Ako odnaučiť 9 mesačné dieťa zvláštnemu lozeniu?

anuci123
21. jan 2011

ahojte baby ... chcela som sa opytat ci sa niektora z vas stretla s mojim problemom ... mala ma takmer 9 mesiacov , vie sa postavit na styri ale posuva sa dost zvlastne ..jednu nohu si da pod zadok a druhu ma na chodidle, rucky ma ako keby chcela chodit po styroch a takto mi chodi po celom byte .... viete mi poradit ako ju odnaucit od toho zlozviku??? hracky ani priestor nepomahaju kedze si nasla vlastny sposob pohybu. ps: sadnut si uz vie a to uplne v pohode len to stvornozkovanie

cmulinko
21. jan 2011

osobne si myslim,ze nie je potrebne malu od nicoho odnaucit.kazdy z nas zacinal s lozenim ci chodenim uplne inak...po svojom.niekto dokonca lozenie uplne vynechal...niekto lozi,ze cuva..ci ako vojak na fronte 😀 ...s tymto by som sa absolutne netrapila.este som nevidela cloveka,ktory by tieto detske zlozvyky praktizoval aj v dospelosti 😀 😀

jaja0110
21. jan 2011

A preco ju chces od toho oducat? Tes sa ze si nasla vlastny sposob pohybu a presunu po byte, ved je to uzasne lepsie ani keby nehybne sedela a dozadovala by sa hracky...aspon sa snazi no nie? Deti sa presuvaju rozne a v podstate neexistuje spravna technika len taka ktora tomu dietatu vyhovuje, v konecnom dosledku ti nebude takto lozit do puberty za par mesiacov sa postavi a zacne chodit, takze ja by som jej styl lezenia voooobec neriesila, skor ju motivuj a chval ved nie vsetky deti musia lozit "ukazkovo" 😉 ...bud rada ze je zdrava a tesi sa zo zivota...podla mna tuna nieje co riesit 🙂 😉

benne
21. jan 2011

to nie je zlozvyk... tvoje dieťa je jedinečné (ja som sa tiež tak posúvala)... zachvíľu sa postaví a potom sa k tomu už nevráti... je to dobré tak ako to je... hlavne že sa posadí a presunie kam treba 😉

eliska22
21. jan 2011

aj moja malá tak chodí, presne ako popisuješ, 😀 a neriešili sme to a dokonca sme sa dozvedeli, že aj mm tak lozil 😎 a už nám pekne chodí sama, ale tento štýl ešte niekedy používa 😀

miska246
21. jan 2011

presne takto lozil aj syncek mojej sestry, urcite sa preto netrap a ani ho neoducaj... ma vlastny sposob lozenia 🙂 🙂 🙂

zitaje
21. jan 2011

Nie som nejaky odbornik, ale ja viem tak, ze deti ked nieco nerobia, nie preto to nerobia, lebo nechcu, ale preto, ze to nevedia, nezvladaju. Ja by som navstivila nejake rehabilitacne centrum, tam ti poradia najlepsie. Rozne cviky, pomocou ktorych nadobudne spravne pohybove vzorce. Inak urcite ju netreba oducat, skor jej treba ukazat, ako sa lozi "spravne". Takto ako to popisujes, sa vyvija asymetricky, co moze byt problem (ale samozrejme aj nemusi).

babulina
21. jan 2011

toto robilo jedno dievcatko u nas na cviceni a viem ze danej maminke instruktorka poradila nejake finty ako ju to odnaucit, pomohlo to, po nejakom mesiaci stvornozkovala pekne
ja som po pravde zastanca toho napriklad aby deti lozili ( a lozili spravne) a nepreskakovali tuto fazu a snazim sa preto spravit maximum

lubka2886
4. feb 2011

Ahoj anuci123
Preco chces odnaucovat svojho drobca od takeho lezenia? Tvoje babätko si naslo ten sposoblebo mu je blizky. Ved predsa nie su vsetky deti rovnake kazde si hlada svoj vlastny sposob ako sa naucit liezt, chodit atd.

ichbinich
4. feb 2011

Aj moj maly ma takyto styl 😀
ALE: po kobercoch alebo posteli, teda, kde sa mu nesmyka, lozi pekne po stvornozky. Ale smykanim je rychlejsi, tak preto sa smyka po hladkych plochach.
A chodi normalne, sice este s pomocou, ale uz sa vie volne postavit a sadnut si aj dlhsie volne stat, takze prvy krok nebude daleko...
Ale presne ako popisujes zacal lozit aj lozi. Nelam si hlavu, radsej sa na tom pobav 😉