Čo značí podlomenie kolena a bolesť pri vstávaní?

motiilik
22. apr 2011

ahojte 🙂 ,neviem,či tu taká tema ale ja som ju nenašla...prosím o rady či tipy,ak viete....mam 3 ročnu dcerku,v stredu sme šli zo školky,utekala,ako keby sa nič nestalo...zrazu na pol ceste domov ju podlomilo a spadla,kričala od ostrej bolesti v kolene na lavej strane,nemohla sa mi postaviť na nu,tak som ju vzala na ruky a preniesla domov...domov posadila,hladkala koleno,hýbala s nim a bez akéjkolvek bolesti...nič jej nebolo..ale jakmile som ju šla postaviť,koniec...prudký plač a nedokázala mi stáť...tak sme šli na pohotovosť,tam nas poslali na rengen,ten neukázal nič,proste nič tam nemá,dali jej oblad,koleno obviazali a poslali domov,s tým,že na druhý den ortopédovi a podla potreby dať brufen sirup od bolesti...u ortopeda tiež nič,nevedel proste z čoho to bolo...neskor večer sa mi na nohy postavila,ale aj to s postupom,ako keby sa učila sama chodiť,potom skáckala,krívala a nakoniec chodila dobre...dnes a aj včera ako by nič...mohlo to byť prejavom nejakej vážnejšej choroby,či???prosím o rady,neviem čo si mám o tom myslieť...dakuujem ☹

motiilik
autor
25. apr 2011

nik mi nevie poradiť???? ☹

desmodka
25. apr 2011

@motiilik mozes byt uplne kludna, ja som toto tiez mavala (len pravu nohu) pri zvysenej aktivite, z nicoho nic to prislo, musela som to rozchodit a bolo dobre, ale je to poriadna bolest, tiez u lekara na nic neprisli, ked sa jej to este stane tak koleno pod teplu vodu a tak rozhybat (u mna to zabralo)

motiilik
autor
25. apr 2011

@desmodka dakujem za info...budem na to myslieť...nam to prišlo tak nečakane,že priam som bola bezmocná a vydesená,čo to mohlo sposobiť...snad sa to viac nezopakuje,lebo to nikomu neprajem,ked nevie dieťati pomôcť 😉

andrea561
5. nov 2014

@motiilik ahoj ako ste prosim ta dopadli? preslo vam to ci? nam sa stalo dnes to iste, mala ma 2 roky, na pohotovosti nam ani rontgen nespravili, ze pocka sa 1 den, zajtra tam mame ist, ked to neprejde, no mala ked lezi tak je dobre, ako nahle sa pohne alebo ju zoberiem na ruky, skratka akykolvek pohyb hned plac, ze ju to boli, tak neviem co mam robit, mali ste to len natiahnute alebo co to bolo? dakujem

motiilik
autor
5. nov 2014

@andrea561 ahoj...no nam sa to nezopakovalo viac,mala ma teraz 6 rokov,bude mat 7 rokov a akurat ju pobolievaju nohy a to bud v kolene,alebo v clenku...rozmasirujem,ked nepomoze dam tbl.a je ok...dr.mi povedal,ze pravdepodobodne je to rastom,ze asi prudko porastie...tak ju zatial sledujem...

andrea561
5. nov 2014

@motiilik dakujem a kolko vam to trvalo? aj vam na to nieco dal?

motiilik
autor
5. nov 2014

@andrea561 trvalo to len ten 1 den,viac nic...bolesti v kolene teraz mava asi tak raz,ci dva krat do mesiaca...nedal nam nic...krem od bolesti(ibalgin) a podla potreby tbl.od bolesti...

andrea561
5. nov 2014

my to mame od 11 hodiny doobeda, tak som zvedava ci to zajtra este bude trvat, ale je to strasne, nemoze ani spinkat, ked sa pohne hned zacne plakat