Bolesť nôh 5 ročného synčeka

dadusa0502
4. apr 2017

Ahojte baby potrebovala by som poradit mojho 5 rocneho syna kazdy den velmi bolia nohy väčšinou len jedna alebo druha v oblasti od clenka az po chodidla.vecsinou ho bolia navecer alebo poobede.navyse sa velmi poti,hlavne v nocí je cely mokrý.boli sme aj u ortopeda ,ktorý nam predpisal vlozky ale s tym ze to ma len mierne ploche .vlozky nosime dva roku a aj tak bolesti pretrvavaju a su castejsie a castejsie.niekedy ho bolieva aj hlavicka.boli sme aj u doktora a ze to moze byt s rastu.mam trvat aj na inych vysetreniach???dakujem za skusenosti a rady

tajka1986
4. apr 2017

@dadusa0502 u nas tak isto. Vacsinou poobede alebo navecer,pistaly,clenky...odber krvi mu robili? Ja som s malou absolvovala krv,ortopeda,nic nezistil,konstatoval ze 90 perc.deti sa stazuje na bolest noziciek z rastu, po celodennom behani a skakani sa to samozrejme zhorsuje. Moja mala ma 116 cm a to nema ani 4r. Niekedy je to na nervy,lebo ked neboli jedna boli druha a iba natieram...Pomaha Ice gel a hrejive zvieratko do mikrovlnky. Nozku prehreje a casto bolest rychlo ustupi🙂

dadusa0502
autor
4. apr 2017

Super dakujem za radu vyskusam kupit.odbery mu zatial nerobili.len on velmi rychle nerastie a ani nerastol ked mal 3 nosil oblecenie na 2🙂teraz ma nejakych 111cm☺☺

pillipilli
4. apr 2017

@dadusa0502 ja by som trvala aj na inych vysetreniach. Ja mam kamaratku ktora mala malu sestricku a zacali ju bolievat nohy a za dva tyzdne... Neber to ze ta chcem strasit,len proste ak mas moznost trvaj na vsetkych vysetreniach. Dufam ze to nebude nic vazne,ako tajka pise byva to aj tym ze dieta rastie.

dadusa0502
autor
4. apr 2017

@pillipilli
Dakujem urcite zbehnem doktorovi a budem trvat aj na inych vysetreniach a odberoch

petribela
5. apr 2017

Môjho malého tiež bolia nožičky,pod kolenom raz za pol roka to príde na neho,,ma to z rastu...Vždy mu nasadiť colafit aby sa neskrivil pri raste,jednoducho niektoré deti rastú rýchlejšie tak ich to boli...Ešte mu mastim alpovou masťou nožičky..Klop.klop potom je super bez bolesti...
Ale ten colafit je dolezity

dadusa0502
autor
5. apr 2017

@petribela dakujem za odpoved a ten colafit je na predpis

anabeth
5. apr 2017
majulino
5. apr 2017

@dadusa0502 ahoj, aj ja mam 5 rocneho syna, v auguste bude mat 6, tiez ma len 110 cm a od 4 rokov sa stazuje na bolesti noh, sem tam aj rucky a hlavicka dost casto, z odberov mu zistili zvysene ASLO, poslali nas na krcne dostal tam nejake atb( vraj prekonal hnisavu anginu a nebolo to doliecene, tak vtedy ze stupa aslo tiez) po prelieceni bol dost dlho pokoj a teraz ho opat zacina boliet nozka, ale to uz si myslim, ze je z rastu,

petribela
5. apr 2017

@dadusa0502 nie,je to čistý kolagén také penové kostičky,dostať v lekárni bez predpisu...

evina313
5. apr 2017

no určite urobit krvný rozbor, može to byť všeličo, alebo aj nič, len jednoducho rastie. Ale zase z toho by sa v noci asi nepotil...
Deti zvyknu bolievat nohy, ale dala by som mu spravit testy určite, vložky by som ani neriešila

dadusa0502
autor
5. apr 2017

@anabeth pk dakujem

silviak
5. apr 2017

@dadusa0502 my sme dnes presne boli u sportoveho ortopeda. Tiez maleho bolia nohy. Ano povedal ze je to rastom. Ale povedal aj ze keby to pretrvavalo a zacala ho boliet aj hlava urcite mame prist zas. Netreba to tak nechat.

mirkaaa80
5. apr 2017

@dadusa0502 čítala som príspevok od jednej mamičky - vraj na to nočné potenie pomohol D vitamín. Inak aj môjho bolievaju nožičky asi od 2,5 - 3 rokov, a ma to rastove. Aspoň dúfam, doteraz mu nikto odber nerobil.

dadusa0502
autor
6. apr 2017

@silviak dakujem urcite to aj my preistotu dame vysetrit

dadusa0502
autor
6. apr 2017

@mirkaaa80
Dakujem vyskusame ten vitamin

nell77
6. apr 2017

Ahoj urcite by som dala komplet.krv.obraz a D vitamin..vsetci ho mame nedostatok a je velmi dolezity na imunitu kosti onkoprevent..nasadit Vigantol kvapky mnozstvo podla hodnoty z krvi..napise vam detsky .krv na d vitam.robi to imunol.al detsky lekar...venujem sa tomu roky..

ivuska027
6. apr 2017

@dadusa0502 no môj má 7 rokov a 144cm, čas od času sa na nohy sťažuje. Po vyšetrení je záver, že je to rastové. Bolievala ho aj hlava, náhle záchvaty bolesti mal a zistili mu, že má 0.0 železa. To sme dopĺňali 3 mes a teraz je to ok. Ale to potenie u Vás sa mi nepáči. Daj spraviť krvný obraz a ASLO, ako tu už bolo písané. Myslím si, že to bude len nejaký nedostatok vitamínov, ale nech ste si na čistom. Všetko dobre prajem ☺

kacena4
6. apr 2017

ahojko zo skusenosti z vlastnymi detmi ti mozem povedat ze ak je to bolest v litku tak to moze byt nedostatok magnetia, no ak je to clenok a chodidlo, tak je to vacsinou nevhodna obuv, ci uz v nej mate ortovlozku, alebo nie asi mu nevyhovuje vyska topanky, sirka, alebo nieco ine, skus ju vymenit - casto nezalezi na znackovej topanke, ale na tvare nohy dietata. napr. moj syn ma velmi siroku nohu v oblasti malicka a ziadnu znackovu topanku typu addids, nike... nenatiahne na nohu, doslova dnes uz ani nenatiahne. mozno ma tvoj syn nieco podobne, ze hoci topanku obuje ale niekde ho tlaci a ani si to neuvedomuje a potom ho ta slacha, sval v noci ked sa uvolni boli ??!! neviem len uvazujem nahlas...
drzim palceky nech mu je lepsie

alba2006
6. apr 2017

Moj prispevok nepomoze k vyrieseniu tejto diskusie. Mam 35 rokov a cele moje detsvo ma boleli neuveritelne nohy, raz jedna, raz druha. Absolvovala som vtedy dostupne vysetrenia a jedinym zaverom bolo, ze je to z rastu. Bolelo ma to vzdy pod kolenom a v slabinach, tahalo sa to dalej ako taka reumaticka bolest v kostiach. Do dnesneho dna neviem co to bolo, som dospela, mam dve deti a okrem celiakie zistenej v dospelosti nemam ine ochorenia. Jedine co zaraza je, ze som velmi mala, nizka, pricom vsetci v rodine su vysoki. Ak pridete na to, z coho bolia nozicky deti, rada sa to dozviem.

dadusa0502
autor
6. apr 2017

@kacena4 dakujem skusim vymenit

dadusa0502
autor
6. apr 2017

@ivuska027
Dakujem za rady

dadusa0502
autor
6. apr 2017

@nell77 dakujem za rady😉