20 mesačná dcéra má ťažkosti s trávením. Poradíte?

peline
2. máj 2015

Ahojte baby budem vdacna za kazdu vasu odpoved.mame 20 mesacnu dcerku ktrora ma od narodenia problemy s travenim od zaciatku mala reflux do 8 mesiacov no skoro kazdy mesiac nam prevracka trva to jeden den ale co ma na tom najviac trapi ze vzdy ked jej pride zle drzi automaticky hlavicku vzdy do boky a vzdy je to len na pravu stranu no ked jej to prejde hlavicku ma zase pekne rovno lezali sme uz kvoli tomu aj dva krat v nemocke no vzdy boli vsetky vysledky v poriadku robili nam aj ct aj to bolo v poriadku u neurologa tiez vsetko ok no aj tak mam z toho vzdy velky strac☹

damadama
3. máj 2015

Ahoj. Aj naša má reflux od narodenia. Pokiaľ jej býva zle, nedávajte jej nohavice, čo by ju tlačili na bruško. Bodynko a dupačky budú stačiť (jasné, že obliecť, ak ste niekde vonku). Už 3 mesiace používam probiotiká Linex a veľmi sa osvedčili. Kapslu treba rozobrať a obsah vysypať do pohárika s čajom (nie do horúceho) a nech to vypije, príp. do džúsiku. stačí deci-dva tekutiny, čo vypije celé. Aspoň 2 týždne dávať každý deň, potom skús obdeň.
Naša malá si po kojení síce grcne, ale nie je jej tak zle ako v prvý mesiac a oveľa lepšie jej trávi. Vyskúšaj.

bibistec
24. máj 2015

naša malá spala asi do roka a pol na vyvyšenej postieľke teda hlavu mala zdvihnutu oproti noham a na boku to pomohlo lebo sa jej nevracala strava hore a negrckala. A tiež nemá alergiu? na mlieko alebo tak? lebo to ju môže dráždiť prípadne nemá málo tráviacich enzýmov? to ešte by mohli zistiť. V nemocnici nemuseli zistiť nič to poznáme, ale na gastre by som sa opýtyla na tie enzýmy potom by sa dávali a mohlo by sa to zlepšiť. držím palce