Ako zistím, že dieťa sa chce pretáčať z chrbátika na bruško?

saska2208
3. dec 2012

Ahoj, ako ste vedeli ze sa vase dietatko chce pretocit z chrbatika na brusko? Moja mala ma 4 mesiae a odraza sa nohou do jednej strany posuva sa tak a odraza sa akoby cela ist na brusko alebo na bok... aj v postielke v noci ulozime ju a prideme o chvilu a ona popriec celej postielky. dakujem 🙂

jasminet
3. dec 2012

pretocili sa a vedela som 😉 dovtedy som ich umyselne na to brusko pokladala aby trenovali chrbatik a svaly, pripadne potiahla za jednu ruku do boku a tym sa pretocili...

euka210
3. dec 2012

pohyb je prirodzena potreba dietata a casom sa zdokonaluje. Niiektore sa to pridu same, niektore su tazsie ci lenivsie a s tymi treba cvivit, aby zistili, co vsetko sa da 🙂

majka99999
3. dec 2012

@saska2208 moj sa pretacal na bok a cakal, co sa stane, ta spodna ruka mu zavadzala pri pretacani. Potom sa naucil, co urobit s rukou a teraz sa pretoci, ani nestacim zmurknut. 😀 A suhlasim s @euka210. Skoro kazde dieta, ako sa mu zlepsuje vnimanie, sa rozvija aj motoricky, chce sa dostat k hracke, na ktoru nedociahne, napriklad.

something
3. dec 2012

No nas sa prave pretaca nieco vyse tyzdna...a on uz dost skoro spaval na boku..a na brusko sa pretaca tak, ze sa divhne nozicky celkom hore, svihne nimi na bok a uz je brusku...aj tu rucku si este zvykol prilahnut a neslo mu to tak lahko, ale teraz uz ma system a je to fakt rychly pohyb 🙂 A uz aj zdviha zadok, zeby chcel ist na styri, ale to este chvilu potrva...strasne je nedockavy...tesim sa nervy ked mu to nepojde 🙂

rudy252
3. dec 2012

môj manžel našej ukázal ako sa pretáčať, tak že sa spolu hrali a on ju pretáčal z chrbátika na bruško a naopak a o dva týždne na to sa malá pretáčala sama. Bolo to okolo 5 mesiaca.

gila
3. dec 2012

jednoducho sa sama pretocila. najprv to robievala iba ked bola nahucka po kupani, neskor sa to naucila a teraz uz je ako vrtula, na brusko a spat... ale nijak inac mi to na javo nedala, ze uz je cas, ze sa chce otocit... 😀

denka7
3. dec 2012

naša sa začala teraz pretáčať,dávam ju často na posteľ...na rovný matrac a dám nejaku hračku a ona s za ňou otáča až sa pretočí 😵

157misicka
3. dec 2012

moj syncek toho vela nenaspal ked bol malilinky, takze vela casu travil na deke na hranie a myslim ze aj kvoli tomu sa zacal pretacat velmi skoro, najskor sme ho do polohy na brusko davali my s mm..lebo od narodenia velmi pekne drzal hlavku 🙂 a niekedy v 3m sa pretocil sam 🙂 myslim ze ked sa ti takto odraza sa pretoci uz kazdu chvilku sama