Aká poloha pri dojčení je podľa vás naj?

dazdovka
21. jan 2012

V akej polohe najčastejšie kojíte svoje detičky? Zaujimam sa preto, lebo moja naobľúbenejšia je v ľahu na boku, podopretá som lakťom. Zatiaľ som lepšiu nenašla, no z tejto mi ide po chvíli urvať plece. V sede mi to neni príjemné, lebo som buď zhrbená, alebo musím bábo držať celou váhou vysoko na rukách. Mám takmer mesačné bábätko, poraďte mi prosím nejakú dobrú polohu, ktorá neunaví. Hovorí sa, že dojčenie je odmenou pre matku i dieťa, tak prosím tip, ako si to vychutnať, lebo zatiaľ dosť trpím.
Ďakujem 🙂

rabiva
21. jan 2012

asi do 8t som drobca dojcila posediacky, na rukach - v perinke alebo zavinovacke... ako viac priberal, uz mi bol tazky tak sa dojcime zvycajne po leziacky 😉 tak isto to bolo pri dcere... Ak drobec strajkuje tak sa dojcime "za pochodu" - je na rukach - a ja musim pochodovat po byte 😝 😅

elienka
21. jan 2012

Pretože mám vcelku veľké prsia, ktoré nijako nedržia tvar a moja malá mala 2,7 kg, tak prso jej musím rukou pridržiavať dodnes a presne smerovať, naučila som sa tak, že si sadnem a malú som si podložila vankúšom - takým čo sa dáva ako dekoračný na gauč - je tvrdší a dobre drží tvar. Takto som si malú vypolohovala do výšky akú potrebujem - ako rastie, tak dávam stále plochejší vankúš. je sranda ako mám presne oblúbený vankúš aj keď ich mám doma 5 typov. Všetky ostatné sú buď vysoké alebo nízke, mäkké alebo moc tvrdé. Tento oblúbený vankúš som musela voziť všade so sebou.No a takto som ju nemusela držať na rukách, lebo mne sa to ani nedalo, ja tú 1 ruku potrebujem na držanie cicíka 😀 Takto ma ani chrbát nebolel a to som v začiatkoch kojila cca 12 hod z 24. Ešte dodám, že malú som smerovala tak, aby mala zadoček trocha nižšie ako hlavu - zozačiatku mala možno trošička reflux, sama si túto polohu žiadala

nibiru
21. jan 2012

ja tiez kojim v lahu dokona ked davam druhy prsnik len sa tak viacej natocim,kedze moja dcerka je uz velka neraz dokde ked sedim trebarz aj tu za pc len vyhrnie tricko a dojci sa kedze ona ma uz 13,80kg inak sedi da sa mi dojcit aj ked sede na kolene tiez mam velke prsia takze vdy prsnik pridziavam.

strapco13
21. jan 2012

@dazdovka ..tak skus sa neopierat o laket ale podloz si hlavu vankusom
skus pozriet http://www.kojeni.net/polohy.php ako inspiraciu a vyber si co pasuje tebe a tvojmu babatku

zitaje
21. jan 2012

Moja oblubena dojciaca poloha bola v lahu na boku, spodna ruka pod hlavou. Dojcila som tak aj v noci a vacsinou som zaspala skor ako dietatko 😅 😀 , teda hlavne ked uz bolo babo vacsie.

anaxamon
21. jan 2012

ja v lezmo polohe a podla linku od @strapco13 v casti polohy lezmo dojcim v polohe c. 1 a c. 4 a je to nenormalne pohodlne hlavne v noci kedze mala je jedak a cuca dakedy z oboch na jedno krmenie, ale skusala som rozne aj na futbalistu, aj na rukach ale takto mi to najviac vyhovuje a aj dcerke...

hori
21. jan 2012

sedim v kresle, laket oprety, nohy vylozene na stolik tak, ze kolena su v pravom uhle a asi vo vyske prs... 😉 ale myslim, ze za pohodlie mozem dakovat prave tomu kreslu... 😉
poleziacky kojit pohodlne neviem, lebo mala nevie este sama lezat na boku, musela by som ju pridrziavat a potom by mi uz nezostala ziadna ruka na smerovanie cicika, kedze na jednej si lezim...

whimy
22. jan 2012

Skús si zohnať vanúš na dojčenie, ja som kupovala tu na bazári a mne úžasne pomohol, skončili aj bolesti chrbta a kojím v sede, lebo ležmo som mala taktiež problém vydržať dlhšiu dobu, šialene ma bolela celá ruka 🙂

divoska
22. jan 2012

my detto v lahu, z podopretia laktom by mi odislo zapastie a boli by sme z toho obaja nervozni /pamatam si z citania knih/. nastastie mam tempur zdravotny vankus, cize vystreta ruka sa mi zmesti medzi hlavu, vankus a maleho, pripadne si ju skrcim pod tym vankusom, ale superpohodlne, niekedy tak zostavame aj spat ked sa nema k tomu sa prekotulat a ja k tomu sa pohnut 🙂 vankus na kojenie sa mne osobne neosvedcil /ale mozno som mala zlu vypln/

katka1981
22. jan 2012

Ja som si nasla najvhodnejsiu polohu na dojcenie asi 2 roky od ukoncenia dojcenia 😀 V kresle, lava ruka na operadle, babo v naruci, hlavicka na lavom predlakti. V kresle som v pololahu. Zavisi vsak od kresla. Ale ked som kojila, tak najlepsie po leziacky zboku ruku som mala akoby predpazenu, cize hlavu polozenu na vankusi aj malu. Na vankusi bola cela, cize chrbtica netrpela.

nela82
22. jan 2012

My dojcime normalne v sede v naruci a jednu nohu si pri tom dvihnem na postel-tym padom ma neboli ruka/uz je tazky 😀 /a tym si ho takto podopieram..a nic neboli-ani mna a ani jeho 😉

velvet26
22. jan 2012

ja kojim len poleziacky tak som si zvykla hne do porodu a malej to vyhovuje 🙂

mirkita
22. jan 2012

u nas pri malickom bola najoblubenejsia v sede, maly na vankusi polozeny....tak som mala dokonca volne ruky a mohla si pozriet internet, najest sa....inak sa nedalo 🙂 alebo som si dala za chrbat velky vankus, dala nohy do tureckeho sedu, krpca na vankus a pohodlne opreta som ho kojila....ale hnevala som sa ze poleziacky nam to neslo, ale stale sme skusali a momentalne pri 13 mesacnom je uplne naj v lahu ked lezim naboku a na ruke, teda nepodopieram sa laktom...takto ho kojim v noci a spim pritom alebo cez den na uspatie...

sante81
22. jan 2012

posediacky, to sa mi osvedčilo najviac

ianitka
22. jan 2012

ja presne ako @anaxamon tieto dve polohy (v lahu) su najoblubenejsie - nielen v noci, ale aj cez den (samozrejme, len ked sme doma 😀 😀 😀 )

kuratko
22. jan 2012

ja kojim cez den na gauci v tureckom sede, takze mam malu dobre podopretu, a v noci tiez v sede, ale tak, ze tu nohu, z kt. prsnika dojcim, mam pred sebou skrcenu a druhu vyrovnanu. v lahu mi to nevyhovuje a som rada ze som takto zvyknuta po sediacky, lebo mozem dieta nakrmit kdekolvek. kamaratka vedela kojit len v lahu, tak nemohla s malou nikam ist. lebo kde maju postel na kojenie? :D

ajca123
22. jan 2012

Každému babetku vyhovuje iná poloha..
Moji dvaja Krpci mali radi ked som lezela a treti miluje ked si sadnem a pod neho dám vankušik a tak kojim 🙂
A zistila som že aj me to vyhovuje...

katkatt
22. jan 2012

ja sa zase neviem naucit dojcit v lahu a v noci by sa mi to veru zislo 🙂 😉 ja dojcim posediacky, klasicka poloha v sede, pod predlaktim podlozeny vankus na dojcenie (tiez si ho neviem vynachvlait) alebo hocijaky iny vankus, maly lezi na vankusi bokom a hlavu ma v laktovom zhybe. Ked sme u nasich alebo u svokrovcov tak si poziaciam hocijaky vankus co maju bezne na gauci, aby som nemusela drzat celu jeho vahu a namahat si tak zbytocne chrbat a mohla byt uvolnena.

inhalator86
22. jan 2012

moja mala sa narodila s hyrsbrunghom a kojili sme sa postojacky a skackali sme aby papala, musela som pokazde odputavat jej pozornost, kojenie je prinosom, zvlast pre chore deticky, mame 26 mesiacov este sa raz denne koji, pred spanim a od operacie odpocivam a kojim posediacky, inak je to fasa uzivaj si to, neskor ti to bude chybat, kojili sme sa asi vsade no najviac si to uzivala vo vani- to milovala, moja mala opicka. A podopri si ju vankusom to je super nemusis ju celu drzat....

liv1
22. jan 2012

neboj ked bude babo vacsie, bude to aj vacsia pohoda, aj ty sa uvolnis. pomoze ti, ked nebudes na lakti, ale podlozis si hlavu aj dvomi vankusmi, mne sa tak kojilo najlepsie v tych prvych mesiacoch. pomohla mi aj laktacna poradkyna ktoru som si zavolala domov a naucila ma ako malu drzat. lebo ina je teoria a ina realita. teraz nechapem ako som vtedy mohla byt taka nemotorna 😀