Dajú sa vyliečiť ploché nohy?

majkabr
28. sep 2017

Dajú sa vôbec vyliečiť ploché nohy??? Myslím keď to zistili malému 3,5 ročnému dieťaťu , a cvičím s ním poctivo či sa to dá dať ešte do pôvodného stavu.

mondolina
28. sep 2017

Jasné že áno, aj môj mal ploche, nosil vložky, plus cvičil( malo) a po 2 rokoch ich už mal ok.

majkabr
autor
28. sep 2017

@mondolina a aké vložky ste kupovali??

mondolina
28. sep 2017

Tie čo nám dávala doktorka na recept, ortopedické

sun123
28. sep 2017

@majkabr mozem sa opytat,ake su to cviky?aj nas ma ploche/naslapuje na vnutornu"hranu"chodidla/,ma 2,5 roka a dr.mi povedal,ze do 3 rokov sa to neriesi...zatial kazal ortopedicku obuv,nosime ju vyse roka a nelepsi sa to..:-/

majkabr
autor
28. sep 2017

@sun123 zatiaľ sme neboli na ortopedii ideme až budúci týždeň, cvičím s ním to čo som ja cvičila ako dieťa , lebo aj ja mám ploché nohy. Chodenie na špičkách , zdvíhanie drobných predmetov prstami na nohe - ceruzky, lego, masírovanie nohy o nohu. chodí bosí po kamienkoch, píše ceruzkou tak že si ju drží prstami na nohe. chodí po vysypanej kukurici alebo fazuľkách , masírujem mu chodidlo. A keď pôjdem na ortopédiu tak snáď nám ukážu ešte niečo nové.a sú aj také masážne loptičky a kuželky na internete to dostať.

andisko
28. sep 2017

ja si myslim, ze aj moj starsi ma plochu labku a to nosil relativne vela "barefoot" obuvi od mala. ale na druhej strane, muz ma urcite plochu labku odjakziva a odkedy nosi barefoot tak hika, ku ma konecne klenbu na nohe. takze neviem, mozno stoji za pokus 🙂

danielitta6
28. sep 2017

My chodime k ortopedovi ktory je znamy ako velka kapacita.Nad cvicenim sa pousmial,nepomoze,neublizi.Jedine co velmi odporuca je skakanie na trampoline a posteli 🙂 Nasa na ploche nohy 2st.,diagnostikovane ked mala necele tri roky.Dostala speci papucky na mieru a vlozky do topanky.Prvy rok som jej ich nedavala (stavila som na barefoot a bala som sa tych pevnych topani),po kontrole ziadna zmena,dostali sme trochu vynadane zr sme jej v tomto zabili rok zivota.Takze znova vsetko predpisal (robi sa to dvakrat rocne) a fakt to funguje,pomaly sa nozicka naprava.

majkabr
autor
28. sep 2017

@danielitta6 a čím sa Vám napráva tými vložkami???

danielitta6
28. sep 2017

vlozkami to nebude podla mna ale skor tymi ortopedickymi papuckami,tie ma na nohach skoro cely den

majkabr
autor
28. sep 2017

@danielitta6 a akú značku kupujete papučiek lebo moje deti od narodenia nosia sandálky protetika po dome ako prezuvky a syn ma ploché nožičky. A onnosí iba protetické topanky od začiatku

mondolina
28. sep 2017

Nie je to klasická vložka, má takú vydutinu, hovorím krpec skoro vôbec necvicil, ale po 2 rokoch už mal nôžku ok, podľa mňa vďaka vlozkam.

danielitta6
28. sep 2017

@majkabr no vsak aj my sme tak mali.len protetiku a plocha noha... mladsej som ale protetiku nekupovala,rozne znacky od rak po dd step a ma pekne nohy.Ale u nas je to asi dedicne,muz ma presne tak iste ploche nohy

oila
29. sep 2017

Moja mladsia sestre tiez mala ako dieta plochu nohu a dalo sa jej to do poriadku, neviem ci s nou mamina cvicila ale vlozky nosila na isto 🙂

opica_skorica
19. jan 2018

@majkabr Vlozky do topanok, aby sa znovu vyformovalo aj tzv. srdiecko na spodu 🙂

jaannah
9. okt 2018

@majkabr ahoj, je to starší príspevok, ale zaujíma ma ako ste pokročili, aj my to teraz riešime. Práve zvažujem či papuče barefoot, alebo iné

majkabr
autor
9. okt 2018

@jaannah boli sme na kontrole a na prvej prehliadke keď sme boli tak mal ploché nohy 2 stupňa teraz mi povedali že sa mu o pol stupňa zlepšilo tak uvidíme čo bude ďalej. Nosí špeciálne ortopedické papuče také vysoké robili mu ich na mieru. A cvičíme dvíha pastelky, malé skalky nazabierali sme a cvičí na nich doma na koberci .

damianam
21. mar 2019

@majkabr Ahojky, pripájam sa k staršiemu príspevku. Našej tiež zistili ploché nohy má 3,5r. Ortópedovy sme sa objednali, len chcem vedieť ako pokračujete lebo predpokladám že to bude na dlšie trate :( A sa bojím že mi to nebude chcieť nosiť ☹ Už teraz si dosť vyberá čo si obuje :(

haloo21
10. sep 2020

Skúste detickam zaobsatar tie ortopedické puzzlove podlahy, mavaju ich aj fyzioterapeuti. Idealne dat to dietatku niekde, aby muselo cez to prejist, napriklad ked si umyvaju zubky, alebo pri vstavani z postele. Su mozno trochu drahsie ale su dobre aj pre dospelych ked chodia po roznych povrchoch. skuste kuknut overenedetmi.sk maju dobre ceny.