Ako naučiť 7 mesačného syna sadnúť si?

veronka2410
11. apr 2011

ahojte dievcata.mam 7 mesacneho syna,ktory ma 12kg a este sam nesedi.ked je na brusku tak sa ani nedvihne na styri,ale ked je na chrbte tak sa z nozkami sam odraza a posuva v postielke.som uz z neho zufala,svokra ho porovnava z ostatnymi detmi,ktore sedia a ja uz neviem...ako ho to mam naucit?poradte mi.

wolke7
11. apr 2011

7 mesacne dieta predsa nemusi sediet!! A ucit ho to nasilu je uplny nezmysel. Viac tym pokazis ako pomozes. Deti sa posadia same ked na to maju dostatocne vyvinutu pohybovu sustavu. U niektorych je to mozno okolo siedmeho mesiaca, u niektorych az v 10 mesiacoch. Tak ako niektore deti v 10 mesiacoch same chodia a ine az v 16 tich. A to je vsetko v norme. Hlavne svjho syna neporovnavaj s ostatnymi detmi a rady od svokry pocuvaj jednych uchom dnu a druhym von! Je smutne, ze si so svojho syna zufala - a to ma este len 7 mesiacov a podla toho, co pises na nom nie je nic abnormalne. Radsej mu dopraj pokoj a doveru v to, ze vsetko je v poriadku, inac z neho vychovas cloveka bez akehokolvek sebavedomia.

dajna11
11. apr 2011

hlavne neporovnávaj s inými deťmi.to je naj chyba. tvoj malý je asi bucko že?ked má 12kg. mžno preto mu to ide ťažšie...ale hlavne je malý a vobec nemusí sám sedieť. moj má 8m. a aj ked sedí sám,nelozí a vobec sa nestavia na 4......nerád sa na brušku hrá a pod. takže každé je iné.....moja dcerka nelozila,v 10m.sa postavila na nohy a chodila.....nevedela pochopiť lozenie,tolko sme ju to učili....nevedela striedať ruky,nohy......on na všetko príde sám,tak ako má. svokru nepočúvaj.

jarunka111
11. apr 2011

@veronka2410 neuč ho to!!! Neporovnávaj a svokru pošli do... s takými hláškami, len ťa zbytočne stresuje! A pritom nie je najmenší dôvod na zúfalstvo. chodíte do poradne, dr. vidí jeho vývoj a každé mimi sa to naučí samé, keď na to dospeje!!!! Užívaj si jeho malé-veľké pokroky a teš sa z každej chvíľky s ním 😀 😀 😀

ivett1
11. apr 2011

@veronka2410 ahoj...ak ta to ukludni, tvoj syncek je este stale v norme 😉 (podla tabuliek, co som si studovala v cakarni na plagate u detskej doktorky na Kramaroch) -hrubá motorika - sed- sa rozvija v rozpati 6-9 mesiacov, ale... tabulky su vzdy len orientacne... podstane je, co hovori vasa pediatricka, ktora vas pozna od narodenia...a to, ze svokra porovnava tvojho synceka s ostatnymi detmi (ci uz v rodine, alebo u znamych...) tomu sa vyhnut neda, ale vobec si z toho nemusis robit velku hlavu...alebo...hadam... je ona vasou doktorkou? 😅 🙂

kamilecka
11. apr 2011

@veronka2410 to co je za blbost ze 7 mesacne dieta ma sediet? posadi sa ked bude stvornozkovat a to takze sa bude posuvat dozadu...a tiez 7 mesacne deti...nie kazde este vie v tomto veku stvornozkovat......a sa ti cudujem ze svokru niekde neposles....je to tvoje dieta!!!! A ak chces pocuvat svokru a ucit ho sediet,tak skus...a potom si budes mlatit hlavu o mur,ked sa mu skryvi chrbtica a budes s nim chodit po dr ..... pride jeho cas na sedenie,naco ho nutit a ucit....

ivka707
11. apr 2011

ahoj.... no nás bude mať rok a iba pred dvama dnami sa sám posadil.... ja som ho posadzovala od 7 a sedel sám, ale zo styroch mu to do sedu neslo až teraz... Ked som to spomínala pediatričke asi tak pred 2 mesiacmi, tak mi povedala, že na sedenie má este čas... hlavne sa nestresuj a svokru akosi skús odignorovať...moja bola taka ista, ale už pochopila, že nič z toho a ukludnila sa🙂)

wladymyra
11. apr 2011

my mame zajtra 8 mesiacov a nesedime. dcerka si sice uz dvakrat sadla (lebo vie na styroch cuvat dozadu, inak este nelozi), ale podla mna to bolo iba nahodou a hned sa aj rozplestila dozadu - este sa v sede neudrzi. nenechaj sa svokrou vyprovokovat k zufalym stavom a uzivaj si svoje babatko. ja som rada, ze nasa julka nelame v motorike rekordy, aspon mam cas vychutnat si kazde jej stadium. v zivote sa este nasedi, nechaj ho na brusku, kym sa mu tak paci a nestresuj 🙂

michaela80
11. apr 2011

My mame v piatok 9 mesiacov, lozime asi 5-6 tyzdnov, dostane sa aj na 4 ale iba sa kolise a sediet sama nesedi...ja ju ani pokial sa sama neposadi sadnut nedavam.... 😉 😉 😉 vsetko pride ked bude na to babo pripravene... aj moja svokra ma sem tam " mudre "rady a staci prikyvnut a urobit si aj tak po svojom..neriesit...kazde babo je ine... su babetka , ktore neloti ani nesedia a rovno zacnu chodit .... 😉 😉 😉 ak sa ti zda ze nieco nie je v poriadku tak skus zubehnut za detskym neurologom popripadne cviky z Vojtovky by mu pomohli...ale silit to ntereba...

stvura
11. apr 2011

moja dcerka tiez nesedi a pohoda...tak ako pisali kocky, deti neporovnavaj (aj moj starsi sedel ako 5,5 mesacny), je to jedno, ked to ma prist tak pride...o nic nebude ukrateny, neboj... 😉 . Ta vaha je super, moj dva a pol rocny syn ma tolko... 😀 , obdivujem tvoje bicepsy 🙂

miculienka
11. apr 2011

tak teda vôbec by som sa nezaťažovala a ani nebola zúfalá , moja malá má 10 mesiacov a teraz sa začína plaziť aj to dozadu , sedieť sa neposadí sama a ani ju do toho netlačím, všetko má svoj čas, niektoré dieťa to zvládne veľmi skoro, iné neskôr a svokru si nevšímaj , jedným uchom dnu a druhým von, dakedy bolo inak ako je teraz , dávali nás nasilu sedieť už 6mesačných a teraz máme problémy s chrbticami , podľa mňa je tvoj malý celkom šikovný keď sa už aj na chrbte posúva 😉

ivanka85
11. apr 2011

my sme sa posadili sami v 8.mesiaci, mate cas, aj keby sa posadil o tri mesiace, kazde babo je individualne, ved vies, vsetko pride, len treba byt trpezlivi..

berus222
11. apr 2011

nas sa este len v 8. mesiaci pretocil. a to je donoseny. nelozil, sam si sadol okolo 9 mesiaca a ked mal 9,5 mesiaca pustil sa sam chodit. nic som ho neucila. neboj, nauci sa.

jozefine
11. apr 2011

No mne zacala mala sama sediet az v roku!! Tiez som sa bala ze ci je vsetko OK, pretoze som stale pocuvala ako deti uz v siestom mesiaci sedia..cize je to velmi individualne.. nemozes porovnavat a hlavne pocuvat mudre rady 🙂

tosomja
12. apr 2011

Moja má 9 mesiacov a ešte neštvornožkuje, nebaví ju to proste 🙂 a čo...? Kým je malý zdravý, vnímavý, tak načo ho nútiť do niečoho, čo príde samo...a s tou svokrou, asi všetky sú rovnaké 😉

nanulik
13. apr 2011

povedz svokre že tvoje dieťa je jedinečné a že nemusí byť podla tabuliek, a skús ho nechávať častejšie na brušku, nech sa aj trochu potrápi, on príde na to čo má robiť

monka1011
13. apr 2011

ahoj,pripájam sa k odpovediam,že každé dieťa je iné.je to individuálne kedy začne sedieť.v žiadnom prípade ho nesmieš do toho nútiť,to bude len horšie.malý ti na to príde sám.môj syn má šesť mesiacov a dva týždne a zatiaľ sám nesedí,ale na štyri sa už postaví,ale loziť ešte nelozí.a manželov kamarát spomínal,že on aj s bratom keď mali 7 mesiacov tak už chodili.takže naozaj netreba deti porovnávať a do niečoho ich nútiť.keď bude ten správny čas a malý bude na to pripravený tak sa ti posadí.

bobocka
13. apr 2011

veronka neries 😉 toto je veeelmi individualne u kazdeho dietata.moj misko si sadol v 10mesiaci.dovtedy sa plazil,lozil,kolenackoval,prevaloval stal a az potom si sadol.kazde dieta ma svoj vlastny rytmus.maly si sadne,ked bude na to pripraveny.porovnavanie s inymi detmi nie je dobre.nenut ho do nicoho,on si musi najst svoj vlastny system.je uplne jedno v akom poradi sa jeho motorika vyvija.pokial napreduje,to je jedno s cim,tak neries.hovorim,moj si v 10mesiaci sadol a este pred prvymi narodeninami chodil 😉

martabalalajka
18. jún 2011

Ahojte. Ja to mam podobne.Emmka ma 10 mesiacov a neplazi sa ani nelozi. Sediet sedi, sama sa tiez posadi, ale musim jej pridrzat nohy. Radia mi ju davat co najcastejsie na brusko, ale ona nechce byt, ,motivujem ju hrackami, ale ona len place. Nechce nic robit.Davam ju casto do postielky, ze snad sa bude snazit driapat hore, ale NIC! Som trochu nervozna, lebo moja prva dcerka uz v 10mes. uz chodila, viem neporovnavat! Ale co sa tyka opakovani, rozpravania je v velmi sikovna. Tak co myslite, je len lenosko?