nieco stalo; ale myslim a dufam, ze mas pravdu a skor je to ten druhy pripad- prehanacia maminka... .

abeata
18. feb 2016

Čo máte robiť? Nič. Má dva a pol roka a v tomto veku prichádza obdobie negativizmu. To,čo hlavne potrebuje je voľná hra,dostatok pohybu a možnosť pomáhať. Je to obdobie napodobňobania, získavania motorických zručností a všeobecných poznatkov,ktoré by mal získavať na základe vlastných skúseností (striedanie dňa a noci,fyzikálne vlastnosti látok - teplý hrnček s čajíkom,studený mrazený hrášok...atď). To,čo poznal,nezabudol,no pre dieťa v jeho veku je. zaujímavý proces získavania poznatkov a nie opakovanie. Jednoducho sa nemá potrebu prezentovať. Netrápte sa a nedrilujte ho. Máte šikovné dieťa,ktoré však v tomto veku potrebuje hlavne hru a možnoť byť dieťaťom.

katuliena82
18. feb 2016

@dominikav123 pravda!!!

katuliena82
18. feb 2016

Jeden znamy speaker z Ameriky George Carlin mal na toto nazor: nechajte preboha deti, nech si vtrtaju v zemi palickou....a ja suhlasim

abeata
18. feb 2016

@bridgetfidget
Nezabudol,jednoducho sa tak prezentuje preto,lebo to všetko berie ako hru,pri ktorej tieto poznatky nie sú dôležité. Ale vie,že kolesá sú okrúhle a strecha trojuholníková a v praxi ich použije správne🙂

bridgetfidget
18. feb 2016

@abeata mne vysvetlovat nemusis, ja viem ako to funguje zvycajne 🙂 ale odvolavam sa na slova mamicky, ktora tvrdi nieco ine, prosim, dalsie vysvetlenia uz smeruj jej, nie mne 🙂

kittykat22
18. feb 2016

@mimip dobre si nazvala temu. Potrebujem poradit ... jj Ty potrebujes poradit a nie tvoj syn 😀 Hlavne deti su velmi vnimave a dokazu pekne rodicov turovat. Akonahle pride dieta ze sa rucas ze nieco nerobi tak ako ma, tak pockaj ked bude v obdobi, ked jeho najoblubenejsia cinnost bude aby ta vytocil 😀 to ti namiesto toho trojuholnika donesie susedovic psa 😎 a este ta bude presviedcat o svojej pravde a pozerat sa na teba ako na najnechapavejsieho cloveka pod slnkom. To sa pojdes obesit 😀

abeata
18. feb 2016

@bridgetfidget
To nebolo vysvetľovanie Vám,ale normálny príspevok do diskusie,ktorý mal byť užitočný najmä pre danú mamičku. No myšlienka bola Vaša,tak som sa rovnako,ako pri bežnom rozhovore obrátila smerom k Vám 🙂

betka239
18. feb 2016
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

daj mu cas 🙂

misel0806
18. feb 2016

Uber z narokov. Sotva zacalo hovorit a ty uz chce aby vedel vsetko. Ved na to ma kopu casu neboj sa ze sa to nenauci ono este bude ucit teba..😁😀

humka2
18. feb 2016
Používateľ humka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od humka2.

chce to len cas, urcite

timea7
19. feb 2016

@dominikav123 úžasný príspevok!!!! Mám chuť si ho vytlačiť a vycapiť v škôlke na nástenku. Je mi ľúto tých vystresovaných detí, ktoré denne lietajú s nemenej vystresovanými matkami po krúžkoch a jazykových školách hádam od pol roka, nemajú čas pozorovať lienku v tráve, skúmať ľad na mláke, alebo sa iba tak váľať po koberci s pierkom v ruke a v mladšom školskom veku zapĺňajú termíny detským psychológom 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖

adka31
21. feb 2016

Tak tak, dietatko ma v tomto obdobi este len objavovat veci, nechajte ho hrat sa, nemajte vysoke naroky. Na to bude este casu dost. Je mi luto deti rodicov, ktori chcu aby dieta poznalo nepoznane vtedy, ked na to este nie su pripravene, zatazuju mu mozocek v domneni, ze ake sikovne dieta my mame. Ja viem, ze mamicka sa isto snazi sa mu max. venovat, ale trosku ubrat by nezaskodilo, je v obdobi negativizmu a preto nechce, skratka preruste taketo aktivity a nechajte ho iba sa hrat.
V skolke toho bude mat az az, viem to, lebo tam ucim a veru, 3 rocne deti maju co robit, aby udrzali pozornost. 😀